Finiata – opinie klientów i recenzja

Finiata

Finiata

Szczegóły oferty:

  • Maksymalna kwota i czas pożyczki:50 000 złotych na 6 miesięcy
  • Pierwsza pożyczka za darmo?Nie ma takiej możliwości.
  • Online, w 15 minut i bez formalności?Tak, Finiata deklaruje weryfikację wniosku nawet szybciej – w 7 minut.

Usługi pozabankowe cieszą się dużym uznaniem i popularnością wśród wielu polskich konsumentów. Każdego roku zaobserwować możemy pojawianie się nowych firm, które na różne sposoby chcą zachęcić do skorzystania ze swojej oferty. Tym razem przyglądamy się młodemu niemieckiemu start-upowi o nazwie: Finiata. Koncentruje się on na wsparciu finansowym dla firm w formie cichego factoringu. Sprawdź, co warto wiedzieć o ich ofercie!

Finiata — nasza opinia

Przedstawiana dziś firma pozabankowa oferuje swoje usługi finansowe w bardzo specyficznej formie. Berliński startup o nazwie Finiata obrał za swój target grono osób prowadzących przedsiębiorstwa i firmy, specjalizując się w tzw. factoringu. Oferuje tzw. linię finansową, dzięki której klienci mogą uzupełnić finansowe luki. Taki cichy factoring zamiast klasycznej pożyczki to rozwiązanie dość niszowe w polskich warunkach, ale zdobywające coraz większą popularność.

Pomysł na finansowy startup Finiata zrodził się w lipcu 2016 roku w stolicy Niemiec, gdzie firma stawiała pierwsze kroki. Po zarejestrowaniu w Polsce spółki z ograniczoną odpowiedzialnością o tytułowej nazwie w grudniu 2016 roku, rozwinęła swoje skrzydła także na naszym rynku finansowym. Pod postacią atrakcyjnej wizualnie strony internetowej, klienci mogą liczyć na bardzo elastyczne kwoty pożyczki odnawialnej.

Projekt strony internetowej firmy Finiata rozplanowano w bardzo estetyczny sposób. Przekłada się to na jej dobrą czytelność – choć kalkulator pożyczkowy powinien zostać umieszczony wyżej. Byłoby to o wiele wygodniejsze, bo nie zmuszałoby konsumenta do nadmiernego „scrollowania” witryny. W niższych partiach strony, widoczny jest zwięzły opis działalności Finiata oraz stopka kontaktowa. Pora teraz szczegółowo przyjrzeć się ofercie firmy!

Jakie warunki należy spełnić w Finiata?

Na początku warto sprawdzić, jakie warunki określa Finiata wobec swoich potencjalnych klientów. Niestety, rzetelnie i obszernie przedstawionych informacji na ten temat nie znajdziemy w zakładce „Pytania i odpowiedzi”. Taką treść Finiata prezentuje dopiero w dokumencie o polityce prywatności. Na jego podstawie oraz rozmowy z konsultantem, przedstawiamy informacje o podstawowych warunkach w Finiata.

 • Wsparcie finansowe dostępne wyłącznie dla przedsiębiorców
 • Ukończenie minimum 18.roku życia
 • Numer PESEL i ważny dowód tożsamości
 • Konieczne jest też przejście pozytywnej weryfikacji zdolności oraz historii kredytowej
 • Każdy wnioskujący o pożyczkę odnawialną musi przedstawić wyciągi z konta, z ostatnich 3 miesięcy
 • Trzeba posiadać konto bankowe z dostępem do bankowości elektronicznej

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

Finiata uzależnia decyzję o przyznaniu pożyczki odnawialnej w ramach faktoringu, od wyniku weryfikacji zdolności kredytowej. W tym celu, wysyła zapytania do rejestrów gromadzących dane o spłacie dotychczasowych zobowiązań w bankach, a także np. w instytucjach pozabankowych. Aby oszacować ryzyko kredytowe, Finiata sprawdza poniższe bazy.

 • BIK – Biuro Informacji Kredytowej.
 • BIG – Biura Informacji Gospodarczej. Spośród grona tych rejestrów, Finiata współpracuje z jedynym – BIG InfoMonitor.
 • ZBP – Związek Banków Polskich.

Wysokość pożyczki, raty i odsetki

Oferta pożyczek w Finiata, w ramach factoringu dla przedsiębiorstw i firm została opracowana z uwzględnieniem jednolitej taryfy. W ten sposób, niezależnie od tego czy wnioskujesz o wsparcie po raz pierwszy, czy też robisz to po raz kolejny, masz do dyspozycji identyczne kwoty środków do pożyczenia. Niezmienny jest także termin spłaty. W trakcie trwania pożyczki faktoringowej możesz swobodnie wypłacać kwoty pieniężne zgodne ze swoimi potrzebami, jak i potrzebami bieżącej działalności firmy. Jako że jest to limit odnawialny, po wyznaczonym terminie spłaty ponownie rośnie kwota pożyczki do wykorzystania.

Każdy przedsiębiorca składający wniosek o wsparcie finansowe w Finiata może liczyć na minimalną kwotę wynoszącą 500 zł, poprzez kolejne wartości rosnące co 500 zł, aż do maksymalnej sumy. W momencie pisania tej recenzji, wynosi ona 50 000 zł. Uregulowanie długu odbywa się według stałego, z góry określonego harmonogramu – czyli w czasie 6 miesięcy. System, jaki przyjęła Finiata to dobrze znane z bankowości raty o zmiennym udziale kosztów. W ten sposób, do każdej z nich doliczone są co prawda opłaty, ale ich wymiar spada z każdą ratą i stanowi coraz mniejszy udział w jej kwocie.

To, jak prezentuje się kwestia kosztów pożyczki w Finiata przedstawiamy na poniższym reprezentatywnym przykładzie.

 • Pożyczając 50 000 zł, doliczane są opłaty o łącznej wysokości 6462,39 zł. Pożyczka podzielona jest na 6 comiesięcznych rat, z czego każda z nich ma wysokość 9410,40 zł. We wspomnianych kosztach, za faktyczną wykorzystaną kwotę udzielonego limitu 50 000 zł, wlicza się 2,91% opłaty. Np. jeżeli wykorzystasz 20 000 zł, to opłata jest pobierana od tej sumy. W efekcie, łączna suma do spłaty to razem 56 462,39 złh.

Pożyczka w Finiata krok po kroku

Proces ubiegania się o wsparcie finansowe pod postacią pożyczki odnawialnej w Finiata prezentujemy w poniższych etapach.

 1. Za pomocą uproszczonego do minimum kalkulatora finansowego, ustal interesującą kwotę pożyczki. Warto przy tym rzucić okiem na automatycznie obliczone koszty dodatkowe, wysokość raty oraz harmonogram spłat. Jeżeli wszystko jest jasne, kliknij w pomarańczowy przycisk przekierowujący do panelu rejestracji.
 2. Podczas rejestracji wniosku o uzyskanie pożyczki odnawialnej, podaj swoje podstawowe dane osobowe, takie jak: imię, nazwisko, numer PESEL, numer i seria dowodu osobistego, adres zamieszkania oraz numer telefonu.
 3. Przejdź proces weryfikacji historii kredytowej oraz potwierdź tożsamość za pomocą przelewu 1 gr lub automatycznego systemu Kontomatik.Ta bezpieczna aplikacja w szybki sposób sprawdza historię wpływów na konto z ostatnich miesięcy.
 4. Po pozytywnym werdykcie, Finiata nawet w ciągu 7 minut od złożenia wniosku o pożyczkę przesyła gotówkę.

Podstawowe cechy podsumowanie

Zalety

 • Nowoczesny, dość przejrzysty i czytelny projekt strony internetowej
 • Wartościowa forma wsparcia dla przedsiębiorców pod postacią tzw. factoringu
 • Długi okres wsparcia finansowego – na 6 miesięcy
 • Stosunkowo niskie koszty usług
 • Bardzo wysoka maksymalna kwota pożyczki – nawet do 50 000 zł
 • Stosunkowo mało restrykcyjne wymagania wobec potencjalnych klientów

Wady

 • Kalkulator pożyczkowy powinien zostać umieszczony wyżej
 • Nieczytelna i niewygodna sekcja z pytaniami i odpowiedziami, zawierająca zdawkowe i nieprecyzyjne odpowiedzi na słusznie przytoczone kwestie

Finiata – dane firmy

Dane spółki

Nazwa spółki:Finiata Sp. z o.o.
REGON:366127470
KRS: 0000653925
NIP:6762519005
Adres:ul. Grzybowska 62, 00-844 Warszawa

Infolinia – dane kontaktowe:

Biuro Obsługi Klienta: +48 22 307 90 76

Autor wpisu: Michał Frankowski

Dodaj komentarz