Feniks Kredyty – opinie klientów i recenzja

feniks kredyty opinie

W obliczu potrzeby pozyskania dodatkowego wsparcia finansowego mogą znaleźć się nie tylko konsumenci, czyli osoby prywatne. Zastrzyk dodatkowej gotówki może okazać się niezbędny także w przypadku przedsiębiorców, którzy potrzebują go w celu realizacji różnych potrzeb. Oprócz kredytów bankowych ciekawą alternatywą mogą być pozabankowe pożyczki dla firm. Sprawdźmy ofertę jednej z firm oferujących takie usługi – czyli Feniks Kredyty.

Feniks Kredyty — nasza opinia

Tym razem przedstawiamy kolejną niszową inicjatywę, która postawiła na wyjątkowo konkurencyjną branżę pożyczek pozabankowych. Choć w nazwie widoczne są „kredyty”, to firma Feniks Kredyty stawia na klasyczne pożyczki udzielane przedsiębiorcom. Wychodzi tym samym naprzeciw oczekiwaniom licznych firm, które z różnych względów nie chcą zaciągać klasycznych kredytów w bankach i wolą skorzystać z alternatywnych usług. Poza usługami pośrednictwa finansowego Feniks Kredyty stawia także na pożyczki dla firm. Pod tą marką kryje się działalność gospodarcza o nazwie „Feniks Krzysztof Woźniczko”, którą zarejestrowano w 2012 roku w Legnicy. Stawia ją to w pozycji doświadczonego przedsiębiorstwa.

Strona internetowa Feniks Kredyty została opracowana według dobrze znanego schematu. Jest ona stosunkowo prosta i przejrzysta, zgromadzono na niej najważniejsze informacje na temat dostępnej oferty. Odsyła ona konsumenta do kontaktu lub udania się do stacjonarnej placówki w Legnicy. Rażącym niedopatrzeniem jest jednak brak dostępnych treści po przejściu do zakładki „polityka prywatności” – nie ma tam żadnych danych, co nie tylko obniża wiarygodność firmy, ale i w nie najlepszym świetle stawia osoby odpowiedzialne za stworzenie tej strony internetowej. Pomijając sam odbiór witryny – spójrzmy teraz bliżej na ofertę Feniks Kredyty i sprawdźmy najważniejsze szczegóły na jej temat.

Jakie warunki należy spełnić w Feniks Kredyty?

Ubiegając się o pożyczkę dla firm w Feniks Kredyty, warto pamiętać o konieczności spełnienia podstawowych warunków przedstawionych czytelnie na stronie internetowej pożyczkodawcy. Przedstawiamy najważniejsze kwestie, na jakie trzeba się przygotować, chcąc uzyskać wsparcie finansowe w tej firmie.

 • Konieczne jest przedstawienie wyciągu z rachunku bankowego z ostatnich 12 miesięcy (roku).
 • Niezbędne jest też posiadanie numeru telefonu (trzeba przedstawić fakturę, potwierdzającą korzystanie z tego numeru).
 • Konieczne jest też dostarczenie dwóch zdjęć z miejsca wykonywania działalności gospodarczej.
 • Należy poddać się weryfikacji historii oraz zdolności kredytowej w bazach Biur Informacji Gospodarczej i BIK.

Ponadto warto uściślić jeszcze dwie dodatkowe kwestie.

 • O pożyczkę mogą wnioskować jedynie osoby pełnoletnie – nie określono górnej granicy wiekowej poza minimum 18 lat.
 • O pożyczkę dla firm można się ubiegać tylko jako przedstawiciel działalności gospodarczej, a nie osoba fizyczna.

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

Jak wspomniano w wyżej wypisanych warunkach, Feniks Kredyty zakłada konieczność przejścia weryfikacji w rejestrach finansowych. Nie powinno to dziwić – w ten sposób można dokładnie sprawdzić historię spłaty dotychczasowych zobowiązań finansowych oraz zweryfikować, czy przedsiębiorca nie miał w przeszłości kłopotów z terminowym opłacaniem kontrahentów i pożyczek oraz wreszcie – oszacować na tego podstawie ryzyko związane z udzieleniem pożyczki.

W tym celu sprawdzane są rejestry Biur Informacji Gospodarczej (BIG).

 • BIG InfoMonitor.
 • ERIF.
 • KRD (Krajowy Rejestr Długów).

Ponadto Feniks Kredyty poddaje też weryfikacji historię spłaty zobowiązań znajdującą się w BIK (Biurze Informacji Kredytowej). Co ciekawe, pomimo tego firma deklaruje, że informacja o potencjalnie udzielonej pożyczce nie pojawi się w tej bazie. To ważna informacja, jeżeli przedsiębiorstwo zakłada w przyszłości np. ubiegać się o kredyt w banku.

Wysokość pożyczki, raty i odsetki

Oferta pożyczkowa w Feniks Kredyty przeznaczona dla przedsiębiorców została opracowana z myślą o jednolitej taryfie dla każdego ubiegającego się o finansowanie – co za tym idzie, warunki, wielkość pożyczki i termin spłaty pozostają takie same, niezależnie od tego, czy wnioskuje się po raz pierwszy lub też, czy robi się to wielokrotnie. Minimalna wartość zobowiązania wynosi 10 000 złotych, z kolei maksymalna – nawet 100 000 złotych.

Jeśli chodzi o termin spłaty, to Feniks Kredyty oferuje klasyczne pożyczki ratalne. Minimalnie można zaciągnąć zobowiązanie na 12 miesięcy (rok), z kolei maksymalnie mogą to być 24 miesiące (2 lata). Warto pamiętać, że każda pożyczka zaciągana w omawianej firmie jest płatna i zawiera w sobie standardowe koszty dodatkowe.

Reprezentatywny przykład całkowitego kosztu pożyczki w Feniks Kredyty przedstawiamy na poniższym przykładzie zawierającym dane z marca 2020 roku.

 • Termin spłaty pożyczki to 24 miesiące.
 • Opłata przygotowawcza wynosi 1,9% miesięcznie od wartości pożyczki w wymiarze netto.
 • Firma przewiduje do tego zwrot 1% opłaty przygotowawczej za każdy niewykorzystany miesiąc.

Pożyczka w Feniks Kredyty krok po kroku

Proces ubiegania się o pożyczkę w Feniks Kredyty jest bardzo prosty. Przedstawiamy go w kilku krokach.

 • Aby wyrazić chęć uzyskania pożyczki dla firm w Feniks Kredyty, należy skontaktować się telefonicznie z biurem firmy lub udać się do placówki stacjonarnej znajdującej się w siedzibie w Legnicy.
 • Rozpoczynając procedurę złożenia wniosku o uzyskanie wsparcia finansowego, należy przedstawić oczekiwaną wartość pożyczki, a także preferowany termin spłaty.
 • Następnie pracownik firmy dokona wnikliwej weryfikacji pod kątem wszystkich niezbędnych warunków, takich jak przedstawienie wyciągu z konta czy faktury za telefon.
 • Po pobraniu raportu z BIK i BIG firma oceni ryzyko kredytowe i wyda ostateczną decyzję w sprawie udzielenia pożyczki. Zostanie ona przedstawiona przedsiębiorcy jeszcze tego samego dnia, którego złożył wniosek.
 • Wypłata pożyczki odbywa się na konto bankowe, a przelew dociera zgodnie z zasadami księgowania transakcji międzybankowych. Może to stać się błyskawicznie, jeżeli rachunki znajdują się w tych samych bankach, a może trwać do kolejnego dnia roboczego.

Podstawowe cechy podsumowanie

Zalety

 • Bardzo duże kwoty dostępnych pożyczek – nawet do 100 000 złotych.
 • Elastyczny termin spłaty wynoszący maksymalnie nawet 24 miesiące.
 • Choć firma weryfikuje informacje w BIK, dane o spłacie pożyczki nie pojawi się w tym rejestrze.
 • Stosunkowo mało restrykcyjne wymagania.
 • Przejrzyście przedstawione szczegóły na temat oferty pożyczkowej.
 • Bardzo bogata oferta – poza klasyczną pożyczką dla firm, można uzyskać także np. pożyczkę hipoteczną dla przedsiębiorców.
 • Dość przejrzysty i estetyczny projekt strony internetowej.
 • Możliwość skorzystania z pożyczki dla klientów z całej Polski.
 • Długie godziny pracy firmy – od 9:00 do 17:00, 5 dni w tygodniu.

Wady

 • Po wejściu w zakładkę „polityka prywatności” ukazuje się pusta strona z automatycznie wygenerowaną treścią roboczą „lorem ipsum” – jest to porażające niedopatrzenie.
 • Brak informacji na stronie internetowej o tym, jaka działalność stoi za tą firmą pożyczkową. Danych o NIP czy REGON, a także nazwie firmy trzeba szukać „na własną rękę”. Obniża to wiarygodność tego pożyczkodawcy i może zniechęcić wielu potencjalnych klientów.

Feniks Kredyty – dane firmy

Dane spółki

Nazwa spółki:„Feniks” Krzysztof Woźniczko
REGON:390695787
KRS:brak danych
NIP:6911048888
Adres: ul. Środkowa 22/ 2, 59-220 Legnica

Infolinia – dane kontaktowe:

Biuro Obsługi Klienta:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz

Podobne artykuły
Bank Pekao
06.04.2020
Bank Pekao – opinie i recenzja
W sferze bankowej można wyróżnić dwa sposoby na kształtowanie tożsamości danej instytucji bankowej. Jedni wybierają chwytliwe nazwy własne, inni wolą skrótowce. Do tego drugiego grona należy Bank Pekao, od niemal 100 lat mający przed sobą trudne zadanie pokazania, że nie ma nic wspólnego z konkurencyjnym bankiem o identycznej w wymowie nazwie. Sprawdzamy, czym wyróżnia się […]
06.04.2020
Otwórz eKonto w mBanku i odbierz 150 zł premii
Darmowe prowadzenie rachunku, bezpłatne użytkowanie karty przy 1 transakcji w miesiącu, a także atrakcyjny Program Poleceń, w którym możesz odebrać nawet 200 zł oraz wiele innych kompleksowych usług. To wszystko czeka na Ciebie pod warunkiem, że skorzystasz z promocji “eKonto z Premią – VIII edycja” i założysz konto osobiste w mBanku. Otwórz eKonto w mBanku […]
Altus
04.04.2020
Altus – jak wygrać z tą firmą windykacyjną?
Altus – co to za firma? Altus zajmuje się zarządzaniem wierzytelnościami, pomaga bowiem klientom odzyskać ich należność przy jednoczesnej dbałości o dobre imię firmy i relacje biznesowe z dotychczasowymi kontrahentami. Dlatego, jak możemy przeczytać na stronie samego przedsiębiorstwa, troska o dobro klienta to podstawa ich strategii. Altus dąży do ograniczenia ryzyka związanego z prowadzoną działalnością, […]
04.04.2020
EOS KSI – dostałeś wezwanie do zapłaty? Przeczytaj, co zrobić!
EOS KSI – co to za firma? EOS KSI oferuje zarządzanie wierzytelnościami zarówno na terenie Polski, jak i poza granicami kraju. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w windykacji na zlecenie, zakupie należności oraz w outsourcingu procesów biznesowych, obiecując „perfekcję w zarządzaniu wierzytelnościami”. Przedmiotem działalności firmy jest także windykacja terenowa. Dane firmy EOS KSI Adres: Bitwy Warszawskiej 1920 […]
Vindix
03.04.2020
Vindix wzywa do zapłaty długu? Zobacz, jak się bronić!
Vindix – co to jest? Vindix jako firma windykacyjna skupia się przede wszystkim na zakupach portfeli wierzytelności na własny rachunek. Dlatego też, jak możemy przeczytać na stronie firmowej Vindix, spółka oferuje kompleksowe usługi windykacyjne na każdym etapie prowadzenia postępowania. Do usług znajdujących się w portfolio Vindix zalicza się także budowa strategii windykacyjnej, wycena wierzytelności oraz […]
02.04.2020
BEST – czym się zajmuje i jak traktuje dłużników?
BEST – co to za firma? BEST S.A. to jeden z największych podmiotów windykacyjnych, działających na polskim rynku. Firma założona została w 1994 roku i początkowo funkcjonowała pod nazwą BEST Przedsiębiorstwo Handlowe S.A. Zajmowała się wówczas sprzedażą ratalną i doradztwem w zakresie pośrednictwa kredytowego. W 2002 roku firma BEST przeszła zmiany reorganizacyjne, których pokłosiem było […]