eKantorEuropa – opinie klientów i recenzja

W każdej branży mamy do czynienia zarówno z gigantami, za którymi stoją duże koncerny skupiające pod sobą wiele różnych marek, jak i znacznie mniejsze i bardziej kameralne inicjatywy, które tym gigantom stawiają czoła. Wśród coraz popularniejszych kantorów internetowych, przykładem takiej firmy jest eKantorEuropa z Katowic, który stara się zaoferować konkurencyjną ofertę wobec tych największych i najpopularniejszych inicjatyw.

Tradycyjne kantory wymiany walut to na pewno nie przeżytek i jeszcze bardzo długo będą one popularne wśród wielu osób – szczególnie w przygranicznych miejscowościach, na dworcach, lotniskach czy w centrach handlowych. Nie da się jednak ukryć, że nie brakuje i takich osób, którym z klasycznymi kantorami zupełnie nie po drodze, potrzebując narzędzia do wymiany waluty szybciej i wygodniej. I to właśnie z takich przyczyn rośnie popularność kantorów online, wśród których pojawiają się także i mniejsi gracze.

Informacje o firmie

Przedsiębiorstwo Kantor Europa w obecnej formie widnieje w KRS w 2013 roku, posiadając siedzibę w Katowicach z pełną nazwą jako Kantor Wymiany Walut Europa Patryk Rybak. Jak czytamy na stronie, sama firma charakteryzuje się nie małym – bo ponad 30-letnim doświadczeniem w branży. Początkowo działając jako tradycyjny kantor, z czasem zdecydowano się rozwinąć działalność także w sieci, próbując stawić czoła największym graczom w branży wymiany walut przez internet.

W ten sposób powstała konkurencyjna platforma eKantorEuropa, która chce zaoferować wszelkie funkcjonalności zwykłego kantoru bez wychodzenia z domu. Oferta w zręczny sposób odpowiada na standardy, w jakich funkcjonują najgroźniejsi konkurenci – internetowy kantor ma pomóc szybko, bezgotówkowo i bezpiecznie wymienić swoje pieniądze na jedną z wielu zagranicznych walut.

Pod względem projektu strony, eKantorEuropa robi, generalnie mówiąc, dobre wrażenie. Choć trudno mówić tutaj o nowoczesnym wyglądzie czy wzorowej czytelności, to potencjalny klient kantoru otrzymuje wszystkie niezbędne informacje na temat oferty i zasad działania kantoru. Dzięki prostemu schematowi, wystarczy mniej niż kilka minut, żeby poznać najważniejsze funkcjonalności platformy.

eKantorEuropa

Jak działa eKantorEuropa?

Jak już wyżej wspomnieliśmy, zasady działania platformy eKantorEuropa realizują prosty i przejrzysty schemat, stosowany także przez inne kantory internetowe. Aby skorzystać z tych funkcjonalności, wystarczy przejść jedynie przez cztery, niżej wskazane etapy.

 1. Załóż bezpłatne konto użytkownika, podając wymagane informacje o swojej tożsamości, adresie czy koncie bankowym. Ten ostatni parametr będzie niezbędny, ponieważ to z rachunku osobistego pochodzić będą środki do transferu walutowego.
 2. Następnie należy dokonać przelewu środków ze swojego konta bankowego w takiej kwocie, jaką chcemy wymienić na obcą walutę.
 3. Teraz należy wybrać walutę, sprawdzić bieżący kurs wymiany ze złotówek i zatwierdzić transakcję, której przedmiotem będą wcześniej przelane z naszego konta bankowego środki.
 4. Wymienione na obcą walutę środki po chwili będą gotowe do wypłaty, czyli zostaną przekazane przez kantor na nasze konto bankowe połączone z kontem użytkownika na platformie eKantorEuropa.

Warunki korzystania z platformy eKantorEuropa

Jak przystało na internetowy kantor wymiany walut, choć zasady funkcjonowania tego typu platform są uproszczone do niezbędnego minimum, to nie należy rzecz jasna zapominać o konieczności spełnienia określonych warunków wskazanych przez operatora platformy w regulaminie.

 • Do utworzenia konta użytkownika niezbędne jest zapoznanie się i zaakceptowanie treści regulaminu.
 • Użytkownikiem platformy eKantorEuropa może być zarówno osoba fizyczna, czyli dowolna osoba prywatna, jak i tzw. jednostka organizacyjna.
 • Korzystanie z kantoru internetowego wiąże się też z koniecznością posiadania adresu poczty e-mail, za której pośrednictwem należy dokonać potwierdzenia założenia konta.
 • Niezbędne jest też posiadanie konta w banku z dostępem do tzw. elektronicznej bankowości.

Jak przelać pieniądze do eKantorEuropa?

Zasilenie konta walutowego w eKantorzeEuropa odbywa się za pomocą klasycznego, bankowego przelewu. Użytkownik powinien na tym etapie określić, jaką kwotę środków chce przekazać do wymiany, a następnie zatwierdzić transakcję. Zaindeksowanie pieniędzy odbywa się błyskawicznie dzięki partnerstwu kantoru z najpopularniejszymi bankami w Polsce. Pieniądze już po mniej niż minucie powinny być do dyspozycji do wymiany na taką walutę, jakiej oczekuje klient kantoru.

Opłaty w eKantorEuropa

Jak przystało na usługodawcę, choć gwarantuje on szereg bezpłatnych korzyści, jak rejestracja konta, szybkie przelewy międzybankowe czy przewalutowanie, to oczywiście nie brakuje i sytuacji, w których eKantorEuropa naliczy należne opłaty.

Klient korzystający z usług niniejszego kantoru może zostać obciążony kosztami związanymi głównie z transakcjami do banku spoza Polski lub chcąc zlecić przelew błyskawiczny do takiego banku, w którym eKantorEuropa nie posiada swojego konta bankowego. Wówczas koszty uzależnione są od polityki danego banku i warto się z nimi uprzednio zapoznać, aby nie być zaskoczonym zbyt dużym powiększeniem transakcji o takiego charakteru opłatę.

Jak odebrać wymienioną walutę?

Odebranie środków po wymianie waluty online na platformie eKantorEuropa to prosta procedura, która nie wymaga od klienta więcej niż kilku minut. Po upewnieniu się, że transakcja wymiany środków została w pełni sfinalizowana, należy zatwierdzić przelew środków na konto bankowe. Rozliczenie powinno mieć miejsce w mniej niż minutę – ponownie, to zasługa szerokiej współpracy opisywanego dziś kantoru z najpopularniejszymi operatorami w Polsce!

eKantorEuropa

Dodatkowe informacje

Przyjrzyjmy się jeszcze kilku ciekawym aspektom, pod których względem eKantorEuropa może wyróżniać się na tle licznej i często z pozoru nieszczególnie się od siebie odróżniającej konkurencji.

 • Firma ta zanim rozpoczęła działalność w internecie, zbudowała ogromne doświadczenie w sektorze tradycyjnych usług wymiany walut jako stacjonarny kantor w Katowicach.
 • W ofercie walut, na które wymienić możemy złotówki, nie zabrakło miejsca dla walut obowiązujących w państwach będących popularnym celem migracji zarobkowej, jak Norwegia. Firma ta to zatem wartościowe rozwiązanie dla osób, które np. chcą szybko wymienić zarobione środki lub wysłać je do rodziny.
 • Wszystkie operacje wykonywane za pośrednictwem eKantoruEuropa podlegają szyfrowaniu danych za pomocą protokołu SSL.
 • Zbiór danych osobowych tej platformy jest nadzorowany przez GIODO.
 • Operacje dokonywane za pośrednictwem tego serwisu są nadzorowane i kontrolowane przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
 • Użytkownik serwisu ma pełny wgląd to, jakie dane osobowe są przetwarzane.

Zalety i wady eKantorEuropa

Rynek usług walutowych w sieci stale się różnicuje, a dobrze radzą sobie w nim nie tylko najwięksi i najgłośniejsi (czyli ci, którzy dają o sobie znać w np. reklamach telewizyjnych). Wśród internetowych kantorów nie brakuje bardziej kameralnych i mniej medialnych inicjatyw, które zasługują na uwagę klienta. Dobrym przykładem jest katowicki eKantorEuropa, którego usługi warto docenić nie tylko za szereg darmowych udogodnień, ale i ogólną prostotę i jasność towarzyszącą przy wymianie waluty.

Po dokładnym przeanalizowaniu tego, co oferuje ta platforma można stwierdzić, że doświadczenie, jakie zdobył opisywany operator w branży tradycyjnych usług walutowych, dobrze zostało wykorzystane w formie internetowej. Jest równie czytelnie i z myślą o tym, aby klient jak najszybciej mógł wymienić swoje środki na jedną z kilku walut. Usługom eKantorEuropa szczególnie powinni zaufać Ci, którzy lubią korzystać z usług od bardziej niszowych i lokalnych dostawców.

Zalety:

 • Firma o imponującym doświadczeniu w branży wymiany walut, obecna na rynku od 30 lat.
 • Dość przejrzyście zaprojektowana strona internetowa, zawierająca wszystkie kluczowe informacje na temat oferty.
 • Szybkie i darmowe przelewy zarówno do portfela walutowego, jak i z wymienioną już walutą.
 • Użytkownik platformy ma możliwość podjęcia się negocjacji kursu.
 • Darmowa rejestracja konta i brak żadnych obciążających opłat za korzystanie z niniejszego kantoru.
 • Duża oferta dostępnych walut zagranicznych, obejmująca zarówno te najpopularniejsze, jak i bardziej niszowe.

Wady:

 • Mało przejrzyste informacje na temat opłat.
 • Niezbyt czytelnie przedstawiona lista banków, których klienci są obsługiwani przez eKantorEuropa.
 • Projekt graficzny strony internetowej wymaga unowocześnienia.

eKantorEuropa – dane kontaktowe

Telefon.

 • 48 530 469 194
 • 32 307 308 1

E-mail.

 • kontakt@ekantoreuropa.pl

Biuro obsługi klienta w platformie eKantorEuropa pozostaje do dyspozycji klientów w godzinach od 9:00 do 17:00, od poniedziałku do piątku w każdy dzień roboczy.

Dane firmy

Logo

Biuro prasowe

Nazwa firmy

Kantor Wymiany Walut Europa Patryk Rybak

Charakter działalności:
Kantor walut stacjonarnie lub online
Utworzony:
2013
Numer REGON:
243301868
Numer KRS:
Numer NIP:
6342818965
Adres siedziby:
ul. Mickiewicza 6, 40-092 Katowice

Zastrzeżenie: Informacje o tej ofercie oraz jej szczegółowych parametrach przedstawiają stan aktualny w momencie powstawania tekstu, tzn. 25 września 2020 roku.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4/5 - (4 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie