FinAi – opinie klientów i recenzja

FinAi to pierwsza, niezależna platforma online pośrednicząca w nabywaniu kredytów bankowych online przez klientów. Bez wychodzenia z domu, bez zbędnej dokumentacji można otrzymać kredyt, nawet do 50 tys. zł. Jak dokładnie działa FinAi? Jakie warunki trzeba spełnić, by zaciągnąć zobowiązanie? Oto szczegółowa recenzja pośrednika.

FinAi – czyli sklep z kredytami bankowymi

“Niech banki walczą o Ciebie!” – taki hasłem platforma FinAi zadebiutowała na rynku w 2018 roku. Ta niezależna firma to polska spółka technologiczna, która współpracuje z instytucjami finansowymi, aby usprawnić klientom możliwość wzięcia kredytu bankowego. Założenie jej działania jest banalnie proste: FinAi pośredniczy między bankami, a konsumentami, którzy przez Internet mogą ubiegać się o kredyt online dopasowany do ich możliwości finansowych. A co najważniejsze – aby otrzymać gotówkę, nie trzeba dołączać zaświadczenia o dochodach. Wystarczy wyciąg z konta bankowego, z ostatnich 6 miesięcy.

Jak działa FinAi? Weryfikuje klientów i zbiera o nich identyczne dane, jak te, które od potencjalnych kredytobiorców gromadzą instytucje bankowe. W jaki sposób? Użytkownik zanim otrzyma kredyt, musi odpowiedzieć na kilkanaście pytań dotyczących swojej sytuacji finansowej. Mogą one odnosić się zarówno do ilości aktualnie spłacanych zobowiązań, jak i osiąganych dochodów – ale również formy zatrudnienia, posiadania rodziny czy stanu cywilnego. Wszystkie te informacje platforma przesyła do potencjalnych banków, po czym oferuje kredyty realnie dostosowane do zdolności kredytowej klienta. Cały proces – od odpowiedzi na pytania, po wypłatę środków odbywa się całkowicie przez Internet.

Aktualizacja – FinAi kończy działalność jako pośrednik kredytowy!

Platforma FinAi do wiadomości publicznej podała zaskakującą informację. Z dniem 30 września 2019 roku, przestaje świadczyć usługi jako pośrednik kredytowy. Taką wiadomość otrzymali wszyscy klienci, którzy dotychczas mieli założone konto w serwisie. Jednocześnie w oficjalnym komunikacie FinAi podkreśliło, że nadal zamierza oferować produkty i usługi dla sektora finansowego.

Co to oznacza dla dotychczasowych konsumentów?

 • Po upływie 27.09.2019 roku wszystkie konta usunięto, a logowanie nie jest już możliwe
 • Jeśli jesteś w trakcie podpisywania umowy o kredyt to masz możliwość dokończenia tego procesu
 • Nie są rozpatrywane nowe wnioski kredytowe
 • Nic się nie zmienia dla umów o kredyt lub pożyczkę, które zostały zawarte za pomocą FinAi. Stroną umów są banki, dlatego raty kredytowe należy spłacać zgodnie z ustalonym harmonogramem.

Póki co, wiadomo jedno – FinAi zmieni swój zakres działalności. Jak na razie nie są znane żadne dodatkowe szczegóły. Jednak wierząc zapewnieniom platformy – zamierza kontynuować pracę w sektorze usług finansowych. Dotychczas z serwisu zniknął kalkulator kredytowy oraz możliwość wnioskowania o kredyt.

Czy korzystanie z platformy FinAi jest darmowe?

Jak najbardziej. Usługa dostępna jest dla każdego i z tego tytułu nie ściąga od klientów żadnych opłat. Dlaczego? Otóż platforma pobiera jedynie prowizję od banku, z którego oferty zdecyduje się skorzystać przyszły kredytobiorca.

Co więcej – samo korzystanie z platformy jest w pełni bezpieczne. FinAi jako członek Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce posiada certyfikat ISO 27001 gwarantujący najwyższą jakość w dziedzinie bezpieczeństwa, w tym ochronę danych wszystkich klientów.

Jakie warunki należy spełnić, by skorzystać z platformy?

Korzystanie z oferty kredytów gotówkowych przez Internet za pośrednictwem FinAi dostępne jest dla każdej osoby, która:

 • Ukończyła 18 lat
 • Posiada ważny dowód osobisty
 • Ma ważny numer telefonu
 • Uzyskuje stały dochód na mocy umowy o pracę, dzieło, zlecenie lub pobieranej renty czy emerytury
 • Dysponuje kontem bankowym, na które regularnie otrzymuje wpływy

Z jakimi bankami współpracuje serwis? Jak na razie może pochwalić się ofertami czterech banków: Nest Bank, Credit Agricole, Inbank oraz eurobanku. Ponadto współpracuje także z Novum Finance, a także Mash Poland, które specjalizują się w udzielaniu pożyczek gotówkowych na dowolny cel.

Finai – oferta bankowa

 • Kredyt gotówkowy przez Internet
 • Kwota: od 1 tys. do 50 000 tys. zł
 • Spłata: od 6 do 84 miesięcy
 • Minimum formalności – ważny dowód osobisty, konto bankowe oraz wyciąg z rachunku z ostatnich 6 miesięcy. W niektórych sytuacjach, w celu potwierdzenia zdolności kredytowej może poprosić o dodatkowe dokumenty. Jednak klient korzystający z platformy ma możliwość sprawdzić, która oferta wymaga najmniej formalności i załączników.
 • Bez zgody współmałżonka/współmałżonki
 • Oprocentowanie – czyli RRSO: minimalne 12,31 proc., a maksymalne 252,32 proc. (na dzień 10.04.2019 rok)

Warto pamiętać, że FinAi nie udziela kredytów, a jedynie pośredniczy w podpisaniu umowy między klientem, a bankiem – który to ostatecznie podejmuje decyzję o udzieleniu zobowiązania bądź nie.

Kredyt z FinAi – zalety i wady

Bezpłatne korzystanie z serwisu to nie jedyny atut platformy. Na stronie dostępny jest także kalkulator kredytowy, który pozwoli obliczyć potencjalną wysokość raty. Kredyt zaciągany za pośrednictwem FinAi to dobre rozwiązanie podobnie, jak zakupy w Internecie. Dlaczego?

 • Klient bez wychodzenia z domu dokonuje przeglądu różnych ofert kredytowych – do zaciągnięcia zobowiązania wystarczy jedynie telefon, tablet lub laptop,
 • Szybka i niezwykle wygodna wypłata środków, bez stania w wielogodzinnych kolejkach w placówkach bankowych,
 • Przyszły kredytobiorca może zdalnie porównać różne oferty banków, by później podpisać umowę z wybraną instytucją – bez konieczności wizyty w oddziale bądź wysyłania umowy kurierem,
 • Duży przedział kwotowy – od 1 tys. do nawet 50 tys. zł
 • Zaciągnięcie kredytu zazwyczaj na podstawie wyciągu bankowego z ostatnich 6 miesięcy,
 • Bezpieczeństwo danych,
 • FinAi działa nie tylko na laptopach i komputerach, ale również na urządzeniach wyposażonych w systemy Android oraz iOS,
 • Podczas starania się o kredyt, nie jest wymagana zgoda współmałżonka/współmałżonki.

Z kolei jako wady można uznać:

 • Liczba ofert kredytowych uzależniona jest od zdolności kredytowej konsumenta. O tym czy i w ogóle otrzyma on kredyt zależy od decyzji banku,
 • Na wysokość zobowiązania wpływa zdolność kredytowa wnioskującego,
 • W ofercie figurują pozycje zaledwie czterech banków. Brak ofert pozabankowych, np. chwilówki bez sprawdzania BIK lub pożyczki bez KRD,
 • Aby zaciągnąć zobowiązanie konieczne jest założenie Profilu Klienta na FinAi,
 • Brak infolinii – z serwisem można skontaktować się za pośrednictwem formularza kredytowego,
 • O kredyt mogą ubiegać się jedynie osoby z pozytywną historią kredytową.

Jak korzystać z platformy?

Cała procedura odbywa się online, w kilku prostych krokach:

1.Klienta wchodzi na stronę FinAi.pl1,

2. Zaznacza kwotę kredytu oraz okres spłaty,

3. Zakłada Profil Klienta. W trakcie weryfikowania wiarygodności, FinAi poprosi o zdjęcie dowodu i twarzy. Może także wymagać – lecz nie zawsze, wykonanie przelewu weryfikacyjnego za 1 zł,

4. Przez całą weryfikację użytkownikowi towarzyszy zautomatyzowany doradca. Po czym wniosek kredytowy wysyłany jest do banków,

5. Na sam koniec spływają faktyczne oferty bankowe dopasowane do zdolności kredytowej wnioskującego, który spośród nich wybiera najlepszą opcję,

6. Ofertę potwierdza SMS-em

Oto krótkie video instruktażowe:

Przykłady reprezentatywne dla poszczególnych banków:

Przykład reprezentatywny dla Credit Agricole Bank Polska S.A.: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 17,3%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 12 000 zł, całkowita kwota do zapłaty 15 572,52 zł, oprocentowanie stałe 9,99%, całkowity koszt kredytu 3 572,52 zł (w tym: prowizja 1 198,80 zł, odsetki 2 373,72 zł), 39 miesięcznych równych rat w wysokości 389,31 zł oraz ostatnia rata wyrównawcza w wysokości 389,43 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 16.08.2018 r. na przykładzie reprezentatywnym.

Przykład reprezentatywny dla Euro Bank S.A.: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 17,41%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 8 900 zł, całkowita kwota do zapłaty 11 359,57 zł, oprocentowanie stałe 8,99%, całkowity koszt kredytu 2 459,57 zł (w tym: opłata przygotowawcza 100 zł, prowizja 888,89 zł, odsetki 1470,07 zł), 37 miesięcznych równych rat w wysokości 307,02 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 25.09.2018 r. na przykładzie reprezentatywnym2.

Na stronie pośrednika dostępny jest także kalkulator kredytowy, z pomocą którego użytkownik może obliczyć wysokość raty zaciąganego kredytu. Przykładowo:

 • Kredyt na 4 tys. zł na 12 miesięcy – rata 367 zł
 • Kredyt na 50 tys. zł na 84 miesiące – rata 831 zł

FinAi – brać czy nie brać?

FinAi jako pierwszy sklep z kredytami bankowymi online pozwala na zaciągnięcie zobowiązania w 100 proc. przez Internet. Po założeniu konta, każdy kredytobiorca otrzymuje oferty, których banki są skłonne pożyczyć środki. Plusem serwisu jest z pewnością fakt, że tuż po zatwierdzeniu wniosku, pieniądze błyskawicznie trafiają na konto klienta. Minusem zaś – niewielka oferta bankowa i kredyt jedynie do kwoty 50 tys. zł.

Jednak niezależnie o zaciąganej kwoty warto pamiętać, by każde zobowiązanie kredytować odpowiedzialnie. Co to oznacza? Przed zaciągnięciem kredytu wnioskujący powinien wyliczyć swoje comiesięczne wydatki i sprawdzić, jak wysoką ratę jest w stanie bezproblemowo spłacać każdego miesiąca. Najgorszym błędem jest pokrywanie niespłaconych zobowiązań kolejnymi kredytami! To prosta droga do wpadnięcia w spiralę zadłużenia! Dlatego, jeśli nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań – FinAi to dobra opcja, by dopasować konkretną ofertę do swoich możliwości finansowych.

1. https://www.finai.pl/

2. https://www.finai.pl/

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.5/5 - (59 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie