EKO w Getin Banku: 1,2% do 400 tys. dla nowych środków przez 3 miesiące

Promocja ważna do 06.12.2020r.

Odnawianie promocyjnych ofert to już stała reguła wśród banków. Należy do nich również Getin Bank, który sprawił nam miłą niespodziankę. Oprocentowanie na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym dla „nowych środków” wzrosło do 1,2% dla kwot do 400 tys. zł. Stawka obowiązuje przez okrągłe 3 miesiące.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe tylko z kontem osobistym w Getin Banku!

EKO, czyli Elastyczne Konto Oszczędnościowe jest jedną z najbardziej interesujących ofert na rynku z dwóch powodów. Po pierwsze, możesz swobodnie zarządzać swoimi środkami, do których masz dostęp, kiedy tylko chcesz bez utraty odsetek. I po drugie, EKO prowadzisz “elastycznie” i całkowicie za darmo podobnie, jak rachunek osobisty w Getin Banku.

Załóż Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku

Podwyższone oprocentowanie do 1,2% w skali roku dla “nowych środków” do 400 tys. zł przez 3 miesiące (czyli przez 92 dni kalendarzowe) plasuje EKO w czołówce rankingu tego typu produktów. Przypomnijmy tylko, że ostatnia edycja oferowała taki bonus, ale jedynie dla środków do 200 tys. zł. Powyżej tej sumy (do 400 tys. zł) oprocentowanie utrzymywało się na poziomie 1%. Najnowsza Oferta specjalna “Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” – XV edycja skierowana jest zarówno do nowych, jak i obecnych klientów i potrwa do 6.12.2020 r.

Getin Bank wpisuje się w rynkowe standardy, dlatego od nowych uczestników wymaga założenia konta osobistego – a dokładniej Konta Proste Zasady. Przypomnimy tylko, że w najnowszej akcji oferuje do 800 zł premii na zakupy oraz 2% w skali roku przez 12 miesięcy w ramach promocji “Bonus za aktywność” (możesz jednocześnie skorzystać z dwóch ofert na EKO!). Więcej pisaliśmy o tym w oddzielnej promocji.

Co oferuje Elastyczne Konto Oszczędnościowe?

Pytanie: czy warto skorzystać z takiej Oferty? Najlepszą odpowiedzią na to, niech będzie przedstawienie korzyści, które dołączone są do Elastycznego Konta Osobistego.

 • Bezpłatny rachunek oszczędnościowy (nie ponosisz żadnych opłat za jego otwarcie i prowadzenie). Darmowy jest również dostęp przez bankowość internetową i mobilną!
 • Zawsze oprocentowane (środki na koncie są zawsze oprocentowane i “pracują” już od pierwszej złotówki). Odsetki otrzymasz zawsze na koniec miesiąca,
 • Stały dostęp do gotówki bez utraty odsetek (środki możesz wpłacać i wypłacać, kiedy chcesz i w dowolnej kwocie). Jedna wypłata w miesiącu jest darmowa, za każdą kolejną musisz zapłacić 9 zł,
 • Wpłaty i wypłaty środków poprzez różne kanały dostępu (przelew środków dokonasz za pomocą bankowości internetowej, mobilnej, telefonicznej lub w oddziale Banku),
 • 1,2 % w skali roku dla „nowych środków” do 400 tys. zł przez 3 miesiące,
 • “Bonus za aktywność” (w ramach Promocji skorzystasz z 2% na EKO w skali roku do 10 tys. zł przez 12 miesięcy). Połączysz ją z Ofertą “Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” do 400 tys. zł.

Kto możesz skorzystać z Promocji i zyskać wyższe odsetki?

W trwającej edycji, z promocyjnego oprocentowania na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym może skorzystać zarówno nowy, jak i obecny klient Getin Banku. Najważniejszym warunkiem jest posiadanie konta osobistego w tej instytucji, a także otwarcie EKO, na które musisz wpłacić, tzw. “nowe środki” (z wyłączeniem wpływu odsetek od Produktów depozytowych).

Ponadto, Getin Bank zaznacza, że w trakcie uczestnictwa w Ofercie Specjalnej:

 • musisz udzielić zgód marketingowych (których w trakcie trwania Promocji nie możesz anulować ani cofnąć),
 • nie możesz mieć wyrażonego sprzeciwu na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych,
 • nie możesz być uczestnikiem wcześniejszych edycji Oferty na nowe środki (gdy od 16.11.2020 r. do 6.12.2020 r. zakończy się okres podwyższonego oprocentowania na Twoim Koncie Oszczędnościowym.

Dlatego, jeśli posiadasz Konto Oszczędnościowe dostępne w starszej ofercie Getin Banku, to jak najbardziej możesz aplikować w akcji. Wystarczy tylko, że przekształcisz „stary” rachunek na nowoczesne EKO i skorzystasz z promocyjnego oprocentowania. Taką operację dokonasz za pośrednictwem bankowości internetowej, mobilnej, dzwoniąc na infolinię lub udając się bezpośrednio do oddziału Banku.

Getin Bank prowadzi obecnie VIII edycję Promocji “Polecam Proste Zasady”, w ramach której za rekomendację Konta Proste Zasady możesz zgarnąć do 800 zł premii (80 zł za jedną rekomendację). Nagrodę otrzymasz w formie bonów elektronicznych do Allegro, Decathlonu lub Empiku! Z kolei, Polecony także zyska e-bon na wykorzystanie w jednym z powyższych sklepów, ale na kwotę 50 zł. Przeczytaj więcej o promocji.

Jak otworzyć Elastyczne Konto Oszczędnościowe?

Proces otwarcia rachunku oszczędnościowego w Getin Banku zależy przede wszystkim od tego, czy wcześniej korzystałeś z jego usług czy też nie.

 • Jeśli nie masz Konta Proste Zasady w Getin Banku

Wypełnij wniosek online i otwórz konto przez internet. Pamiętaj, że w najnowszej promocji rachunku zyskasz 2% na EKO do 10 000 zł oraz do 800 zł na zakupy. Link do Oferty podsyłamy poniżej:

Otwórz Konto Proste Zasady w Getin Banku i zgarnij 800 zł premii
 • Jeśli już masz Konto Proste Zasady w Getin Banku

Wówczas Elastyczne Konto Oszczędnościowe otworzysz w bankowości elektronicznej, dzwoniąc na infolinię bądź podczas wizyty w oddziale Banku.

 • Gdy masz już Konto Oszczędnościowe w Getin Banku

We wrześniu 2019 r. Konto Oszczędnościowe zostało zastąpione Elastycznym Kontem Oszczędnościowym. Warunki dla klientów nie uległy dużym zmianom i promocje, które dotychczas obowiązywały na “starym” rachunku, dostępne są w ramach nowej oferty. Dlatego, jeśli posiadasz Konto Oszczędnościowe to bezpłatnie przekształć je na nowe EKO, zachowując przy tym swój numer konta. Dokonasz tego za pomocą bankowości elektronicznej, telefonicznie lub udając się do jednej z placówek Banku.

Czym są “nowe środki”?

Według Regulaminu Oferty, Bank poprzez “nowe środki” rozumie środki na EKO, wpłacone po dacie salda początkowego (dzień wyliczenia salda określono na 10.11.2020 r.). W prostym rozumieniu, stanowią więc one nadwyżkę ponad saldem na Twoich rachunkach w Getin Banku na dzień 10.11.2020 r. Bank weźmie tutaj pod uwagę nie tylko saldo Elastycznego Konta Oszczędnościowego, ale też wszystkie Twoje pozostałe konta oszczędnościowe, lokaty, rachunki przejściowe czy nawet IKE.

Dlatego, jeśli do tej pory nie korzystałeś z usług instytucji, to wyliczenie części objętej promocyjnym oprocentowaniem będzie bardzo proste. Jest to kwota do 400 tys. zł wpłacona na rachunek w trakcie trwania Promocji. Musisz tylko zdawać sobie sprawę z tego, że Getin Bank codziennie aktualizuje stan “nowych środków”. Co oznacza, że w tym czasie możesz dopłacać kolejne środki. Choć faktycznie będą one krócej objęte wyższym 1,2% oprocentowaniem, to i tak skutecznie „zapracują” na Twój zysk. Wszystkie informacje dotyczące salda początkowego, wysokości “nowych środków”, a także daty, od której Twoje pieniądze “pracują” w ramach Oferty, odnajdziesz w zakładce “Szczegóły” Twojego EKO w bankowości elektronicznej i mobilnej.

Promocja nie obejmuje EKO prowadzonych jako wspólne rachunki płatnicze. Dlatego dodanie współposiadacza oznacza automatyczną zmianę oprocentowania, bez możliwości ponownego skorzystania z Oferty Specjalnej.

O czym warto wiedzieć?

Zawsze warto maksymalizować zyski, jeśli tylko instytucje udostępniają nam taką możliwość. Nie inaczej jest w tym przypadku. Jak zdążyliśmy wspomnieć, Getin Bank pozwala na połączenie obu promocji na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym.

Jeśli zatem spełnisz warunki, w ramach akcji “Bonus za aktywność” to przez okrągły rok oprocentowanie na EKO wyniesie 2% dla środków do 10 tys. zł, a przez kolejne 3 miesiące będzie naliczane oprocentowanie zgodnie z Promocją na “nowe środki”, czyli omawiane 1,2% w skali roku do 400 tys. zł.

Jeśli dysponujesz “wolnymi środkami” do 10 tys. zł to zdecydowanie polecamy skorzystanie z “Bonusu za aktywność”. Wówczas będziesz się cieszył wyższymi odsetkami aż przez 12 miesięcy. Natomiast, mając w zanadrzu znacznie wyższe sumy rekomendujemy, abyś połączył obie te oferty, co w dłuższej perspektywie czasu pozwoli Ci pomnażać oszczędności.

Co się stanie po upływie 3 miesięcy?

Po zakończeniu promocyjnego okresu z wyższym oprocentowaniem na EKO, Twoje oszczędności zostaną objęte standardowym oprocentowaniem, które wynosi niewiele, bo 0,15%. Z całą pewnością nie jest to stawka, która zaspokoi Twoje oczekiwania. Dlatego po upływie tego okresu, rozejrzyj się za ciekawszą ofertą oszczędnościową, sprawdzając nasz ranking kont oszczędnościowych. Jest on na bieżąco aktualizowany i wzbogacany o najciekawsze propozycje pojawiające się na rynku.

Getin Bank podkreśla, że wszystkie zgromadzone oszczędności (wraz z odsetkami) do równowartości 100 tys. euro w złotych, chronione są przez BFG, czyli Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Atrakcyjne oprocentowanie i wysoka kwota maksymalna

Obecne promocje kont oszczędnościowych nie są może tak “wystrzałowe” jak miało to miejsce niecały rok temu. Banki wciąż starają się dopasować do zmian na rynku finansowym, po ogłoszeniu przez RPP obniżenia stóp procentowych. Po okresie widocznych cięć oferowanego oprocentowania i wysokości kwoty maksymalnej, przyszedł czas na stabilizację. Coraz częściej też jesteśmy świadkami naprawdę atrakcyjnych promocji, czego dobrym przykładem jest właśnie Oferta Getin Banku.

Czy warto z niej skorzystać? Jeśli poszukujesz sposobów na efektywne oszczędzanie dla wyższych kwot (do 400 tys. zł) to warto mieć na uwadze takie rozwiązanie. Z kolei, gdy dysponujesz zdecydowanie niższą sumą (do 10. tys. zł) zdecyduj się na oddzielną Promocję “Bonus za aktywność”. Weź również pod uwagę fakt, że możesz połączyć obie te oferty i bez problemu korzystać z ich możliwości – a to w dobie niskiego oprocentowania z pewnością Ci się opłaci.

Źródło:

1. Regulamin Oferty Specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczednościowym” – XV edycja

2. Oferta Specjalna „Bonus za aktywność” – X edycja

Komentarze (0)
Dodaj komentarz

Podobne artykuły