Getin Bank konto oszczędnościowe – opinie i recenzja

Nasza ocena
4.0
Ocena użytkowników
3.7
Zobacz opinie użytkowników Złóż wniosek
Oprocentowanie8 %
? w skali roku do 400 tys. zł przez 3 miesiące oraz 7% w skali roku dla do 10 tys. zł na 12 miesięcy
Wymagane konto bankoweTak
Okres obowiązywaniado 12 miesięcy
? 7,5% w skali roku do 200 tys. zł oraz 7% w skali roku dla nadwyżki od 200 tys. zł do 400 tys. zł
Zakres kwot0 - 400 000 zł
? do 400 tys. zł w ofercie "Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym"
Inne produkty Velo Bank

Konto oszczędnościowe jest rachunkiem bankowym, umożliwiającym bezpieczne przechowywanie i pomnażanie oszczędności. Stanowi pewnego rodzaju alternatywę dla lokaty bankowej. Konto oszczędnościowe jest produktem, który pozwala wypracować odsetki, oszczędzać i jednocześnie zarządzać środkami finansowymi – w dowolnej chwili możemy wypłacać i wpłacać pieniądze. 

Obecnie niemalże każdy, działający na rynku bank oferuje swoim klientom produkt, jakim jest konto oszczędnościowe. Jest to jedna z najpopularniejszych usług, coraz częściej wybierana zamiast lokaty terminowej, która nie pozwala wypłacać czy wpłacać na bieżąco środków. Lokata zawierana jest na określony czas, a pieniądze wpłaca się w momencie jej zakładania. Jednym z banków, który oferuje swoim klientom zarówno lokatę, jak i konto oszczędnościowe — jest Getin Bank. Usługi banku są wyjątkowo atrakcyjne i zachęcające — czy rzeczywiście warto założyć konto oszczędnościowe w Getin Banku?

Getin Bank – podstawowe informacje

Getin Bank jest uniwersalnym bankiem, który należy do dziesięciu największych banków w naszym kraju pod względem sumy bilansowej. Jego historia sięga 2004 roku. Obecnie specjalizuje się w bankowości uniwersalnej i działa jako bank komercyjny. Jest nawet notowany na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Warto zaznaczyć, że bank pod nazwą Getin Bank oferuje usługi dla klientów prywatnych, a pod nazwą Noble Bank – oferuje bankowość premium klientom firmowym. Jest to jedna spółka i nie należy mylić ze sobą tych dwóch nazw.

Oferta Getin banku – konto oszczędnościowe

Oferta banku jest szeroka – znajdziemy w niej m.in. konta osobiste, kredyty gotówkowe, hipoteczne i konsolidacyjne, karty debetowe i kredytowe, jak i ubezpieczenia na zdrowie i życie. Dziś przyjrzymy się jednak kontom oszczędnościowym. 

Elastyczne Konto Oszczędnościowe może założyć każdy z nas – zarówno klient Getin Banku, jak i osoba, który dopiero chce nim zostać. Obecnie obowiązują 2 promocje:

 • 2% w skali roku (do 10 000 zł) przez 12 miesięcy, w ramach oferty „Bonus za aktywność”,
 • 1,2% w skali roku do 400 tys. zł, przez 3 miesiące, w ofercie „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”.

Aby załapać się na pierwszą promocję, należy otworzyć konto osobiste oraz zapewnić wpływ na nie, w wysokości min. 1500 zł miesięcznie przez 12 miesięcy. Warunkiem jest jednak nieposiadanie konta osobistego w okresie od 01.09.2019 r. do 30.11.2020 r.

W przypadku drugiej promocji należy posiadać konto osobiste i Elastyczne Konto Oszczędnościowe, a także wpłacić nowe środki na rachunek oszczędnościowy od 07.12.2020r. do 17.01.2021 r. Oferta ta obowiązuje tylko do 17 stycznia, jednak wiele razy była przedłużana, a także pojawiała się na nowo — warto więc śledzić na bieżąco pojawiające się promocje. 

Otwórz promocyjne konto oszczędnościowe w Getin Bank

Elastyczne Konto Oszczędnościowe gwarantuje darmowe przelewy wewnętrzne przez bankowość elektroniczną, a także brak limitu na liczbę darmowych wypłat z konta oszczędnościowego na konto osobiste w Getin Bank. Promocje oferowane przez bank są obecnie jednymi z najatrakcyjniejszych dostępnych ofert, zatem warto założyć konto. Jego otwarcie oraz prowadzenie jest bezpłatne, zatem nic nie stoi na przeszkodzie, aby to zrobić. W dowolnym momencie możemy zamknąć rachunek, a jak tego dokonać, przedstawiamy poniżej.

Jak założyć konto oszczędnościowe?

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku możemy założyć na trzy różne sposoby, a mianowicie:

 • w placówce banku – wystarczy wybrać się do najbliższej placówki banku i poinformować pracownika o chęci założenia konta, proces ten będzie się nieco różnić w zależności od tego, czy jesteśmy już klientami banku — jeśli nie, w zależności od promocji konieczne może być założenie konta osobistego
 • za pomocą bankowości internetowej – to rozwiązanie przeznaczone jest dla osób posiadających konto w Getin Banku, wystarczy wówczas zalogować się do bankowości i za jej pomocą otworzyć konto oszczędnościowe, nie powinno to zająć więcej niż kilka minut
 • przez internet:
 1. Wystarczy wejść na stronę internetową banku i złożyć wniosek o rachunek osobisty wraz z kontem oszczędnościowym. Niezbędne będzie oczywiście uzupełnienie danych osobowych. Po wypełnieniu wniosku otrzymamy potwierdzenie na e-mail, a w ciągu 1 dnia roboczego powinniśmy również otrzymać decyzję banku. 
 1. Jeśli decyzja będzie pozytywna, konieczne będzie podpisanie umowy z bankiem. Można tego dokonać za pośrednictwem kuriera, bez wychodzenia z domu.
 1. Po podpisaniu umowy otrzymamy na e-maila i SMS-a z potwierdzeniem oraz danymi do logowania,  a bank aktywuje konto. 

Jak zamknąć konto oszczędnościowe w Getin?

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku możemy zamknąć na trzy sposoby:

 • w placówce banku, składając pisemne wypowiedzenie,
 • za pośrednictwem poczty, wysyłając pisemne wypowiedzenie,
 • za pomocą bankowości internetowej, wybierając zakładkę Wnioski, a następnie Wypowiedzenie umowy rachunku.

Składając pisemne wypowiedzenie, należy pamiętać o zawarciu wszelkich istotnych informacji. Powinny to być przede wszystkim dane osobowe osoby wypowiadającej umowę, a także formułka zgłaszająca chęć zamknięcia konta. Wypowiedzenie można skonstruować samodzielnie, jednak zdecydowanie łatwiejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z gotowego wzoru dostępnego w internecie.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe – zalety i wady

Zalety konta oszczędnościowego w Getin Banku:

 • brak opłat za założenie konta,
 • brak opłat za prowadzenie konta,
 • oferta skierowana zarówno dla stałych, jak i nowych klientów,
 • wysokie promocyjne oprocentowanie,
 • minimum formalności, 
 • możliwość ulokowania kwoty nawet do 400 000 złotych.

Wady konta oszczędnościowego w Getin Banku:

 • wyższe oprocentowanie w przypadku nowych środków, 
 • brak stałych zleceń, 
 • promocyjne oprocentowanie dotyczy środków do max. 10 000 złotych — mowa o ofercie „Bonus za aktywność”.

Jeśli szukasz najlepszego konta do trzymania swoich oszczędności, sprawdź nasz ranking kont oszczędnościowych! Znajdziesz tam najlepsze dostępne oferty polskich banków.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz

Podobne artykuły
Sprawdź ofertę!