InBank – opinie i recenzja

Nasza ocena

4.0/5

Ocena klientów

3.6/5

Siedziba firmy

As Inbank Spółka Akcyjna-Oddział W Polsce
Ul. Fabryczna 5A
00-446 Warszawa

Dane firmy

KRS: 0000635086
NIP: 1070036848
REGON: 365371021

Estoński bank pojawił się na naszym rynku już w 2017 roku, nie powodując przy tym dużego zamieszania w sektorze bankowym. Dlaczego? Jednym z czołowych argumentów jest fakt, że Inbank w przeciwieństwie do popularnych instytucji, nie oferuje kont bankowych czy kredytów hipotecznych. W zamian za to stawia na kredyty konsumenckie oraz… lokaty! Czy warto skorzystać z usług zagranicznego banku? Sprawdźmy! 

Kluczowe informacje

 • Inbank to estoński bank, który pojawił się na polskim rynku finansowym w 2017 roku. Od tradycyjnych banków różni się swoją ofertą. 
 • Bank działa online, Klienci mogą ubiegać się o kredyt gotówkowy zdalnie, a w przypadku kredytu ratalnego – załatwiać wszystkie formalności z poziomu sklepu internetowego.
 • Inbank jest nadzorowany zarówno przez estońskie organy finansowe, jak i polskie instytucje, takie jak Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) czy Rzecznika Finansowego. Jest również członkiem Związku Banków Polskich.

O Inbanku

Pod wyjątkowo zwięzłą i szybko wpadającą w ucho nazwą kryje się młoda wiekiem inicjatywa prosto ze stolicy Estonii – Tallinna. To tam w 2011 roku został założony fintechowy startup Cofi, którego jednym z pierwszych dużych przedsięwzięć było właśnie utworzenie banku Inbank. W 2015 roku uzyskał on estońską licencję bankową, a kolejnym ważnym momentem było pojawienie się marki na estońskim odpowiedniku Giełdy Papierów Wartościowych.

Załóż lokatę w InBanku

Polski rozdział w stosunkowo krótkiej historii Inbanku rozpoczyna się w marcu 2017 roku. Wtedy to Estończycy podjęli decyzję o poszerzeniu obszaru swojej działalności także o nasz kraj. W tym celu utworzono spółkę AS Inbank Oddział w Polsce z siedzibą w Warszawie. Od samego początku instytucja ta funkcjonuje na zasadzie oddziału na jednolitej licencji bankowej. Podlega nie tylko nadzorowi estońskiego odpowiednika Komisji Nadzoru Finansowego, ale też nadzorowany jest przez polskie organy finansowe. Jeszcze przed rozpoczęciem działalności, w styczniu 2017 roku KNF określiła zasady działania Inbanku, a sama instytucja stała się członkiem Związku Banków Polskich.

Jaka jest nasza opinia o Inbanku?

Nie ma co ukrywać, że pomimo wielu ograniczeń ofertowych, o których wspomnę w dalszej części artykułu, bank na tle konkurencji mocno się wyróżnia. Cechą rozpoznawczą są, chociażby kredyty przyznawane w stosunkowo wysokich kwotach, które można otrzymać w ciągu 1 dnia roboczego. Co więcej, cały proces odbywa się bez potrzeby wychodzenia z domu i szukania placówek stacjonarnych (których Inbank nawet nie posiada). 

Jako bank internetowy, Inbank cieszy się dużym zainteresowaniem w sieci, zwłaszcza wśród klientów, którzy chętnie korzystają z kredytów ratalnych. W tym wypadku aby zostać kredytobiorcą, nie trzeba nawet wchodzić na stronę internetową instytucji. Wystarczy znaleźć produkt lub usługę, z której chcemy skorzystać i gotowe. Wszystkie formalności załatwimy z poziomu sklepu internetowego. 

Załóż lokatę w InBanku

Uważam, że Inbank nie ma na razie zbyt dużych szans na to, aby stać się jednym z pierwszych wyborów Polaków, którzy na szybko potrzebują finansowania. Powód tego stanu rzeczy leży w niewielkiej obecności banku w przestrzeni medialnej. Brak reklam w telewizji czy na popularnych portalach społecznościowych sprawia, że kredytodawca pozostaje w cieniu konkurencji. Inbank ogranicza swoje działania promocyjne do prowadzenia jedynie profilu na platformie LinkedIn, gdzie istnieje jedynie potencjał na zdobycie klientów w segmencie B2B. Z drugiej strony musimy pamiętać o tym, że nowi partnerzy mogą przynieść większą liczbę wnioskodawców i zwiększyć widoczność banku na rynku. Jednakże w kontekście klientów indywidualnych, bank musiałby bardziej aktywnie działać w sferze marketingowej, aby zdobyć ich zaufanie i uwagę.

Daria Rek – ekspertka portalu Czerwona Skarbonka

To nasze zdanie o banku Inbank – a co o nim myślą nasi użytkownicy? Zajrzyj do sekcji z komentarzami, na końcu strony!

Jakie produkty bankowe znajdziemy w ofercie Inbank?

Mimo że Inbank wybrał nieco inną strategię niż znane w Polsce banki konkurencyjne, to jego oferta może okazać się miłym zaskoczeniem dla tych, którzy szukają jedynie wsparcia finansowego w realizacji swoich indywidualnych potrzeb lub miejsca, w którym bezpiecznie ulokują oszczędności.

oferta dla klientów indywidualnych Inbank

Lokaty terminowe

W Inbanku można wybrać ofertę lokaty dopasowanej do naszych potrzeb. Instytucja oferuje depozyty trwające od 1 do nawet 60 miesięcy, a wysokość oprocentowania zależy od czasu trwania umowy. Bank aby przyciągnąć nowych klientów proponuje im również Lokatę na start z oprocentowaniem 6,75% w skali roku. Propozycja dotyczy jednak tylko nowych klientów, a okres trwania lokaty w tym wypadku wynosi zawsze 3 miesiące.

Zrzut ze strony inbank.pl - narzędzie do obliczania zysku z lokaty
Zrzut ze strony inbank.pl – narzędzie do obliczania zysku z lokaty

Na stronie Inbanku znajduje się również narzędzie, które pozwala w prosty sposób obliczyć szacowany zysk z lokaty. Wystarczy wpisać zdeponowaną kwotę i wybrać suwakiem okres trwania umowy. Dla przykładu nowi klienci, którzy jeszcze nie korzystali z oferty estońskiego banku, po wpłaceniu 10 tys. złotych na 3 miesiące, zarobią przez ten czas 170,62 zł. Warto pamiętać o tym, że zerwanie lokaty przed czasem wiąże się z utratą zarobionych odsetek.

Aby założyć lokatę wystarczy przejść do zakładki Zostań klientem na stronie głównej Inbanku lub kliknąć przycisk „Załóż lokatę”. Następnie należy:

 • podać swoje dane osobowe,
 • wybrać okres lokaty
 • i podpisać umowę.

Aby lokata rozpoczęła pracę nad Twoimi oszczędnościami, musisz zasilić ją przelewem ze swojego konta osobistego w terminie do 5 dni od daty zawarcia umowy. Nie ma jednak potrzeby zakładania konta w Inbanku. 

Załóż lokatę w InBanku

Kredyty

Największą część oferty bankowej stanowią kredyty. W Inbanku możesz otrzymać:

 • Kredyt gotówkowy. W przypadku kredytu gotówkowego możesz pożyczyć od 2 000 do 50 000 zł a spłatę zobowiązania rozłożyć w czasie od 4 do 72 miesięcy.
 • Kredyt na remont. Ten rodzaj kredytu nie różni się praktycznie niczym od kredytu gotówkowego. Aby otrzymać finansowanie, nie musisz przedstawiać żadnych faktur czy kosztorysów planowanej inwestycji. Co więcej — w ramach finansowania możesz otrzymać kwotę od 10 000 do 50 000 zł (w przypadku kredytu gotówkowego suma ta zaczyna się od 2 000 zł).
 • Kredyt samochodowy. Finansowanie udzielane jest na zakup samochodu, właśnie dlatego bank będzie potrzebował przedłożenia dodatkowych dokumentów takich jak: kopia umowy sprzedaży pojazdu lub faktury VAT potwierdzającej zakup, lub kopię dowodu opłacenia podatku od czynności cywilnoprawnych. W ramach kredytu samochodowego możesz otrzymać finansowanie na kwotę od 4 000 do 70 000 zł a spłatę finansowania rozłożyć nawet na 84 miesiące. Inbank udziela również kredytów balonowych, te dotyczą jednak tylko i wyłącznie pojazdów nowych i używanych, które nie są starsze niż 5 lat.
 • Kredyt ekologiczny. Kredyt ekologiczny dostępny jest tylko w niektórych sklepach, co oznacza, że nie możesz zawnioskować o niego bezpośrednio w banku. Aby skorzystać z finansowania należy znaleźć odpowiednią firmę zajmującą się doborem i montażem pomp ciepła, rekuperacji czy systemów fotowoltaicznych, sprawdzić, czy mają w swojej ofercie finansowanie Inbank i za pośrednictwem tej firmy złożyć wniosek. Kredyt ekologiczny udzielany jest na kwotę od 8 000 do 100 000 zł, z okresem spłaty do 150 miesięcy.

O kredyt w Inbanku mogą wnioskować obywatele Rzeczypospolitej Polskiej, którzy posiadają ważny dowód osobisty, numer telefonu i adres e-mail oraz rachunek bankowy. Warunkiem udzielenia finansowania jest pozytywna ocena zdolności kredytowej kredytobiorcy. W tym celu bank musi m.in. ustalić i ocenić, jakie jest Twoje podstawowe źródło dochodu, jak stabilny jest ten dochód w czasie i ile wynosi. Dlatego na etapie wnioskowania o kredyt Inbank może poprosić Cię o przekazanie dokumentów potwierdzających Twój dochód.

Kredyty ratalne

W ofercie Inbanku znajdują się również standardowe kredyty ratalne. Aby skorzystać z oferty należy wybrać produkt lub usługę w sklepie internetowym czy punkcie sprzedaży, a następnie jako sposób płatności wybrać raty Inbank. Instytucja współpracuje z tak znanymi markami jak: x-Kom, Carsmile, Castorama, PGE, Shoper czy Tutlo.

Inbank dla firm i przedsiębiorców

Inbank przygotował również kilka rozwiązań dla firm. Przedsiębiorcy mogą skorzystać m.in. z lokaty, która umożliwia zdeponowanie od 100 000 do 5 000 000 zł. Dodatkowo w sekcji „Dla partnerów” znajdziemy ofertę:

 • sprzedaży ratalnej,
 • finansowanie dla motoryzacji, 
 • finansowanie dla zielonej energii. 

Czym wyróżnia się Inbank?

Już po pobieżnym zapoznaniu się z historią oraz podstawowymi informacjami na temat świadczonych przez InBank usług nietrudno odnieść wrażenie, że to instytucja nietypowa. W stosunku do gigantów rynku bankowego idzie ona własną ścieżką, sukcesywnie powiększając grono obsługiwanych klientów, zasięg rynkowy i zdobywając rozgłos wśród coraz szerszego grona konsumentów – i nie tylko. Niżej przedstawiamy najciekawsze informacje i aspekty, pod których względem Inbank zasługuje na wyróżnienie.

 • Inbank jest instytucją działającą w 100% online, koncentrując się na oferowaniu produktów finansowych bez potrzeby wychodzenia z domu.
 • W grudniu 2018 roku opisywany bank wdrożył nowy standard e-commerce, który ze współpracy z Neo24 pozwala szybko obliczyć wysokość miesięcznej raty podczas tej formy zakupu.
 • W 2017 roku bank został uznany przez e-Commerce Polska za jeden z najbardziej cyfrowych bankówdziałających w Polsce.
 • Już w pierwszym roku działalności kapituła konkursu Laur Konsumenta uznała omawiany bank za konsumenckie odkrycie 2017 roku.
 • W 2018 roku serwis Bankier uznał lokatę Inbanku na 12 miesięcy za najlepszą lokatę bankową w tej kategorii.
 • Inbank jest też pierwszym bankiem, który komercyjnie zastosował wideoweryfikację klienta.
 • Opisywany bank stosuje nowoczesną technologię SimplySign, która polega na przenoszeniu podpisu elektronicznego do chmury, zapewniając deklarowane bezpieczeństwo podczas transakcji online.
 • W 2022 roku bank otworzył pierwszy oddział w Czechach. 
 • Grupa ma prawie 900 000 aktywnych klientów. 

Wady i zalety Inbank

Zanim zdecydujesz się na współpracę z bankiem, warto przejrzeć opinie na jego temat. Czy Inbank to dobry bank? Oto lista najważniejszych zalet i wad. 

Zalety:

 • Możliwość zdeponowania dużej kwoty na wybranej lokacie.
 • Wysokie oprocentowanie lokat dla nowych klientów. 
 • Środki zdeponowane na lokacie są zabezpieczone przez odpowiednik Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (estoński Tagatisfond).
 • Nie musisz zakładać konta osobistego w Inbanku, aby zawnioskować o lokatę. 
 • Masz szansę otrzymać dobre oprocentowanie, w zależności od oferty danego sklepu. 
 • Możesz zarządzać swoimi środkami na lokacie z poziomu bankowości internetowej. 

Wady: 

 • Instytucja pobiera prowizję od każdego udzielonego kredytu. 
 • Mocno ograniczona oferta.

FAQ: Najczęściej zadawane pytania

Czy Inbank ma gwarancję skarbu państwa?

Depozyty ulokowane w Inbanku są objęte gwarancją ze strony estońskiego funduszu gwarancyjnego Tagatisfond. Gwarancja ta obejmuje depozyty razem z ich naliczonymi odsetkami do pełnej kwoty, ale nie przekracza 100.000 euro dla każdego indywidualnego deponenta.

Czy Inbank jest wiarygodny?

Tak. Inbank Polska tak samo, jak inne polskie banki działa pod nadzorem organów, takich jak: Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) czy Rzecznik Finansowy. Ponadto, oddział Inbank w Polsce został włączony do grona członków Związku Banków Polskich, co podkreśla jego zaangażowanie w polski rynek finansowy.

Czy Inbank ma placówki?

Nie. Obsługa klienta odbywa się tylko i wyłącznie elektronicznie. 

Do kogo należy Inbank?

Właścicielem polskiego oddziału Inbank jest AS Inbank z Estonii. 
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3.6/5 - (91 votes)
Komentarze (38)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • L
  L

  Lqd

  15.03.2022, 18:08

  Wyróżniający się komentarz

  Inbank robi wszystko, żeby tylko nie zamknąć moich lokat i nie zwrócić mi pieniędzy. Przez kilka dni ten bank w ogóle nie odpowiadał na moje emaile, a emaile to niestety jedyna forma obsługi aktywnych lokat. Pomimo, że dokładnie wyspecyfikowałem jakie lokaty mają być zamknięte, bank udaje, że nie wie o jakie konkretnie lokaty chodzi, bawiąc się w emailowego ping-ponga. Tymczasem czas ucieka, pieniądze nie są zwracane, marnują się potencjalne odsetki. Polecam omijać ten bank szerokim łukiem, albo przygotować się na szarpaninę z nim i tłumaczenia rodem z czeskiego filmu.

  • L
   L

   L

   03.05.2022, 11:01

   Wyróżniający się komentarz

   U mnie odpisali od razu. Rzekomo zerwali lokate, ale pieniadze jeszcze nie przyszly na moje konto. Co gorsze … historia lokat to jakas komedia. Mam w historii jakas lokate z zeszlego roku, a tej ktora sie niedawno skonczyla nie mam. Po tym jak zerwali lokate, to mam na koncie 0 i 0 lokat. Nic nie wiadomo. Mam nadzieje, ze pieniadze przyjda, ale juz nigdy nie wplace tam nawet zlotowki.

 • J
  J

  Jan K.

  28.09.2021, 13:22

  Wyróżniający się komentarz

  Od kilku lat zakładam lokaty w tym banku. Na razie – bez uwag.

 • J
  J

  Jermin

  14.11.2022, 20:09

  Wyróżniający się komentarz

  Żona usiłowała założyć lokatę jako nowy klient. Identyfikacja przebiegała za pośrednictwem Banku PKO BP Inteligo. Po przelaniu za pośrednictwem Blue Media kwoty 1 zł system zawiesił się, pojawił się komunikat „Wystąpił błąd. Spróbuj ponownie”. Oczywiście złotówka została połknięta. Przypuszczam, że dalsze próby kończyłyby się kolejnym połykaniem złotówek. System informatyczny In Banku albo Blue Media jest niesprawny. Niestety nie można powierzyć temu bankowi większych kwot. Przypuszczam, że z większą kwota stałoby się to samo. Zostałaby ściągnięta z konta i pojawiłby się ww. komunikat.

 • J
  J

  Jola

  21.03.2024, 16:16

  Wyróżniający się komentarz

  Niestety nigdy więcej!!! Kontakt tylko z infolinią pod jednym numerem telefonu, reklamacje email i czekać na odpowiedź

 • K
  K

  Kasia

  16.03.2024, 11:32

  Wyróżniający się komentarz

  Najgorszy bank z jakim kiedykolwiek miałam do czynienia. Nękają mnie od miesiąca telefonami za brak spłaty raty kredytu, który dawno został spłacony. Przesyłam im potwierdzenia przelewów, kalkulacje, prośby o ponowne wyliczenie wpływów na konto i nie otrzymuje żadnych odpowiedzi, a telefony od windykatorów wciąż się urywają. Nie odpisują na maile, na infolinie nie da się dodzwonić. Chcąc wyjaśnić sprawę z osobami, które dzwonią z działu windykacji słyszę tylko, że oni nie zajmują się wyjaśnianiem tego typu spraw i tylko dzwonią z upomnieniami. Wielka żenada, mam pilną potrzebę kupić na raty sprzęt AGD i nie mogę ponieważ zostałam wpisana w rejestr dłużników.

 • O
  O

  Ola

  08.09.2023, 09:00

  Wyróżniający się komentarz

  Mam tam kasę od dawna i wszystko jest ok!
  Nie jestem pracownikiem banku,
  jak to ktoś zasugerował.

 • X
  X

  Xxx

  08.09.2023, 07:49

  Wyróżniający się komentarz

  Pozytywne brednie na temat tego banku wypisują pewnie jego pracownicy.
  Przy zakładaniu lokaty następuje totalna inwigilacja i próba pozyskiwania danych przez bank oraz podmioty z nim współpracujące – Autopay , Blue Media…( zgoda na wgląd do konta w innym banku, wgląd do historii transakcji , przelewów, a to dopiero początek pozyskiwania danych….) .
  To jakieś bandyckie metody nie mające nic wspólnego z profesjonalną bankowością.
  OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM LICHWIARZY

 • m
  m

  mik

  17.08.2023, 16:44

  Wyróżniający się komentarz

  Ta instytucja, która nazywa się bankiem to złodziejski szwindel. Przestrzegam wszystkich przed inbank. Mam dokumenty i mogę udowodnić, że chcą okraść zwykłego śmiertelnika.

 • A
  A

  Asa

  09.08.2023, 11:14

  Wyróżniający się komentarz

  1. Na wstępie wielkim minusem Inbanku jest (w przypadku zakładania konta przez inny banku) podzielenie się swoja historia zakupu. Czyli bank zyskuje ogrom wiedzy o kliencie i to wszystko za troszkę wyższe oprocentowanie.
  2. Proces zakładania konta przez przelew do Blue Media kończy się zazwyczaj niepowodzeniem
  3. Proces zakładania konta przez inny bank (Velo) kończy się zawsze niepowodzeniem – user is not authorized.

  Ja takiemu banku nie chciałbym powierzyć swoich oczności.

 • J
  J

  JANUSZ

  24.07.2023, 21:58

  Wyróżniający się komentarz

  Dzisiaj założyłem kolejną lokatę. System działa jak w zegarku – mija termin lokaty, pieniądze na koncie, zakładam nową. Oby tak dalej.

  • X
   X

   Xxx

   08.09.2023, 11:38

   Wyróżniający się komentarz

   Komu te brednie wciskasz?
   Tylko pierwsza lokata kusi wyższym procentem, kolejne są znacznie mniejsze niż w innych bankach

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie