ExtraPortfel – opinie klientów i recenzja


extraportfel
extraportfel opinie

Szczegóły oferty:

Tak, do 3000 złotych

Tak, w ExtraPortfel do złożenia wniosku wystarczy tylko dowód osobisty, a decyzja wydawana jest w 15 minut online.

Porównaj z innymi
Porównaj z innymi
Złóż wniosek
Złóż wniosek

Czas opisać ofertę kolejnej firmy pożyczkowej, która na silnie konkurencyjnym rynku chce zdobyć zaufanie darmową pierwszą pożyczką. Spokój u pierwszych klientów może wzbudzić fakt, że ExtraPortfel należy do wielkiej spółki CreamFinance, która jest także właścicielem pożyczkodawcy LendOn oraz LendOn Raty. Specjalnością firmy jest udzielanie chwilówek online, na nieco ponad miesięczny okres spłaty i w niewielkich kwotach. Sprawdźmy, jak szczegółowo prezentuje się oferta tej firmy pozabankowej.

ExtraPortfel  nasza opinia

Konkurencję na silnie nasyconym rynku pożyczek bez wątpienia nakręcają tak silne firmy, jak ExtraPortfel. Ten wywodzący się z Litwy parabank działa na terenie Polski od 2013 roku. Od tego czasu zdążył się dorobić szerokiej rzeszy klientów, zręcznie znajdując w dość standardowych parametrach chwilówek coś oryginalnego. Jest to termin spłaty, który w przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych firm pożyczkowych aż 45 dni.

Dodatkowe dwa tygodnie dla wielu mogą być sporym udogodnieniem.
Innym atrakcyjnym udogodnieniem jest darmowa pierwsza pożyczka, która może być zaciągnięta na kwotę do 3000 złotych. Czy warto podjąć się współpracy z ExtraPortfelem? Sprawdźmy warunki i charakterystykę oferty.

Pożyczka w ExtraPortfel  jakie warunki należy spełnić?

Warunki określone przez omawianą firmę dla pierwszych klientów są dość standardowe dla branży. Poznajmy je.

 • Pożyczkobiorca musi mieć nie mniej niż 21 lat i nie więcej niż 70 lat.
 • Wymagane jest posiadanie obywatelstwa Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Potrzebny jest także ważny, polski dowód osobisty.
 • Aby uzyskać pożyczkę, wymagane jest też posiadanie stałego adresu zameldowania na terenie Polski.

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

Standardowo do innych konkurencyjnych firm na rynku pożyczkowym, także i Extraportfel przeprowadza weryfikację w najpopularniejszych rejestrach dłużników. Prezentują się one następująco.

 • KRD – Krajowy Rejestr Długów.
 • BIG InfoMonitor.
 • Rejestr Dłużników ERIF.
 • Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej.
 • BIK – Biuro Informacji Kredytowej.

Wysokość pożyczki, raty i odsetki

ExtraPortfel to standardowa firma oferująca chwilówki, których okres spłaty wynosi nie więcej, niż 45 dni. Pierwsi klienci mogą pożyczyć minimalnie 100 złotych, a maksymalnie – nawet 3000 złotych. Warto tutaj zaznaczyć, że pierwsza pożyczka w ExtraPortfel jest całkowicie darmowa.

Maksymalna kwota pożyczki dla kolejnych klientów rośnie – może wynieść maksymalnie nawet do 6000 złotych. Okres spłaty pozostaje niezmienny, wynosząc 45 dni, jednak dochodzą wtedy już standardowe, dodatkowe koszty. Kolejni klienci muszą się liczyć z dodatkowymi opłatami. Nakładana jest na nich prowizja, której wysokość zależy od kwoty pożyczki i czasu, na jaki jest zaciągana.

Oto jak prezentują się przykładowe koszty pożyczki w najpopularniejszych kwotach.

 • 4000 zł na 45 dni – 1193 zł kosztów.
 • 6000 zł na 45 dni – 1790 zł kosztów.

Dla tych, którzy napotkają problemy z terminową spłatą pożyczki przewidziano jeszcze dodatkową deskę ratunku. Jest to popularna usługa refinansowania pożyczki. Będzie ona dostępna, jeśli klient zgłosi nią przed terminem ostatecznego terminu spłaty i wniesie przewidzianą w taryfie opłatę. Dodatkowy termin ustalamy indywidualnie.

Pożyczka w ExtraPortfel krok po kroku

Procedura pożyczkowa w ExtraPortfel generalnie rzecz ujmując jest taka sama, jak w konkurencyjnych firmach typu Smart Pożyczka lub Szybka Gotówka. Poznajmy wszystkie etapy, jakie każdy klient musi przejść w niżej podanej kolejności.

 1. Ustalenie kwoty pożyczki. Trafiając na stronę internetową przechodzimy do sekcji wyboru pożyczki. Tam wybieramy pożądaną przez nas kwotę, a także okres spłaty. Kalkulator automatycznie oblicza przewidywaną wysokość odsetek, jeśli nie jest to pierwsza (darmowa) pożyczka. Klikając przycisk „weź pożyczkę”,  przechodzimy od kolejnego etapu.
 2. Wypełnienie formularza rejestracyjnego i wniosku. Niewątpliwym ułatwieniem jest fakt, że proces rejestracji jest zintegrowany z wnioskiem pożyczkowym. Rejestrując się musimy podać nasze następujące dane osobowe: imię, nazwisko, adres zameldowania, numer serii dowodu osobistego i numer PESEL. Ponadto, należy wprowadzić jeszcze nasz adres e-mail i numer telefonu komórkowego. Do określenia zdolności kredytowej potrzebne będzie jeszcze podanie rodzaju osiąganych dochodów, miejsca pracy oraz wysokości miesięcznych dochodów netto.
 3. Weryfikacja tożsamości. Extraportfel korzysta z możliwości weryfikacji pierwszego klienta za pośrednictwem aplikacji Instantor. Może to jednak być także tradycyjny przelew weryfikacyjny w wysokości symbolicznego 1 grosza.
 4. Przyznanie pożyczki. Na tym etapie parabank podejmuje ostateczną decyzję o przyznaniu pożyczki. Pożyczkodawca jest o tym informowany w ciągu nie więcej niż kilkunastu minut od wysłania wniosku. Może się to odbyć za pomocą wiadomości SMS lub e-mail.
 5. Wypłata pieniędzy. Na tym etapie firmie pożyczkowej pozostaje już tylko przekazać pieniądze na wskazany przez nas numer rachunku. Jednak w przypadku gdy klient ma konto w innym banku niż pożyczkodawca pieniądze mogą trafić na rachunek nawet następnego dnia roboczego.

ExtraPortfel — co, jeśli nie spłacimy na czas?

Z niespłaconą pożyczką w ExtraPortfel wiążą się identyczne konsekwencje jak w przypadku jakichkolwiek innych firm pożyczkowych. Jeśli nie współpracujemy i nie kontaktujemy się, wówczas firma ma pełne prawo do wszczęcia postępowania egzekucyjnego, które może objąć następujące etapy:

 • Zostajemy obciążeni odsetkami za opóźnienie w spłacie, które naliczane są od pierwszego dnia opóźnienia spłaty.
 • Wysyłane są monity i wezwania do zapłaty za pomocą listów i wiadomości e-mail, których koszty wysyłki są przekładane na nas.
 • Prowadzenie windykacji mailowej, telefonicznej oraz terenowej.
 • Nasz dług może zostać sprzedany zewnętrznej firmie windykacyjnej i egzekwowany dalej przez nią.
 • Sprawa może zostać skierowana do sądu, czego kosztami zostaniemy obciążeni my. Klauzula wykonalności będzie formą państwowej presji w egzekwowaniu długu.
 • Oddanie sprawy komornikowi, który obciąży nas kosztami postępowania.
 • Wpisanie naszych danych do rejestru dłużników, co może w przyszłości obniżyć wiarygodność kredytową konsumenta i utrudnić zaciągnięcie np. kredytu w jakiejkolwiek innej placówce bankowej, a nawet chwilówek i pożyczek w parabankach.

Podstawowe cechy podsumowanie

Zalety

 • Usługa darmowej pożyczki dla pierwszych klientów firmy, nawet do 3000 zł.
 • Dość wysoka kwota maksymalna pożyczki – do 6000 złotych.
 • Pożyczkę można spłacić nawet do 45 dni.
 • Infolinia jest do dyspozycji klienta 7 dni w tygodniu.

Wady.

 • Stosunkowo wysoka granica minimalnego wieku – 21 lat.

Kontakt:

e-mail: info@extraportfel.pl

tel.:  22 388 66 66


Złóż wniosek

Reprezentatywny przykład: całkowita kwota pożyczki 1000 PLN; czas obowiązywania umowy 30 dni; oprocentowanie 0%; opłata przygotowawcza 0%; prowizja 271,00 PLN; odsetki 8,20 PLN całkowita kwota do zapłaty 1279,21 PLN; RRSO 1900%.

ExtraPortfel – opinie klientów i recenzja
5 (100%) 2 głos[ów]
2019-05-06T14:16:06+02:0010.09.2018|Opinie o firmach pożyczkowych|
Dodaj komentarz

2 komentarze

Sortuj: od najstarszych | od najnowszych

 1. keke 30 września 2018 at 10:45 - Odpowiedz

  ja pozyczalam z vivus pl 🙂

 2. rossi 23 stycznia 2019 at 15:48 - Odpowiedz

  Nie chcę żeby jakiś program komputerowy miał dostęp do mojego konta bankowego, więc nie zdecydowałbym się na firmę, która zmusza do użycia programu Instator.
  ExtraPortfel niby pozwala na opcję wykonania przelewu w wysokości 1 grosza (zgodnie z Ramową Umową Pozyczki), ale jednocześnie wymaga przy rejestracji konta na ich stronie internetowej – podania zgody na sprawdzenie konta bankowego aplikacją Instator.
  Powstaje zatem spory dysonans co do intencji tej firmy.
  Musiałem zadzwonić na infolinię i dopiero tam dowiedziałem się jak i gdzie przelać tego 1 grosza. Do tego musiałem powtarzać przelew, bo w jego tytule nie wpisałem Peselu (takiej informacji nie ma wprost podanej na stronie internetowej, a dowiedziałem się o tym dopiero po kolejnym telefonie na infolinię).

  Inna ciekawostka – odniosłem wrażenie, że niektóre osoby na infolinii nie wiedzą lub nie chcą podawać informacji o możliwości wykonania 1-groszowego przelewu,