Efiraty – opinie klientów i recenzja

Efiraty logo

Strona Efiraty

Szczegóły oferty:

  • Maksymalna kwota i czas pożyczki:20 000 złotych na 48 miesięcy
  • Pierwsza pożyczka za darmo?Nie ma takiej możliwości.
  • Online, w 15 minut i bez formalności?Niestety, środki mogą trafić na konto dopiero po 48 godzinach.

Branża pożyczkowa to jeden z najdynamiczniej rozwijających się sektorów rynku finansowego. Czołowi giganci, o których najwięcej słyszymy dzięki np. reklamom to nie wszystko – każdego roku powstają zupełnie nowe inicjatywy próbujące pozyskać dla siebie kawałek ogromnego, pożyczkowego tortu. Przykładem jednej z najnowszych firm pożyczkowych jest wywodząca się z Wrocławia Efiraty. Specjalizuje się w udzielaniu długoterminowych pożyczek ratalnych. Poznajmy ich ofertę z bliska.

Efiraty — nasza opinia

Pod nazwą Efiraty kryje się młoda marka pożyczkowa, która należy do spółki akcyjnej Efimea. Została ona zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym w lipcu 2018 roku i wywodzi się ze stolicy Dolnego Śląska – Wrocławia. Efiraty wzięło na celownik bardzo konkurencyjną branżę pożyczek ratalnych, która od lat stanowi atrakcyjną alternatywę dla klasycznych kredytów gotówkowych. Ich oferta jest zatem propozycją dla tych konsumentów, którzy poszukują stosunkowo dużych kwot pieniędzy ze spłatą rozłożoną na miesiące, a nawet lata.

Sam wizualny wygląd strony Efiraty zgrabnie zdradza to, z jak młodą inicjatywą mamy do czynienia. Pod kątem graficznym witryna została dopasowana do panujących w ostatnich latach standardów branży pożyczkowej. Dominuje prostota, minimalizm i czytelność – a w samym centrum znajduje się kalkulator pożyczkowy, który pozwala na dobranie kwoty i okresu spłaty pożyczki. Nie zabrakło też pozostałych informacji tyczących się procesu wnioskowania i weryfikacji klientów.

Niestety, dużym rozczarowaniem i ogromnym utrudnieniem jest brak menu strony. Efiraty nie posiadają choćby zakładki z podstawowymi dokumentami (np. wzorem pożyczki). Zabrakło także bardzo pomocnej zakładki „Pytania i odpowiedzi”, która ułatwia znalezienie informacji o warunkach i wymaganiach, jakie konsument musi spełnić przed złożeniem wniosku. Podobnie z danymi kontaktowymi – Efiraty nie uznało za potrzebne zamieszczenia w istotnym miejscu numeru telefonu kontaktowego. Szkoda.

Jakie warunki należy spełnić w Efiraty?

Efiraty określa wobec swoich klientów standardową procedurę wnioskowania, która obowiązuje u większości firm pożyczkowych. Przedstawiamy przykładowe zapisy.

 • Konsument musi  być osobą co najmniej pełnoletnią. Musi mieć minimum 18 lat ,
 • Niezbędne jest posiadanie konta bankowego z dostępem do wirtualnej bankowości,
 • Kluczowym warunkiem jest posiadanie numeru telefonu komórkowego i adresu poczty e-mail,
 • Potencjalny pożyczkobiorca musi przejść weryfikację zdolności kredytowej w bazach dłużników,
 • Niezbędnym czynnikiem jest status osoby fizycznej i pełna zdolność do czynności prawnych.

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

Jedyny formularz informacyjny, jaki widoczny jest na stronie internetowej Efiraty, czyli polityka prywatności, pozwala nam poznać zakres części niezbędnych wymagań. Jest to lista rejestrów finansowych, z których zostaną pobrane raporty na temat historii kredytowej klienta. W ten sposób Efiraty oceni ryzyko kredytowe związane z pożyczeniem określonej sumy pieniędzy i sprawdzi, jak kształtowała się spłata dotychczasowych zobowiązań bankowych i pożyczkowych u danej osoby.

 • BIK – Biuro Informacji Kredytowej ,
 • BIG – Biura Informacji Gospodarczej. Z tego grona Efiraty sprawdzi BIG InfoMonitor, Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej (KBIG).

Wysokość pożyczki, raty i odsetki

Oferta pożyczkowa Efiraty została opracowana z myślą o konsumentach, którzy poszukują długoterminowych zobowiązań ratalnych. Z tego względu, przewidziano jednolitą taryfę bez rozróżnienia na to, czy wnioskujemy o wsparcie finansowe po raz pierwszy czy też kolejny raz z rzędu. Nie możemy zatem liczyć na ofertę pierwszej darmowej chwilówki będącej domeną firm pożyczających krótkoterminowo. Rekompensatą w Efiraty są jednak bardzo atrakcyjne kwoty pożyczek, które można uzyskać nie tylko w bardzo wysokich kwotach, ale i na elastyczne, wygodne terminy liczone nie tylko w miesiącach, ale i latach.

Minimalna kwota dostępnej pożyczki wynosi już 1000 zł, a kolejne wartości dostępnych zobowiązań można powiększać o 500 zł aż do maksymalnych – 20 000 zł. Jest to wartość wprawdzie nieszczególnie oryginalna, jak na realia branży pożyczek długoterminowych, ale z całą pewnością warta odnotowania i docenienia. Jeśli chodzi o dostępne terminy spłaty, to Efiraty przewiduje minimalny okres kredytowania na 3 miesiące, a maksymalny – na 48 miesięcy, czyli 4 lata.

Każda >a href=”/pozyczki-ratalne/” target=”_blank”>pożyczka ratalna w Efiraty zawiera w sobie dodatkowe koszty pożyczki. Są one naliczane w proporcjonalny sposób na tych samych zasadach. Poniżej przedstawiamy przykładowe koszty reprezentatywnej pożyczki, z uwzględnieniem wszystkich czynników wpływających na całkowity koszt pożyczki.

 • Pożyczając 2650 zł na 24 miesiące (2 lata) na dodatkowe koszty złoży się opłata początkowa w kwocie 300 zł, prowizja w wysokości 890,40 zł oraz odsetki w wysokości 255,44 zł. Oprocentowanie stałe równe jest przy tym 9%, całkowity koszt pożyczki to 1445,84 zł, a Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 56,85%. Miesięczna rata dla pożyczki o takich parametrach ma równą, comiesięczną wysokość – 170,66 zł.
  Łączna kwota, jaką należy zwrócić Efiraty 4095,85 zł.

Pożyczka w Efiraty krok po kroku

Proces ubiegania się o pożyczkę w Efiraty można rozpisać w kilku prostych krokach.

 1. Za pomocą kalkulatora pożyczkowego należy ustalić dwa kluczowe parametry pożyczki – kwotę zobowiązania oraz dogodny termin spłaty,
 2. Po wybraniu powyższych parametrów wybierzmy zielony przycisk „Napisz do nas”. Zostaniemy przekierowani do prostego formularza rejestracyjnego, gdzie należy wpisać krótkie kluczowe dane – imię i nazwisko, numer telefonu, adres e-mail oraz treść wiadomości,
 3. Po złożeniu wniosku pożyczkowego zostajemy poddani weryfikacji pod kątem zdolności kredytowej,
 4. Konieczne będzie też zweryfikowanie naszej tożsamości za pomocą nowoczesnej i bezpiecznej aplikacji Instantor. Usługa sprawdza historię wpływów na rachunek bankowy i ocenia możliwości finansowe konsumenta,
 5. Decyzja co do przyznania pożyczki jest wydawana w ciągu najbliższych godzin, a środki – według deklaracji na stronie internetowej – docierają do konsumenta w czasie do 48 godzin.

Podstawowe cechy podsumowanie

Zalety

 • Bardzo duże kwoty dostępnych pożyczek – nawet do 20 000 złotych.
 • Wygodna spłata pod postacią elastycznych, comiesięcznych rat – nawet do 48 miesięcy.
 • Prosty i estetyczny projekt strony internetowej.
 • Szybka i wygodna weryfikacja tożsamości za pomocą systemu Kontomatik.

Wady

 • Brak menu strony głównej, przez co próżno szukać informacji o wzorze umowy pożyczki, warunkach jakie należy spełnić itd.
 • Brak informacji o numerze kontaktowym w widocznym miejscu.
 • Bardzo długi czas oczekiwania na pożyczkę – nawet do 48 godzin na znalezienie się środków na koncie konsumenta.

Efiraty – dane firmy

Dane spółki

Nazwa spółki:Efimea SA
REGON:380872412
KRS:0000741343
NIP:8992848274
Adres:ul. Wolbromska 18/1B, 53-148 Wrocław

Infolinia – dane kontaktowe:

Biuro Obsługi Klienta: brak, firma kontaktuje się z klientami za pomocą maila cok@efiraty.pl

Autor wpisu: Michał Frankowski

Dodaj komentarz