Idea Money faktoring – opinie i recenzja

Nasza ocena
3.5
Ocena użytkowników
5.0
Zobacz opinie użytkowników

Siedziba firmy

Idea Bank SA

ul. Przyokopowa 33

01-208 Warszawa

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 156 803 962 PLN

KRS: 0000026052

NIP: 5260307560

REGON: 011063638

Wiek firmy12 miesięcy
Czas wypłaty24 godziny
Wartość faktury100 %
PromocjeTak
Limit faktoringowyindywidualnie
Opłaty i prowizje0,078%

Usługi faktoringu w ostatnich latach zdobywają systematyczną popularność, głównie za zasługą nowoczesnych startupów z branży fintech, które udowadniają, że nie trzeba być bankiem, aby w godny zaufania sposób wspierać bieżącą działalność finansową biznesów. Sektor bankowy nie pozostaje jednak bierny wobec konkurencji, w zręczny sposób zabiegając o względy klientów. Dobrym przykładem na potwierdzenie tych słów jest Idea Money faktoring.

Wsparcie w prowadzeniu działalności biznesowej to naturalna czynność, na którą decyduje się wiele podmiotów. Dzięki kredytom szczególnie te mniejsze działalności gospodarcze mogą w ogóle stanąć na nogi i wkroczyć do gry, za to faktoring jest często wybieranym narzędziem do podtrzymywania optymalnej płynności finansowej firm w bezpośrednim kontakcie z jej kontrahentami. Nieopłacone faktury potrafią w końcu spędzać sen z powiek – zarówno przedsiębiorcom, jak i ich poddostawcom. Takie firmy jak Idea Money zapewniają skuteczne wsparcie.

Idea Money faktoring – podstawowe informacje

Zarówno nazwa, jak i prezencja wizualna Idea Money faktoring w oczywisty sposób nasuwają skojarzenia z Idea Bankiem. Nie bez przyczyny – to właśnie ta instytucja bankowa powołała do życia w 2007 roku odrębną spółkę akcyjną, której celem było wprowadzenie na rynek usług faktoringowych nowej marki oferujących konkurencyjne usługi dla przedsiębiorców.

Oficjalnie Idea Money wkroczyło na rynek w 2012 roku, za swój nadrzędny znak rozpoznawczy obierając możliwość przekazania środków do prowadzącego biznes nawet tego samego dnia od złożenia przez niego wniosku. W ten sposób, przedsiębiorcy na co dzień obracający wieloma fakturami mogą otrzymać chwilę wytchnienia, uzyskując środki do kieszeni niezależnie od wskazanego w fakturze terminu zapłaty – z którym szczególnie w czasach kryzysu wielu kontrahentów może mieć problem niezależnie od swojej dobrej woli.

Idea Money szybko dostosowało się do obowiązujących trendów i oparło swoją działalność przede wszystkim na nowoczesnej wizualnie, przejrzystej i wygodnej w obsłudze stronie internetowej umożliwiającej wsparcie finansowe dla licznych podmiotów – zarówno działalności gospodarczych, małych i średnich przedsiębiorstw, jak i freelancerów i osób na własnej działalności, a także startupów.

Idea Money faktoring

Idea Money faktoring – na czym polegają te usługi?

Usługi, jakie oferuje Idea Money, pokrywają się z ogólną definicją dotyczącą finansowania przedsiębiorstw w formie faktoringu. Skierowane są one przede wszystkim do przedsiębiorców, którzy wykonali określoną usługę zgodnie z umową, jednak faktura wystawiona została ze stosunkowo długim terminem płatności. Może być on odległy, za to pieniądze na bieżące potrzeby mogą pojawić się już teraz – i wówczas pomocny okazuje się faktoring.

Firma taka jak Idea Money przekazuje nam środki wprost do kieszeni, za to nowym wierzycielem naszego kontrahenta staje się w ten sposób firma faktoringowa – i to jej teraz zleceniodawca będzie musiał w określonym terminie zapłacić określoną sumę pieniędzy. Z usług faktoringowych można korzystać zarówno jednorazowo, epizodycznie w zależności od potrzeby, lub regularnie, jeżeli wymaga tego specyfika naszej działalności.

Sprawdź także firmy:

Jak skorzystać z usług opisywanej firmy faktoringowej?

Aby skorzystać z usług Idea Money i szybko wzmocnić płynność swojej bieżącej sytuacji finansowej, niezbędne będzie przejście przez kilka prostych etapów, których realizacja odbywa się oczywiście w 100% online i nie wymaga od nas zaangażowania zbyt wiele czasu. Sprawdźmy, jak to działa w przypadku recenzowanej dziś firmy.

 1. Wejdź na stronę ideamoney.pl i wybierz zakładkę „oferta”, a następnie z listy „produkty” wskaż rodzaj faktoringu, jaki Cię interesuje.
 2. Z jednej strony może to być faktoring w abonamencie w formie stałej miesięcznej opłaty, która zapewnia stałą obsługę z gwarancją płynności finansowej. Z drugiej klient może zamówić indywidualną konsultację za pomocą formularza, w którym należy podać podstawowe dane do kontaktu zwrotnego.
 3. Po oddzwonieniu przez konsultanta Idea Money, otrzymamy pełne informacje na temat oferty oraz dopełnimy pozostałych do podpisana umowy formalności.
 4. Po podpisaniu umowy, limit faktoringowy pozostaje do naszej dyspozycji jeszcze tego samego dnia!

Jakie bazy weryfikuje Idea Money faktoring?

Nie ma wątpliwości, że do skorzystania z usług Idea Money niezbędne będzie przejście weryfikacji, która pozwoli ocenić ryzyko związane z udzieleniem finansowania. Niestety, firma na swojej stronie, ani w udostępnionych plikach regulaminowych nie przedstawia konkretnych informacji na temat tego, w jaki konkretny sposób to przebiega i w oparciu o jakie dane wydawana jest decyzja. Pozostaje zatem domniemywać, że drogą rozmowy z konsultantem konieczne będzie przedstawienie np. wyciągu z konta, a także może zostać pobrany raport z BIK.

Idea Money faktoring – z czego składa się oferta?

Jak wspomniano już wyżej, oferta Idea Money składa się z dwóch taryf uzależnionych od podstawowych preferencji klienta. Przyjrzyjmy się szczegółom na ten temat na podstawie informacji zawartych na stronie internetowej.

 • Faktoring abonament.
  – Klient uiszcza stałą opłatę każdego miesiąca.
  – Limit faktoringowy ograniczony jest do 300 000 złotych.
  – Finansowanie może objąć faktury dowolnej ilości.
  – Pakiet ten obejmuje dodatkowe 30 dni na płatność.
  – Z abonamentem zsynchronizowana jest też aplikacja mobilna IdeaFaktor24.
 • Faktoring dla Ciebie.
  – Wypłata do 100% wysokości faktury.
  – Dostępna już od 1 dnia działalności.
  – Zróżnicowane modele rozliczeń.
  Usługa ta oparta jest na indywidualnej konsultacji z pracownikiem Idea Money, którą zamówić można poprzez zostawienie kontaktu na stronie głównej za pomocą formularza. Konieczne będzie tu tylko podanie imienia, nazwiska, adresu e-mail, numeru telefonu oraz numeru NIP.

Czy Idea Money oferuje faktoring cichy i odwrotny?

Faktoring, jak wiadomo, może przyjąć różne formy i polegać na zróżnicowanych usługach skierowanych do klientów o różnych potrzebach. Choć Idea Money ma dość prostą i ograniczoną ofertę pod względem poszczególnych odmian faktoringu, to przyjrzyjmy się jednak, jakie są najpopularniejsze alternatywne formy tego typu finansowania.

 • Faktoring cichy.
  Faktoring ten, niedostępny w Idea Money, pozwala na opłacenie należnych faktur w wyznaczonym terminie bez konieczności informowania o tym kontrahenta. To najbardziej dyskretna forma faktoringu.
 • Faktoring odwrotny.
  Faktoring odwrotny, również niedostępny w Idea Money, polega na finansowaniu np. zakupów dokonywanych przez przedsiębiorstwo, przekazując środki na ich pokrycie od razu do odbiorcy. Przedsiębiorca za to płaci później, w dogodnym dla siebie terminie.

Idea Money faktoring – czym się wyróżnia?

Idea Money to kolejny gracz na rynku usług faktoringowych, który w atrakcyjnym wizualnie opakowaniu chce zaoferować swoim klientom konkurencyjne usługi, z których płynie nadrzędna korzyść – szybkość i łatwa dostępność. 0,

 • Idea Money oferuje usługi faktoringowe nie tylko dla klasycznych działalności gospodarczych, ale i form zarobkowych popularnych szczególnie w ostatnim czasie – czyli startupów, freelancingu i osób z jednoosobową działalnością gospodarczą.
 • Opisywany operator oddaje do dyspozycji swoich klientów także nowoczesną i wygodną aplikację mobilną IdeaFaktor24, która umożliwia szybkie przekazywanie faktur do rozliczenia ze smartfona niezależnie od miejsca i czasu, w którym się znajdujemy.
 • Idea Money może pochwalić się takimi osiągnięciami, jak zdobycie tytułu Firma Przyjazna Klientowi, Laur Eksperta, Mocna Firma Godna Zaufania 2016 czy Finansowa Marka Roku 2019.
 • Opisywana firma faktoringowa jest powiązana z bankiem Idea Bank oferującym usługi dla przedsiębiorców, korporacji i dużych firm.
 • Przedsiębiorca może skorzystać z usługi tzw. faktoringu w abonamencie, który polega na uiszczaniu stałej opłaty comiesięcznej w zamian za stałą gwarancję płynności finansowej.
 • Jeżeli klient nie wie, jaką ofertę dobrać, może on liczyć na profesjonalne i spersonalizowane doradztwo.
Idea Money strona faktoringu

Dane kontaktowe dla klientów

Informacje na temat spółki

Idea Money

Idea Money SA

Rodzaj:
Firma faktoringowa
Numer REGON:
141138798
Numer NIP:
7010090534
Numer KRS:
0000292108
Data rejestracji KRS:
26 listopada 2007
Godziny pracy:

Poniedziałek-piątek; 9:00-17:00

Adres firmy

ul. Przyokopowa 33, 01-208, Warszawa

Zastrzeżenie: Informacje o ofercie tej firmy faktoringowej oraz jej elementach przedstawiają stan aktualny w momencie powstawania tekstu, tzn. 23 listopada 2020 roku.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz

Podobne artykuły