Dotpay (PayPro SA) – opinie i recenzja.

Pośrednicy płatności zrewolucjonizowali handel online, czyniąc go łatwym, prostym i przyjemnym. Szybkie przelewy są możliwe m.in. dzięki platformie Dotpay, z której mogą skorzystać i kupujący, i prowadzący sklepy internetowe.

Czym jest Dotpay?

Dotpay to pośrednik płatności, który działa już od 2001 roku, co czyni go jedną z najstarszych tego typu platform w naszym kraju. Przez lata była to jedna z bardziej znanych bramek płatności, z którą spotkał się każdy, kto sprawnie porusza się w świecie sklepów internetowych.

W 2019 roku doszło do wielkiego połączenia trzech znanych marek z tego segmentu. Omawiany dzisiaj Dotpay został włączony wraz z Przelewy24 i eCard do dużej spółki P24 DotCard. Taka fuzja miała na celu skonsolidowanie rynku i podniesienie jakości usług.

Na razie każda z tych marek wciąż działa pod swoją nazwą, jednak według planów zarządu P24 DotCard, to platforma Przelewy24 zostanie marką główną. Całkiem więc możliwe, że prędzej czy później nazwa Dotpay zniknie z rynku, a klienci będą mogli współpracować z multiprzedsiębiorstwem Przelewy24.

Czy Dotpay jest darmowy? Z perspektywy kupującego – tak. Z perspektywy prowadzącego sklep internetowy – opłata aktywacyjna wynosi 1,5 zł, a prowizja od transakcji od 1,9% do 3,9%.

dotpay przelewy 24 integracja
https://www.dotpay.pl/

Płatności internetowe – jak działa Dotpay?

Dotpay to przede wszystkim dostarczyciel wygodnych narzędzi płatniczych dla mniejszych i większych sklepów internetowych. Sieciowy sprzedawca butów, sprzętu budowlanego czy herbat nie musi wynajmować firmy informatycznej i nawiązywać współpracy z wieloma bankami, aby móc dostarczyć swoim klientom wygodne metody płatności.

To wszystko może uzyskać dzięki pośrednikowi, jakim jest Dotpay. Ta firma za niewysoką prowizje udostępnia narzędzia w postaci wtyczek, dzięki którym możliwe jest łatwe zainstalowanie w swoim sklepie online bramki płatności. A nie trzeba nikogo przekonywać, że współcześni internauci są przyzwyczajeni do szybkich przelewów.

Ekspresowa płatność Dotpay jest możliwa dzięki temu, że ta platforma posiada konta w praktycznie każdym banku działającym w naszym kraju. Tym samym wysyła ekspresowe przelewy wewnętrzne i szybką informacje do sklepu internetowego o opłaceniu zakupu danego towaru czy usługi.

Z perspektywy osoby, która dokonuje płatności poprzez wybranie akurat bramki Dotpay, pomocne jest to, że nie jest wymagane logowanie. Znacznie przyśpiesza to wykonywanie transakcji.

Dotpay razem z Przelewy24 pozwala także na skorzystanie z płatności odroczonych, dzięki którym za zakupy nie trzeba płacić od razu, ale na przykład za 14 czy 30 dni. W ramach autorskiego produktu P24NOW (realizowanego wspólnie Santander Consumer Bank) klient może otrzymać limit nawet do 10 000 złotych.

Jakie banki obsługuje Dotpay?

Dotpay współpracuje z większością polskich banków. Obsługuje płatności dla m.in.:

  • Santander Bank Polska,
  • Pekao BP,
  • PKO SA,
  • mBank
  • Credit Agricole,
  • Alior Bank,
  • BNP Paribas,
  • Bank Millennium,
  • ING Bank Śląski,
  • Nest Bank,
  • Bank Ochrony Środowiska.

Dotpay pozwala na dokonywanie płatności z wykorzystaniem następujących portfeli elektronicznych: Apple Pay, Google Pay, Masterpass, Cinkciarz Pay.

Dotpay – opinie na temat tej platformy

Dotpay odpowiada za dziesiątki płatności dziennie w porozumieniu z wieloma bankami. Naturalne jest to, że przy takiej skali działalności muszą pojawić różne opinie na temat tej platformy.

Pozytywne komentarze dotyczą głównie szybkości, z jaką można zapłacić za swoje zakupy w sieci za pośrednictwem Dotpay. Dla wielu klientów jest to bardzo wygodne i bezproblemowe rozwiązanie.

Także osoby prowadzące swoje sklepy internetowe chwalą sobie ten system płatności, który można łatwo uruchomić na stronie internetowej z pomocą funkcjonalnych wtyczek. Taki ruch może znacznie podnieść sprzedaż produktów czy usług.

Dotpay spotyka się również z mniej przychylnymi opiniami. Niektórzy klienci krytykują to, że przelewy potrafią być blokowane na kilka dni, co uniemożliwia zrealizowanie ekspresowej transakcji. Negatywne komentarze dotyczą też działania obsługi klienta, z którą trudno się skontaktować.

Możliwe, że część z tych problemów zostanie wyeliminowana wraz z zintegrowaniem Dotpay z eCard i Przelewy24. Taka zestandaryzowana platforma, wykorzystująca najlepsze praktyki tych trzech marek, może zaproponować wyższą jakość usług z mniejszą liczbą błędów podczas pośredniczenia w płatnościach.

Czy platforma Dotpay jest bezpieczna? Tak, ponieważ stosuje się do najnowocześniejszych standardów i stosuje certyfikaty Thawte oraz PCI DSS.

Czy warto?

Dla klientów korzystanie z bramek płatności to synonim wygody. Opłacenie wycieczki czy zakupu butów poprzez kilka kliknięć to już absolutny standard dla internautów. Wybór między opcjami, takimi jak PayU, Przelewy24 czy Dotpay, nie stanowi większej różnicy, bo wszystkie z nich proponują podobną jakość usług. Szczególnie w kontekście konsolidacji rynku – DotPay i Przelewy24 to od 2019 jedno przedsiębiorstwo.

Także prowadzący sklepy internetowe będą zadowoleni – zastosowanie bramki płatności stanowczo zwiększa przychody. Tutaj zwykle wybór pada pomiędzy PayU a Przelewy24 (platformą zintegrowaną z Dotpay). Ta druga opcja może wydać się atrakcyjniejsza, dzięki niższej opłacie aktywacyjnej. PayU życzy sobie za to aż 199 złotych, Przelewy24 pozwalają zintegrować i aktywować swój system praktycznie za darmo – opłata wynosi 1,50 złotych.

Dane firmy i kontakt

PayPro SA

ul. Kanclerska 15,

60-327 Poznań

Kontakt telefoniczny:

(od poniedziałku do piątku w godzinach 09:00-17:00)

+48 61 600 61 70

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
2.6/5 - (8 votes)
Komentarze (1)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie będzie widoczny publicznie

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

  • M
    M

    Marzena

    23.06.2022, 19:04

    Wyróżniający się komentarz

    Dokonałam zakupu koszulek ,pieniążki zostały pobrane ,przesyłki na którą powinnam czekać do 14 dni został już przekroczony,co w związku z tym,ani rzeczy ani pieniążków l

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie