EasySend – opinie klientów i recenzja

Szczegóły kredytu

Szczegóły kredytu
Czas przelewu
od 15 minut
Prowizja kantoru
0-15 PLN
Promocja
Tak
? Pierwszy przelew za 0 PLN
Dostępne waluty
EUR, GBP, USD, +
? EUR, GBP, USD, CHF, inne
Pierwszy transfer za darmo?
Tak
Aplikacja mobilna
Nie
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Nasza ocena

5.0/5

Ocena klientów

4.4/5

Siedziba firmy

EasySend Polska Sp. z o.o.
Al. Grunwaldzka 223
80-266 Gdańsk

Dane firmy

Przekazywanie gotówki rodzinie, bliskim lub kontrahentom w dobie internetu stało się jeszcze popularniejsze i bardziej pożądane niż przed laty – a przecież wysyłka pieniędzy za granicę w przypadku np. migracji ekonomicznej to zjawisko stare jak świat. Platforma EasySend czyni tę procedurę jeszcze szybszą i łatwiejszą, deklarując, że stosuje bankowe standardy bezpieczeństwa, a przy tym jest tańsze. Czy aby na pewno?

Jedną z najbardziej doskwierających bolączek przy np. wysyłaniu pieniędzy rodzinie podczas pracy za granicą jest konieczność zawarcia kompromisu między czasem a kosztami przelewu. Jeżeli środki są potrzebne pilnie, z pewnością nie będzie tanio. A jeżeli nie chcemy płacić bankom niedorzecznych sum za przelew – na pewno nie będzie szybko. Złoty środek na takie okoliczności stara się znaleźć platforma szybkich przekazów pieniężnych EasySend, która w 2012 roku z impetem wkroczyła do Polski.

Informacje o firmie

Firma EasySend, a właściwie EasySend Limited, została założona w 2006 roku w stolicy Irlandii Północnej, Belfaście. Za cel firma obrała świadczenie nowoczesnych usług ułatwiania przekazów walutowych, pozwalając klientowi szybko określić kwotę, walutę i kraje, między którymi dojdzie do transakcji, następnie umożliwiając błyskawiczną lub trwającą co 1 dnia roboczego transakcję. Wszystko to w prostej i przystępnej formie.

Wraz z rozwojem EasySend, firma zdecydowała się na międzynarodową ekspansję, poszerzając swój obszar działania o inne kraje europejskie. W 2012 roku otwarto EasySend Polska sp. z o.o., czyli polski oddział platformy w Gdańsku, dedykowany dla polskich klientów żyjących w kraju, jak i na tymczasowej lub długoterminowej emigracji.

Doskonałe wrażenie pozostawia strona główna EasySend, która utrzymana została w nowoczesnej i przejrzystej estetyce, dobrze realizującej obecnie obowiązujące trendy w branży fintech. Poza wyeksponowanym polem do wymiany środków, już chwilę po trafieniu na stronę easysend.pl możemy się też dowiedzieć o kluczowych cechach działania platformy, środkach bezpieczeństwa i wreszcie korzyściach z wysyłania środków za granice właśnie w tej firmie.

EasySend wygląd strony www

Jak działa EasySend?

To, jak działa platforma EasySend, można bardzo szybko zrozumieć. Zapoznając się z informacjami zawartymi na stronie głównej tego operatora, może sprawdzić wszystkie kroki towarzyszące transakcji wymiany środków dzięki prostemu graficznemu schematowi. Oto jak on wygląda.

 1. Załóż konto użytkownika, podając niezbędne dane osobowe, a także m.in. adres poczty e-mail oraz numer konta bankowego, jaki zostanie wykorzystany do transakcji przekazania środków.
 2. Wybierz odbiorcę, który ma otrzymać środki oraz wskaż walutę i kwotę, na jakiej ma się opierać transakcja. Nie zapominaj także o doprecyzowaniu sposobu odebrania środków przez drugą osobę!
 3. Zatwierdź transakcję i… To wszystko! EasySend deklaruje, że po zatwierdzeniu transakcji pieniądze powinny trafić do odbiorcy w ciągu nie więcej niż 10 minut.

Pierwszy przelew w ramach platformy EasySend zawsze jest darmowy. Dotyczy to oczywiście nowych użytkowników.

Warunki korzystania z platformy EasySend

Rozkładając na czynniki pierwsze ofertę platformy EasySend, warto zwrócić też uwagę na warunki korzystania z jej usług i to, dla kogo zostały one przygotowane. W tym celu należy spojrzeć do zakładki „Regulamin”, do której wgląd można uzyskać poprzez zakładkę w dolnej części strony głównej.

 • Każdy użytkownik EasySend musi być osobą pełnoletnią, a zatem w wieku nie mniejszym niż 18 lat.
 • Niezbędne jest posiadanie pełnej zdolności do podejmowania się czynności prawnych.
 • Korzystający z EasySend, musi zamieszkiwać na terenie tzw. Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Zaliczają się do tego kraje Unii Europejskiej, a także Liechtenstein, Islandia oraz Norwegia. Dodatkowo, przelewy można też wykonywać z lub do Wielkiej Brytanii.
 • Aby wykonać przelew walutowy, niezbędne jest też okazanie dowodu osobistego lub, jak wskazuje EasySend, innego dokumentu niezbędnego do dokonania analizy ryzyka określonej transakcji.
 • Do korzystania z EasySend niezbędne jest posiadanie konta bankowego z dostępem do elektronicznej bankowości.
 • Użytkownik może założyć tylko jedno konto.

Jak przelać pieniądze do EasySend?

Przekazanie środków do EasySend jest wyjątkowo proste. Po dokonaniu rejestracji konta, należy wykonać przelew bankowy ze swojego konta. Następnie, wystarczy wybrać za pomocą pola do wymiany środków na stronie głównej kwotę i kraj, a potem zatwierdzić transakcję. Wszystko powinno zająć mniej niż kilka minut.

Opłaty w EasySend

W przypadku kosztów za korzystanie z platformy EasySend, sytuacja jest wyjątkowo prosta. Przedstawiamy to na niżej wskazanych zasadach.

 • W przypadku nowych klientów, każdy pierwszy przelew jest darmowy – i to realizowany automatycznie przyśpieszoną procedurą SuperFAST. W ten sposób, odbiorca otrzyma pieniądze po 10 minutach.
 • Osoby, które korzystają z usług EasySend za drugim i każdym kolejnym razem, mają do wyboru dwie dostępne procedury. Przelew realizowany tradycyjną metodą w ciągu pierwszego dnia roboczego jest darmowy, z kolei przelew SuperFAST kosztuje odtąd już 15 złotych za transakcję.

Jak odebrać pieniądze?

W przypadku odbioru wymienionych środków, wszystko leży już tylko w gestii osoby, dla której wysłaliśmy pieniądze. EasySend przewiduje dwa różne rozwiązania, dostosowane do indywidualnej wygody.

 • Przelew bankowy na konto, które wskazał odbiorca.
 • Odbiór pieniędzy na poczcie w formie gotówki.
EasySend opinie

Kantory internetowe – dodatkowe informacje

EasySend to jedna z najbardziej nieszablonowych platform w branży internetowych usług walutowych. Nie tylko jednak jej profil działalności wyróżnia ją na tle konkurencji i może stanowić o jej sile. Przyjrzyjmy się jeszcze innym aspektom, o których warto wspomnieć w kontekście analizy oferty – być może część z nich okaże się decydująca i pobije inne kantory internetowe?

 • EasySend jest licencjonowaną instytucją płatniczą, która objęta jest nadzorem brytyjskiej instytucji FCA (Financial Conduct Authority).
 • Ponadto, EasySend posiada też zabezpieczenia transakcji zapewnione przez VISĘ oraz MasterCard, a także protokół GeoTrust.
 • Operator szczyci się możliwością śledzenia każdej zleconej transakcji przez klienta, a także poziomem bezpieczeństwa usług nieodbiegającym od usług bankowych.
 • EasySend przewiduje zróżnicowane sposoby na komunikację z biurem obsługi klienta – jeżeli nie odpowiada nam połączenie telefoniczne, możliwe jest w zamian porozmawianie na Messengerze lub WhatsAppie, a także wewnętrznym czacie.
 • Firma oferuje także atrakcyjny program poleceń, korzystając z którego, można zyskać 10 funtów brytyjskich za każdego znajomego, który zdecydował się zaufać EasySend.
 • Usługi dostępne są zarówno dla klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców, biznesmenów i firm.

EasySend opinie i nasza recenzja

Nasz cykl recenzji kantorów internetowych kończymy firmą, która niewątpliwie wyłamuje się ze schematu. Choć opiera się ona na wymianie środków walutowych, to nie jest ona jednak kantorem, lecz stroną umożliwiającą szybką oraz wygodną wysyłkę przelewów z pieniędzmi dla innego odbiorcy.

W dobie wciąż ogromnej popularności migracji zarobkowej, ale i zagranicznych delegacji lub okoliczności, w których zwyczajnie musimy przekazać pilnie pieniądze dla swojego członka rodziny, bliskiego lub kontrahenta, EasySend kształtuje się jako wyjątkowo atrakcyjna i błyskawicznie dostępna oferta.

Za tą platformą bez wątpienia przemawia nie tylko bezpieczeństwo w sferze deklaracji, ale faktycznie – liczne protokoły i środki, które zapewniają bezpieczeństwo każdej transakcji w praktyce. Dzięki średniemu indeksowaniu przelewu w ciągu ok. 10 minut, a także sprawdzonej firmie stojącej za EasySend, jej usługi kształtują się jako groźna konkurencja dla banków, a także multifunkcyjnych platform jak Cinkciarz.pl.

Zalety:

 • Nowoczesna, wyjątkowo poręczna i przejrzyście zaprojektowana platforma, z której użytkowanie nie powinno stwarzać problemów dla żadnego klienta.
 • Liczne protokoły i algorytmy zapewniające faktyczne bezpieczeństwo środków od początku do końca transakcji, na czele z brytyjskim Financial Conduct Authority (FCA).
 • Duża firma o międzynarodowej, ugruntowanej pozycji.
 • Pierwszy przelew jest w 100% darmowy.
 • Według deklaracji EasySend, środki po wysłaniu trafiają do odbiorcy nie później niż w ciągu 10 minut w przypadku usługi błyskawicznego przelewu.
 • Oferta kierowana zarówno do osób prywatnych, jak i klientów biznesowych.
 • Wielojęzyczne biuro obsługi klienta, zapewniające wsparcie nie tylko dla klientów polskich, ale i cudzoziemców.
 • Możliwość odebrania środków także na poczcie.

Wady:

 • Przelewy można dokonywać tylko w państwach europejskich.
 • Bardzo kosztowna usługa szybkich przelewów – 15 złotych dla stałych klientów.
 • Restrykcyjne wymagania korzystania z platformy, wśród których znalazło się m.in. okazanie dowodu osobistego.

EasySend – dane kontaktowe

Telefon.

 • +48 58 500 86 75

E-mail.

 • pomoc@easysend.pl

Biuro obsługi klienta w EasySend pozostaje do dyspozycji klientów od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:30 do 18:30, a także w soboty od 11:00 do 15:00, o ile nie są to dni ustawowo wolne od pracy.

Informacje na temat spółki

Logo

Biuro prasowe

Nazwa firmy

EasySend Polska sp. z o.o.

Charakter działalności:
Przekazy pieniężne online
Utworzony:
2012
Numer REGON:
146237170
Numer KRS:
0000428401
Numer NIP:
5272681399
Adres siedziby:
Al. Grunwaldzka 223, 80-266 Gdańsk

Zastrzeżenie: Informacje o tej ofercie oraz jej szczegółowych parametrach przedstawiają stan aktualny w momencie powstawania tekstu, tzn. 9 października 2020 roku.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.4/5 - (9 votes)
Komentarze (2)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • K
  K

  Kinga

  12.04.2021, 10:29

  Wyróżniający się komentarz

  Witam, na wyciągu z banku po dokonaniu przelewu waszym serwisem jaki bedzie wpisany odbiorca?

  • K
   K

   Konrad Kowalczyk

   12.04.2021, 10:33

   Wyróżniający się komentarz

   Pani Kingo, EasySend na swojej stronie internetowej ma bardzo rozbudowaną zakładkę – „Kontakt i Pomoc”. Na pewno znajdzie tam Pani odpowiedzi na swoje pytania. Pozdrawiamy

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie