Getin Bank sesje przychodzące i wychodzące

UWAGA!


DANE ARCHIWALNE. GETIN BANK ZOSTAŁ ZASTĄPIONY PRZEZ VELO BANK.

Getin Bank

Od czego zależą godziny księgowania w Getin Bank?

Godziny księgowania w Getin Bank oraz wszystkich bankach w Polsce są w nierozerwalny sposób związane z systemem ELIXIR. Jest to system elektroniczny, który pełni funkcję systemu rozliczeń międzybankowych realizowanych w polskiej walucie. Opracowano go w 1994 roku. Stworzeniem tego systemu zajmowała się Krajowa Izba Rozliczeniowa. W chwili obecnej odpowiada ona również za jego bieżącą obsługę. To ta instytucja dokonuje rozliczeń pieniężnych oraz je nadzoruje. System ELIXIR sprawia, że transakcje bezgotówkowe między poszczególnymi bankami są realizowane w dni robocze w maksymalnie kilka godzin. To sprawia, że wysyłanie przelewów jest jeszcze prostsze niż jeszcze kilkanaście lat temu. Za pomocą systemu ELIXIR można wysyłać polecenia przelewu oraz wpłaty gotówkowe, polecenia zapłaty, czeki oraz komunikaty do obsługi składek ZUS. Na system przelewów składają się dwa podsystemy: ELIXIR-0 oraz ELIXIR-C. Każdy z nich odpowiada za inne funkcje. Sesje rozliczeniowe ELIXIR odbywają się w dni robocze trzy razy o stałych porach.

Sesje wychodzące:

08:15

I Sesja wychodząca Elixir

Dyspozycja przelewu musi być złożona do godziny 08:15

12:15

II Sesja wychodząca Elixir

Dyspozycja przelewu musi być złożona do godziny 12:15

14:30

III Sesja wychodząca Elixir

Dyspozycja przelewu musi być złożona do godziny 14:30

Sesje przychodzące:

10:00

I Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie 10:00

14:00

II Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie 14:00

17:00

III Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie 17:00

Getin Bank – krótka historia

Sprawdź również:

Getin Bank to instytucja bankowa istniejąca od 2004 roku. Świadczy ona swoje usługi wobec klientów indywidualnych, małych oraz średnich przedsiębiorstw, władz samorządowych oraz wspólnot mieszkaniowych. Z usług Getin Banku korzysta w chwili obecnej przeszło 2,4 miliona klientów. Bank posiada w Polce ponad 500 oddziałów.

Kiedy dojdzie przelew w Getin Bank?

Wiele osób zastanawia się, kiedy dojdzie przelew w Getin Bank. Wiele zależy od tego, w jakim banku posiada konto osoba wysyłająca dany przelew (bank nadawcy). W tym celu warto skorzystać z naszego kalkulatora przelewów – dzięki niemu w bardzo szybki i łatwy sposób można sprawdzić, kiedy dojdzie przelew z innego banku na konto w Getin Bank.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3.1/5 - (23 votes)
Komentarze (1)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • P
  P

  Patryk

  18.06.2019, 18:08

  Wyróżniający się komentarz

  Przelew wyszedł z firmy 17.06 na moje konto trafi dopiero jutro czyli 19.06. najgorszy bank jaki mogłem wybrać. Kurs euro przy przewalutowaniu to niecałe 4zl. Nigdy nie zakładajcie konta w Getin bank

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie