Fellow Finance – opinie klientów i recenzja

Weź pożyczkę

fellow finance logofellow finance opinie

Szczegóły oferty:

 • Maksymalna kwota i czas pożyczki:15 000 zł na 32 miesiące
 • Online, w 15 minut, bez formalności?Cały proces aplikowania o pożyczkę w Fellow Finance odbywa się przez Internet. Na decyzję pożyczki czasami jednak trzeba czekać do 24 godzin.

Dokładne zagłębienie się z ofertę obecnych na polskim rynku pożyczek ukazuje dobitnie, jak bardzo jest on zróżnicowany. Fińska firma nie jest bowiem bezpośrednim pożyczkodawcą, a pełni jedynie rolę pośrednika pomiędzy inwestorami, którzy udzielają pożyczek społecznościowych. Poznajmy ofertę tego zagranicznego przedsiębiorstwa i poznajmy, czy warto skorzystać z jego oferty.

Fellow Finance nasza opinia

Opisywana firma wkroczyła na rynek niedawno, bo w 2013 roku. Na tle licznej i nieustannie mnożącej się konkurencji firma należąca do fińskiego konsorcjum wyróżnia się swoim charakterem działalności. Nie udziela ona bowiem pożyczek osobiście i w ogóle nie koncentruje się na takim charakterze usług. Istotą jej działania jest oferowanie tzw. obsługi pożyczkowej. Ponadto spółka zajmuje się pośredniczeniem w zawieraniu umów finansowych pomiędzy pożyczkobiorcami a inwestorami, którzy udzielają nam pożyczki. Pozostają oni w stałej współpracy z Fellow Finance i działają pod ich nadzorem. Cały proces nazywa się terminem pożyczki społecznościowe.

Oferta, jaką omawiana firma przewiduje dla swoich klientów prezentuje się zaskakująco atrakcyjnie. Fellow Finance oferuje pożyczki ratalne w wysokości nawet do 12 000 złotych, które spłacić możemy nawet do 2 lat. Firma chwali się, że oferuje elastyczne, atrakcyjne i przede wszystkim konkurencyjne warunki. Czy faktycznie jej oferta jest warta uwagi? Sprawdźmy.

Pożyczka w Fellow Finance jakie warunki należy spełnić?

Spełnienia, jakich warunków wymaga Fellow Finance od swoich klientów? Ich treść nie jest szczególnie wyjątkowa i praktycznie nie różni się od konkurencji świadczącej usługi pożyczkowe. Wszyscy inwestorzy współpracujący z Fellow Finance zgodnie określają poniższe warunki.

 • Wiek klienta nie może być niższy niż 20 lat oraz nie więcej niż 75 lat.
 • Trzeba mieć obywatelstwo Rzeczpospolitej Polskiej.
 • Posiadanie ważnego, polskiego dowodu osobistego.
 • Wymagane są także regularne, comiesięczne dochody z tytułu wykonywania pracy.
 • Należy posiadać konto bankowe z dostępem do bankowości elektronicznej od co najmniej 3 ostatnich miesięcy.
 • Wymagane jest posiadanie telefonu komórkowego i adresu e-mailowego.

Złóż wniosek w Fellow Finance

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

Choć Fellow Finance nie jest klasycznym pożyczkodawcą, weryfikuje on dane klientów w podobnym stopniu, co konkurencyjne firmy. Nie bez znaczenia jest zatem nasza sytuacja finansowa, która podlega weryfikacji we wszystkich najpopularniejszych rejestrach dłużników. Oto one.

 • BIK – Biuro Informacji Kredytowej.
 • BIG – Biura Informacji Gospodarczej (np. KRD czy KBIG).

Warto dodać, że decyzję o zawarciu umowy na podstawię wyników powyższych poszukiwań i tak końcowo podejmuje inwestor. Jego ustosunkowanie do figurowania naszych danych w któreś, z baz dłużników jest indywidualne.

Wysokość pożyczki, raty i odsetki

Podstawą oferty są pożyczki ratalne. Możemy je zaciągnąć na kwotę minimalną 1000 złotych oraz maksymalną – 18 000 złotych. Termin spłaty może wynosić minimalnie 4, a maksymalnie 32 miesiące. Kosztów jest niestety sporo dochodzi oprocentowanie stałe w wysokości 10%, opłata wstępna, opłata administracyjna oraz opłata za prowadzenie konta. Na pewno nie jest to tania pożyczka pozabankowa. Całkowite koszty pożyczki mogą wyglądać przykładowo tak.

 • Pożyczając 1000 złotych na 12 miesięcy, konsument ponosi koszt opłaty wstępnej (120 złotych), opłaty administracyjnej (134,55 złotych), opłaty za prowadzenie konta (16,60 zł/miesiąc), oprocentowania w stosunku rocznym (10%) oraz odsetek (54,99 złotych). Wysokość raty wynosi w takiej konfiguracji 115,07 złotych, a całkowita kwota do spłaty wynosi 1380,88 złotych.

Istnieje dodatkowo możliwość przesunięcia spłaty raty pożyczki o 14 lub 30 dni, jeśli wcześniej wszystko spłacaliśmy na czas. Jest to jednak usługa płatna. Opłatę należy uiścić jeszcze przed uruchomieniem odroczenia.

Złóż wniosek w Fellow Finance

Pożyczka w Fellow Finance krok po kroku

Procedura pożyczkowa w Fellow Finance generalnie rzecz ujmując jest taka sama, jak w konkurencyjnych firmach typu Smart Pożyczka lub Szybka Gotówka, jednak niektóre szczegóły ją wyróżniają. Podsumujmy ten proces krok po kroku.

 1. Ustalenie kwoty pożyczki. Procedura wnioskowania zaczyna się standardowo. Wybieramy pożądaną przez nas kwotę pożyczki, następnie ustalamy okres spłaty i klikamy „złóż wniosek”.
 2. Wypełnienie formularza rejestracyjnego i wniosku. Jeśli wnioskujący korzysta z usług Fellow Finance po raz pierwszy i nie posiada jeszcze swojego konta — konieczne jest jego założenie. W formularzu podajemy wszystkie swoje dane osobowe, czyli imię, nazwisko, numer dowodu osobistego, numer PESEL i adres. Ponadto — numer telefonu, adres zameldowania, adres, miejsce pracy i wysokość miesięcznych dochodów netto.
 3. Weryfikacja tożsamości. Swoje dane potwierdzamy za pomocą aplikacji Kontomatik.
 4. Umieszczenie wniosku na panelu dla inwestorów. Po zweryfikowaniu wniosku Fellow Finance udostępnia nasze dane inwestorom. Pożyczkobiorca wybiera najkorzystniejszą dla niego ofertę.
 5. Akceptacja oferty i podpisanie umowy. Po podpisaniu umowy z pożyczkodawcą Fellow Finance dopełnia wszelkich formalności i finalizuje transakcję.
 6. Wypłata pieniędzy. Pieniądze są przekazywane na nasze konto niezwłocznie po wydaniu decyzji.

Fellow Finance co, w przypadku braku spłaty na czas?

Z niespłaconą pożyczką w Fellow Finance wiążą się identyczne konsekwencje jak w przypadku jakichkolwiek innych firm pożyczkowych. Jeśli nie współpracujemy i nie kontaktujemy się, wówczas firma ma możliwość skontaktować się z inwestorem. Następnie wszczynane jest postępowanie egzekucyjne w jego imieniu, które może objąć następujące etapy.

 • Klient zostanie obciążony dodatkowymi kosztami karnymi w wysokości 14% w skali roku, które naliczane są od pierwszego dnia opóźnienia spłaty.
 • Wysyłane są monity i wezwania do zapłaty za pomocą listów i wiadomości e-mail, których koszty wysyłki są przekładane na nas.
 • Prowadzenie windykacji mailowej, telefonicznej oraz terenowej.
 • Dług może zostać sprzedany zewnętrznej firmie windykacyjnej i egzekwowany dalej przez nią.
 • Sprawa może zostać skierowana do sądu, czego kosztami zostaniemy obciążeni my. Klauzula wykonalności będzie formą państwowej presji w egzekwowaniu długu.
 • Oddanie sprawy komornikowi, który obciąży nas kosztami postępowania.
 • Wpisanie naszych danych do rejestru dłużników, co może w przyszłości obniżyć naszą wiarygodność kredytową i utrudnić zaciągnięcie np. kredytu w jakiejkolwiek innej placówce bankowej, a nawet chwilówek i pożyczek w parabankach.

Złóż wniosek w Fellow Finance

Podstawowe cechy podsumowanie

Zalety

 • Bezpieczna firma o ugruntowanej pozycji.
 • Wysokie maksymalne kwoty pożyczek.
 • Przejrzysta strona internetowa.
 • Pożyczka społecznościowa to nietuzinkowa, ale godna uwagi forma pożyczania pieniędzy.

Wady

 • Spore koszty pożyczek.
 • Dodatkowe opłaty za prowadzenie konta.
 • Kontakt z biurem obsługi klienta odbywa się tylko przez 4 godziny dziennie, w dni robocze.

Kontakt i infolinia

e-mail: bok@fellowfinance.pl

Biuro Obsługi klienta: 22 397 51 15

Dział windykacji: 12 621 75 34

Godziny pracy infolinii:

Poniedziałek – piątek: 9.00 – 17.00

Złóż wniosek w Fellow Finance

Reprezentatywny przykład dla pożyczki udzielonej za pośrednictwem FELLOW FINANCE: Całkowita kwota pożyczki 1000 zł, czas obowiązywania umowy: 12 miesięcy, roczne oprocentowanie nominalne: 10%, opłata wstępna: 170 zł (pobierana z kwoty pożyczki), opłata administracyjna i opłaty miesięczne za prowadzenie konta: 362,01zł łączna kwota odsetek: 54,99 zł, Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 191%, całkowita kwota do spłaty przez Pożyczkobiorcę: 1417 zł.

Złóż wniosek w Fellow Finance

Dane firmy

Fellow Finance Polska z siedzibą w Warszawie, to spółka przynależąca do fińskiej grupy finansowej Taaleri Oyj. Spółka na polskim rynku zajmuje się udzielaniem szybkich pożyczek pozabankowych za pośrednictwem internetu – pod nazwą fellowfinance.pl.

Dane spółki Fellow Finance Polska

Prezes zarządu:Hintikka Jouni Ilmari
REGON:362560885
KRS:0000576864
NIP:7010508554
Kapitał zakładowy:200000 zł
Adres:Fellow Finance Polska ul. Piękna 68, piętro II Warszawa 00-672

 

Autor wpisu: Michał Frankowski

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Sortuj: od najstarszych | od najnowszych

 1. Kaja 22 listopada 2018 at 11:47 - Odpowiedz

  W zasadzie to nie ma tragedii z odsetkami. Jeśli porównać inne pożyczki pozabankowe to można wyjść dużo gorzej.