Dostałeś pismo od Euleo? Dowiedz się, co z tym zrobić

Euleo – co to za firma?

Euleo zajmuje się odzyskiwaniem należności i specjalizuje się w windykacji polubownej B2B. W ramach prowadzonych działań windykacyjnych firma Euleo najpierw ocenia zdolność dłużnika do spłaty zobowiązania, a gdy już to zrobi – uzgadnia z nim harmonogram spłaty należności.

Wśród metod windykacyjnych, którymi posługuje się Euleo, znajdują się telefony do dłużnika, wezwania do zapłaty, wizyty w firmie dłużnika (jeśli ten jest przedsiębiorcą) oraz działania wywiadowcze. Warto wiedzieć, że Euleo trudni się nie tylko odzyskiwaniem długów, lecz także dochodzeniem odsetek od wierzytelności, które zostały już uregulowane, traktując je jako oddzielne zobowiązania.

Euleo administruje również ogólnopolską giełdą wierzytelności niezaplacone.info, na której upublicznia wierzytelności, celem ich późniejszego zbycia. Firma współpracuje także z partnerskimi giełdami wierzytelności.

Co ważne, spółka działa zgodnie z przepisami prawa i zasadami etycznymi. Jak możemy przeczytać na stronie Euleo, dłużnika traktują jak partnera i zachęcają go do przedstawienia własnego planu spłaty zadłużenia.

W ofercie firmy znajdują się takie usługi jak:

  • windykacja należności,
  • zakup wierzytelności,
  • zapobieganie długom,
  • usługi detektywistyczne,
  • obsługa prawna,
  • szkolenia.

Dane firmy:

Adres:ul. Bociana 22, 31-231 Kraków
KRS:0000431598
NIP:9451946623
Nazwa spółki:EULEO spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.

Dane kontaktowe:

Adres mailowy:biuro@euleo.pl
Strona www:wierzytelnosci.euleo.pl
Telefon:12 666 0 666
Kontakt dla dłużnika:wierzytelnosci.euleo.pl/strefa-dluznika

Czy muszę podawać swoje dane firmie Euleo?

Firma już jest w ich posiadaniu, czego dowodem jest otrzymana korespondencja. Stąd też w rozmowie telefonicznej z pracownikiem Euleo, nie musisz obawiać się podania swoich danych. Tym, o co zapyta Cię konsultant, będzie imię i nazwisko, numer PESEL, adres zamieszkania (ten sam, który widnieje na wezwaniu do zapłaty) oraz numer klienta (ten również powinien znajdować się we wspomnianym piśmie).

Euleo – czy warto z nimi współpracować?

Współpraca z firmą windykacyjną i uczciwe poinformowanie o swojej sytuacji finansowej pozwala wypracować dogodne dla obu stron rozwiązanie. Może być np. nim rozłożenie zobowiązania na raty, których miesięczna wysokość jest ustalana w porozumieniu z samym dłużnikiem.

Ponadto, wykazanie dobrej woli i chęci spłaty należności pozwala uniknąć kosztów związanych z wezwaniami do zapłaty. Informację o tym, ile i na jakiej podstawie musisz zapłacić, znajdziesz w otrzymanym wezwaniu. Powinien widnieć tam także numer rachunku bankowego, na który masz dokonać przelewu. Jeśli w piśmie brakuje takich danych lub jeśli jego wygląd budzi Twoje wątpliwości – skontaktuj się z firmą Euleo i upewnij się, że korespondencja pochodzi właśnie od nich.

A jeśli nie spłacę długu?

W takiej sytuacji Twoja sprawa zostanie skierowana na drogę postępowania sądowego i komorniczego, co przełoży się na dodatkowe koszty. Tego, czy za długi można trafić do więzienia, dowiesz się tutaj.

Pamiętaj jednak, że nie zawsze najlepszym wyjściem ze spirali zadłużenia jest spłata zobowiązania. Firmy windykacyjne często upominają się o spłatę roszczeń przedawnionych. Dlatego nim sięgniesz do portfela, upewnij się, czy nie doszło do przedawnienia długu.

Podobnie wygląda sytuacja, gdy masz zastrzeżenia co do postępowania Euleo, np. gdy brakuje dowodów na istnienie wierzytelności. Braki formalne, wszelkie nieprawidłowości czy źle sformułowana treść wezwania do zapłaty również mogą zadziałać na Twoją korzyść. W omawianych przypadkach bardziej opłacalne niż zrobienie przelewu może okazać się udowodnienie swoich racji na drodze sądowej.

Pamiętaj jednak, by po takie rozwiązanie sięgać jedynie wówczas, gdy wiesz, że firma nie działa zgodnie z literą prawa. Jeśli Twoim jedynym argumentem przeciwko windykatorowi jest to, że po prostu nie chcesz płacić, to nie masz co liczyć na zwycięstwo w sądowej batalii.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
1/5 - (1 vote)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie