Filarum – opinie klientów i recenzja

Nasza ocena
4.0
Wymagania
Status osoby fizycznej
Konto w banku
Telefon komórkowy
Zaświadczenie o zarobkach
Zameldowanie
Adres e-mail
Maks. pierwsza pożyczka
100 - 1 000 zł

Oferta jest nieaktywna

Zobacz polecane przez nas oferty

Chwilówki
Pożyczki ratalne
Ostatnia aktualizacja: 25 Września 2020
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert
1 miesiąc
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
500 - 3 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
Nie
Pierwsza pożyczka gratis
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania
1 miesiąc
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
500 - 5 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
Nie
Pierwsza pożyczka gratis
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania
5 tygodni
Okres spłaty
3 godziny
? przy wyborze opcji "fastCash", inaczej do 48 godzin
Czas wypłaty
500 - 6 000 zł
? przy weryfikacji 1 zł maksymalna pożyczka 700 zł
Maks. pierwsza pożyczka
Tak
Pierwsza pożyczka gratis
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania
1 miesiąc
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
500 - 5 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
Nie
Pierwsza pożyczka gratis
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania
1 miesiąc
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
500 - 3 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
Nie
Pierwsza pożyczka gratis
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania

Zalety i wady firmy Filarum

Zalety
 • Przejrzysta strona internetowa
 • Rzetelnie przedstawione koszty i wszelkie wymagane informacje
 • Biuro Obsługi Klienta czynne od poniedziałku do niedzieli
 • Pożyczka na dowolny cel bez zaświadczeń o dochodach
Wady
 • Niska kwota pierwszej pożyczki – 1000 złotych
 • Brak możliwości przedłużenia terminu spłaty
 • Ograniczenie wieku pożyczkobiorcy - do 76. roku życia
 • Stosunkowo wysoki minimalny próg wiekowy - pożyczki od 20 lat
 • Firma sprawdza klientów w BIG, ERIF, KBIG, KRD, BIK

Siedziba firmy

Rapid Finance Polska Sp. z o.o.

Postępu 18A

02-676 Warszawa

Dane kontaktowe

E-mail: info@filarum.pl

Strona: filarum.pl

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 316000 PLN

KRS: 0000439376

NIP: 5252542660

REGON: 146381003

Okres spłaty 1 miesiąc
Nasza ocena 3,50
Maks. pierwsza pożyczka 100 - 1 000 zł
Wiek pożyczkobiorcy 20 - 76 lat
Pierwsza pożyczka gratis Nie
Maks. kolejna pożyczka 5000 zł
Czas wypłaty 15 minut
Sposób weryfikacji przelew weryfikacyjny
Weryfikacja w bazach dłużników
KBIG CCC ERIF KRD BIK

Tym razem przedstawiamy firmę pożyczkową reprezentującą grono pożyczkodawców krótkoterminowych. Łotewskie Filarum walczy o klienta w konkurencyjnej branży chwilówek, przewidując zróżnicowaną ofertę z zawartą w niej promocją. Sprawdźmy, jak szczegółowo prezentują się parametry pożyczek w Filarum.

Filarum  nasza opinia

Filarum należy do łotewskiej firmy Repago sp. z.o., która działa na coraz silniej konkurencyjnym polskim rynku pożyczkowym już stosunkowo długo, bo od września 2013 roku. Choć jest to dość niewielka grupa finansowa, to zręcznie stara się pozyskiwać klientów w chłonnej branży chwilówek. Strona internetowa jest rozplanowana w sposób przejrzysty, a oferta Filarum bez wątpienia zasługuje na dłuższą uwagę.

Jakie warunki należy spełnić w Filarum?

Aby znaleźć wymagania, jakie Filarum określa dla swoich klientów, tradycyjnie należy przejść do zakładki „pytania i odpowiedzi”. Już na pierwszy rzut oka można tam znaleźć wyodrębnione informacje na temat wszelkich warunków, jakie należy spełnić, aby z powodzeniem ubiegać się o pożyczkę w Filarum.

 • Należy być nie młodszym niż 20 lat i zarazem nie starszym niż 76 lat.
 • Konieczne jest posiadanie polskiego obywatelstwa i stałe zamieszkiwanie na terenie kraju.
 • Należy mieć też meldunek w Polsce wraz z przypisanym adresem zamieszkania.
 • Wymagany jest też numer telefonu.
 • Ponadto, trzeba mieć również osobisty rachunek bankowy w polskiej placówce z dostępem do bankowości elektronicznej.

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

Nieodłącznym elementem procesu ubiegania się o pożyczkę jest rzecz jasna weryfikacja danych pożyczkobiorcy w rejestrach dłużników i bazach finansowych. Cel jest jeden – jednoznaczna ocena zdolności kredytowej i sprawdzenie historii spłat dotychczasowych zobowiązań. Filarum w tym celu sprawdza BIK (Biuro Informacji Gospodarczej). Ponadto, zagląda też do Biur Informacji Gospodarczej (BIG). Jest to kolejno BIG Infomonitor, ERiF, KBIG oraz Krajowy Rejestr Dłużników (KRD).

Wysokość pożyczki, raty i odsetki

Oferta pożyczkowa w Filarum została podzielona na dwie taryfy. Pierwsza została stworzona dla nowych klientów firmy – taka pożyczka może wynosić od 100 do 1000 złotych. Termin spłaty pierwszej pożyczki wynosi 30 dni (miesiąc).

Przy drugim razie, klient ma już do dyspozycji pełną, przewidzianą w regulaminie ofertę. Pożyczyć minimalnie może dalej już 100 złotych, jednak maksymalna kwota zobowiązania rośnie pięciokrotnie, do 5000 złotych. Pośrednie wartości można zmieniać co 100 złotych.

Termin spłaty pozostaje bez zmian i dalej wynosi 30 dni (miesiąc). Każda pożyczka w Filarum jest płatna (jeszcze do niedawna dostępna była darmowa pożyczka – jednak zmiany w ustawodawstwie spowodowały, że firmy pozabankowe nie mogą sobie już pozwolić na takie oferty), zawierając w sobie koszt prowizji i odsetek. Na opłaty wpływa także oprocentowanie oraz Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO).

Reprezentatywny przykład dla pierwszej pożyczki: całkowita kwota pożyczki 1000 zł, okres obowiązywania umowy – 30 dni, stała stopa oprocentowania 7,2% w skali roku, całkowity koszt pożyczki 160,80 zł (w tym odsetki kapitałowe 5,90 zł, prowizja 154,90 zł), Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) w przypadku pierwszej pożyczki wynosi 516,7%, całkowita kwota do zapłaty1160,80 zł (stan na dzień 29.05.2020). Udzielenie pożyczki jest uzależnione od pozytywnej oceny zdolności kredytowej wnioskującego.

Reprezentatywny przykład dla kolejnej pożyczki: całkowita kwota pożyczki 2000 zł, okres obowiązywania umowy – 30 dni, stała stopa oprocentowania 7,2% w skali roku, całkowity koszt pożyczki 321,62 zł (w tym odsetki kapitałowe 11,80 zł, prowizja 309,82 zł), Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) 516,7%, całkowita kwota do zapłaty 2321,62 zł (stan na dzień 29.05.2020). Udzielenie pożyczki jest uzależnione od pozytywnej oceny zdolności kredytowej wnioskującego.

Pożyczka w Filarum krok po kroku

Proces ubiegania się o pożyczkę w Filarum można rozpisać w kilku prostych krokach. Warto docenić to, że formularz rejestracyjny w Filarum jest wyjątkowo uproszczony i pozbawiony zbędnych formalności.

 1. Za pomocą suwaków widocznych na stronie głównej, należy dobrać interesujące nas parametry pożyczki. Pierwszym ustala się kwotę pożyczki, a kolejnym dobiera się termin spłaty. W przypadku bycia nowym klientem firmy, zakres działań jest dość ograniczony. Jeśli jest się jednak stałym klientem firmy, to do dyspozycji ma się pełne warunki – trzeba się jednak zalogować na swoje konto użytkownika.
 2. Po ustaleniu parametrów pożyczki należy już tylko kliknąć przycisk „weź pożyczkę”. Przechodzi się w ten sposób do formularza rejestracyjnego, gdzie firma standardowo wymaga podanie kilku istotnych danych osobowych. Najpierw można spojrzeć na suwaki z parametrami pożyczki i podjąć się ewentualnej korekty ich wskazań. Dalej trzeba przedstawić swoje imię, nazwisko, numer i serię dowodu osobistego oraz numer PESEL. Niżej trzeba wpisać z kolei informacje o adresie, czyli ulicę, numer domu, kod pocztowy, województwo oraz miasto. W następnej kolejności Filarum wymaga od nas podania informacji na temat swojego numeru komórkowego i adresu e-mail.” Na końcu trzeba już tylko ustalić hasło do konta użytkownika i zaznaczyć wymagane zgody.
 3. Przechodzi się w ten sposób do drugiego i zarazem ostatniego kroku podczas składania formularza pożyczkowego. Należy potwierdzić swoje dane, co odbywa się za pomocą przelewu weryfikacyjnego. Po przelaniu 1 grosza na konto firmy, wydawana jest ostateczna decyzja co do przyznania pożyczki.
 4. Pieniądze są wysyłane na konto błyskawicznie, jednak czas dotarcia ich na rachunek klienta jest już uzależniony od banku, w jakim ma się konto. Błyskawicznie środki dotrą do klientów mBank, Alior Bank, Bank Pekao, Santander, PKO BP i Millenium Bank. To tam bowiem pożyczkodawca ma swoje rachunki bankowe.

Filarum  co, jeśli nie spłacimy pożyczki na czas?

Niestety, obecnie Filarum nie przewiduje możliwości wykupienia przedłużenia terminu spłaty pożyczki. Było to wprawdzie możliwe przed 11 marca 2016 roku, jednak firma zmieniła po tym dniu swój regulamin i obecnie obowiązuje klienta do bezwzględnego i regularnego spłacania pożyczki. W przypadku opóźnień, Filarum ma prawo do podjęcia się działań windykacyjnych. Najpierw będzie to naliczanie karnych odsetek, następnie wysyłanie płatnych monitów i ponagleń.

W dalszej perspektywie firma ma prawo do przekazania sprawie zewnętrznej firmie windykacyjnej. Jeśli jej działania nie przyniosą pożądanego rezultatu, egzekwowaniem długu zajmie się sąd zarządzający zazwyczaj egzekucję komorniczą. W efekcie, klient może utracić cenne części swojego majątku. Jego dane ponadto trafiają do rejestrów dłużników.

Komentarze (3)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • Komentarz od Paweł
  Paweł
  29.05.2020, 23:32

  Nierzetelna firma od Rapid Finance Polska. Do dziś nie zwrócili opłaty weryfikacyjnej. Złodzieje.

  0
 • Komentarz od Kali
  Kali
  05.08.2019, 11:42

  Wszystko ok, polecam. Pierwsza jest darmowa, chyba tu był jakiś błąd, że 10 zł

  0
 • Komentarz od Olek
  Olek
  03.01.2019, 13:34

  Pierwsza pożyczka była darmowa. Jedyny minus jest taki, że kasa doszła dopiero na następny dzień. Mam konto w ING

  0