Finbo to polska firma pożyczkowa, która pomaga uzyskać środki na niespodziewane wydatki. Instytucja oferuje zobowiązania krótkoterminowe w wyjątkowo atrakcyjnych kwotach. Nowi klienci mogą skorzystać również z pierwszej darmowej chwilówki. Sprawdźmy, co na temat Finbo sądzą jej obecni klienci.
Finbo – nasza opinia
Rynek pożyczek krótkoterminowych, choć wydaje się już nasycony dużą liczbą zróżnicowanych podmiotów, to wciąż rozrasta się o nowych graczy. Do grona pożyczkodawców dołączyła również firma Finbo, która podlega zarejestrowanej w 2016 roku w Warszawie spółce Fincapital. Oprócz opisywanej firmy pożyczkowej, zarządza ona także innym popularnym pożyczkodawcą – Kuki.pl.
Specjalnością Finbo są pożyczki krótkoterminowe, oferowane w dwóch taryfach – dla nowych i stałych klientów. Firma stara się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy poszukują zobowiązań w większych kwotach, które będą w stanie szybko spłacić. Zarazem, chwali się, minimalną liczbą formalności i szybkim czasem udzielania pożyczek.
Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać pożyczkę w Finbo?
Tradycyjnie jak dla większości firm pożyczkowych, aby znaleźć warunki stawiane wobec nowych klientów, należy zajrzeć do zakładki: “pytania i odpowiedzi”, dostępnej na stronie internetowej. Można tam poznać wszelkie wymagania, jakie musi spełnić każdy wnioskujący, aby z powodzeniem móc ubiegać się o pożyczkę w Finbo.
Pożyczkodawca, wymaga, aby klient w dniu złożeniu wniosku:
- miał minimum 20 lat i nie więcej niż 75 lat,
- posiadał własny numer telefonu komórkowego, zarejestrowany u polskiego operatora,
- posiadał rachunek bankowy z dostępem do elektronicznej bankowości,
- był w stanie okazać ważny, polski dowód osobisty potwierdzający fakt bycia obywatelem Polski,
- ma pełną zdolność do czynności prawnych.
Proces weryfikacji pożyczkobiorcy
Weryfikacja historii spłat zobowiązań i ocena zdolności kredytowej to niezbędny element każdego procesu pożyczkowego. Finbo przed udzieleniem zobowiązania sprawdza dane swoich klientów we wszystkich najpopularniejszych rejestrach dłużniczych. Poza Biurem Informacji Kredytowej (BIK), sprawdzane są też wpisy w Biurach Informacji Gospodarczej (BIG). Kolejno, jest to: BIG Infomonitor, ERiF, KBIG, oraz Krajowy Rejestr Dłużników (KRD).
Finbo – wysokość pożyczek, rat i odsetek
Oferta pożyczkowa Finbo podzielona jest na dwie proste taryfy. Pierwsza przeznaczona jest tylko dla nowych klientów, a z drugiej mogą korzystać osoby, które wnioskują o drugą lub każdą kolejną pożyczkę.
Pożyczając w Finbo po raz pierwszy, możesz otrzymać kwotę od 500 do 5 000 zł. Termin spłaty wynosi typowe dla pożyczek krótkoterminowych 30 dni, czyli jeden miesiąc. Co ciekawe, pierwsza pożyczka może być darmowa (czyli oddajemy tyle, ile pożyczyliśmy). Musi ona wynosić jednak od 4000 do 5000 złotych.
W przypadku pożyczki dla kolejnych klientów zmianie ulega jeden, choć istotny i kluczowy zarazem parametr. Maksymalna kwota pożyczki rośnie ponad trzykrotnie, wynosząc tym samym aż 15 000 złotych. Bez zmian pozostaje minimalna wartość (500 złotych) i różnice między kwotami do wyboru. Taki sam jest też termin spłaty, który wynosi 30 dni.
Do drugiej i kolejnej pożyczki dochodzą też koszty w postaci prowizji i odsetek. Aby poznać ich wysokość, wystarczy zerknąć na tabelkę, znajdującą się na stronie internetowej Finbo, pod suwakami pożyczki.
Pożyczka w Finbo krok po kroku
Proces ubiegania się o pożyczkę w Finbo jest bardzo szybki. Wystarczy wykonać 5 kroków.
- Określ za pomocą suwaka, widocznego na stronie głównej, kwotę pożyczki.
- Zaloguj się do konta klienta. Jeśli jesteś nowym klientem, przejdź do formularza rejestracyjnego.
- Podaj swoje dane osobowe, takie jak: imię, nazwisko, numer PESEL, seria i numer dowodu osobistego oraz osobisty adres poczty e-mail. Ponadto, zweryfikuj swój numer telefonu poprzez wpisanie kodu z SMS-a, który jednorazowo zostanie do Ciebie wysłany. Po ustaleniu hasła do konta użytkownika i zaznaczeniu wszelkich wymaganych zgód, możesz przejść do wpisywania adresu zamieszkania.
- Ostatnim etapem są już tylko “dane finansowe”. Po szybkim wpisaniu tych informacji, pozostaje weryfikacja danych klienta – czyli Twojej zdolności kredytowej.
- Decyzja wydawana jest w ciągu 5 minut od złożenia wniosku. Pieniądze dotrą na konto błyskawicznie, jeśli posiadasz rachunek w jednej z placówek współpracujących z Finbo. Kolejno, jest to: PKO Bank Polski, mBank, ING Bank, Millenium Bank, Pekao Bank, Santander Bank, Getin Bank i Alior Bank.
Finbo – co, jeśli nie spłacę pożyczki na czas?
Finbo przewiduje możliwość przedłużenia terminu spłaty w przypadku problemów z uregulowaniem zobowiązania na czas. Należy jednak poinformować obsługę pożyczkodawcy o problemach i wybrać jeden z trzech dostępnych terminów na uregulowanie zobowiązania – 7, 14 lub 30 dni. Z usługi przedłużenia pożyczki można skorzystać tylko raz i jest ona płatna. Jeśli jednak nie możesz poradzić sobie ze spłatą zadłużenia – warto wybrać tę opcję. Dzięki temu unikniesz przykrych konsekwencji windykacyjnych.
Sandra
04.09.2021, 11:41
Calkiem dobra firma -blyskawiczne rozpatrzenie wniosku,dosyc wysoka akceptacja- nawet z kiepska puntacja w bik i co jeszcze bardzo fajne- limit, mozna dobrac srodki juz w trakcie pozyczki,jest ok!
Asia
04.08.2021, 12:28
Sprawna realizacja, ale pierwsza pożyczka jest tylko ze zniżką, nie za darmo jak piszą na stronie. Wzięłam 800 zł do spłaty mam 1000. Drogo.
Robi
23.02.2021, 12:03
Dla mnie to firma niezbyt dobra. Przedłużenie spłaty to koszt ponad 200,00zł i jakiś śmieszny raport z emotikami, nie wiadomo, gdzie to sprawdzają. Koszt ten jest w/g mnie kosztem lichwiarskim.
Magda
14.04.2019, 18:44
Calkiem dobra chwilowka. Szybki proces, po 10 minutach mialam kase na koncie.