Idea Money faktoring – opinie i recenzja

Nasza ocena
4.7
Ocena użytkowników
4.4
Zobacz opinie użytkowników

Siedziba firmy

Adres:

Idea Money S.A.

ul. Przyokopowa 33

01-208 Warszawa

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 10.783.162,00 (opłacony w całości) PLN
KRS: 0000292108
NIP: 7010090534
REGON: 141138798
Prowizja 1%
Kwota10 000 - 3 500 000 zł
Wiek firmy0 miesięcy
Czas wypłaty24 godziny
Wartość faktury100 %
Limit finansowaniaindywidualnie
Opłaty i prowizje0,04%
? za każdy 1 dzień finansowania

Usługi faktoringu w ostatnich latach zdobywają sporą popularność. Głównie za zasługą nowoczesnych startupów z branży fintech, które udowadniają, że nie trzeba być bankiem, aby w godny zaufania sposób wspierać bieżącą działalność finansową biznesów. Dobrym przykładem na potwierdzenie tych słów jest Idea Money faktoring.

Wsparcie w prowadzeniu działalności biznesowej to naturalna czynność, na którą decyduje się wiele podmiotów. Dzięki kredytom szczególnie te mniejsze działalności gospodarcze mogą w ogóle stanąć na nogi i wkroczyć do gry, za to faktoring jest często wybieranym narzędziem do podtrzymywania optymalnej płynności finansowej firm w bezpośrednim kontakcie z jej kontrahentami. Nieopłacone faktury potrafią w końcu spędzać sen z powiek – zarówno przedsiębiorcom, jak i ich poddostawcom. Takie firmy jak Idea Money zapewniają skuteczne wsparcie.

Idea Money faktoring – podstawowe informacje

Oficjalnie Idea Money wkroczyło na rynek w 2012 roku. Za swój znak rozpoznawczy ta firma obrała wspomaganie prowadzących biznes, którzy mogą otrzymać finansowanie nawet w 1 dzień. W ten sposób, przedsiębiorcy regularnie obracający wieloma fakturami mogą na chwilę odetchnąć, uzyskując środki do kieszeni niezależnie od wskazanego w fakturze terminu zapłaty. A z tym bywają problemy – szczególnie w czasach kryzysu wielu kontrahentów ma kłopoty płynnościowe – i to niezależnie od swojej dobrej woli.

Idea Money szybko dostosowało się do obowiązujących trendów i oparło swoją działalność przede wszystkim na nowoczesnej wizualnie, przejrzystej i wygodnej w obsłudze stronie internetowej, umożliwiającej wsparcie finansowe dla licznych podmiotów. Zarówno działalności gospodarczych, małych i średnich przedsiębiorstw, jak i freelancerów i osób na własnej działalności, a także startupów.

Idea Money faktoring – na czym polegają te usługi?

Usługi, jakie oferuje Idea Money, pokrywają się z ogólną definicją dotyczącą finansowania przedsiębiorstw w formie faktoringu. Skierowane są one przede wszystkim do przedsiębiorców, którzy wykonali określoną usługę zgodnie z umową, jednak faktura wystawiona została ze stosunkowo długim terminem płatności. Może być on odległy, za to pieniądze na bieżące potrzeby mogą pojawić się już teraz – i wówczas pomocny okazuje się faktoring.

Firma taka jak Idea Money przekazuje nam środki wprost do kieszeni, za to nowym wierzycielem naszego kontrahenta staje się w ten sposób firma faktoringowa – i to jej teraz zleceniodawca będzie musiał w określonym terminie zapłacić określoną sumę pieniędzy. Z usług faktoringowych można korzystać zarówno jednorazowo, epizodycznie w zależności od potrzeby, lub regularnie, jeżeli wymaga tego specyfika naszej działalności.

Sprawdź także firmy:

Jak skorzystać z usług opisywanej firmy faktoringowej?

Aby skorzystać z usług Idea Money i szybko wzmocnić płynność swojej bieżącej sytuacji finansowej, niezbędne będzie przejście przez kilka prostych etapów, których realizacja odbywa się oczywiście w 100% online i nie wymaga od nas zaangażowania zbyt wiele czasu. Sprawdźmy, jak to działa w przypadku recenzowanej dziś firmy.

 1. Wejdź na stronę ideamoney.pl i zamów indywidualną konsultację za pomocą formularza, w którym należy podać podstawowe dane do kontaktu zwrotnego.
 2. Po oddzwonieniu przez konsultanta Idea Money, otrzymamy pełne informacje na temat oferty oraz dopełnimy pozostałych do podpisana umowy formalności.
 3. Po podpisaniu umowy, limit faktoringowy pozostaje do naszej dyspozycji jeszcze tego samego dnia!

Jakie bazy weryfikuje Idea Money faktoring?

Nie ma wątpliwości, że do skorzystania z usług Idea Money niezbędne będzie przejście weryfikacji, która pozwoli ocenić ryzyko związane z udzieleniem finansowania. Do wstępnej weryfikacji potrzebne będzie podanie podstawowych danych, może się to odbyć poprzez przesłanie skanu dowodu. Do faktoringu z limitem 100 000 złotych wystarczy spełnienie tylko tej niewielkiej formalności. W późniejszej fazie weryfikacji przy wyższych kwotach Idea Money może poprosić także np. o wyciąg z konta czy pobrać raport z BIK na temat naszej firmy.

Idea Money faktoring – z czego składa się oferta?

Oferta Idea Money składa się z dwóch taryf uzależnionych od podstawowych preferencji klienta. Przyjrzyjmy się szczegółom na ich temat.

Finansowanie Express

 • Prowizje od 1,19% za 30 dni finansowania.
 • 30 dni bezpłatnego wydłużenia finansowania.
 • Finansowanie od 10 000 – 300 000 zł.
 • Możliwe finansowanie na podstawie skanu dowodu osobistego – minimum formalności (do 100 000 zł).
 • Decyzja o przyznaniu limitu w 24h.
 • Prosty abonament 6 lub 12 miesięcy.
 • Firmy od 1 dnia działalności.
 • Terminy Płatności do 90 dni.
 • Każda Branża.

Finansowanie Standard

 • Finansowanie Faktur Pojedynczych.
 • Finansowanie na Cesji Globalnej.
 • Finansowanie od 10 000 – 5 000 000 zł.
 • Finansowanie 1:1.
 • Decyzja o przyznaniu limitu w 24h.
 • Terminy Płatności do 120 dni.
 • Prowizje od 0,04% za dzień.
 • Rozliczanie dzienne.
 • Prowizja pobierana od wypłacanej faktury.
 • Prowizja minimalna liczona od realnej wartości niewykorzystanego limitu, a nie od całej wartości.
 • Każda Branża.

Idea Money ma do zaproponowania także absolutną nowość w ofertach faktoringowych, czyli produkt IP Quick. W jego przypadku – Klient samodzielnie podejmuje decyzję, czy wysłać do Kontrahenta zawiadomienie o cesji. Dzięki temu przyśpieszona jest wypłata środków na konto bez czekania na informację zwrotną od Kontrahenta.

Czy Idea Money oferuje faktoring cichy i odwrotny?

Faktoring, jak wiadomo, może przyjąć różne formy i polegać na zróżnicowanych usługach skierowanych do klientów o różnych potrzebach. Choć Idea Money ma dość prostą i ograniczoną ofertę pod względem poszczególnych odmian faktoringu, to przyjrzyjmy się jednak, jakie są najpopularniejsze alternatywne formy tego typu finansowania.

 • Faktoring cichy.
  Faktoring ten, jest dostępny w Idea Money, pozwala na opłacenie należnych faktur w wyznaczonym terminie bez konieczności informowania o tym kontrahenta. To najbardziej dyskretna forma faktoringu.
 • Faktoring odwrotny.
  Faktoring odwrotny, również jest dostępny w Idea Money, polega na finansowaniu np. zakupów dokonywanych przez przedsiębiorstwo, przekazując środki na ich pokrycie od razu do odbiorcy. Przedsiębiorca za to płaci później, w dogodnym dla siebie terminie.

Idea Money faktoring – czym się wyróżnia?

Idea Money to kolejny gracz na rynku usług faktoringowych, który w atrakcyjnym wizualnie opakowaniu chce zaoferować swoim klientom konkurencyjne usługi, z których płynie nadrzędna korzyść – szybkość i łatwa dostępność.

 • Idea Money oferuje usługi faktoringowe nie tylko dla klasycznych działalności gospodarczych, ale i form zarobkowych popularnych szczególnie w ostatnim czasie – czyli startupów, freelancingu i osób z jednoosobową działalnością gospodarczą.
 • Limit faktoringu w ten firmie to aż 5 000 000 zł z prowizją za dzień od 0,04%.
 • Limit do 100 000 złotych można otrzymać tylko na podstawie skanu dowodu osobistego!
 • Opisywany operator oddaje do dyspozycji swoich klientów także nowoczesną i wygodną aplikację mobilną IdeaFaktor24, która umożliwia szybkie przekazywanie faktur do rozliczenia ze smartfona niezależnie od miejsca i czasu.
 • Idea Money może pochwalić się takimi osiągnięciami, jak zdobycie tytułu Firma Przyjazna Klientowi, Laur Eksperta, Mocna Firma Godna Zaufania 2016 czy Finansowa Marka Roku 2019.
 • Przedsiębiorca może skorzystać z usługi tzw. faktoringu w abonamencie, który polega na uiszczaniu stałej opłaty comiesięcznej w zamian za stałą gwarancję płynności finansowej.
 • Jeżeli klient nie wie, jaką ofertę dobrać, może liczyć na profesjonalne i spersonalizowane doradztwo.
Idea Money strona faktoringu

Dane kontaktowe dla klientów

Informacje na temat spółki

Idea Money

Idea Money SA

Rodzaj:
Firma faktoringowa
Numer REGON:
141138798
Numer NIP:
7010090534
Numer KRS:
0000292108
Data rejestracji KRS:
26 listopada 2007
Godziny pracy:

Poniedziałek-piątek; 9:00-17:00

Adres firmy

ul. Przyokopowa 33, 01-208, Warszawa

Zastrzeżenie: Informacje o ofercie tej firmy faktoringowej oraz jej elementach przedstawiają stan aktualny w momencie aktualizowania tego tekstu, tzn. 07 czerwca 2020 roku.

Komentarze (2)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • R
  R
  Robert
  30.06.2021, 17:14

  Faktoring obowiązujący przy kredycie powinien się skończyć wraz z kredytem, a tym czasem nie słusznie, nie zgodnie z umową, zostają mi naliczone opłaty za faktoring. I wpisują mnie do KRD. Nigdy z ich faktoringu nie korzystałem. Wysyłam pisma z wyjaśnieniami, a tymczasem zero możliwości dogadania

  • J
   J
   Jakub Szymczak
   06.08.2021, 11:43

   Dzień dobry, umowa była zawierana przez ówczesnego operatora – Idea Bank. Obecnie Idea Money jest oddzielnym podmiotem zajmującym się tylko i wyłącznie usługami faktoringowymi. Proszę o kontakt pod numerem tel.: 503316738. Pomogę rozwiązać sytuację. Pozdrawiam, Jakub Szymczak Menedżer ds. Rozwoju Sieci Partnerskiej, Idea Money SA.

Podobne artykuły
Sprawdź ofertę!