Finiata – opinie klientów i recenzja

Sektor finansowania przedsiębiorstw to w ostatnich latach jedno z najsilniej rozwijających się skrzydeł polskiego rynku pozabankowego. To sprawna i adekwatna odpowiedź na rosnącą jak grzyby po deszczu liczbę małych i średnich firm, a także działających na własną rękę freelancerów. Co ich łączy? Potrzeba zachowania płynności finansowej, szczególnie w trudniejszych miesiącach. Z Finiata może to być bardzo proste!

Przedsiębiorczość to jedna z cech, którą na pewno mogą pochwalić się Polacy. Każdego roku pojawiają się lub umacniają istniejące już działalności gospodarcze, skupione na oferowaniu różnej formy usług. Choć funkcjonują one w różnych obszarach, to ostatecznie każda napotyka się na ten sam problem – zachowanie płynności finansowej jest wyzwaniem, któremu regularnie trzeba stawiać czoła. Na rynku nie brakuje sposobów na pielęgnowanie tej kwestii w jak najlepszy sposób.

Finiata faktoring – podstawowe informacje

Fiiata to młody startup, który wkroczył do branży fintech w celu oferowania nowoczesnych produktów finansowych pozwalających na finansowanie bieżącej działalności małych firm oraz freelancerów. Założono go w Berlinie, w 2017 roku podejmując decyzję o rozpoczęciu działalności w pierwszym innym kraju poza niemiecką ojczyzną. Padło na Warszawę, gdzie otwarto polskie biuro reprezentujące uruchomioną pod koniec grudnia 2016 roku spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością Finiata.

Podstawowym filarem, na którym opiera się działalność przedstawianej dziś firmy, jest oferowanie tzw. odnawialnego limitu finansowego. To ciekawa forma alternatywy dla klasycznego faktoringu, w którym specjalizuje się lwia część przedsiębiorstw pozabankowych zajmujących się finansowaniem działalności firm. W dzisiejszej recenzji sprawdzamy, czy warto zaufać Finiacie i jej nietypowej wizji. Natomiast jeśli szukacie pewnej firmy ugruntowaną pozycją, sprawdźcie ofertę firmy Monevia.

Finiata faktoring opinie

Poszukując sprawdzonego źródła finansowania firmowego budżetu, znaczenie mają różne czynniki – z czego kluczowe to atrakcyjna kwota dostępnych środków, przejrzyście opisane warunki i wreszcie transparentnie rozpisane koszty. Co więcej, niebagatelne znaczenie w dobie internetu ma też kwestia tego, jak dotychczasowi klienci danej firmy oceniają jej usługi.

Z tego powodu, całkiem dużą popularnością cieszy się fraza “Finiata opinie“. Możemy się za jej pomocą dowiedzieć, że konsumenci cenią ten młody startup za możliwość uzyskania szybkiego i treściwego kontaktu z przedstawicielami firmy, a także owocnie przebiegającą dalszą współpracą i przejrzyście przedstawione wszystkie warunki.

Finiata

Limit odnawialny w Finiata – na czym polegają te usługi?

Jak już wspomniano wyżej, Finiata koncentruje się na oferowaniu limitu finansowego dla firm w formie odnawialnej, która pomoże sfinansować w razie potrzeby np. zakupy, a także załatać chwilowe dziury po nieterminowo spłaconych fakturach kontrahentów itd. Co więcej, wszystko oparto na jednolitej taryfie.

W ten sposób niezależnie od tego czy wnioskujesz o wsparcie po raz pierwszy, czy też robisz to po raz kolejny, masz do dyspozycji identyczne kwoty środków do pożyczenia. Niezmienny jest także termin spłaty. W trakcie trwania pożyczki faktoringowej możesz swobodnie wypłacać kwoty pieniężne zgodne ze swoimi potrzebami, jak i potrzebami bieżącej działalności firmy. Jako że jest to limit odnawialny, po wyznaczonym terminie spłaty ponownie rośnie kwota pożyczki do wykorzystania.

Jak skorzystać z usług opisywanej firmy faktoringowej?

Zanim scharakteryzujemy szczegóły na temat wnioskowania o faktoring w Finiata, warto przyjrzeć się podstawowym wymaganiom określającym profil pożądanego klienta, które pozyskaliśmy po lekturze pliku z polityką prywatności oraz rozmowie z konsultantem na infolinii. Niech będą one wartościową wskazówką.

  • Należy ukończyć co najmniej 18. rok życia.
  • Finansowanie dostępne jest wyłącznie dla przedsiębiorców.
  • Do wniosku należy przygotować numer serii dowodu tożsamości oraz PESEL.
  • Należy posiadać konto bankowe z dostępem do bankowości elektronicznej.
  • Do limitu konieczne jest też uzyskanie pozytywnej weryfikacji zdolności kredytowej.
  • Nie należy też zapominać o obowiązku przedstawienia wyciągu z firmowego konta dokumentującego 3 ostatnie miesiące rozliczeniowe.

Znając już obszerny zakres warunków, jakie Finiata określa w swoim regulaminie, pora teraz przedstawić wszystkie etapy towarzyszące samemu wnioskowaniu o środki. Nie jest on skomplikowany i można go przedstawić w poniższych krokach.

  1. Przy pomocy kalkulatora finansowego dostępnego na głównej stronie Finiata należy dobrać dogodną kwotę finansowania, a także termin, na jaki będzie ono zaciągnięte. Warto przy tym rzucić okiem na automatycznie obliczone koszty dodatkowe, wysokość raty oraz harmonogram spłat. Jeżeli wszystko jest jasne, kliknij w pomarańczowy przycisk przekierowujący do panelu rejestracji.
  2. Podczas rejestracji wniosku o uzyskanie finansowania, należy wpisać podstawowe dane osobowe takie jak: imię, nazwisko, numer PESEL, numer i seria dowodu osobistego, adres zamieszkania oraz numer telefonu.
  3. Kolejny etap to przejście prostego procesu weryfikacji historii kredytowej.
  4. Teraz pora potwierdzić swoją tożsamość za pomocą przelewu 1 gr lub automatycznego systemu Kontomatik. Ta bezpieczna aplikacja w szybki sposób sprawdza historię wpływów na konto z ostatnich miesięcy.
  5. Po pozytywnym werdykcie, Finiata nawet w ciągu 7 minut od złożenia wniosku o pożyczkę przesyła pieniądze.

Jakie bazy weryfikuje Finiata faktoring?

W opisanych wyżej warunkach, jakie każdy przedsiębiorca wnioskujący o wsparcie finansowe w Finiata powinien spełnić, wspomnieliśmy o konieczności przejścia weryfikacji historii kredytowej. W tej kwestii warto sprecyzować, w których konkretnych bazach sprawdzana jest historia finansowa klienta, z naciskiem na historię spłaty zaciągniętych zobowiązań.

  • BIK – Biuro Informacji Kredytowej.
  • BIG – Biura Informacji Gospodarczej. Spośród grona tych rejestrów, Finiata współpracuje z jedynym – BIG InfoMonitor.
  • ZBP – Związek Banków Polskich.

Finiata faktoring – limit finansowy

Pora obszernie scharakteryzować zakres dostępnych kwot i czasu, na jaki możliwe jest otwarcie limitu finansowego. Potrzeby każdej firmy mogą się od siebie w końcu znacznie różnić, na co Finiata przygotowała się, przewidując zróżnicowane parametry mogące spełnić obszerne oczekiwania – i mowa tutaj o parametrach finansowych. Dlaczego? Tłumaczmy niżej.

  • Kwota finansowania.
    Minimalna kwota limitu może wynieść już 500 złotych, z kolei kolejne dostępne kwoty powiększane co 500 złotych mogą wynieść ostatecznie nawet 50 000 złotych.
  • Czas trwania limitu finansowego.
    W przypadku okresu obowiązywania limitu, jaki w Finiata uzyskuje przedsiębiorstwo, do czynienia mamy ze stałą i niezmienną wartością – zawsze jest to 6 miesięcy, czyli pół roku.

Czy Finiata oferuje faktoring cichy i odwrotny?

Jak już wspominaliśmy wcześniej, oferta Finiaty została oparta na jednolitej taryfie, która opiera się na udzielaniu przedsiębiorcom elastycznych limitów finansowych w formie odnawialnej. Choć nie jest to klasyczna forma faktoringu, to usługi Finiata mogą doskonale realizować popularne funkcje finansowania faktur znanego z konkurencji. Oto przykłady!

  • Faktoring cichy.
    W gruncie rzeczy – usługi oferowane przez Finiatę można potraktować także jako źródło środków na niezwłoczne opłacenie należności wobec naszych usługodawców. Przy tym, nie wiedzą oni o źródle, z którego pozyskaliśmy gotówkę i że w ogóle do tego doszło – dlatego usługi opisywanej firmy mogą zadowolić tych, którzy szukali cichego faktoringu.
  • Faktoring odwrotny.
    Uzyskanie limitu finansowego w Finiata można potraktować także jako alternatywę dla usługi faktoringu odwrotnego, gdyż doskonale spełnia się on także w tej funkcji. Uzyskane środki możemy niezwłocznie przeznaczyć na uregulowanie zobowiązań, jakie ciążą po stronie naszej firmy, zapewniając jej nienaganną płynność finansową.

Faktoring w Finiata – przykładowe parametry limitu i opłaty

Kończąc część poświęconą scharakteryzowaniu kluczowych cech oferty firmy Finiata, warto jeszcze przedstawić reprezentatywny przykład limitu finansowego na czele z kosztami, które go tworzą.

  • Kwota limitu: 40 500 zł.
  • Czas trwania limitu: 6 miesięcy.
  • Koszt opłat: 5234,53 zł.
  • Rzeczywisty koszt (po odliczeniu podatków): 3489,69.

Z racji nietypowego ukształtowania usług finansowania firmowego budżetu, które oferuje Finiata, przedstawiamy jeszcze dodatkowy wykaz stosunku kosztów do wysokości części kapitałowej raty. Firma ta stosuje w końcu mechanizm znany dobrze z bankowości – opłaty za pożyczone środki w zależności od miesiąca mają zmienny udział i z raty na ratę maleją.

  1. Pierwszy miesiąc.
    – Kwota podstawowa: 6 169,48 zł.
    – Opłaty: 1 452,94 zł.
    – Całkowita wysokość raty: 7 622,42 zł.
  2. Drugi miesiąc.
    – Kwota podstawowa: 6 390,81 zł.
    – Opłaty: 1 231,61 zł.
    – Całkowita wysokość raty: 7 622,42 zł.
  3. Trzeci miesiąc.
    – Kwota podstawowa: 6 620,09 zł.
    – Opłaty: 1 002,34 zł.
    – Całkowita wysokość raty: 7 622,42 zł.
  4. Czwarty miesiąc.
    – Kwota podstawowa: 6 857,58 zł.
    – Opłaty: 764,84 zł.
    – Całkowita wysokość raty: 7 622,42 zł.
  5. Piąty miesiąc.
    – Kwota podstawowa: 7 103,60 zł.
    – Opłaty: 518,83 zł.
    – Całkowita wysokość raty: 7 622,42 zł.
  6. Szósty miesiąc.
    – Kwota podstawowa: 7 358,44 zł.
    – Opłaty: 263,98 zł.
    – Całkowita wysokość raty: 7 622,42 zł.

Finiata faktoring – czym się wyróżnia?

Finiata to jeden z najciekawszych i najbardziej nietypowych finansowych startupów, jaki z impetem wkroczył w prężnie rozwijającą się w Polsce branżę fintech przed kilku laty. O jego wyjątkowości świadczy kilka wartych przytoczenia ciekawostek, które przedstawiamy niżej.

  • Finiata nie oferuje klasycznej usługi finansowania faktur, lecz tzw. odnawialny limit finansowy pozwalający na pobieranie z niego środków na dowolne działania mające zapewnić płynność finansową naszego biznesu.
  • W przeciwieństwie do wielu młodych i nowoczesnych startupów z branży fintech działających w Polsce, Finiata to inicjatywa nie lokalna, lecz niemiecka rodem z Berlina. To jednak w Polsce otwarto pierwsze zagraniczne biuro.
  • Im szybciej spłacamy pożyczone przez Finiatę środki, tym mniej prowizji za nią płacimy jako klient.
  • Finiata uzyskała certyfikat Firmy Wiarygodnej Finansowo.
  • Już 38 tysięcy klientów korzysta z usług Finiaty w Polsce, jak i Niemczech.
Finiata

Finiata faktoring – nasza opinia

Na łamach portalu Czerwona-Skarbonka.pl przedstawiliśmy już wiele recenzji wiodących i niezwykle popularnych firm zajmujących się profesjonalnym finansowaniem płynności finansowej przedsiębiorstw. Finiata to jednak pod wieloma względami propozycja wyjątkowa. Co prawda stroną internetową o nowoczesnym i przejrzystym projekcie trudno mówić o czymś nietypowym (to raczej standard w branży fintech), to jednak sposób wypłaty środków to ciekawa odmiana.

Pod postacią odnawialnego limitu pod nazwą FlexKapitał, Finiata oferuje wygodny i łatwo dostępny zapas środków, którymi przedsiębiorcy i freelancerzy mogą pokryć dowolne, naglące wydatki – zarówno wynikające z zobowiązań, jak i należnych faktur. Dzięki odnawialnemu limitowi, środki mogą zawsze służyć pomocą. A to wszystko dostępne w estetycznym opakowaniu i bez zbyt wygórowanych warunków. Warto przyjrzeć się ofercie Finiaty z bliska!

Dane kontaktowe dla klientów

Telefon:

  • +48 22 307 90 76

E-mail:

  • service@finiata.com

Informacje na temat spółki

Finiata

Finiata

Sp. z o.o.

Rodzaj:
Firma faktoringowa
Numer REGON:
366127470
Numer NIP:
6762519005
Numer KRS:
0000653925
Data rejestracji KRS:
 21 grudnia 2016
Godziny pracy:

Poniedziałek-piątek; 9:00-17:00

Adres firmy

ul. Krucza 50, 00-025 Warszawa

 

Zastrzeżenie: Informacje o ofercie tej firmy faktoringowej oraz jej elementach przedstawiają stan aktualny w momencie powstawania tekstu, tzn. 15 czerwca 2020 roku.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.8/5 - (9 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie będzie widoczny publicznie

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie