eBroker opinie i dane firmy

Rynek finansowy tak bardzo się rozrósł, że trudno osobom, które nie śledzą go na co dzień, poznać najnowsze trendy i oferty produktowe. Z tego względu istnieje wiele porównywarek finansowych, które pomagają wybrać najlepszy kredyt gotówkowy czy konto osobiste. Jedną z nich jest eBroker, który funkcjonuje także jako sieć afiliacyjna. Dowiedzmy się czegoś więcej na temat tej marki.

Rankomat to jedna z większych porównywarek ubezpieczeniowych w Polsce, która swoje pierwsze kroki stawiała już w 2008 roku. Dlaczego zaczynamy tekst o eBrokerze, wspominając o Rankomacie? Sprawa jest prosta – ten rozpoznawalny portal jest właścicielem grupy eBroker, do której należy ebroker.pl (porównywarka finansowa) i ebrokerpartner.pl (sieć afiliacyjna). Tym samym sprawa wygląda podobnie jak w przypadku Sowy Finansowej. Za rozpoznawalną w środowisku marką stoi jeszcze większa marka.

ebroker strona główna
ebroker.pl

eBroker jako porównywarka finansowa

Zacznijmy od opisu ebroker.pl, strony specjalizującej się w tworzeniu rankingów z szerokiego świata finansów. Poza porównaniem poszczególnych ofert bankowych i pozabankowych użytkownik tego portalu może skorzystać także z różnego rodzaju kalkulatorów, zapoznać się z materiałami poradnikowymi czy opiniami klientów na temat różnych instytucji finansowych.

Najważniejszą częścią strony są rankingi. W każdym z nich znajdziemy najlepsze wg eBrokera produkty i ich krótką charakterystykę, np. wysokość raty i RRSO przy danym kredycie gotówkowym. Po sprawdzeniu poszczególnych ofert możemy którąś z nich wybrać i zostaniemy przeniesieni np. na stronę banku Millennium.

eBroker przygotował porównania następujących produktów finansowych:

 • kredyty (gotówkowe, hipoteczne, konsolidacyjne, na samochód, firmowe),
 • konta (osobiste, oszczędnościowe, firmowe),
 • pożyczki,
 • lokaty,
 • leasing,
 • faktoring,
 • ubezpieczenia OC/AC.

Rankingi spełniają tu swoją rolę, ponieważ nie musimy odwiedzać wielu stron, aby dowiedzieć się, co tam w trawie piszczy, chociażby na rynku chwilówek czy kont oszczędnościowych. Krótka charakterystyka każdego produktu oraz wykaz korzyści to również pomocne elementy. Brakuje jednak na stronie informacji, na jakiej podstawie tworzone są rankingi. Przydałyby się też dłuższe artykuły pod rankingami (tak jak na wielu konkurencyjnych stronach).

Dodatkowe funkcjonalności

Poza mocno eksponowanymi rankingami ebroker.pl proponuje:

 • kalkulatory (możliwość obliczenia wysokości rat kredytowych czy zysku z lokaty – niestety te narzędzia nie stoją na zbyt wysokim poziomie).
 • poradniki (poruszane są tu bardzo różne tematy, takie jak ubezpieczenia czy kredyty. W tym dziale możemy spotkać także artykuły sponsorowane),
 • artykuły (treści o charakterze aktualności, np. na temat promocji bankowych),
 • opinie/odpowiedzi ekspertów (artykuły tworzone na podstawie częstych pytań użytkowników portalu),
 • dział eBroker ekstra (dłuższe artykuły o wyższej jakości),
 • informacje o instytucjach (jest to miejsce dla klientów banków czy firm pożyczkowych, którzy mogą swobodnie się wypowiedzieć na temat współpracy z daną instytucją. Niestety autorzy eBroker sami nie zajmują stanowiska i nie tworzą recenzji – w tym dziale zobaczymy tylko komentarze użytkowników).

Warto pochwalić eBrokera za to, że stawia na materiały poradnikowe i edukacyjne. Społeczna świadomość na tematy finansowe powinna rosnąć, a pomagają w tym portale, które nie tylko zarabiają na pośrednictwie, ale także przykładają się do dzielenia się wiedzą. Choć eBroker proponuje bardzo dużo tego rodzaju materiałów, niestety spora część z nich jest dość krótka i przedstawiona w nieatrakcyjny sposób. Zdecydowanie brakuje materiałów wizualnych (np. infografik) i lepszego formatowania tekstu. Na wyższym poziomie są teksty z działu eBroker ekstra – jednak co na tej stronie jest „ekstra” u konkurencji jest czymś zupełnie naturalnym.

eBroker Partner – sieć afiliacyjna

Pod marką eBroker nie kryje się tylko porównywarka finansowa, ale też sieć afiliacyjna. eBroker Partner działa na innej stronie internetowej, która jest zdecydowanie bardziej funkcjonalna i estetyczna niż ebroker.pl. Oferta tego portalu przeznaczona jest dla osób, posiadających strony internetowe, na których mogą promować produkty finansowe czy e-commercowe.

eBroker Partner dostarcza swoim klientom interaktywne elementy, które mogą oni wpiąć w kod swoich stron oraz platformę do rozliczeń. W jaki sposób można na tym zarobić? Poprzez prowizję od transakcji. Aby jednak wiele osób otworzyło konto osobiste czy też wzięło chwilówkę z naszego polecenia, potrzebujemy ku temu naprawdę sporej i często odwiedzanej strony internetowej.

ebrokerpartner.pl

Czy warto skorzystać z usług eBrokera?

eBroker funkcjonuje jako porównywarka finansowa w ramach sieci portali stworzonych przez Rankomat.pl. Ta strona może okazać się pomocna głównie wtedy, gdy zastanawiamy się, na jaki produkt finansowy się zdecydować. Szeroki wybór rankingów pomoże w dokonaniu decyzji podczas poszukiwania atrakcyjnego leasingu czy konta dla młodych.

Poza samym porównaniem poszczególnych ofert możemy przeczytać artykuły eksperckie i zapoznać się z opiniami innych użytkowników (np. na temat któregoś z banków), którzy ochoczo komentują swoje finansowe doświadczenia.

Aby jednak korzystanie z eBrokera było w przyszłości przyjemniejsze, zdecydowanie przydałby się nowy projekt strony. Współcześni użytkownicy internetu są bardzo wybredni, dlatego przestarzały wygląd portalu i krótkie artykuły nie wyglądają zachęcająco. Na szczęście lepiej prezentuje się drugi projekt spod skrzydeł grupy eBroker. eBroker Partner jest zdecydowanie lepiej dostosowany do współczesnych wymagań.

Zalety:

 • szeroki wybór rankingów,
 • materiały edukacyjne,
 • marka eBroker należy do doświadczonego Rankomatu.
 • eBroker Partner proponuje szeroki wybór produktów w ramach afiliacji.

Wady:

 • strona wymagana odświeżenia pod względem wizualnym (ebroker.pl)
 • artykuły mogłyby być dłuższe i formatowane w atrakcyjniejszy sposób.

Dane firmy:


Grupa eBroker

Rankomat.pl Sp. z o.o.
(dawniej: Rankomat sp. z o.o. sp.k.)
ul. Wolska 88
01-141 Warszawa

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
Oceń post
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie