Finansowo – opinie klientów i recenzja

Nasza ocena
4.0
Ocena użytkowników
4.0
Zobacz opinie użytkowników
Wymagania
Konto w banku
Status osoby fizycznej
Zaświadczenie o zarobkach
Telefon komórkowy
Adres e-mail
Zameldowanie
Maks. pierwsza pożyczka
50 - 30 000 zł
Złóż wniosek w finansowo

Zalety i wady firmy finansowo

Zalety
 • Oryginalna, warta uwagi forma świadczenia usług – pożyczki społecznościowe.
 • Prosta i przejrzysta witryna internetowa.
 • Bardzo rozbudowane dostępne kwoty pożyczek – od 50 do nawet 30 tysięcy złotych.
 • Firma o ugruntowanej pozycji na rynku – działa od 2006 roku.
 • Bardzo dobrze rozplanowana zakładka odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
Wady
 • Rozbudowana weryfikacji
 • Sprawdzane są bazy

Siedziba firmy

Adres:

Finansowo.pl sp. z o.o.

Inżynierska 8

03-422 Warszawa

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 0000811777 PLN
KRS: 0000811777
NIP: 1132593919
REGON: 100000000
Okres spłaty7 - 36 miesięcy
Wiek pożyczkobiorcy18 - 99 lat
Maks. kolejna pożyczka30000 zł
Pierwsza pożyczka gratisNie
Maks. pierwsza pożyczka50 - 30 000 zł
Weryfikacja w bazach dłużników
ZBP BIK CCC

Na rynku pożyczek pozabankowych w ostatnich latach pojawiło się wiele wartych uwagi firm o bardzo zróżnicowanym profilu działalności. Dowodzą one temu, jak wiele jest sposobów na pożyczanie pieniędzy. Firma Finansowo czyni to poprzez udostępnianie platformy nie tylko dla pożyczkobiorców, ale i pożyczkodawców. Rejestrując się, można wybierać między różnymi ofertami. Jak to działa?

Finansowo nasza opinia

Wśród naszych recenzji firm pożyczkowych działających w sektorze pozabankowym znaleźć można różne sposoby świadczenia tych usług. Najpopularniejszy to oczywiście bezpośrednie pożyczanie pieniędzy ze swoich zasobów, pod postacią np. pożyczek krótkoterminowych (tzw. chwilówek) lub zobowiązań długoterminowych. I choć faktycznie w istotnym stopniu dominują one tę branżę, to nie brakuje w niej i różnego rodzaju alternatyw.

Pierwszymi z nich są oczywiście pośrednicy finansowi, druga grupa to z kolei platformy tzw. pożyczek społecznościowych. W tej kategorii wartą uwagi propozycję stanowi polska firma Finansowo. Zamiast usług pożyczania pieniędzy, zajmuje się ona tworzeniem bezpiecznej przestrzeni do komunikacji między osobami, które gotowe są pożyczyć środki pieniężne i zarazem tymi, które ich potrzebują.

Za marką Finansowo stoi spółka z ograniczoną odpowiedzialnością o takiej samej nazwie, która wykazać się może bardzo dużym doświadczeniem. Działa ona na rynku finansowym od 2006 roku, zachowując stabilną pozycję w coraz bardziej konkurencyjnym rynku pożyczek. Finansowo reklamuje swoje usługi jako „przyszłość bankowości” i alternatywę dla tych, którzy z różnych względów nie są zainteresowani tradycyjnymi formami pożyczania pieniędzy.

Witryna internetowa jest rozplanowana w bardzo prostym układzie – by nie powiedzieć, archaicznym. Zawiera ona jednak wszystkie najważniejsze informacje na temat dostępnej oferty, szybko wprowadzając konsumenta we wszystkie najważniejsze informacje na temat świadczonych usług. Finansowo informuje przy tym, że za pomocą tej platformy otwarto już prawie 381 tysięcy wniosków pożyczkowych.

Jakie warunki należy spełnić w Finansowo?

Aby znaleźć informację o warunkach, jakie platforma Finansowo określa wobec osób chcących z niej skorzystać, należy odszukać na samym dole głównej strony zakładkę „dla pożyczkobiorców” i kliknąć „pomoc”. Tam, w drugim w kolejności pytaniu, firma jasno określa profil pożądanego klienta. Prezentuje się on następująco.

 • Należy być osobą pełnoletnią – minimalny wiek wynosi zatem 18 lat. Brak górnej granicy.
 • Potrzebne jest też posiadanie rachunku bankowego w Polsce.
 • Należy legitymować się ważnym, polskim dowodem osobistym.
 • Niezbędne jest też posiadanie numeru telefonu komórkowego i adresu poczty e-mail.

To jeszcze nie wszystko. Dodatkowo Finansowo określa też inne informacje o każdym z konsumentów, które zostaną sprawdzone przez konsumenta dobrowolnie.

 • Dowód tożsamości i drugi dokument ze zdjęciem.
 • Zdjęcie twarzy (format niepodany).
 • Adres zamieszkania.
 • Zatrudnienie i wysokość uzyskiwanych dochodów.
 • Przedstawienie przykładowego rachunku od dowolnego dostawcy energii.
 • Oświadczenie o braku posiadanych zobowiązań w ramach np. zajęć komorniczych lub administracyjnych.
 • Historia kredytowa w rejestrach BIK i BIG.

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

Zapoznając się z wyżej przedstawionymi (wyjątkowo rozbudowanymi) warunkami, jakie Finansowo określa wobec swoich konsumentów, trafiamy jednocześnie na informacje na temat weryfikacji pożyczkobiorcy pod kątem historii kredytowej. Opisywana platforma pożyczkowa poświęca temu aspektowi bardzo dużo uwagi, określając szczegółowo informacje na temat baz finansowych, które zostaną sprawdzone.

 • Pierwszą z nich jest Biuro Informacji Kredytowej (BIK). Zawiera on dane na temat ilości dotychczasowych zobowiązań w bankach i wybranych firmach pożyczkowych. BIK pozwala sprawdzić nie tylko ich kwotę, ale i terminowość spłaty i ewentualne zadłużenia wynikające z tego tytułu. Kluczowe znaczenie dla Finansowo ma tzw. scoring, czyli ocena punktowa zdolności kredytowej konsumenta na podstawie wygenerowanego raportu.
 • Kolejnymi rejestrem, który poddawany jest weryfikacji, to Biuro Informacji Gospodarczej (BIG). Konkretniej mówiąc, chodzi o BIG InfoMonitor. Zawiera on dane o zobowiązaniach takich jak m.in. nieopłacone mandaty, faktury itd.
 • Trzecim i ostatnim rejestrem, który jest sprawdzany, to Związek Banków Polskich, czyli ZBP. Zawiera on dane na temat spłaty kredytów we wszystkich bankach działających na terenie Polski.

Wysokość pożyczki, raty i odsetki

Finansowo specjalizuje się w tzw. pożyczkach społecznościowych, dlatego oferta prezentuje się w dość nietypowy sposób. Szczegółowo zasady na ten temat, podobnie jak w kwestii warunków i weryfikowanych rejestrów finansowych, przedstawiona jest w zakładce z odpowiedziami na potencjalnie najczęściej zadawane pytania.

 • Minimalna kwota pożyczki wynosi nawet 50 złotych.
 • Maksymalna kwota zobowiązania jest z kolei ściśle uzależniona od tzw. ratingu. Finansowo określa kategorie od A do E.
 • Kategoria A odpowiada najlepszemu ratingowi, a kategoria E – najgroszemu, który daje konsumentowi najniższe możliwe kwoty maksymalne pożyczek.
 • Dla osób z kategorią E maksymalna kwota pożyczki wynosi 2000 złotych.
 • Dla osób z kategorią A – 4000 złotych.

To jeszcze nie wszystko. Finansowo przewiduje bowiem bonusy, za które konsument otrzymuje z puli dodatkowe, możliwe kwoty maksymalne pożyczki.

 • Za dobrą ocenę punktową w BIK, można pożyczyć nawet o 5048 złotych więcej.
 • Dzięki dobremu wskaźnikowi po weryfikacji konta bankowego przez Kontomatik, można uzyskać dodatkowe, maksymalnie, 2000 złotych do pożyczki.
 • Za dobrą ocenę punktową Friendlyscore, konsument otrzymuje dodatkowe, maksymalnie, 1500 złotych premii.
 • Rekomendacja od doświadczonego pożyczkodawcy to z kolei maksymalnie 1000 złotych na pożyczkę więcej.

W efekcie, maksymalnie w Finansowo można uzyskać zobowiązanie na kwotę 30 000 złotych. Dostępny termin spłaty wynosi przy tym od 7 dni (tydzień) do nawet 36 miesięcy (3 lat).

Pożyczka w Finansowo krok po kroku

Finansowo oferuje usługi pożyczkowe zarówno dla osób, które poszukują pieniędzy do pożyczenia, jak i tych, którzy są gotowi je komuś zaoferować. W naszej recenzji skupiamy się jednak na tej pierwszej grupie, przedstawiając szczegółowe informacje na temat procesu ubiegania się o zobowiązanie. Można go przedstawić w kilku prostych krokach.

 1. Należy założyć konto użytkownika w serwisie Finansowo.pl, do czego potrzebny będzie dowód tożsamości, dane osobowe, numer telefonu, adres e-mail i numer rachunku bankowego.
 2. Serwis przeprowadza weryfikację konsumenta (patrz: Jakie warunki należy spełnić w Finansowo?), a także sprawdza jego zdolność kredytową.
 3. Aby weryfikacja była kompletna, niezbędne jest też dokonanie przelewu weryfikacyjnego w wysokości 1 grosza, co może potrwać 24 godziny.
 4. Na podstawie oceny weryfikacji, serwis przedstawia dostępne dla danego konsumenta maksymalne parametry pożyczek.
 5. W zakładce „przeglądaj wnioski” pojawia się oferta konsumenta razem z innymi.
 6. To od pożyczkodawcy zależy, którą ofertę wybierze i komu będzie chciał pożyczyć pieniądze.
 7. Czas, w jakim środki trafią na konto konsumenta, uzależniony jest od tego, w jakich bankach obie strony posiadają rachunki.

Finansowo — co, jeśli nie spłacimy na czas?

W przypadku pojawienia się problemów z terminową spłatą zobowiązania, możliwość przedłużenia terminu spłaty mają jedynie te osoby, które wzięły zobowiązanie z jednorazową spłatą. O przedłużenie można wystąpić od 2 do 10 dni przed właściwym terminem spłaty, a dostępne możliwości wynoszą 7, 14 lub 30 dni. Pożyczkobiorca ma prawo przyjąć lub odrzucić propozycję przedłużenia terminu spłaty. Konsument może wnioskować o to ponownie, ale wciąż – nie ma gwarancji, że pożyczkodawca zgodzi się na propozycję konsumenta.

Opinie o finansowo (3)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • s
  s
  stahu
  27.05.2020, 10:46

  Oszustwo, banda osób szukających darmowej gotowki, niewyplacalni ludzie, zadnej pomocy ze strony portalu. Slupy jakies.

  • c
   c
   ciekawy
   27.09.2020, 21:24

   hej,
   moglbys bardziej rozwinąć swój komentarz? byles tam jako 'pozyczkodawca’? w czym portal Twoim zdaniem mialby Tobie nie pomóc, a tego nie zrobił?

 • A
  A
  Arni
  24.10.2020, 02:18

  Do inwestowania w pożyczki znaczenie lepiej sprawdzają się serwisy w stylu Mintos. Znacznie mniejsze ryzyko i mniej czasu trzeba poświęcać.

Podobne artykuły
NOWOŚĆ
pobierz-pwa

Pobierz aplikacje

czerwona-skarbonka.pl

x