Getin Bank – opinie i recenzja

Siedziba banku

Adres:

Getin Noble Bank SA

ul. Przyokopowa 33

01-208 Warszawa

Dane banku

KRS:0000304735
NIP:1080004850
REGON:141334039

Sektor banków komercyjnych musi włożyć dużo pracy i wysiłku, aby zdobyć dużą rozpoznawalność. Co więcej, konkurencja nie próżnuje, dlatego o popularnych bankach słyszymy tak dużo we wszechobecnych reklamach – nie mogą ani na chwilę dać zapomnieć konsumentom o sobie. Mowa tutaj zarówno o klientach obecnych, jak i potencjalnych. Jednym z takich instytucji jest szeroko reklamowany Getin Bank, którego usługom przyglądamy się dzisiaj z bliska i obszernie sprawdzamy, jak atrakcyjna jest jego oferta.

Banki podlegają nieustannym zmianom, w związku z którymi starają się lepiej odpowiadać na stojące przed nimi wyzwania lub umacniać pozycję wobec licznej konkurencji. Z takimi motywacjami powstała grupa Getin Noble Bank, która połączyła się z chęci oferowania kompleksowych usług zarówno dla klientów detalicznych, jako Getin Bank, jak i bardziej wymagających konsumentów, działając w tym przypadku pod szyldem Noble Bank. Przyglądamy się dzisiaj obszernie usługom tej pierwszej instytucji, obszernie analizując dostępne produkty finansowe.

Najlepsze promocje bankowe

Getin Bank – historia i podstawowe informacje

Początki opisywanego dziś banku sięgają października 1990 roku, kiedy to powstał Górnośląski Bank Gospodarczy SA. Początkowo koncentrował się on na działalności lokalnej, obejmując swoim obszarem Katowice i okoliczne miasta konurbacji śląskiej. W 1995 roku strategicznym inwestorem GBP stał się Powszechny Bank Kredytowy, a w 2002 roku instytucja funkcjonowała w ramach banku BPH. Przełomowym momentem okazał się maj 2004 roku, kiedy to GBP został przejęty przez prężnie rozwijającą się wrocławską instytucję Getin Holding. Kilka miesięcy później, nowy właściciel zdecydował się zmienić nazwę na Getin Bank SA.

Czy jesteś zadowolony/a z usług Getin Bank?

Zobacz wyniki

Już pod nową nazwą, polski bank dokonał w grudniu 2004 roku przejęcia Banku Przemysłowego w Łodzi, z kolei rok później doszło do kolejnego przejęcia – tym razem, Wschodniego Banku Cukrownictwa. W marcu 2006 zdecydowano się włączyć placówki WBC do oferty stacjonarnej bankowości Getin Banku, a ponadto na fundamentach tamtej instytucji utworzono bank specjalizujący się w usługach premium – Noble Bank.

Kolejnym przełomem był styczeń 2010 roku, kiedy to właściciel Getin i Noble zdecydował się przeprowadzić fuzję tych instytucji, tworząc nową spółkę akcyjną Getin Noble Bank. W ten sposób powstała nowa, duża instytucja zarejestrowana w Warszawie specjalizująca się w bankowości uniwersalnej, działająca jako bank komercyjny. Ponadto, Getin Noble Bank jest też notowany na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Od tego czasu Getin zajmuje się pod własną marką oferowaniem usług dla klientów prywatnych, a Noble Bank oferuje bankowość premium, wywodząc się jednak z jednej spółki. Pora wnikliwie sprawdzić szczegóły oferty opisywanej instytucji finansowej.

Getin Bank opinie

Jednym z najpopularniejszych rodzajów usług, które szczególnie wygodnie rozgościły się w sferze internetu, jest bez wątpienia bankowość. W szybki i wygodny sposób można pozyskać wszystkie niezbędne informacje na temat określonych parametrów ofert bankowych – zarówno w kwestii dostępnych kredytów, jak i lokat oszczędnościowych czy kont osobistych. Za pomocą komputera lub smartfona, bez konieczności wychodzenia z domu, można dzisiaj w szybki i wygodny sposób sprawdzić, czy określona oferta bankowa zasługuje na uwagę. Niekiedy potrzebne do tego jest porównanie ze sobą konkurencyjnych produktów, a w innych przypadkach sprawdzenie recenzji dotychczasowych klientów banku.

W ten sposób możemy się dowiedzieć, że konsumenci cenią opisywany bank za bogatą ofertę kont osobistych oraz kont oszczędnościowych. Z dobrymi opiniami spotykają się także kredyty gotówkowe, a poza nimi – karty kredytowe i nowoczesna aplikacja mobilna do bankowości w smartfonie. Z drugiej strony, z krytycznymi głosami spotyka się obsługa kredytów hipotecznych, praca infolinii czy niekiedy – kontakt z bankowymi konsultantami.

Z czego składa się oferta tego banku?

Getin Bank jako bank o uniwersalnym profilu, przygotował produkty finansowe opracowane z myślą o bardzo zróżnicowanym gronie konsumentów. Oferta kierowana jest zarówno do osób prywatnych, jak i klientów firmowych i przedstawicieli dużych instytucji. Sporządźmy pobieżny przegląd podstawowych elementów, które tworzą ofertę tej instytucji.

 1. Konta osobiste.
 2. Lokaty oszczędnościowe.
 3. Karty kredytowe.
 4. Kredyty gotówkowe.
 5. Ubezpieczenia na zdrowie i życie.
 6. Wymiana walut.
 7. Pożyczki hipoteczne.
 8. Kredyty hipoteczne.
 9. Fundusze inwestycyjne.
 10. Kredyty konsolidacyjne.
 11. Konta dla osób młodych.
 12. Karty debetowe.
 13. Ubezpieczenia kart i kredytów.
 14. Kredyty samochodowe.
 15. Ubezpieczenia turystyczne.
 16. Limity kredytowe.
 17. Podstawowe Rachunki Płatnicze.
 18. Indywidualne Konta Emerytalne.
Getin Bank

Przegląd świadczonych usług – klienci indywidualni

Pora obszernie scharakteryzować wszystkie usługi, na jakie liczyć mogą klienci indywidualni zwracający się do omawianego banku z chęcią uzyskania profesjonalnej obsługi. Informacje, które niżej przedstawiamy, opieramy na aktualnych danych na stronie internetowej prezentowanego banku. Ich charakter jest informacyjny, orientacyjnie przedstawiając najważniejsze produkty finansowe oferowane przez ten bank.

 1. Konta.
  – Konto osobiste (Konto Proste Zasady).
  – Konto dla młodych (Konto Proste Zasady Junior).
  – Konto oszczędnościowe (Elastyczne Konto Oszczędnościowe).
  – Oszczędnościowe konto w innych walutach (euro i dolarach amerykańskich).
  – Konto oszczędnościowe premium.
  – Celowe konto oszczędnościowe.
  – Specjalne konto oszczędnościowe (Konto oszczędnościowe Skarbonka).
  – Konto walutowe.
  – Konto dla obywateli Ukrainy.
  – Indywidualne Konto Emerytalne.
  – Podstawowy Rachunek Płatniczy.
 2. Karty.
  – Debetowe.
  – Kredytowe.
  – Walutowe.
 3. Lokaty.
  – Na Nowe Środki (do 2,7%).
  – Powitalna w euro lub dolarach amerykańskich (do 1,3%).
  – Mobilna (do 2,7%).
  – Tradycyjna (do 1,4%).
  – Progresywna (do 3%).
  – Walutowa (do 0,85%).
 4. Kredyty.
  – Gotówkowy.
  – Konsolidacyjny.
  – Samochodowy.
  – Na rachunku płatniczym.
  – Samochodowy specjalny (AutoCash).
 5. Bankowość elektroniczna.
  – Internetowa.
  – Mobilna.
  – Elektroniczna.
 6. Inwestycje.
  – Fundusze Inwestycyjne.
 7. Ubezpieczenia.
  – Domowe.
  – Turystyczne.
  – Konta bankowego.
  – Karty kredytowej lub kredytu.
 8. Inne.
  – Płatności za domowe rachunki.

Przegląd świadczonych usług – bankowość premium

Grupa Getin Noble Bank, jak wskazuje drugi człon nazwy, specjalizuje się w oferowaniu usług bankowych nie tylko dla klientów indywidualnych pod marką Getin Bank, ale i tzw. Private Banking w ramach bankowości premium. W tym celu należy odwiedzić zakładkę z ofertą Noble Bank, której ofertę również charakteryzujemy niżej w obszerny sposób.

 1. Rachunki.
  – Osobisty.
  – Oszczędnościowy.
  – Celowy oszczędnościowy.
  – Oszczędnościowy w euro lub dolarach amerykańskich.
  – Oszczędnościowy premium.
  – Indywidualne Konto Emerytalne.
 2. Depozyty.
  – Lokata na Nowe Środki (do 2,7%).
  – Powitalna lokata w euro lub dolarach amerykańskich (do 1,3%).
  – Lokata mobilna (do 2,7%).
 3. Inwestycje.
  – Fundusze inwestycyjne.
  – Ubezpieczenie z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym.
  – Usługi maklerskie.
 4. Finansowanie.
  Kredyt gotówkowy w Getin Bank.
  – Kredyt konsolidacyjny.
  – Limit kredytowy na rachunku.
 5. Karty płatnicze.
  – Debetowa.
  – Kredytowa.
 6. Ubezpieczenia.
  – Nieruchomości.
  – Turystyczne.
  – Konta osobistego.
  – Karty kredytowej.
 7. Bankowość elektroniczna.
  – Internetowa.
  – Mobilna.

Getin Bank – reprezentatywny przykład kredytu

Pora obszernie scharakteryzować jeden z filarów tworzących ofertę Getin Bank – ofertę przystępnego kredytu konsumpcyjnego. W przypadku omawianego banku, jest on firmowany jako po prostu kredyt gotówkowy. Poniżej przedstawiamy wszystkie parametry tworzące jego koszty, takie jak oprocentowanie, prowizja czy RRSO. Podane wartości są aktualne w momencie tworzenia tekstu i mają na celu w orientacyjny sposób naświetlić wysokość poszczególnych kosztów kredytu.

 • Produkt bankowy: Kredyt gotówkowy.
 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 8,3%.
 • Oprocentowanie stałe: 7,99%.
 • Całkowita kwota kredytu: 33 200 zł.
 • Prowizja: 0 zł.
 • Odsetki: 10 646,26 zł.
 • Całkowity koszt kredytu: 10 646,26 zł.
 • Całkowita kwota do zapłaty: 43 846,26 zł.
 • Liczba rat: 87.
 • Wysokość raty: 503,98 zł.
Weź kredyt gotówkowy Getin Bank

Jak pobrać wyciąg z konta Getin Bank?

Posiadacz konta w Getin Bank ma również możliwość z korzystania szerokich funkcjonalności portalu do bankowości online. Warto opisać tu prosty proces pozyskiwania wyciągu z konta.

Pierwszym krokiem jest wejście na stronę główną i zalogowanie się do konta użytkownika poprzez zielony przycisk znajdujący się w górnym, prawym rogu.

strona główna Getin Bank

W nowej karcie automatycznie otwiera się formularz do szybkiego logowania, który wpierw należy wypełnić loginem lub aliasem, a następnie hasłem dostępu.

wyciąg Getin Bank
wyciąg Bank

Mając przed sobą pulpit bankowości elektronicznej Getin Bank, należy wybrać przycisk „Szczegóły”.

wyciąg Getin Bank

We wspomnianej zakładce ukaże się naszym oczom panel „Wyciągi”, który to z kolei pozostawia nam już tylko pole do wyboru oczekiwanego terminu, z którego ma pochodzić wyciąg. Po wszystkim, pobieramy dokument.

Getin Bank w liczbach

 • 2 650 143 319 – tyle złotych wynosi kapitał własny spółki Getin Noble Bank SA.
 • 2 400 000 – tyle klientów na obszarze całej Polski posiada Getin Bank.
 • 2010 – w tym roku w ramach fuzji powstał Getin Noble Bank SA.
 • 2004 – w tym roku Getin Bank rozpoczął swoją działalność pod obecną nazwą.
 • 1991 – w tym roku powstał Górnośląski Bank Gospodarczy, prekursor dzisiejszego Getin Bank.
 • 500 – tyle stacjonarnych oddziałów Getin Bank znajduje się w Polsce w ramach działalności franczyzowej lub własnej.
 • 100 – tyle procent akcji instytucji finansowej Dexia obsługującej finanse publiczne kupił w 2013 roku Getin Noble Bank SA.
 • 13 – taką pozycję zajmuje Getin Noble Bank pod względem liczby posiadanych placówek.
 • 6 – taką pozycję zajmuje spółka Getin Noble Bank pod względem wielkości posiadanych aktywów finansowych.
 • 3 – tyle banków na przestrzeni lat zostało przejętych i włączonych do grupy Getin Noble Bank SA.
 • 2 – tyle banków o różnych grupach docelowych i profilach działalności tworzy spółka Getin Noble Bank SA.

Getin Bank – czym się wyróżnia?

Getin Bank tworzy instytucję finansową o wyjątkowo bogatym doświadczeniu na polskim rynku bankowym, co przekłada się na bogactwo oferty świadczonych usług. Zróżnicowane rozwiązania kierowane do obszernego grona potencjalnych klientów to jednak nie wszystko, czym wyróżnia się Getin Bank. Warto spojrzeć też na inne, mniej oczywiste lub mniej znane zagadnienia na temat tej instytucji, które warto opisać.

 • Getin Bank tworzy grupę finansową Getin Noble Bank, która oferuje także usługi osobistej bankowości premium pod marką Noble Bank.
 • Getin Bank posiada dedykowany serwis bankowości internetowej w całości w języku ukraińskim.
 • W kwietniu 2014 roku Getin Bank w ramach współpracy z uczelniami wyższymi umożliwił studentom wykorzystywanie legitymacji studenckiej jako karty debetowej.
 • Getin Bank jest jednym z największych banków działających w kraju, które mają w większości polski kapitał.
 • W 2016 oraz 2017 roku Getin Bank został laureatem rankingu Przyjazny Bank Newsweeka, zajmując pierwsze miejsce w kategorii „Bank dla Kowalskiego”.
 • W lutym 2014 roku Getin Bank jako pierwszy w Polsce uruchomił samoobsługowe oddziały Getin Point.
 • Miesięcznik The Banker uznał Getin Noble Bank za najlepszy bank w Europie Środkowo-Wschodniej pod względem zwrotu kapitału.
 • Podczas Międzynarodowego Festiwalu Reklamy Golden Drum w 2013 roku Getin Bank został wyróżniony nagrodą Granx Prix za kartę debetową MasterCard Display.
 • W 2013 roku Getin Bank został wyróżniony w konkursie Banking Technology Awards, zostając zwycięzcą w kategorii  „Najlepsze wykorzystanie technologii mobilnych w usługach finansowych”.
Getin Bank tabela kursów

Getin Bank – nasza opinia

Getin Bank to kolejna instytucja tworząca grono dużych, komercyjnych banków, które stawiają duży nacisk na intensywną promocję w mediach. Jak widać – taka taktyka procentuje, gdyż Getin Bank jest jednym z największych banków komercyjnych w Polsce, ciesząc się dużą popularnością wśród klientów. Dotychczas instytucja zgromadziła ponad 2,5 miliona obsługiwanych konsumentów, co nie jest wprawdzie wartością rekordową, ale zasługującą na wyróżnienie. Na tę liczbę składa się wiele grup konsumenckich, takich jak klienci indywidualni, a także przedstawiciele instytucji publicznych, przedsiębiorcy czy przedstawiciele małych firm.

Niezależnie od grona docelowego, Getin Bank oferuje atrakcyjne i godne uwagi usługi stanowiące ciekawą konkurencję dla największych i najpopularniejszych banków w Polsce. Na uznanie zasługuje także estetyczna i przejrzyście rozplanowana strona internetowa gromadząca wszystkie niezbędne informacje na każdy temat, a także jedna z najlepiej zaprojektowanych aplikacji mobilnych pozwalających szybko i wygodnie sterować swoimi finansami z poziomu smartfona.

Podsumowując – Getin Bank to godna uwagi, nowoczesna instytucja finansowa, która ma dużo mocnych stron. Choć wśród opinii konsumentów pojawiają się niekiedy głosy krytyczne związane z różnymi aspektami codziennego funkcjonowania Getin Banku, to w ogólnym rozrachunku jesteśmy skłonni polecić jego ofertę jako atrakcyjną i konkurencyjną dla dużego grona potencjalnych klientów. Sprawdź także pozycję Getin Bank w naszym rankingu kredytów gotówkowych!

Dane kontaktowe dla klientów

Infolinia dla klientów indywidualnych:

 • +48 664 919 797
 • 19797
 • + 48 32 604 30 01 (dzwoniący z tel. kom. i spoza Polski)
 • +48 32 604 31 61 (zastrzeganie karty)

Infolinia dla firm:

 • 197 00
 • +48 71 35 49 035 (dzwoniący z tel. kom. i spoza Polski)
 • +48 32 604 31 61 (zastrzeganie karty)

Infolinia dla instytucji sektora publicznego:

 • 197 00
 • + 48 32 604 30 25 (dzwoniący z tel. kom. i spoza Polski)
 • +48 32 604 31 61 (zastrzeganie karty)

Infolinia dla korzystających z oferty Noble Bank:

 • +48 22 203 03 03
 • + 48 32 604 30 01(dzwoniący z tel. kom. i spoza Polski)
 • +48 32 604 31 61 (zastrzeganie karty)

Informacje na temat spółki

Getin Bank

Getin Noble

Bank SA

Rodzaj:
Bank komercyjny
Charakter działalności:
Bank uniwersalny
Utworzony:
1990
Numer REGON:
141334039
Numer KRS:
0000304735
Numer NIP:
1080004850
Adres siedziby:
ul. Przyokopowa 33, 01-208 Warszawa

 

Zastrzeżenie: Informacje o ofercie banku i jej elementach przedstawiają stan aktualny w momencie powstawania tekstu, tzn. 6 kwietnia 2020 roku.

Komentarze (20)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • R
  R
  Rose
  12.11.2020, 18:46

  Odradzam zakładanie konta w tym banku ponieważ jak są stale wpływy na konto, to jest ok a jak zaczyna się coś dziać to blokują konto i zamrażają środki, które nie podlegają żadnym egzekucja. Środki takie jak np. 500+
  i również blokują konto nie do odzyskania.

  • t
   t
   takorzecze
   11.07.2022, 11:21

   To trzeba pracować a nie żyć z 500 plusa

 • w
  w
  wladyslaw
  30.10.2020, 11:25

  W moim przypadku obsługa niekompetentna albo celowo wprowadzajaca klienta w błąd.Dotyczy wplatomatu:będąc w oddziale nie przyjęto bezpośredniej wpłaty gotówkowej ponieważ nie posiadałem dowodu osobistego(zaginął).Mialem z sobą zaswiadczenie o zgłoszeniu zaginięcia które zgłaszałem w tym banku i tym samym stanowisku oraz zaswiadczenie z UM Kalisz o wystawienie nowego oraz dokument ze zdjęciem Prawo Jazdy.Nie było to wystarczające i poradzono mi wpłate w wplatomacie mBanku bez informacji o ewentualnych opłatach.Najsmieszniejsze jest to ze opłate pobral Getin bank który nie posiada w żadnym oddziale w moim mieście wplatomatu.Jestem tą sytuacją mocno zniesmaczony,dlatego złożyłem wniosek o likwidację konta.

 • B
  B
  Buena
  29.09.2020, 10:00

  Zamykam konto w tym banku. Nie dość że przelewy idą najdłużej niż w jakimkolwiek innym banku , to jeszcze na infolinii rozmawiasz z jakąś amebą! Ludzie ! Kogo wy tam zatrudniacie ?! Zlecam odłączenie karty walutowej od konta gotówkowego , to jest kilka sekund by zrozumieć , a kobieta mi przeprowadza weryfikację 3 razy !!! Rozmowa trwa prawie godzinę bo od 7 minuty do 35 minuty słyszę tylko kilkunastukrotnie ” proszę o chwilę cierpliwości sprawdzę czy przeszło pomyślnie ” no ludzie ileż można to sprawdzać ? I takie przeciąganie . Dość . Nigdy na żadnym banku się tak nie zawiodłam jak na tym .odradzam szczerze i nigdy tu nie wrócę .

 • B
  B
  Basia
  16.09.2020, 14:25

  nie polecam , trudna komunikacja , brak prawidłowych informacji ,ogólnie bałagan

 • M
  M
  Mariusz
  26.06.2020, 11:28

  W tym banku pracują chyba sami kłamcy i krętacze. Obiecują i nie dotrzymują słowa. Nie przyjmują interesantów bo „covid”, nie odbierają telefonów, a gdy odbierają z infolinii to zbywają, oszukują lub obiecują i na tym się kończy. Przestrzegam wszystkich przed tym bankiem.

 • D
  D
  Damian
  03.06.2020, 20:52

  Najgorszy bank na świecie, w placówce nigdy się niczego nie dowiesz, bo personel bez wiedzy. W dodatku w systemie oni dokładnych informacji nie mają . Infolinia też to samo, nigdy nic w systemie nie widzą i nic nie wiedzą. O szczegóły trzeba zwrócić się pisemnie do siedziby.

 • M
  M
  Malutka
  01.06.2020, 17:35

  Bank pożal się Boże… Wpływają wpływy a wolne środki dostępne dopiero na drugi dzień… Żal… Zabierają nawet środki na dzieci…

Podobne artykuły