Giełda Walut – opinie klientów i recenzja

Szybka wymiana środków na określoną, obcą walutę, to w dzisiejszym zabieganym świecie często pojawiająca się potrzeba. Dobrym narzędziem do jej realizowania jest kantor walutowy online, taki jak choćby Giełda Walut. Sprawdzamy, jak tego typu platformy czynią wymianę środków w sieci czymś znacznie szybszym i wygodniejszym niż w erze, w której, by to zrobić, trzeba było wybrać się do specjalnego punktu w mieście.

Zza ekranu komputera lub smartfona polscy konsumenci mogą dziś nie tylko zaciągnąć łatwo dostępną pożyczkę, ale i szybko wymienić posiadane środki pieniężne na obce waluty. Kantory już dobrych kilka lat temu rozwinęły się w sieci, stanowiąc szczególnie groźną konkurencję dla tradycyjnych punktów wymiany walut. Takie platformy jak polska Giełda Walut kuszą szybkimi transakcjami, najwyższymi standardami bezpieczeństwa czy niskimi kosztami. Jak ich oferta prezentuje się z bliska?

Informacje o firmie

Marka Giełda Walut to kolejny już, po platformie Amronet, internetowy kantor walutowy, który powstał z inicjatywy polskiej spółki Payholding International z Wrocławia. Od 2013 roku sukcesywnie buduje silną pozycję w branży internetowych finansów, stawiając na oferowanie łatwo dostępnych narzędzi do szybkiej i bezpiecznej wymiany środków na obce waluty – najpopularniejsze z polskiego punktu widzenia waluty zagraniczne.

Nie inaczej jest w przypadku Giełdy Walut, która umożliwia użytkownikowi po szybkiej rejestracji darmowego konta dokonywać zarówno kupna, jak i sprzedaży zagranicznych walut. Aby ułatwić decyzję o tym, jaki przelicznik obowiązuje w danym momencie i jak zmieniał się on w ciągu ostatnich dni, miesięcy lub nawet roku, Giełda Walut nie zapomniała na swojej stronie zawrzeć czytelnych wykresów z kursami walut.

Poza odpowiednio wyeksponowanymi informacjami o zakresie usług, w których specjalizuje się Giełda Walut, platforma urozmaica swoją stronę główną także takimi elementami, jak blok z aktualnościami z rynku walutowego. Nie zabrakło też wyliczenia wyróżnień i certyfikatów, które przedstawiają tego operatora jako sprawdzonego, godnego zaufania i pamiętającego o wszelkich standardach bezpieczeństwa.

Giełda Walut strona główna

Jak działa Giełda Walut?

Zasady działania przedstawionej platformy walutowej są oparte na najczęściej powtarzającym się w tego typu platformach schemacie, którego popularność wynika z prostej przyczyny. Jest to najszybsza, najwygodniejsza i zarazem najbezpieczniejsza metoda na wymianę naszych środków na wybraną, obcą walutę przez internet.

  1. Zarejestruj konto użytkownika, podając niezbędne dane osobowe i identyfikacyjne oraz numer konta bankowego. Wszystko w 100% online i bez żadnych opłat.
  2. Utworzenie konta użytkownika w Giełdzie wiąże się z utworzeniem tzw. portfela walutowego, który następnie należy zasilić dowolną kwotą środków, a przynajmniej taką, jaką chcemy wymienić na określoną walutę. Transakcja zostanie zaindeksowana w ciągu mniej niż kilku minut.
  3. Sprawdź, jaki kurs walutowy obecnie obowiązuje, a następnie w dowolnym momencie dokonaj wymiany swoich pieniędzy na jedną z dostępnych w platformie walut.
  4. Wymienione środki pozostaje już tylko wypłacić. Tak, jak w klasycznym kantorze odbieramy gotówkę, tak w internetowym kantorze wypłacamy je na prywatne konto bankowe i dalej dysponujemy nimi już tak, jak sobie tego zażyczymy.

Warunki korzystania z platformy Giełda Walut

Aby skorzystać z funkcjonalności Giełdy Walut, warto pamiętać o warunkach, jakie należy spełnić, by móc swobodnie sprzedawać i kupować zagraniczne waluty przy jej pomocy.

  1. Każdy użytkownik platformy Giełda Walut musi założyć na niej konto użytkownika online, do czego niezbędne jest zatwierdzenie regulaminu świadczenia usług.
  2. Do rejestracji niezbędny jest też numeru telefonu komórkowego, który pozwoli zatwierdzić i zweryfikować chęć założenia konta, aktywując je.
  3. Ostatnim parametrem wymaganym do rejestracji jest jeszcze adres poczty e-mail, do którego operator będzie nam wysyłać niezbędne informacje na temat oferty. Po każdej wymianie waluty to tutaj będą też docierać faktury i potwierdzenia dokonania rozliczenia.

Z platformy Giełda Walut mogą korzystać też przedsiębiorcy, których obliguje się przy rejestracji konta do wskazania danych identyfikacyjnych firmy jak m.in. numer NIP.

Jak przelać pieniądze do Giełdy Walut?

Metoda zasilenia portfela walutowego w Giełdzie Walut jest równie prosta i przejrzysta, co rejestracja konta i wypłaty wymienionych środków – ale po kolei.

  1. Klient po założeniu konta w Giełdzie Walut, musi zasilić tzw. portfel walutowy za pomocą klasycznego przelewu ze swojego konta bankowego.
  2. Środki, które przelewamy na portfel, docierają w ciągu mniej niż kilku minut dzięki współpracy Giełdy Walut z działającymi w Polsce bankami.
  3. Po zaindeksowaniu, środki możemy wymienić od razu na wskazaną walutę.

Opłaty w Giełdzie Walut

Choć użytkownik Giełdy Walut może liczyć na takie udogodnienia, jak darmowa rejestracja konta czy bezpłatne przelewy do oraz z portfela walutowego, to nie oznacza to rzecz jasna, że nie ponosimy kosztów korzystania z usługi.

Zaglądając do tabeli opłat, można się dowiedzieć, że klient korzystający z usług Giełdy Walut ponosi koszty m.in. za wykonywanie przelewów w walucie obcej do banków innych niż te, które wymienione są na liście.

  • Santander Bank Polska.
  • Alior Bank.
  • PEKAO.
  • PKO BP.
  • Bank Millennium.
  • BNP Paribas.

Jak odebrać wymienioną walutę?

Odebranie waluty, która została już wymieniona z naszej puli przekazanych na portfel środków, jest tak samo prosta, co odwrotna procedura. Co za tym idzie, pieniądze, które zostały wymienione, należy przekazać na nasz rachunek w banku i poczekać, aż się zaindeksują – co potrwa nie dłużej niż kilka minut.

Uwaga! Giełda Walut współpracuje co prawda z praktycznie każdym działającym w Polsce bankiem, gwarantując tym samym szybkość transakcji przekazania wymienionych środków. Należy jednak pamiętać, że nie dotyczy to rachunków zagranicznych – tam zostaną one zindeksowane zgodnie z sesjami przychodzącymi. Może też za to zostać pobrana opłata!

Giełda Walut zalety

Kantory internetowe – dodatkowe informacje

Giełda Walut bez wątpienia nie ma łatwego zadania, patrząc na to, jak wiele kantorów internetowych pojawiło się w ostatnich latach na rynku. Platforma ta nie zapomina zatem o przygotowaniu odpowiedniej ilości asów w rękawie, którymi chce nie tylko wzbudzić zaufanie u klienta, ale i pokazać, że to właśnie ją powinno się wybrać.

  • Wszelkie aktywności na stronie gieldawalut.pl są zabezpieczone szyfrowanym połączeniem SSL.
  • Giełda Walut regularnie sprawdza, czy bieżący poziom zabezpieczeń jest wystarczający i czy aby nie wymaga udoskonaleń.
  • Z każdą transakcją wiąże się darmowa faktura oraz potwierdzenie transakcji wysłane na pocztę e-mail klienta.
  • Klient Giełdy Walut ma możliwość negocjowania kursu, po którym dokona wymiany waluty.
  • Platforma działa pod nadzorem Generalnego Inspektora Informacji Finansowej.
  • Niniejsza platforma pozostaje do dyspozycji klienta całodobowo.
  • Giełda Walut szczyci się na swojej stronie internetowej takimi odznaczeniami, jak Laur Eksperta, Dobra Marka czy Odkrycie 2016 roku.
  • Pod kątem bezpieczeństwa finansów, Giełda Walut nosi tytuły Rzetelna Firma oraz Firma Wiarygodna Finansowo.

Giełda Walut opinie i nasza recenzja

Przyglądając się z bliska ofercie internetowego kantoru Giełda Walut, utwierdzamy się w przekonaniu w jak korzystnej i jednocześnie kłopotliwej sytuacji są takie platformy jak ta. Z jednej strony atrakcyjne kursy walut, usługa szybkich przelewów pozwalająca na błyskawiczne zasilanie i pobieranie wymienionych środków i inne udogodnienia do rozwiązania, które powinny temu operatorowi przysporzyć popularności i wielu klientów.

Z drugiej jednak strony, konkurencja jest pod tym kątem niezwykle zdeterminowana, jako standard traktując coraz więcej korzyści oferowanych przez Giełdę Walut. Nie da się jednak ukryć, że marka Payholding z Wrocławia jest dobrze przygotowana do zaciekłej walki o klienta, dobrze odnajdując się w przestrzeni internetu. Tutaj wszystko jest krótkie, zwięzłe i ma działać szybko – i właśnie na te potrzeby odpowiada zręcznie Giełda Walut. Polecamy bliżej przyjrzeć się jej usługom!

Zalety:

  • Wymiany walut można dokonać przez 24 godziny na dobę oraz 7 dni w tygodniu.
  • Wygodna w nawigacji strona internetowa, która zawiera wszystkie niezbędne informacje na temat oferty.
  • Giełda Walut obsługuje wszystkie duże banki w Polsce, co istotnie skraca czas przelewów do oraz z portfela walutowego.
  • Czytelny i wartościowy wykres zmiany kursu wszystkich walut wyeksponowany tuż pod informacjami o kursie bieżącym.
  • Strona posiada wszelkie niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa, co buduje zaufanie pod kątem odpowiedniej troski o dane, jakie powierzamy operatorowi przy wymianie waluty.
  • Giełda Walut to marka dużej marki Payholding z solidną, ugruntowaną pozycją na rynku wymiany walut online.

Wady:

  • Wąska gama dostępnych walut, ograniczająca się jedynie do czterech najpopularniejszych (dolar, funt, frank szwajcarski i euro).
  • Nieco toporny projekt wizualny strony internetowej, który choć zawiera kluczowe informacje o ofercie – mógłby być bardziej intuicyjny.
  • Stosunkowo wysokie koszty opłat za przelewy wychodzące w obcych walutach do banków spoza listy partnerów platformy.

Giełda Walut – dane kontaktowe

Telefon.

E-mail.

  • pomoc@gieldawalut.com

Giełda Walut nie informuje nas na swojej stronie internetowej o godzinach pracy biura obsługi klienta. Patrząc jednak na stopkę informacyjną na temat znajdującego się pod tym samem adresem Payholding (właściciela tej marki), dowiedzieć się możemy, że firma pracuje od poniedziałku do piątku w dni robocze, od godziny 10:00 do 20:00.

Dane spółki

Biuro prasowe

Nazwa spółki

Payholding Sp. z o. o.

Charakter działalności:
Wymiana walut online
Utworzony:
2013
Numer REGON:
022207267
Numer KRS:
0000472748
Numer NIP:
8943047640
Adres siedziby:
ul. Gwiaździsta 66/22 piętro, 53-413 Wrocław

Zastrzeżenie: Informacje o tej ofercie oraz jej szczegółowych parametrach przedstawiają stan aktualny w momencie powstawania tekstu, tzn. 23 września 2020 roku.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
5/5 - (2 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie