Feniks Kredyty – opinie klientów i recenzja

W obliczu potrzeby pozyskania dodatkowego wsparcia finansowego mogą znaleźć się nie tylko konsumenci, czyli osoby prywatne. Zastrzyk dodatkowej gotówki może okazać się niezbędny także w przypadku przedsiębiorców, którzy potrzebują go w celu realizacji różnych potrzeb. Oprócz kredytów bankowych ciekawą alternatywą mogą być pozabankowe pożyczki dla firm. Sprawdźmy ofertę jednej z firm oferujących takie usługi – czyli Feniks Kredyty.

Feniks Kredyty — nasza opinia

Tym razem przedstawiamy kolejną niszową inicjatywę, która postawiła na wyjątkowo konkurencyjną branżę pożyczek pozabankowych. Choć w nazwie widoczne są „kredyty”, to firma Feniks Kredyty stawia na klasyczne pożyczki udzielane przedsiębiorcom. Wychodzi tym samym naprzeciw oczekiwaniom licznych firm, które z różnych względów nie chcą zaciągać klasycznych kredytów w bankach i wolą skorzystać z alternatywnych usług. Poza usługami pośrednictwa finansowego Feniks Kredyty stawia także na pożyczki dla firm. Pod tą marką kryje się działalność gospodarcza o nazwie „Feniks Krzysztof Woźniczko”, którą zarejestrowano w 2012 roku w Legnicy. Stawia ją to w pozycji doświadczonego przedsiębiorstwa.

Strona internetowa Feniks Kredyty została opracowana według dobrze znanego schematu. Jest ona stosunkowo prosta i przejrzysta, zgromadzono na niej najważniejsze informacje na temat dostępnej oferty. Odsyła ona konsumenta do kontaktu lub udania się do stacjonarnej placówki w Legnicy. Rażącym niedopatrzeniem jest jednak brak dostępnych treści po przejściu do zakładki „polityka prywatności” – nie ma tam żadnych danych, co nie tylko obniża wiarygodność firmy, ale i w nie najlepszym świetle stawia osoby odpowiedzialne za stworzenie tej strony internetowej. Pomijając sam odbiór witryny – spójrzmy teraz bliżej na ofertę Feniks Kredyty i sprawdźmy najważniejsze szczegóły na jej temat.

Jakie warunki należy spełnić w Feniks Kredyty?

Ubiegając się o pożyczkę dla firm w Feniks Kredyty, warto pamiętać o konieczności spełnienia podstawowych warunków przedstawionych czytelnie na stronie internetowej pożyczkodawcy. Przedstawiamy najważniejsze kwestie, na jakie trzeba się przygotować, chcąc uzyskać wsparcie finansowe w tej firmie.

 • Konieczne jest przedstawienie wyciągu z rachunku bankowego z ostatnich 12 miesięcy (roku).
 • Niezbędne jest też posiadanie numeru telefonu (trzeba przedstawić fakturę, potwierdzającą korzystanie z tego numeru).
 • Konieczne jest też dostarczenie dwóch zdjęć z miejsca wykonywania działalności gospodarczej.
 • Należy poddać się weryfikacji historii oraz zdolności kredytowej w bazach Biur Informacji Gospodarczej i BIK.

Ponadto warto uściślić jeszcze dwie dodatkowe kwestie.

 • O pożyczkę mogą wnioskować jedynie osoby pełnoletnie – nie określono górnej granicy wiekowej poza minimum 18 lat.
 • O pożyczkę dla firm można się ubiegać tylko jako przedstawiciel działalności gospodarczej, a nie osoba fizyczna.

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

Jak wspomniano w wyżej wypisanych warunkach, Feniks Kredyty zakłada konieczność przejścia weryfikacji w rejestrach finansowych. Nie powinno to dziwić – w ten sposób można dokładnie sprawdzić historię spłaty dotychczasowych zobowiązań finansowych oraz zweryfikować, czy przedsiębiorca nie miał w przeszłości kłopotów z terminowym opłacaniem kontrahentów i pożyczek oraz wreszcie – oszacować na tego podstawie ryzyko związane z udzieleniem pożyczki.

W tym celu sprawdzane są rejestry Biur Informacji Gospodarczej (BIG).

 • BIG InfoMonitor.
 • ERIF.
 • KRD (Krajowy Rejestr Długów).

Ponadto Feniks Kredyty poddaje też weryfikacji historię spłaty zobowiązań znajdującą się w BIK (Biurze Informacji Kredytowej). Co ciekawe, pomimo tego firma deklaruje, że informacja o potencjalnie udzielonej pożyczce nie pojawi się w tej bazie. To ważna informacja, jeżeli przedsiębiorstwo zakłada w przyszłości np. ubiegać się o kredyt w banku.

Wysokość pożyczki, raty i odsetki

Oferta pożyczkowa w Feniks Kredyty przeznaczona dla przedsiębiorców została opracowana z myślą o jednolitej taryfie dla każdego ubiegającego się o finansowanie – co za tym idzie, warunki, wielkość pożyczki i termin spłaty pozostają takie same, niezależnie od tego, czy wnioskuje się po raz pierwszy lub też, czy robi się to wielokrotnie. Minimalna wartość zobowiązania wynosi 10 000 złotych, z kolei maksymalna – nawet 100 000 złotych.

Jeśli chodzi o termin spłaty, to Feniks Kredyty oferuje klasyczne pożyczki ratalne. Minimalnie można zaciągnąć zobowiązanie na 12 miesięcy (rok), z kolei maksymalnie mogą to być 24 miesiące (2 lata). Warto pamiętać, że każda pożyczka zaciągana w omawianej firmie jest płatna i zawiera w sobie standardowe koszty dodatkowe.

Reprezentatywny przykład całkowitego kosztu pożyczki w Feniks Kredyty przedstawiamy na poniższym przykładzie zawierającym dane z marca 2020 roku.

 • Termin spłaty pożyczki to 24 miesiące.
 • Opłata przygotowawcza wynosi 1,9% miesięcznie od wartości pożyczki w wymiarze netto.
 • Firma przewiduje do tego zwrot 1% opłaty przygotowawczej za każdy niewykorzystany miesiąc.

Pożyczka w Feniks Kredyty krok po kroku

Proces ubiegania się o pożyczkę w Feniks Kredyty jest bardzo prosty. Przedstawiamy go w kilku krokach.

 • Aby wyrazić chęć uzyskania pożyczki dla firm w Feniks Kredyty, należy skontaktować się telefonicznie z biurem firmy lub udać się do placówki stacjonarnej znajdującej się w siedzibie w Legnicy.
 • Rozpoczynając procedurę złożenia wniosku o uzyskanie wsparcia finansowego, należy przedstawić oczekiwaną wartość pożyczki, a także preferowany termin spłaty.
 • Następnie pracownik firmy dokona wnikliwej weryfikacji pod kątem wszystkich niezbędnych warunków, takich jak przedstawienie wyciągu z konta czy faktury za telefon.
 • Po pobraniu raportu z BIK i BIG firma oceni ryzyko kredytowe i wyda ostateczną decyzję w sprawie udzielenia pożyczki. Zostanie ona przedstawiona przedsiębiorcy jeszcze tego samego dnia, którego złożył wniosek.
 • Wypłata pożyczki odbywa się na konto bankowe, a przelew dociera zgodnie z zasadami księgowania transakcji międzybankowych. Może to stać się błyskawicznie, jeżeli rachunki znajdują się w tych samych bankach, a może trwać do kolejnego dnia roboczego.

Podstawowe cechy podsumowanie

Zalety

 • Bardzo duże kwoty dostępnych pożyczek – nawet do 100 000 złotych.
 • Elastyczny termin spłaty wynoszący maksymalnie nawet 24 miesiące.
 • Choć firma weryfikuje informacje w BIK, dane o spłacie pożyczki nie pojawi się w tym rejestrze.
 • Stosunkowo mało restrykcyjne wymagania.
 • Przejrzyście przedstawione szczegóły na temat oferty pożyczkowej.
 • Bardzo bogata oferta – poza klasyczną pożyczką dla firm, można uzyskać także np. pożyczkę hipoteczną dla przedsiębiorców.
 • Dość przejrzysty i estetyczny projekt strony internetowej.
 • Możliwość skorzystania z pożyczki dla klientów z całej Polski.
 • Długie godziny pracy firmy – od 9:00 do 17:00, 5 dni w tygodniu.

Wady

 • Po wejściu w zakładkę „polityka prywatności” ukazuje się pusta strona z automatycznie wygenerowaną treścią roboczą „lorem ipsum” – jest to porażające niedopatrzenie.
 • Brak informacji na stronie internetowej o tym, jaka działalność stoi za tą firmą pożyczkową. Danych o NIP czy REGON, a także nazwie firmy trzeba szukać „na własną rękę”. Obniża to wiarygodność tego pożyczkodawcy i może zniechęcić wielu potencjalnych klientów.

Feniks Kredyty – dane firmy

Dane spółki

Nazwa spółki:„Feniks” Krzysztof Woźniczko
REGON:390695787
KRS:brak danych
NIP:6911048888
Adres: ul. Środkowa 22/ 2, 59-220 Legnica

Infolinia – dane kontaktowe:

Biuro Obsługi Klienta:

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
2.1/5 - (11 votes)
Komentarze (3)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • M
  M

  Mario

  29.09.2020, 08:48

  Wyróżniający się komentarz

  Odradzam. Człowiek bardzo wulgarny, gdy coś idzie nie po Jego mysli. Impulsywny, co może być źródłem problemów współpracy z tym człowiekiem

 • O
  O

  Obserwator

  30.09.2020, 22:45

  Wyróżniający się komentarz

  Brak profesjonalizmu. Niewiarygodnosc co w tej branzy jest nie do wybaczenia.

 • I
  I

  Investor

  27.09.2020, 12:05

  Wyróżniający się komentarz

  Radzę omijać.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie