UWAGA!
DANE ARCHIWALNE. GETIN BANK ZOSTAŁ ZASTĄPIONY PRZEZ VELO BANK.
Konto oszczędnościowe jest rachunkiem bankowym, umożliwiającym bezpieczne przechowywanie i pomnażanie oszczędności. Stanowi pewnego rodzaju alternatywę dla lokaty bankowej. Konto oszczędnościowe jest produktem, który pozwala wypracować odsetki, oszczędzać i jednocześnie zarządzać środkami finansowymi – w dowolnej chwili możemy wypłacać i wpłacać pieniądze.
Obecnie niemalże każdy, działający na rynku bank oferuje swoim klientom produkt, jakim jest konto oszczędnościowe. Jest to jedna z najpopularniejszych usług, coraz częściej wybierana zamiast lokaty terminowej, która nie pozwala wypłacać czy wpłacać na bieżąco środków. Lokata zawierana jest na określony czas, a pieniądze wpłaca się w momencie jej zakładania. Jednym z banków, który oferuje swoim klientom zarówno lokatę, jak i konto oszczędnościowe — jest Getin Bank. Usługi banku są wyjątkowo atrakcyjne i zachęcające — czy rzeczywiście warto założyć konto oszczędnościowe w Getin Banku?
Getin Bank – podstawowe informacje
Getin Bank jest uniwersalnym bankiem, który należy do dziesięciu największych banków w naszym kraju pod względem sumy bilansowej. Jego historia sięga 2004 roku. Obecnie specjalizuje się w bankowości uniwersalnej i działa jako bank komercyjny. Jest nawet notowany na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Warto zaznaczyć, że bank pod nazwą Getin Bank oferuje usługi dla klientów prywatnych, a pod nazwą Noble Bank – oferuje bankowość premium klientom firmowym. Jest to jedna spółka i nie należy mylić ze sobą tych dwóch nazw.
Oferta Getin banku – konto oszczędnościowe
Oferta banku jest szeroka – znajdziemy w niej m.in. konta osobiste, kredyty gotówkowe, hipoteczne i konsolidacyjne, karty debetowe i kredytowe, jak i ubezpieczenia na zdrowie i życie. Dziś przyjrzymy się jednak kontom oszczędnościowym.
Elastyczne Konto Oszczędnościowe może założyć każdy z nas – zarówno klient Getin Banku, jak i osoba, który dopiero chce nim zostać. Obecnie obowiązują 2 promocje:
- 2% w skali roku (do 10 000 zł) przez 12 miesięcy, w ramach oferty „Bonus za aktywność”,
- 1,2% w skali roku do 400 tys. zł, przez 3 miesiące, w ofercie „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”.
Aby załapać się na pierwszą promocję, należy otworzyć konto osobiste oraz zapewnić wpływ na nie, w wysokości min. 1500 zł miesięcznie przez 12 miesięcy. Warunkiem jest jednak nieposiadanie konta osobistego w okresie od 01.09.2019 r. do 30.11.2020 r.
W przypadku drugiej promocji należy posiadać konto osobiste i Elastyczne Konto Oszczędnościowe, a także wpłacić nowe środki na rachunek oszczędnościowy od 07.12.2020r. do 17.01.2021 r. Oferta ta obowiązuje tylko do 17 stycznia, jednak wiele razy była przedłużana, a także pojawiała się na nowo — warto więc śledzić na bieżąco pojawiające się promocje.
Elastyczne Konto Oszczędnościowe gwarantuje darmowe przelewy wewnętrzne przez bankowość elektroniczną, a także brak limitu na liczbę darmowych wypłat z konta oszczędnościowego na konto osobiste w Getin Bank. Promocje oferowane przez bank są obecnie jednymi z najatrakcyjniejszych dostępnych ofert, zatem warto założyć konto. Jego otwarcie oraz prowadzenie jest bezpłatne, zatem nic nie stoi na przeszkodzie, aby to zrobić. W dowolnym momencie możemy zamknąć rachunek, a jak tego dokonać, przedstawiamy poniżej.
Jak założyć konto oszczędnościowe?
Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku możemy założyć na trzy różne sposoby, a mianowicie:
- w placówce banku – wystarczy wybrać się do najbliższej placówki banku i poinformować pracownika o chęci założenia konta, proces ten będzie się nieco różnić w zależności od tego, czy jesteśmy już klientami banku — jeśli nie, w zależności od promocji konieczne może być założenie konta osobistego
- za pomocą bankowości internetowej – to rozwiązanie przeznaczone jest dla osób posiadających konto w Getin Banku, wystarczy wówczas zalogować się do bankowości i za jej pomocą otworzyć konto oszczędnościowe, nie powinno to zająć więcej niż kilka minut
- przez internet:
- Wystarczy wejść na stronę internetową banku i złożyć wniosek o rachunek osobisty wraz z kontem oszczędnościowym. Niezbędne będzie oczywiście uzupełnienie danych osobowych. Po wypełnieniu wniosku otrzymamy potwierdzenie na e-mail, a w ciągu 1 dnia roboczego powinniśmy również otrzymać decyzję banku.
- Jeśli decyzja będzie pozytywna, konieczne będzie podpisanie umowy z bankiem. Można tego dokonać za pośrednictwem kuriera, bez wychodzenia z domu.
- Po podpisaniu umowy otrzymamy na e-maila i SMS-a z potwierdzeniem oraz danymi do logowania, a bank aktywuje konto.
Jak zamknąć konto oszczędnościowe w Getin?
Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku możemy zamknąć na trzy sposoby:
- w placówce banku, składając pisemne wypowiedzenie,
- za pośrednictwem poczty, wysyłając pisemne wypowiedzenie,
- za pomocą bankowości internetowej, wybierając zakładkę Wnioski, a następnie Wypowiedzenie umowy rachunku.
Składając pisemne wypowiedzenie, należy pamiętać o zawarciu wszelkich istotnych informacji. Powinny to być przede wszystkim dane osobowe osoby wypowiadającej umowę, a także formułka zgłaszająca chęć zamknięcia konta. Wypowiedzenie można skonstruować samodzielnie, jednak zdecydowanie łatwiejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z gotowego wzoru dostępnego w internecie.
Elastyczne Konto Oszczędnościowe – zalety i wady
Zalety konta oszczędnościowego w Getin Banku:
- brak opłat za założenie konta,
- brak opłat za prowadzenie konta,
- oferta skierowana zarówno dla stałych, jak i nowych klientów,
- wysokie promocyjne oprocentowanie,
- minimum formalności,
- możliwość ulokowania kwoty nawet do 400 000 złotych.
Wady konta oszczędnościowego w Getin Banku:
- wyższe oprocentowanie w przypadku nowych środków,
- brak stałych zleceń,
- promocyjne oprocentowanie dotyczy środków do max. 10 000 złotych — mowa o ofercie „Bonus za aktywność”.
Jeśli szukasz najlepszego konta do trzymania swoich oszczędności, sprawdź nasz ranking kont oszczędnościowych! Znajdziesz tam najlepsze dostępne oferty polskich banków.