GoldKredyt.pl – recenzja i opinie klientów

Nasza ocena
4.0
Ocena użytkowników
5.0
Zobacz opinie użytkowników

Zalety i wady firmy GoldKredyt

Zalety
 • Pożyczka już od 1 dnia działalności
 • Wnioskowanie w 100% online
 • Bez poręczycieli i zabezpieczeń
 • Opcja odbioru gotówki za pomocą czeku GIRO
 • Dość długi okres kredytowania (do 24 miesięcy)
Wady
 • Weryfikacja klientów w bazach BIG
 • Stosunkowo niska maksymalna kwota pożyczki (do 20 000 zł)

Siedziba firmy

Adres:

Aasa Polska S.A.

Hrubieszowska 2

01-209 Warszawa

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 42000000 PLN
KRS: 0000411939
NIP: 5252528111
REGON: 146017266
Sposób weryfikacjionline
Metoda wypłatyprzelew na konto
Okres spłaty1 - 36 miesięcy
RRSO68,61 %
Oprocentowanie10 %
Kwota1 000 - 20 000 zł
Forma prawna firmymałe i średnie firmy
Pierwsza pożyczka gratisNie
Maks. pierwsza pożyczka1 000 - 20 000 zł
Maks. kolejna pożyczka20000 zł
Czas wypłaty24-48 godzin
Celdowolny
ZabezpieczenieNie

Pozabankowe pożyczki dla działalności gospodarczej czy faktoring dla firm to coraz chętniej wybierane formy finansowania wśród przedsiębiorców. Dlatego ich nisza na rynku stanowi duże pole do popisu dla nowo powstających instytucji pożyczkowych. Jedną z nich jest GoldKredyt.pl. Oto krótka recenzja i opinie klientów na temat tej firmy.

GoldenKredyt.pl – nasza opinia

Własny biznes to marzenie i jeden z celów do zrealizowania dla bardzo wielu osób. Myślą o nim zarówno młodzi ludzie z dobrym pomysłem na siebie, wieloletni pracownicy etatowi chcący zarabiać na własny rachunek, jak i doświadczeni przedsiębiorcy poszerzający zakres swoich działań. Niezależnie od pobudek, każda taka działalność gospodarcza wymaga zainwestowania odpowiedniego kapitału na start.

Pożyczki pozabankowe dla firm to jedno z alternatywnych rozwiązań, które pozwala sfinansować bieżące wydatki przedsiębiorstwa oraz pozyskać środki na niezbędne inwestycje. Jednym z pożyczkodawców, który oferuje na rynku ciekawe pożyczki dla firm, jest GoldKredyt.pl. Należy on do grupy finansowej Aasa Polska S.A. będącej częścią skandynawskiej Aasa Global. Przyjrzyjmy się nieco bliżej pełnej ofercie produktowej dzisiejszego bohatera.

GoldenKredyt.pl – pełna oferta pożyczkowa

Przedsiębiorcy chcący skorzystać z pomocy GoldKredyt.pl mogą zapoznać się ze specjalnie przygotowaną ofertą pożyczkową. Wśród niej dostępne są tzw. pożyczki na działalność gospodarczą dla małych i średnich firm. Jednak o dodatkowe środki może ubiegać się też każdy podmiot gospodarczy już od 1 dnia istnienia.

Jest to bardzo cenna uwaga, zważywszy na to, że to właśnie start-upy oraz firmy znajdujące się we wstępnej fazie działania mają największe kłopoty w pozyskaniu pomocy finansowej z legalnych i bezpiecznych źródeł. GoldKredyt.pl jako alternatywę dla przelewu środków na konto bankowe, proponuje opcję pożyczki na czek GIRO. Za pomocą tej metody pieniądze podejmiesz w dowolnej placówce pocztowej.

Jakie warunki należy spełnić w GoldKredyt.pl?

Przejdźmy zatem do warunków, które musi spełnić każda osoba starająca się o dofinansowanie. Jak podkreśla GoldKredyt.pl, najistotniejszymi wymogami udzielenia pożyczki dla firmy są:

 • pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej,
 • ważny dokument tożsamości przedsiębiorcy, np. dowód osobisty,
 • działalność gospodarcza zarejestrowana w Polsce,
 • brak negatywnych wpisów w bazach dłużników BIG,
 • stały adres zamieszkania na terenie Polski.

Oferta instytucji skierowana jest przede wszystkim do sektora mikro i średnich firm. Jej niezwykle kluczową cechą jest brak dodatkowych zaświadczeń oraz niewielkie formalności. Jedynym dokumentem, jakiego oczekuje GoldKredyt.pl od przyszłego pożyczkodawcy, jest dokument osobisty. Co więcej, pożyczkodawca nie sprawdza obrotów na firmowym rachunku ani nie wymaga wyciągu z konta bankowego. Każdy przedsiębiorca po spełnieniu wszystkich warunków uzyska niezbędne środki bez zabezpieczeń i poręczycieli – i co równie ważne w 100% online.

Aby otrzymać pożyczkę dla firmy w GoldKredyt.pl, wystarczy wypełnić krótki wniosek online dostępny na stronie pożyczkodawcy. Tym samym oszczędzasz czas, który poświęciłbyś na wizytę w stacjonarnej placówce oraz zyskujesz wygodnie rozwiązanie, ponieważ wykonasz wszelkie formalności bez wychodzenia z domu.

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

W propozycjach wielu banków przewija się sporo produktów, które bez wieloletniej wiarygodności finansowej przedsiębiorstwa są trudne – a czasem i niemożliwe do otrzymania. Dlatego przy stawianiu swoich pierwszych kroków z własnym biznesem, pomocnym źródłem finansowania są pożyczki pozabankowe dla firmy. Jednak pamiętaj, że i tym przypadku instytucje pożyczkowe prowadzą dokładną weryfikację tożsamości przyszłych klientów.

Jakie bazy sprawdza GoldKredyt.pl, akceptując wniosek o pożyczkę?

Na stronie internetowej GoldKredyt.pl widnieje informacja, że najważniejszym warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Tak więc możemy się domyślić, że firma przed podjęciem decyzji o pożyczeniu środków, szczegółowo sprawdza bazy dłużników BIG:

 • KRD,
 • BIG InfoMonitor,
 • ERIF.

Jeśli zatem nie posiadasz żadnego negatywnego wpisu w powyższych rejestrach, nie musisz martwić się o to, że firma odmówi Ci pomocy. Dobrą informacją jest również to, że instytucja nie zagląda do BIK.

Wysokość pożyczki, raty i odsetki

Przed podjęciem ostatecznej decyzji, spójrzmy jak prezentują się najważniejsze parametry – w tym koszty pożyczki oraz jej przykład reprezentatywny.

 • Pożyczka na działalność gospodarczą (w tym pożyczka na start): w kwocie od 1 000 do 20 000 zł,
 • Okres spłaty: od 1 miesiąca do 24 miesięcy,
 • Oprocentowanie: 10%,
 • Opłata przygotowawcza: 300 zł,
 • Czas oczekiwania na decyzję: do 1 godziny,
 • Bez poręczycieli i zabezpieczeń,
 • Weryfikacja: w bazach dłużników BIG,
 • Przelew środków: do 1 dnia na koncie bankowym lub odbiór gotówki w dowolnej placówce pocztowej (tzw. pożyczka na czek GIRO),

Spójrzmy teraz na przykład reprezentatywny dostępny na stronie GoldKredyt.pl (stan na 7.05.2020r.).

 • Kwota pożyczki: 10 000 zł,
 • Okres spłaty: 10 miesięcy,
 • Oprocentowanie: 10%,
 • Opłata przygotowawcza: 300 zł,
 • RRSO: 117,62%,
 • Miesięczna rata: 1406,40 zł,
 • Odsetki do spłaty pożyczki: 467,00 zł,
 • Łącznie do spłaty: 14 067, 00 zł.

Proces ubiegania się o środki w GoldKredyt.pl jest szybki – i w całości online. Z całą pewnością jest też znacznie prostszy i mniej sformalizowany niż wnioskowanie o kredyt w banku.

Pożyczka dla firmy w GoldKredyt.pl krok po kroku

Pożyczkodawca zdaje sobie sprawę, że prowadzenie działalności gospodarczej jest zajęciem czasochłonnym i wymagającym sporego nakładu finansów. Dlatego sam proces ubiegania się o pożyczkę przebiega w kilku prostych krokach.

1. Wejdź na stronę goldkredyt.pl i przyjrzyj się bliżej szczegółom oferty.

2. Skorzystaj z suwaków widocznych na kalkulatorze pożyczkowym (na stronie głównej) i wybierz wysokość pożyczki wraz z okresem kredytowania.

3. Kliknij “Złóż wniosek w GoldKredyt oraz wypełnij krótki formularz online.

4. Pożyczkodawca poprosi Cię o wpisanie danych podstawowych, jak imię i nazwisko, PESEL czy numer telefonu. W kolejnych etapach uzupełnij informacje dotyczące Twojego dochodu, zatrudnienia oraz zamieszkania.

5. Poczekaj na weryfikację wniosku. Decyzja o przyznaniu środków powinna przyjść w ciągu 1 godziny (telefonicznie lub mailowo).

6. Jeśli pożyczka została Ci przyznana, w ostatnim etapie musisz uzgodnić z kurierem dogodny termin podpisania umowy.

7. Pieniądze z pożyczki zostaną przesłane niezwłocznie tuż po doręczeniu umowy na adres GolKredyt.pl1.

Pożyczkodawca oprócz bezpośredniego przelewu środków na konto bankowe, oferuje rozwiązanie czeku GIRO. Za pomocą tej metody odbierzesz gotówkę w dowolnej placówce pocztowej lub oddziale Banku Pocztowego, po okazaniu dowodu tożsamości. Skorzystanie z pożyczki na czek GIRO wymaga jednak uiszczenia opłaty w wysokości 13 zł (to wartość jaką pobiera Poczta w związku z realizacją czeku).

Źródło:

1. goldkredyt.pl

Opinie o GoldKredyt (1)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • N
  N
  Natalia
  16.03.2021, 13:17

  Wszystko jasne od początku do końca, nie było ukrytych kosztów więc wszystko ok.

Podobne artykuły
Sprawdź ofertę!