Feniko – opinie klientów i recenzja

Nasza ocena
4.0
Ocena użytkowników
4.5
Zobacz opinie użytkowników
Wymagania
Zaświadczenie o zarobkach
Adres e-mail
Maks. pierwsza pożyczka
300 - 3 000 zł
Złóż wniosek w Feniko

Siedziba firmy

Adres:

Feniko Finanse Sp. z o. o.

Towarowa 23

43-100 Tychy

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 4.300.000 PLN
KRS: 0000752082
NIP: 6462973881
REGON: 381629139
Treść promocji 20% zniżki z kodem: FENIKO20 czas obowiązywania od 27.11.2021 do 29.11.2021
PromocjaTak
Okres spłaty1 - 6 miesięcy
Wiek pożyczkobiorcy20 - 75 lat
Czas wypłaty15 min
Metoda wypłatyprzelew, czek GIRO
Wymagane konto bankoweTak
Sposób weryfikacjiszybki przelew
Pierwsza pożyczka gratisTak
Oprocentowanie7,20 %
RRSO0 %
Maks. kolejna pożyczka3000 zł
Maks. pierwsza pożyczka300 - 3 000 zł

Reprezentatywny przykład dla pierwszej Pożyczki, udzielanej za pośrednictwem Feniko.pl oraz telefonicznego kanału sprzedaży: Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) to 0% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 2.000 zł; całkowita kwota do zapłaty 2.000 zł; całkowity koszt pożyczki 0 zł; okres obowiązywania umowy: od dnia 03.03.2021 roku do dnia 02.04.2021 roku. Kalkulacja została dokonana na dzień 03.03.2021 r.

Darmowa pierwsza pożyczka to jeden ze znaków rozpoznawczych usług pozabankowych. Wciąż nie brakuje pożyczkodawców, którzy uwzględniają taką promocję – jednym z nich jest firma Feniko, która poza RRSO 0% oferuje także szereg innych, godnych uwagi rozwiązań. Sprawdzamy, co się do nich zalicza.

Oferta firm, których specjalność to szybkie pożyczki online, zmienia się niezwykle szybko. Na rynku regularnie pojawiają się nowi gracze chcący zaoferować klientom jeszcze bardziej konkurencyjne produkty. Niektóre marki znikają z niego na chwilę, by później znów wrócić do gry, czego doskonałym przykładem jest Feniko, firma która specjalizuje się zarówno w pożyczkach krótkoterminowych, jak i ratalnych.

Podstawowe informacje

Feniko to polska marka pożyczkowa skoncentrowana na oferowaniu elastycznych pożyczek możliwych do uzyskania online. Stoi za nią spółka Feniko Finanse Sp. z o. o., która swoją siedzibę i centrum operacji posiada w Tychach na Śląsku.

Wpis na jej temat w KRS pojawił się w październiku 2018 roku, co kształtuje tę markę jako wyjątkowo młodą inicjatywę. Co więcej, Feniko odnotowało przerwę w funkcjonowaniu, powracając na dobre do oferowania swoich usług dopiero w połowie 2020 roku.

Jak wspomnieliśmy już we wstępie, Feniko koncentruje się zarówno na oferowaniu finansowania krótkoterminowego w typowej dla chwilówek 30-dniowej spłacie, jak i ratalnych. Wszystko pod postacią wyjątkowo przejrzystej i estetycznie zaprojektowanej strony internetowej, za pośrednictwem której można uzyskać kompleksowe informacje na temat dostępnej oferty, podzielonej na trzy bloki.

W pierwszym bloku umieszczono kalkulator pożyczkowy wraz z informacjami na temat kosztów pożyczki, kolejny charakteryzuje zwięźle w trzech krokach potrzebne do poczynienia działania w celu uzyskania pożyczki, z kolei w ostatnim etapie wskazano korzyści związane z samym faktem uzyskania pożyczki w Feniko.

Feniko opinie

Oferta firmy Feniko koncentruje się na oferowaniu usług online, dlatego nic dziwnego, że za pośrednictwem tego kanału wzbudza ona duże zainteresowanie wśród potencjalnych klientów. Interesują ich przede wszystkim takie kwestie, jak dostępne kwoty środków do pożyczenia czy warunki, jakim należy sprostać, aby uzyskać wsparcie finansowe bez zbędnej zwłoki. To jednak nie wszystko – dla wielu konsumentów równie istotne jest zapoznanie się z opiniami dotychczasowych klientów na temat uzyskanej oferty.

Poszukując opinii na temat Feniko, możemy się dowiedzieć, że konsumenci cenią ponowną możliwość korzystania ze wsparcia 100% online po przerwie w świadczeniu takiej formy usług. Jako plus jest wymieniany także sprawny kontakt z firmą. Na tej podstawie kształtuje się obraz firmy z wysoką przyznawalnością finansowania, co powinno zachęcić konsumentów szczególnie z grona tych, którzy dotychczas nie korzystali z pożyczek online i nie są do końca pewni, czy w ogóle opłaca się im składać internetowy wniosek.

feniko.pl/

Czy jesteś zadowolony/a z usług Feniko?

Zobacz wyniki

Jakie warunki trzeba spełnić?

Zanim złoży się wniosek o uzyskanie pożyczki w Feniko, warto zapoznać się z zakresem wymagań, jakie należy spełnić jako potencjalny klient tej firmy pozabankowej. Aby je poznać, wystarczy jedynie skierować się do zakładki „Pytania i odpowiedzi” znajdującej się na stronie głównej Feniko i przeczytać odpowiedź na pierwsze często zadawane pytanie – dotyczące właśnie wymagań.

 • Należy uzyskiwać w pełni udokumentowany dochód. Feniko dopuszcza zarówno umowy regulujące stosunek pracy takie jak umowa o pracę, umowa o dzieło czy umowa-zlecenie, jak i emeryturę, rentę czy świadczenie przedemerytalne.
 • Potencjalny klient opisywanej firmy pożyczkowej musi też poddać się weryfikacji pod kątem zdolności kredytowej i historii spłaty dotychczasowych zobowiązań.
 • Nie należy też zapominać o posiadaniu pod ręką dowodu osobistego, z którego dane będą niezbędne do prawidłowego wypełnienia wniosku pożyczkowego.

Ponadto, warto jeszcze doprecyzować inne kwestie, które są niezbędnymi wymaganiami w przypadku wnioskowania o dowolną pożyczkę pozabankową.

 • Należy być osobą pełnoletnią, która ukończyła co najmniej 18. rok życia.
 • Konieczne jest posiadanie statusu osoby fizycznej.
 • Wniosek można złożyć, posiadając pełną zdolność do czynności prawnych.

Jakie bazy weryfikuje Feniko?

Nawiązując jeszcze do wyżej przedstawionej kwestii warunków, warto doprecyzować punkt związany z weryfikacją historii kredytowej. Otóż Feniko informuje na swojej stronie internetowej, że w celu sprawdzenia historii spłaty dotychczasowych np. pożyczek, kart kredytowych czy kredytów, pobiera raport z kilku głównych rejestrów gromadzących takie informacje. Są to:

 • BIK – Biuro Informacji Kredytowej.
 • KRD – Krajowy Rejestr Długów.
 • KBIG – Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej.
 • ERIF.
 • CRIF.

Jak złożyć wniosek o pożyczkę w Feniko?

Proces składania wniosku o uzyskanie pożyczki w Feniko jest niezwykle prosty, co niewątpliwie ułatwia fakt, że można go dokonać w 100% online. Przedstawiamy wszystkie etapy niezbędne do uzyskania wsparcia finansowego w tej firmie.

Sprawdź ofertę Feniko
 1. Wchodząc na stronę internetową pożyczkodawcy, należy przyjrzeć się kalkulatorowi pożyczkowemu, w którym za pomocą pierwszego suwaka należy ustalić interesującą nas kwotę środków do pożyczenia, a następnie termin spłaty. Jeżeli zaciągamy pożyczkę po raz pierwszy, RRSO wynosi 0% – o ile jest do pożyczka ze spłatą do 61 dni.
 2. Aby zatwierdzić oczekiwane parametry pożyczki, należy wybrać zielony przycisk „złóż wniosek” i przejść do formularza. Wypełniamy go wszystkimi niezbędnymi danymi osobowymi do wniosku i wyrażamy zgodę na pobranie przez pożyczkodawcę raportu z BIK czy BIG.
 3. Po przesłaniu wniosku o pożyczkę online, Feniko przesyła m.in. prośbę o przedstawienie raportu na temat zdolności kredytowej klienta w BIK.
 4. Po uzyskaniu tych informacji, firma dokonuje oceny raportu i wydaje ostateczną decyzję na temat przyznania pożyczki. Feniko poinformuje konsumenta o decyzji za pośrednictwem wiadomości SMS lub e-mail.
 5. Ostatnim krokiem do udzielenia pożyczki jest podpisanie umowy oraz uiszczenie opłaty weryfikacyjnej. Feniko deklaruje, że środki mogą znaleźć się na koncie nawet w ciągu 15 minut.

Warto dodać, że po uzyskaniu już pożyczki i rozpoczęciu dysponowania środkami, możemy na bieżąco monitorować postęp w spłacie zobowiązania za pomocą internetowego konta użytkownika. Nie należy też zapominać, że terminowo spłacana pożyczka pozytywnie wpływa na nasz BIK i historię kredytową.

Dostępne parametry pożyczek

Za pośrednictwem strony internetowej możemy szybko dowiedzieć się, jak wyglądają podstawowe parametry pożyczek w Feniko. Kalkulator pozwala zapoznać się z pełnym zakresem przy pomocy wygodnych suwaków.

 • Kwota pożyczki.
  Minimalna wartość pożyczki może wynieść już 300 złotych, z kolei kolejne wartości zmieniają się co 50 złotych. Maksymalnie może to być z kolei nie więcej niż 3000 złotych.
 • Termin spłaty.
  Jeśli mowa o terminie spłaty, to minimalna wartość wynosi 7 dni, pośrednio można ją powiększyć o kolejne dni aż do typowej dla chwilówek wartości 30 dni. To jednak nie wszystko – Feniko oferuje też pożyczki długoterminowe na 2, 3, 4, 5 lub nawet 6 miesięcy.

Jakie opłaty są wliczone?

Warto przyjrzeć się kwestii kosztów pożyczek, bowiem jest to kwestia dość złożona. Jeżeli ubiegamy się o pożyczkę krótkoterminowa na czas od 7 do 61 dni, to za pierwszym razem jest ona całkowicie darmowa. Oznacza to, że wszystkie koszty składające się na Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania są zerowe. Konsument, który spłaci chwilówkę na czas, zwraca dokładnie tyle, ile pożyczył. Wysokość pierwszej darmowej pożyczki wynosi od 300 do 3 000 złotych.

Jeżeli z kolei mowa o ubieganiu się o pożyczkę za drugim lub kolejnym razem lub wnioskowaniu już za pierwszym razem o pożyczkę długoterminową, to są w nią wliczone standardowe opłaty. Należą do nich prowizja oraz odsetki.

Windykacja Feniko

Aby zapoznać się z zasadami działania Feniko w przypadku niespłacania rat pożyczki lub dowolnej z rat zobowiązana, należy zajrzeć do regulaminu pożyczkodawcy umieszczonego na jego stronie internetowej. Możemy tam przeczytać, że w takiej sytuacji firma zastrzega sobie niniejsze prawo.

Usługodawca zastrzega sobie możliwość naliczenia odsetek umownych stanowiących dwukrotność wysokości odsetek ustawowych za opóźnienie uregulowanych w art. 481 § 2 Kodeksu cywilnego, tj. sumy stopy referencyjnej NBP i 5,5 punktów procentowych. oraz podjęcia czynności windykacyjnych na zasadach określonych w Umowie Pożyczki.1

Co więcej, opóźnienie w spłacie pożyczki skutkuje też odnotowaniem informacji o kłopotach z uregulowaniem zadłużenia w rejestrach takich jak BIK.

Feniko
feniko.pl/

Feniko – nasza opinia

Przyglądając się ofercie Feniko, nie ulega wątpliwości, że powrót tej firmy do branży specjalizującej się w chwilówkach online wniósł do niej dużo świeżości. Klienci uzyskali nie tylko kolejną ciekawą ofertę, która umożliwia uzyskanie darmowej pożyczki online, a także przejrzyście przedstawione warunki przy stosunkowo mało restrykcyjnych zapisach regulaminu.

Feniko, co ciekawe, celuje w dwie najpopularniejsze odmiany pozabankowych pożyczek – oferując nie tylko krótkoterminowe chwilówki, ale i spłacane w ratalnej postaci pożyczki długoterminowe. Ciekawym udogodnieniem jest też możliwość weryfikowania na bieżąco statusu spłaty pożyczki, do której można uzyskać wygodny dostęp za pośrednictwem konta użytkownika.

Dane kontaktowe dla klientów

Telefon:

 • 604 95 00 95

Mail:

 • kontakt@feniko.pl

Informacje na temat spółki

Feniko

Feniko Finanse

Sp. z o. o.

Rodzaj:
Firma pożyczkowa
Numer REGON:
381629139
Numer NIP:
6462973881
Numer KRS:
0000752082
Data rejestracji KRS:
23 października 2018
Adres firmy

ul. Towarowa 23, 43-100 Tychy

 

Zastrzeżenie: Informacje o tej ofercie pożyczkowej oraz jej szczegółowych parametrów przedstawiają stan aktualny w momencie aktualizowania tekstu, tzn. 16 lipca 2021 roku.

Źródła:

1. feniko.pl/regulamin

Komentarze (7)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • J
  J
  Jaca
  23.07.2021, 13:39

  Nie robili problemów, dostałem 3000

 • F
  F
  Flore
  23.07.2021, 13:32

  Złożyłam wniosek wieczorem i pieniądze dostałam w kilka minut. Wydaje się być ok. 4,5/5

 • R
  R
  Radek
  20.07.2021, 11:43

  Bardzo szybka wypłata,
  pieniądze otrzymałem po 7 minutach.

 • M
  M
  Monia
  25.11.2021, 17:25

  Jak do tej pory to najlepsza firma pożyczkowa z jaką miałam przyjemność. Szybka i łatwa rejestracja, błyskawiczne rozpatrzenie wniosku i wypłata na koncie poniżej minuty, rewelacja. Do tego pierwsza pożyczka ze spłatą po 60 dniach. Szczerze polecam😊

 • D
  D
  Dejv
  03.10.2021, 21:57

  Dziękuję Bardzo ! Dobra Firma

 • M
  M
  Max
  15.07.2021, 07:01

  Całkiem sprawna współpraca

 • J
  J
  Jacek
  26.10.2020, 14:50

  Wniosek o pożyczkę rozpatrzona pozytywnie, czekam na pieniądze już 3 godziny. Ehhh dramat!

Podobne artykuły
NOWOŚĆ
pobierz-pwa

Pobierz aplikacje

czerwona-skarbonka.pl

x