iCredit – opinie klientów i recenzja

Przeglądając dostępne oferty pożyczkowe, można niekiedy odnieść wrażenie, że nie wykazują one między sobą wyraźnych różnic. Do tego grona niewątpliwie nie należy jednak iCredit – to instytucja pożyczkowa o bardzo oryginalnym i konkurencyjnym pomyśle na siebie. Obecna w Polsce od 2014 roku, należy do dużej grupy Easy Asset Management z Bułgarii, która sama na rynku usług pozabankowych działa od 2005 roku. Specjalnością iCredit jest ściśle spersonalizowana oferta pożyczkowa. Firma zdecydowała się odpowiedzieć na dwie ważne potrzeby: optymalna wysokość raty oraz czytelnie przedstawione procedury ze strony doradcy kredytowego. Sprawdzamy szczegóły oferty iCredit.

Jak wygląda oferta iCredit?

Firma iCredit specjalizuje się w usługach pozabankowych, które kierowane są do osób preferujących tradycyjne metody pożyczania. Choć promuje ona swoje usługi online i umożliwia pozostawienie kontaktu za pośrednictwem przejrzystej strony internetowej, to jednak weryfikacja i decyzja odbywa się poprzez rozmowę z doradcą kredytowym.

W zależności od preferencji klienta, iCredit może przeprowadzić rozmowę telefonicznie lub umówić się na spotkanie w domu klienta. Co za tym idzie, możemy tutaj mówić o specyficznej odmianie tzw. pożyczki domowej – wciąż budzącej duże zainteresowanie.

Oferta iCredit dzieli się na dwie odmiany, spośród których zainteresowany może wybrać opcję dla siebie.

 • iCredit tygodniowy.
  Klasyczna forma pożyczki, która opiera się na zasadzie równych rat tygodniowych. Wybierając tę taryfę, klient pożycza nawet do 11 500 zł bez wychodzenia z domu, a także otrzymuje błyskawiczny przelew usługą Blue Media lub gotówkę prosto do rąk. Co więcej, na życzenie istnieje także wartościowa i przydatna opcja refinansowania pożyczki.
 • iCredit Senior.
  Zgodnie z nazwą, ten produkt skierowany jest do seniorów ceniących sobie proste, zwięzłe i czytelne warunki oferty. W tej taryfie pożyczyć można nieco mniej, bo do 8500 złotych, co rekompensują jednak formalności uproszczone do minimum oraz spłata w ratach miesięcznych. Także i seniorzy mogą liczyć na błyskawiczną wypłatę przyznanych środków prosto na konto bankowe, ale wybrać mogą również przekazanie gotówki do ręki.
iCredit strona www
https://icredit.pl/

Jak wziąć pożyczkę w iCredit?

Otrzymanie pożyczki w iCredit jest proste, choć warto pamiętać, że proces ten różni się znacząco od tego, znanego z firm oferujących np. pożyczki online. Przedstawiamy proces wnioskowania o finansowanie w obu dostępnych taryfach.

iCredit tygodniowy

 1. Wejdź na stronę internetową icredit.pl oraz wybierz za pomocą kalkulatora interesującą kwotę pożyczki, a następnie okres finansowania w wygodnych ratach comiesięcznych.
 2. Złóż wniosek o pożyczkę w iCredit podając swoje imię oraz numer telefonu.
 3. Na wskazany numer oddzwoni doradca, który umówi spotkanie w domu klienta, a następnie przeprowadzi weryfikację tożsamości oraz wysokości uzyskiwanych dochodów.
 4. Po wydaniu decyzji pożyczkowej, przyznane środki zostają wypłacone szybkim przelewem Blue Media na wskazany numer konta bankowego lub przekazane w formie gotówki do ręki. W tej pierwszej opcji środki docierają na konto błyskawicznie, niezależnie od banku.

iCredit Senior

 1. Aby złożyć wniosek o pożyczkę, można zarówno pozostawić kontakt na stronie internetowej – jak w przypadku pożyczki tygodniowej – jak i zadzwonić bezpośrednio na numer 221 221 100*.
 2. Doradca kredytowy oddzwoni i umówi spotkanie w dogodnym dla klienta miejscu i terminie, włącznie z możliwością spotkania w domu pożyczkobiorcy.
 3. Wskazując kwotę pożyczki, ustalany jest także termin spłaty w formie comiesięcznych rat.
 4. Klient sam ocenia, czy jest ostatecznie zainteresowany przedstawioną ofertą pożyczki.
 5. Środki mogą zostać wypłacone zarówno na konto bankowe szybkim przelewem, jak i w formie gotówki do ręki.
 6. Spłata może odbywać się przelewami bankowymi lub gotówkowo – do ręki doradcy.

Incredit zastrzega, że w obu przypadkach spotkanie z doradcą nie zobowiązuje do zaciągnięcia pożyczki i odbywa się po umówieniu go zgodnie z oczekiwaniami klienta. Firma zobowiązuje się do zachowania pełnej dyskrecji.

Jakie są warunki otrzymania pożyczki?

Udzielenie pożyczki przez iCredit oparte jest na bardzo prostych i czytelnych warunkach, szczególnie w przypadku oferty skierowanej do seniorów. Przedstawiamy zestaw ogólnych wymagań, które dotyczą każdego klienta – niezależnie od wybranego rodzaju oferty.

 • Klientem firmy może zostać osoba, która jest pełnoletnia i legitymuje się dowodem osobistym oraz posiada polskie obywatelstwo.
 • Dodatkowo, niezbędne jest posiadanie stałego źródła dochodu oraz stałego miejsca zamieszkania w Polsce.

W porównaniu do firm oferujących pożyczki online, iCredit zakłada wyjątkowo mało restrykcyjne wymagania. Nie jest konieczne ani posiadanie konta bankowego, ani wzorowej zdolności kredytowej, badanej na podstawie np. raportu z Biura Informacji Kredytowej. Oznacza to, że wniosek mogą złożyć także osoby z negatywną historią kredytową.

Jak wygląda proces weryfikacji klienta? Jakie bazy są sprawdzane?

Jak wspomnieliśmy już wyżej w sekcji warunków, iCredit podchodzi wyjątkowo nietypowo do kwestii weryfikacji klienta. Firma sprawdza jedynie jego tożsamość na podstawie wglądu w dowód osobisty podczas spotkania z doradcą, a także sprawdzenia wysokości oraz regularności dochodów. Dokonuje tego na dwa dostępne sposoby.

 • Doradca prosi o przedstawienie wyciągu z konta przedstawiającego stałe, regularne i odpowiedniej wysokości wpływy z ostatnich 3 miesięcy.
 • W przypadku seniorów, wystarczy zaświadczenie o przyznanej rencie czasowej.

Poza weryfikacją tożsamości i dochodów, iCredit nie sprawdza historii kredytowej poprzez np. pobranie raportu z KRD lub weryfikację zdolności na podstawie wpisów w BIK. To skraca do minimum czas wnioskowania, a przy tym może zwiększyć u niektórych osób szansę na otrzymanie pożyczki bez BIK. Warto jednak pamiętać, że i tutaj iCredit ma swoje ramy działania – firma nie udziela pożyczek osobom, które posiadają zajęcia komornicze. Na finansowanie mogą liczyć jedynie te osoby, które posiadają co najwyżej tzw. zadłużenie komornicze.

Wysokość pożyczki, koszty i termin spłaty

Parametry dostępnych pożyczek różnią się rzecz jasna w zależności od tego, jaki rodzaj oferty zdecydujemy się wybrać dla siebie. Przedstawiamy wszelkie informacje na temat wysokości, terminu spłaty oraz kosztów, które warto poznać przed złożeniem wniosku o kontakt z doradcą.

iCredit tygodniowy

 • Minimalna kwota pożyczki wynosi już 700 złotych, z kolei maksymalnie może to być nawet 11 500 złotych.
 • Choć spłata zachodzi w cotygodniowych ratach, to termin spłaty wyrażany jest w miesiącach. Jego wysokość zmienia się proporcjonalnie do kwoty. Przy niższych wartościach może to być 13 miesięcy, a maksymalnie iCredit pożycza na 54 miesiące.

Koszt pożyczki na reprezentatywnym przykładzie.

 • Kwota pożyczki: 2220 zł.
 • Okres: cotygodniowe raty przez 49 miesięcy.
 • Wysokość raty tygodniowej: 64 zł.
 • Odsetki stałe: 7,2%.
 • Kwota odsetek: 85,26 zł.
 • Prowizja administracyjna: 89 zł.
 • Prowizja za udzielenie pożyczki i zarządzanie: 761,74 zł.
 • Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 119,60 %.
 • Całkowity koszt pożyczki: 936 zł.
 • Całkowita kwota pożyczki do spłaty: 3136 zł.

iCredit Senior

 • Minimalna kwota pożyczki dla seniorów to 900 złotych, a maksymalnie może ona wynieść nawet 8500 złotych.
 • Termin spłaty ustalić można na minimalnie 5 miesięcy, a maksymalnie 16 miesięcy. Wartość ta zmienia się proporcjonalnie do kwoty pożyczki – przy niższych kwotach okres pożyczki jest krótszy, a przy większych rośnie.

Koszt pożyczki na reprezentatywnym przykładzie.

 • Kwota pożyczki: 2900 zł.
 • Okres: 14 miesięcy.
 • Wysokość raty miesięcznej: 306 zł.
 • Odsetki stałe: 7,2%.
 • Kwota odsetek: 145,99 zł.
 • Prowizja administracyjna: 89 zł.
 • Prowizja za udzielenie pożyczki i zarządzanie: 1149,01 zł.
 • Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 96,03 %.
 • Całkowity koszt pożyczki: 1384 zł.
 • Całkowita kwota pożyczki do spłaty: 4284 zł.

Co w sytuacji opóźnienia spłaty pożyczki?

W przypadku pojawienia się kłopotów z terminową spłatą pożyczki, iCredit ponownie wychodzi naprzeciw potrzebom swoich klientów. Firma przewiduje możliwość skorzystania z tzw. refinansowania pożyczki, które oznacza wydłużenie terminu spłaty oraz zmianę wysokości raty na bardziej optymalną. W ten sposób zobowiązanie nie musi być aż tak dużym wydatkiem, a klient unika ryzyka pojawienia się np. odsetek karnych za opóźnienie, wpisania do BIK i objęcia działaniami windykacyjnymi.


Dane firmy

Nazwa firmy: iCredit Sp. z o.o.

Adres: ul. Orla 13/10, 90-317 Łódź

Początek działalności: 2014

KRS: 0000495693

REGON: 147054022

NIP: 5213664459

Kapitał zakładowy: 200 000 zł

Właściciel: Easy Asset Management

Dane kontaktowe

Poczta e-mail: bok@icredit.pl

Telefon kontaktowy: 221 221 100

Godziny pracy biura: poniedziałek-piątek: 9:00-17:00

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3/5 - (18 votes)
Komentarze (3)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • B
  B

  Bogumił

  26.10.2023, 09:57

  Wyróżniający się komentarz

  To firma oszukańców, naciągaczy i złodziei.
  Zastraszają i nękają ludzi.

  • S
   S

   Sandra

   12.02.2024, 15:24

   Wyróżniający się komentarz

   zgadzam sie ja tez mam podobne odczucia.

 • A
  A

  Anna W

  31.12.2023, 13:27

  Wyróżniający się komentarz

  Ja nie narzekam

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie