Ekantor – opinie klientów i recenzja

Internetowe kantory to jeden z najintensywniej rozwijających się sektorów branży fintech. O ich sile stanowi nie tylko łatwość korzystania z takich usług, ale i symboliczne koszty, mało restrykcyjne wymagania i szansa na błyskawiczne otrzymanie kupionej waluty. Podobne korzyści prezentuje jednak większość graczy, zatem jak przy tak groźnej konkurencji chce wyróżnić się Ekantor?

Polskie startupy coraz śmielej rozwijają się w kolejnych branżach, spośród których wyjątkiem nie są także internetowe kantory. Możliwość wymiany środków na jedną z wielu obcych walut to kuszące rozwiązanie, które zdobywa coraz więcej zwolenników. Zielonogórski kantor chce przekonać do siebie jak najwięcej miłośników wymiany walut w internecie, oferując nowoczesną, niezwykle przyjazną platformę. Sprawdzamy, czy po pierwszym dobrym wrażeniu na dalszym etapie jest równie obiecująco.

Informacje o firmie

Ekantor to marka polskiego startupu finansowego, który został założony w 2016 roku na zachodnich krańcach kraju, w Zielonej Górze. Za tą zwięzłą i treściwą nazwą kryje się spółka z ograniczoną odpowiedzialnością o takiej samej nazwie, która w pełni koncentruje się na rozwijaniu i umacnianiu swojej pozycji w branży internetowych kantorów.

Trzeba przyznać, że w ciągu pierwszych 4 lat działalności Ekantorowi udało się zbudować wyjątkowo atrakcyjną ofertę, która dobre wrażenie budzi nie tylko po pobieżnym zapoznaniu się z doskonale zaprojektowaną stroną internetową, ale i pozostawia je po dłuższej analizie tego, co ma do zaoferowania ta platforma.

Ekantor celuje w klientów, którzy są zainteresowani skorzystaniem z jednej spośród czterech najpopularniejszych walut: euro, dolarów amerykańskich, funtów brytyjskich oraz franków szwajcarskich. Wybór zaskakująco ograniczony i wąski, który wytłumaczyć można zapewne tym, że statystycznie to te waluty są najczęściej wymieniane ze złotówek lub na odwrót przez polskich kredytobiorców (franki), podróżujących i handlujących (dolary) oraz pracujących lub jeżdżących z delegacjami za granicę (funty, euro).

ekantor strona główna

Jak działa Ekantor?

Działanie platformy do transferów walutowych Kantor oparto na prostych zasadach, które upraszczają tę i tak banalną w swoich założeniach procedurę do niezbędnego minimum. Posiłkując się prostym schematem przedstawionym na stronie głównej, o to, jak to działa.

  1. Należy zarejestrować bezpłatne konto użytkownika, podając swoje podstawowe dane osobowe do identyfikacji, a także numer rachunku bankowego do zasilania środków do wymiany oraz odbierania wymienionej waluty.
  2. Rejestrację konta należy sfinalizować za pomocą wiadomości wysłanej na adres poczty e-mail, a następnie zalogować się do panelu klienta.
  3. Teraz pozostaje klientowi już tylko zapoznać się z bieżącym kursem wymiany walut, a następnie wybrać tę, którą chce przetransferować i zatwierdzić transakcję. Do jej ukończenia niezbędne będzie rzecz jasna przelanie środków ze swojego konta w banku.

Warunki korzystania z platformy Ekantor

Kantory internetowe z reguły nie stawiają wobec użytkowników skomplikowanych wymagań. Nie inaczej jest w przypadku platformy Ekantor, która kwestii tej poświęca krótką wzmiankę w zakładce „pytania i odpowiedzi” na swojej stronie internetowej.

  • Aby z powodzeniem korzystać z funkcjonalności Ekantoru, należy posiadać w swoim banku dwa rachunki. Jeden musi być klasyczny, złotówkowy, z kolei drugi – walutowy.
  • Z usług może skorzystać zarówno osoba fizyczna, jak i przedsiębiorcy i organizacje.
  • Do ukończenia rejestracji i swobodnego korzystania z platformy konieczne jest posiadanie adresu poczty e-mail, za której pomocą aktywujemy konto.

Jak przelać pieniądze do Ekantor?

Po wybraniu waluty po obowiązującym w danej chwili kursie walutowym, następnym krokiem jest wybranie kwoty, jaką chcemy otrzymać. Wówczas pozostaje już tylko przekazanie kantorowi środków, które chcemy zamienić na wskazaną walutę obcą, czego dokonujemy rzecz jasna przy pomocy przelewu z naszego konta bankowego.

Dzięki współpracy Ekrantoru ze zdecydowaną większością działających w Polsce banków, przekazane do wymiany środki indeksowane są błyskawicznie. Warto dodać, że na przekazanie pieniędzy klient ma 24 godziny od wymiany waluty – im szybciej tego dokona, tym szybciej otrzyma nową walutę.

Opłaty w Ekantorze

Podobnie jak wiele konkurencyjnych platform, Ekantor nie nakłada na swoich klientów żadnych dodatkowych opłat za np. rejestrację konta, dalsze korzystanie z jego lub przelewy środków z wymienioną walutą. Nie oznacza to jednak rzecz jasna, że operator nie przewidział w tabeli opłat okoliczności, za które może zostać naliczona opłata.

  • W przypadku przelewu na rachunki bankowe poza granicami Polski, za wysłanie środków na konto rozliczające się w euro Ekantor naliczy opłatę 5 złotych.
  • Jeśli z kolei mowa o kontach bankowych opartych na frankach szwajcarskich, dolarach amerykańskich czy funtach brytyjskich, na które klient zleca przelew z wymienioną walutą, to opłata wynosi 10 złotych.

Jak odebrać wymienioną walutę?

Odebranie środków z walutą, która została wymieniona, odbywa się w Ekantorze na następujących zasadach.

  1. Po zatwierdzeniu transakcji przewalutowania i przekazaniu kantorowi kwoty pieniędzy do wymiany, kantor wysyła przelew ze środkami na wskazany rachunek.
  2. Czas otrzymania przelewu na konto jest uzależniony od banku, w którym klient posiada swoje konto.
  3. Informacje o godzinach indeksowania przelewów Ekantor przedstawia w tabeli na swojej stronie internetowej.
ekantor rejestracja

Kantory internetowe – dodatkowe informacje

Zbliżając się do końca dzisiejszej recenzji, przyjrzyjmy się kluczowym aspektom, pod których względem Ekantor chce umocnić swoją pozycję jako wartego zaufania partnera i wzbudzić zaufanie u klienta zainteresowanego skorzystaniem z usług.

  • Każda transakcja, która odbywa się przy pomocy platformy Ekantor, jest szyfrowana za pomocą protokołu SSL.
  • Dane, które przetwarzane są przy pomocy, Ekantoru, podlegają nadzorowi i ochronie Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.
  • Ekantor stowarzyszony jest z grupą Port2000, która działa w branży transportowej i paliwowej.
  • Ekantor oferuje swoim klientom na stronie głównej prosty i wygodny kalkulator, za którego pomocą można obliczyć, ile zaoszczędziło się środków na dokonaniu przewalutowania za pomocą jego usług.
  • Kompendium wiedzy w postaci aktualności z rynku finansowego, walutowego i bankowego, to wartościowe uzupełnienie dla usług wymiany walut dostępnej na tej platformie.

Ekantor opinie i nasza recenzja

Ekantor to jeden z najmłodszych graczy w branży internetowych kantorów, który stawia na dostępne na wyciągnięcie ręki usług dostępne w nowoczesnym opakowaniu oraz przystępnej formie. Pierwsze dobre wrażenie, jakie pojawia się po pobieżnym zapoznaniu się ze stroną główną, bez wątpienia zostaje na dłużej. Klient otrzymuje rzetelnie wykazane wszelkie informacje na temat zasad wymiany walut, kursów, sposobu przekazania środków i wreszcie czasu na odebranie wymienionej waluty.

Jeżeli nie przeszkadza nam niewielki zakres dostępnych walut do wymiany, a także dość wysoki próg minimalnej liczby jednostek do wymiany (100), Ekantor to jedna z najciekawszych polskich platform do wymiany waluty, która powinna zdobyć uwagę.

Zalety:

  • Nowoczesny projekt strony internetowej, zręcznie łączący przyjemne dla oka, lekkie wizualnie opakowanie z czytelnym rozmieszczeniem informacji.
  • Młody, dynamicznie rozwijający się polski startup o dużym potencjale na przyszłość.
  • Regularnie aktualizowane kursy walut.
  • Ciekawie rozplanowany kalkulator walutowy, pozwalający przed transakcją dokonać wszelkich niezbędnych obliczeń dotyczących kupna lub sprzedaży danej waluty.
  • Operator nie zapomniał także o wartościowych udogodnieniach, jak np. blog z aktualnościami z rynku finansowego.
  • Kreatywne, humorystyczne informacje, na co zaoszczędzone na korzystaniu z Kantoru środki można przeznaczyć (telewizor, wakacje, itp.).

Wady:

  • Ekantor określa minimalną kwotę wymiany waluty – zawsze jest to co najmniej 100 jednostek, np. 100 euro.
  • Bardzo wąska gama dostępnych walut zagranicznych, ograniczona jedynie do funtów brytyjskich, dolarów amerykańskich, euro i franków szwajcarskich.
  • Przelewy do większości banków są co prawda darmowe, ale księgowane tylko w dniach roboczych w godzinach pracy kantoru. Ograniczona dostępność usług.

Ekantor – dane kontaktowe

Telefon.

  • 48 68 411 45 55

E-mail.

  • kontakt@ekantor.pl

Biuro obsługi klienta w Ekantorze pozostaje do dyspozycji klientów 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Informacje na temat spółki

Logo

Biuro prasowe

Nazwa firmy

Ekantor sp. z o.o.

Charakter działalności:
Kantor walut online
Utworzony:
2016
Numer REGON:
081215855
Numer KRS:
0000648866
Numer NIP:
9731017586
Adres siedziby:
Pl. Bohaterów 4, 65-050 Zielona Góra

Zastrzeżenie: Informacje o tej ofercie oraz jej szczegółowych parametrach przedstawiają stan aktualny w momencie powstawania tekstu, tzn. 1 października 2020 roku.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
5/5 - (1 vote)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie