Idea Bank sesje przychodzące i wychodzące

Idea Bank

Od czego zależą godziny księgowania w Idea Bank?

Godziny księgowania to kwestia, która interesuje wielu klientów polskich banków. W chwili obecnej istnieje szereg innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym można w szybki sposób sprawdzić, kiedy wysłane pieniądze pojawią się na koncie adresata. W Polsce system przelewów bankowych nosi nazwę ELIXIR. Jest to elektroniczny system rozliczeń międzybankowych, dzięki któremu można realizować przelewy w polskiej walucie. Pozwala on na realizowanie płatności uznaniowych oraz obciążeniowych – dotyczy to osób fizycznych, osób prowadzących działalność gospodarczą oraz instytucji bankowych. Dzięki sesjom ELIXIR czas realizacji przelewu został skrócony do minimum – jeśli wysyłamy go w dniu roboczym, to na przelew poczekamy najczęściej maksymalnie kilka godzin. Inaczej jest w przypadku wysyłania przelewów w weekend – w takich sytuacjach przelewy są wysyłane w następnym dniu roboczym.

Sesje wychodzące:

09:30

I Sesja wychodząca Elixir

Dyspozycja przelewu musi być złożona do godziny 09:30

13:30

II Sesja wychodząca Elixir

Dyspozycja przelewu musi być złożona do godziny 13:30

16:00

III Sesja wychodząca Elixir

Dyspozycja przelewu musi być złożona do godziny 16:00

Sesje przychodzące:

10:30

I Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie 10:30

14:30

II Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie 14:30

16:30

III Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie 16:30

Idea Bank – krótka historia

Sprawdź również:

Idea Bank Spółka Akcyjna (dawniej GMAC Bank Polska) to polski bank, który swoją działalność rozpoczął w 1991 roku. Idea Bank zajmuje się obsługą finansową małych instytucji – mikro i małych przedsiębiorstw. Obowiązki prezesa pełni w chwili obecnej Jerzy Pruski. W przeszłości bank funkcjonował również pod nazwą Polbank SA oraz Opel Bank SA. Obecna nazwa, czyli Idea Bank S.A. powstała w 2010 roku.

Kiedy dojdzie przelew w Idea Bank?

Duża liczba klientów banków zastanawia się, kiedy dojdzie wysłany przez nich przelew na konto w Idea Bank. Na dokładną godzinę zaksięgowania przelewu mają wpływ godziny księgowania w banku nadawcy oraz w banku odbiorcy. Zapraszamy do skorzystania z kalkulatora ELIXIR – dzięki niemu można sprawdzić, kiedy przelew pojawi się na naszym koncie.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3.4/5 - (34 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie