Ikano Bank – opinie klientów i recenzja

Ikano Bank to instytucja finansowa, z której ofertą mogłeś spotkać się podczas zakupów w sklepie sieci IKEA. Bank udziela rat na cały asortyment oraz usługi oferowane przez jednego z największych sprzedawców mebli na świecie. Co ciekawe, swoim klientom proponuje również inne produkty kredytowe. Sprawdźmy, jakie i co na ich temat sadzą sami zainteresowani.

O ofercie Ikano Banku trudno usłyszeć podczas oglądania reklam w telewizji czy słuchania radia. Większość zainteresowanych twierdzi, że instytucja udziela kredytu osobom niewypłacalnym, a inni w ogóle nie mają wyrobionego zdania na temat tego szwedzkiego banku. Okazuje się jednak, że w innych krajach cieszy się on znacznie większą popularnością. Ikano jest instytucją oferującą kredyty w wielu państwach, w tym m.in. w Niemczech, Danii czy w Polsce.

Co wiemy o Ikano Bank?

Jest to szwedzki bank, który należy do grupy Ikano, czyli twórcy popularnych sklepów meblowych IKEA. Instytucja została założona w 1988 w Szwecji, a od 2010 roku działa również w Polsce. W swojej ofercie oprócz usługi „IKEA raty” bank oferuje również: karty kredytowe, kredyty gotówkowe czy finansowanie zakupu fotowoltaiki.

Ikano Bank należy do Związku Banków Polskich oraz współpracuje z Biurem Informacji Kredytowej. Instytucja przeszła pozytywnie Audyt Etyczny za 2021 rok 1, dokonywany przez Komisję Etyki. Certyfikat stanowi potwierdzenie, moralnej i prawej działalności banku zgodnej z tzw. zasadami dobrych praktyk ustalonych przez ZBP, które dotyczą przedsiębiorstw działających na rynku finansowym.

ikano bank strona internetowa
ikanobank.pl/

Jaka oferta w Ikano Bank?

Rozwiązania finansowe proponowane przez Ikano Bank związane są nie tylko z zakupami w sklepie IKEA. Instytucja oferuje również kredyty gotówkowe oraz kartę kredytową, która dodatkowo działa niczym karta lojalnościowa. Dzięki niej masz szansę uzyskać niższe ceny w sklepach IKEA oraz skorzystać z kawy i herbaty za 1 zł. Bank proponuje swoim klientom również Eko raty na fotowoltaikę z oferty E.ON Foton.

Raty IKEA, czyli kredyt ratalny na zakup mebli

Dzięki ratom w Ikano Banku możesz rozłożyć koszt zakupu w sklepie IKEA na kilka miesięcy. Finansowanie udzielane jest na transakcje, których wartość przekracza 300 zł, i nie jest większa niż 50 tys. złotych. Okres kredytowania nie może być dłuższy niż 48 miesięcy.

O kredyt zawnioskujesz w dowolnym sklepie IKEA, ale też przez internet bez potrzeby wychodzenia z domu. Będzie Ci potrzebny jedynie dowód osobisty, a w przypadku zobowiązania o wartości wyższej niż 25 tys. złotych, również potwierdzenie dochodu wystawione przez pracodawcę. Można do tego celu wykorzystać wzór dokumentu, który znajdziemy na stronie internetowej Ikano Bank.

Decyzję kredytową otrzymasz w ciągu 5 minut, a Twój wniosek zostanie odrzucony w sytuacji, gdy masz zbyt niski scoring w BIK-u i nie masz wystarczającej zdolności kredytowej. Bank wymaga od swoich przyszłych kredytobiorców przedstawienia zaświadczenia o zarobkach na kwotę minimum 1000 zł netto i wykazanie okresu zatrudnienia wynoszącego:

 • minimum 6 miesięcy dla umowy zlecenie,
 • minimum 12 miesięcy dla działalności gospodarczej.

W przypadku umowy o pracę bank nie sprawdza okresu zatrudnienia.

Na stronie internetowej Ikano Bank znajduje się kalkulator, za pomocą którego możesz samodzielnie obliczyć wysokość raty finansowania. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla reprezentatywnego przykładu wynosi 21,76%. Raty kredytu są równe, a termin spłaty przypada na 5. dzień danego miesiąca.

Karta kredytowa na codzienne wydatki

O kartę kredytową IKEA Family możesz zawnioskować w jednym z punktów ratalnych Ikano Banku znajdującego się w sklepie IKEA. Karta umożliwia dokonywanie płatności w kraju i za granicą oraz wypłatę z bankomatów. Okres bezodsetkowy dla transakcji bezgotówkowych wynosi maksymalnie 55 dni. Dzięki karcie kredytowej możesz korzystać też z niższych cen na wybrane produkty w sklepie IKEA oraz cieszyć się nielimitowaną kawą i herbatą za 1 zł.

->Poznaj też nasz ranking kart kredytowych

Na stronie internetowej Ikano Bank można znaleźć narzędzie, jakim jest kalkulator walutowy. Za jego pomocą masz szansę sprawdzić, ile będą kosztowały Cię zakupy za granicą. Wystarczy wybrać datę transakcji, walutę oraz wpisać kwotę, a kalkulator samodzielnie przeliczy koszt zakupu.

Warunki kredytu gotówkowego w Ikano Bank

Ikano Bank udziela klientom kredytów gotówkowych w maksymalnej wysokości 150 tys. złotych na okres do 120 miesięcy. Otrzymane środki można wykorzystać zarówno na zakupy w sklepie IKEA lub też w zupełnie inny sposób np. na opłacenie wymarzonej wycieczki, remont domu czy zakup samochodu. Bank przed udzieleniem finansowania nie sprawdza celu uzyskania pożyczki.

Wniosek kredytowy możesz złożyć online bez wychodzenia z domu. Zdalnie, za pomocą bezpiecznej platformy Autenti, zostanie podpisania również umowa kredytowa. Wystarczy skorzystać z formularza dostępnego na stronie lub też, gdy nie zdarzyło Ci się jeszcze nigdy korzystać z oferty kredytowej Ikano, skontaktować się z jednym z współpracujących partnerów:

Decyzję banku otrzymasz jeszcze tego samego dnia.

Jakie warunki musisz spełnić, aby móc ubiegać się o kredyt w Ikano Banku?

Dla tej instytucji ważny jest odpowiedni wiek kredytobiorcy. W dniu składania wniosku powinieneś mieć ukończone co najmniej 21 lat. Twoje zarobki nie mogą być niższe niż 1300 zł netto, a bank w niektórych przypadkach może poprosić Cię o przedstawienie zaświadczenia od pracodawcy. Podobnie jak w przypadku rat, Ikano Bank sprawdza minimalny okres zatrudnienia, który w tym wypadku powinien wynosić:

 • 3 miesiące w przypadku umowy o pracę,
 • 6 miesięcy w przypadku umowy zlecenie,
 • 18 miesięcy dla działalności gospodarczej.

Co ciekawe, kredytodawca zażyczył sobie, aby umowa o pracę, była ważna jeszcze przez minimum 6 miesięcy od daty złożenia wniosku kredytowego.

Jeśli obawiasz się, że możesz nie spełnić warunków Ikano Banku, sprawdź oferty kredytowe innych instytucji. Pomoże Ci w tym nasz ranking kredytów gotówkowych, za pomocą którego porównasz koszt kredytu, okres spłaty czy też maksymalną wysokość finansowania.

Okres spłaty
84 miesiące
Oprocentowanie
15,99 %
Kwota
5 000 - 15 000 zł
RRSO
17,22 %

585 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
10 - 84 miesięcy
Oprocentowanie
7,20 %
Kwota
1 000 - 60 000 zł
RRSO
12,40 %

2192 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
3.
OtomotoPay Kredyt Gotówkowy
Okres spłaty
3 - 120 miesięcy
Oprocentowanie
13,99 %
? na podstawie przykładu reprezentatywnego
Kwota
15 000 - 300 000 zł
RRSO
17,46 %
? na podstawie przykładu reprezentatywnego

809 osób

wybrało ofertę
Sprawdź

Ekologiczne raty – sposób na sfinansowanie zakupu paneli fotowoltaicznych

Jeśli marzysz o zakupie paneli fotowoltaicznych, możesz skorzystać z kredytu Ikano Bank i sfinansować w ten sposób nawet 100% kosztów inwestycji. Wystarczy za pomocą formularza kontaktowego skontaktować się z pracownikiem E.ON Foton, który przygotuje dla Ciebie specjalną ofertę. Następnie zdalnie wypełnisz wniosek kredytowy, a umowę podpiszesz za pomocą platformy Autenti.

Zanim zdecydujesz się zapytać o finansowanie, możesz samodzielnie obliczyć wysokość raty. Na stronie Ikano Bank znajduje się kalkulator, który Ci to umożliwi. Dla kredytu w wysokości 35 tys. złotych, rozłożonego na 48 rat, całkowity koszt zobowiązania wyniesie 6 807,04 zł, przy oprocentowaniu stałym wynoszącym 9,00 %.

Ikano Bank – kontakt

Jak skontaktować się z bankiem oferującym kredyty? Możesz zadzwonić na infolinię na jeden z dwóch podanych numerów: 22 43 15 600 lub 801 802 805. Pracownicy biura obsługi klienta pracują od poniedziałku do piątku od 9:00 d0 17:00.

Możesz też wysłać wiadomość mailową na adres:

 • obsluga.klienta@ikano.pl w przypadku zapytań w sprawie rat IKEA,
 • gotowka@ikano.pl dla klientów, którzy szukają odpowiedzi na pytania w sprawie kredytów gotówkowych,
 • karty.kredytowe@ikano.pl – w sprawie kart kredytowych IKEA Family,
 • energia.sloneczna@ikano.pl – w sprawie pytań o ekologiczne raty.

Na stronie internetowej Ikano Banku, możesz odszukać kontakt do punktów ratalnych zlokalizowanych w konkretnych miastach.

Opinie o Ikano Bank – czy można go polecić?

Czy warto skorzystać z oferty na kredyt gotówkowy, czy ekologiczne raty proponowanej przez Ikano Bank? Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Kredytodawca nie stawia wygórowanych warunków, a jedynym dokumentem sprawdzanym przy udzielaniu kredytu jest potwierdzenie dochodów. Większość klientów, którzy skorzystali z finansowania twierdzą jednak, że oferty są drogie. Wysokie oprocentowanie może być niestety rekompensatą dla banku za wyższe ryzyko przy udzielaniu kredytów dla osób z niższą zdolnością kredytową.

Negatywne opinie dotyczą najczęściej formalności załatwianych online. Klienci narzekają na system, który nieustannie się zawiesza, co sprawia, że automatycznie bank odrzuca wniosek kredytowy i należy go wypełniać na nowo. Inni twierdzą, że Ikano wprowadza klientów celowo w błąd w sprawie ubezpieczeń sprzedawanych do kredytu gotówkowego.

Pozytywne opinie dotyczą najczęściej obsługi w punktach ratalnych w poszczególnych miastach. Jeśli uda się trafić na fachowego i profesjonalnego pracownika, masz szansę szybko i bez przeszkód otrzymać kredyt ratalny.

Źródła:

1. Certyfikat Audytu Etycznego 2021 – Ikano Bank

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3.5/5 - (53 votes)
Komentarze (4)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • A
  A

  Ada

  13.03.2023, 20:17

  Wyróżniający się komentarz

  Radzę nie korzystać z usług tego banku. Chciałam rozłożyć zakup na raty. Po wypełnieniu wniosku, wpisaniu danych osobowych (pesel, nr dowodu osobistego , adres zamieszkania, miejsce i adres pracy , rodzaj umowy o pracę okres zatrudnienia itd.,) otrzymalam informację że mój wniosek został rozpatrzony negatywnie (w ciągu 5 sekund), oczywiście bez podania przyczyny.
  Usługi tego banku polegają chyba tylko na wyłudzaniu danych osobowych.

  • D
   D

   Dawid

   24.08.2023, 14:41

   Wyróżniający się komentarz

   a moze nie masz zdolnosci kredytowej… to jest Bank firmy Ikea i maja prawo odrzucic Cię :)

 • A
  A

  Aga

  03.10.2022, 20:20

  Wyróżniający się komentarz

  Pomysł ciekawy ale czas oczekiwania na akceptację wniosku byla bardzo długi w obecnych czasach nie do zaakceptowania czyli ok. 60 minut!!! Totalna porażka

 • A
  A

  Anonim

  20.08.2022, 11:57

  Wyróżniający się komentarz

  Jeden raz skorzystałam z rat na zamówienie z ikei. Wniosek przeszedł mimo średniego biki, spłaciłam to szybciej niż wynikało z umowy i zamknęłam rachunek. Teraz wysłałam wniosek o wycofanie zgody na przetwarzanie danych w bik i nabrali wody w usta, zero odpowiedzi przez ponad tydzień.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Porównywarka ofert
Porównaj ()