EuroLoan – opinie klientów i recenzja

Weź pożyczkę

euroloan logoeuroloan opinie

Szczegóły oferty:

 • Maksymalna kwota i czas pożyczki:40 000 zł na 60 miesięcy
 • Online, w 15 minut, bez formalności?Nie, proces uzyskania pożyczki w EuroLoan jest niestandardowy i bardziej złożony.

W dzisiejszym tekście przedstawiamy dość nietypową firmę pożyczkową, która tę nietypowość w połączeniu z oryginalnym rodowodem traktuje jako swój atut. Najpopularniejszym hasłem reklamowym EuroLoan jest bowiem „pożyczka odnawialna po fińsku”. Czym dokładnie charakteryzuje się oferta tej firmy i jakie wymagania są stawiane nowym klientom?

EuroLoan  nasza opinia

EuroLoan to doświadczona firma pożyczkowa, która może poszczycić się sporym dorobkiem na rynku finansowym i dużym zasięgiem. Powstała w 2007 roku w Finlandii, koncentrując się początkowo na klientach na rynku lokalnym i w sąsiedniej Szwecji. Przez kolejne lata działalności EuroLoan ugruntowało swoją pozycję rynkową, a zachęcone korzystnymi wynikami ruszyło na ekspansję do innych krajów europejskich.

W Polsce EuroLoan swoją działalność rozpoczęło w 2013 roku, orientując się na zróżnicowany profil klienta. Fińska firma pożyczkowa zawarła w swojej ofercie bowiem zobowiązania o kwotach niewielkich, żeby nie powiedzieć symbolicznych, jak i kwoty będące wysokie nawet jak na standardy pożyczek długoterminowych.

Ofercie opisywanej firmy pożyczkowej powinny się zatem przyjrzeć zarówno osoby poszukujące symbolicznej kwoty pieniędzy, jak i te potrzebujące większej sumy pieniężnej. W obu przypadkach, EuroLoan oferuje pożyczki długoterminowe, choć rozpiętość dostępnych terminów spłaty jest równie rozległa.

Jakie warunki należy spełnić w EuroLoan?

Opisywana firma pożyczkowa przewiduje wyjątkowo swobodne i oszczędne w treści warunki określone wobec nowych klientów. Aby z powodzeniem ubiegać się o pożyczkę, konieczne jest spełnienie poniższych zapisów.

 • Bycie pełnoletnim – ukończenie 18. roku życia.
 • Posiadanie konta bankowego zarejestrowanego na dane konsumenta.
 • Bycie polskim obywatelem legitymującym się ważnym dowodem osobistym.
 • Posiadanie stałego adresu zameldowania lub zamieszkania.
 • Nieposiadanie negatywnych wpisów o regulowanych dotąd zobowiązaniach w rejestrach BIG oraz BIK.

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

EuroLoan, nie inaczej niż inne konkurencyjne firmy pożyczkowe, przeprowadza weryfikację danych osobowych klientów w rejestrach dłużników. Ta standardowa procedura ma za zadanie przedstawić pożyczkodawcy wiarygodność finansową konsumenta. Mowa tutaj zarówno o zdolności kredytowej, jak i historii spłat dotychczasowych zobowiązań.

Jak już wspomniano wyżej, opisywana firma pożyczkowa sprawdza dwa najpopularniejsze rejestry. Jest to zarówno Biuro Informacji Kredytowej (BIK), jak i Biura Informacji Gospodarczej (dokładniej, BIG InfoMonitor, KBIG, KRD oraz ERIF). Niestety, firma zastrzega we wyżej wspomnianych warunkach, że nie toleruje negatywnych wpisów na temat regulowania zobowiązań w dowolnym ze sprawdzanych rejestrów.

Szczegóły oferty

Oferta pożyczkowa w EuroLoan skonstruowana została w sposób ujednolicony. Oznacza to, że z takich samych warunków pożyczki może skorzystać każdy klient firmy. Warunki oferowane w EuroLoan nie są jednak standardowe i faktycznie – firma ma pełne prawo traktować je jako swój wyróżnik. Pożyczki są tutaj dostępne bowiem z tzw. limitem odnawialnym.

Co to oznacza? Przedstawiamy to w poniższej sekcji opisującej proces zaciągania pożyczki krok po kroku.

Pożyczka z limitem odnawialnym w EuroLoan krok po kroku

Proces ubiegania się o pożyczkę warto rozpisać z uwzględnieniem na oryginalność oferty w EuroLoan. Firma oferuje bowiem pożyczki z tzw. limitem odnawialnym. Jak to działa?

 1. Klient pożycza wybraną przez siebie kwotę, która jest zarazem tzw. limitem odnawialnym.
 2. Ustala się datę pierwszej spłaty. Jednocześnie, uzyskuje się informacje o częstotliwości i wysokości kolejnych rat pożyczki.
 3. Pierwsza wypłata gotówki wynosi zawsze 50% całej przyznanej kwoty.
 4. Po pierwszej wypłacie, na adres zamieszkania lub zameldowania wysyłany jest list z kodem aktywacyjnym.
 5. Pozostała kwota środków przyznanej pożyczki jest odblokowywana poprzez wiadomość SMS, w której wpisuje się otrzymany listem kod.
 6. Zanim jednak się te środki pobierze, należy spłacić pierwszą wypłaconą sumę rozłożoną na mniejsze raty.
 7. Następnie można wypłacić pozostałeś środki.
 8. W kolejnych etapach spłaca się kolejne raty pożyczki, do której każdej doliczone są standardowe koszty z tytułu prowizji i odsetek.

Poza wyżej wspomnianymi etapami, każdy klient w EuroLoan musi rzecz jasna zarejestrować na początku konto użytkownika podając swoje standardowe dane osobowe. Należą do nich imię, nazwisko, adres zameldowania, numer PESEL, numer i seria dowodu osobistego, adres e-mail czy numer telefonu komórkowego.

Wysokość pożyczki, raty i odsetki

Wspomniana wyżej oferta pożyczkowa EuroLoan jest zróżnicowana z następującego powodu. Już za pierwszym razem klient może zaciągnąć w niej symboliczne 300 złotych na 5 miesięcy. Kolejne kwoty rosną co 100 złotych, a wraz z nimi – proporcjonalny termin spłaty. Maksymalnie w EuroLoan można pożyczyć nawet 40 000 złotych na 60 miesięcy, czyli aż 5 lat. Firma ta oferuje zatem pożyczki parametrami zbliżające się już do kredytów bankowych, choć nadal są to pozabankowe produkty finansowe.

EuroLoan  co, jeśli nie spłacimy na czas?

Niestety, z racji specyficznej konstrukcji oferty w EuroLoan firma nie dopuszcza możliwości przedłużenia terminu spłaty za dodatkową opłatą. W warunkach można przeczytać, że wymaga się regularnego i sumiennego spłacania wszystkich rat pożyczki. Innymi słowy, za wszelkie opóźnienia firma będzie wymierzać standardowe konsekwencje przewidziane dla nieterminowych płatników.

Poza działaniami windykacyjnymi, firma może pierw upominać konsumenta o bieżących zaległościach związanych ze spłatą pożyczki. Długoterminowe braki działań w kontekście uregulowania długu mogą niestety skutkować przekazaniem sprawy instytucjom sądowym, które mogą zarządzić egzekucję komorniczą. Ponadto, firma pożyczkowa po 60 dniach od braku jakichkolwiek działań ze strony dłużnika może wpisać jego dane do rejestrów dłużników – np. KRD lub BIG Infomonitor.

Podstawowe cechy podsumowanie

Zalety

 • Niska granica wiekowa – 18 lat.
 • Ogromnie zróżnicowane koszty i termin spłaty pożyczek.
 • Nietypowa, ale przystępnie wyjaśniona oferta pożyczkowa.

Wady

 • Restrykcyjny stosunek do negatywnych wpisów w BIK i BIG.
 • Firma nie pracuje w weekendy.

Dane kontaktowe:

Infolinia: 720 720 730

Biuro obsługi klienta: 22 1 333 111

Autor wpisu: Michał Frankowski

Dodaj komentarz

3 komentarze

Sortuj: od najstarszych | od najnowszych

 1. Paula 18 grudnia 2019 at 10:25 - Odpowiedz

  Ja wzielam pozyczke na 18 rat teraz bedzie rata 15 i mi mowia ze zostalo mi 1500 zl do splaty prawie, ale o tym ze wczesniej przelalam o dwa dni od terminu splaty to nie powiedza. Chce teraz splacic te pozyczke dostac koncowa splate i zamkniecie pozyczki na papierze .Oszukuja ludzi i rzadza sie danymi.Nigdy wiecej nie wezme u nich.

 2. Jurek 27 czerwca 2019 at 12:48 - Odpowiedz

  Euroloan upadł czy o co chodzi?

 3. Ernest 13 lutego 2019 at 10:40 - Odpowiedz

  Super opcja z tym odnawialnym limitem