ING konto oszczędnościowe – opinie i recenzja

Nasza ocena
5.0
Ocena użytkowników
3.7
Zobacz opinie użytkowników
Oprocentowanie8 %
? dla osób które: jako pierwszą zawarły Umowę o OKO i od 20.10.22 nie są i nie były posiadaczami rachunków w PLN: Otwartego Konta Oszczędnościowego, Otwartego Konta Oszczędnościowego Direct, Otwartego Konta Oszczędnościowego Premium, Dream Saver; lub zawarły kolejną Umowę o OKO i są posiadaczami w.w. rachunku przed 20.10.21, przy tym nie wykazując aktywności, ze średnim saldem nie większym niż 10 PLN od 20.10.2021 r. do 19.10.2022 r.
Czas Promocjido 19.01.2023 r.
Nagrody w promocji200 zł
? Aby otrzymać bonus należy: założysz konto Direct albo Komfort z kontem oszczędnościowym i kartą do konta, zrobisz transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę min. 1 000 z (120zł) z wymienionych 10 transakcji bezgotówkowych, min. 3 zrobisz BLIKIEM w internecie, otrzymasz w każdym z 3 dowolnych miesięcy trwania promocji łączny wpływ na min. 1000zł, założysz min. 1 cel oszczędnościowy, na którym odłożysz min. 300 zł.(80zł)
PromocjaTak
? 8% przez 3 miesiące na koncie oszczędnościowym (dla kwot poniżej 400 tys. zł, oprocentowanie zmienne, obliczane w skali roku).
W jakim czasie otrzymasz bonusdo 04.05.2023 r.
Bezplatna-kartaTak
? Opłatę za kartę Visa zbliżeniowa w wysokości 7 zł pobieramy tylko wtedy, jeśli kartami wydanymi do Twojego konta zapłacisz łącznie mniej niż 300 zł. Jeśli masz konto Direct i 18-26 lat, kwota transakcji, która zwalnia z opłaty za kartę wynosi 200 zł. Nie pobieramy opłaty za kartę od posiadaczy kont Direct w wieku 13-18 lat oraz posiadaczy kont Mobi w wieku 13-26 lat.
Darmowe bankomaty - PolskaTak
? bankomaty własne i Planet Cash
Darmowe kontoTak
? Za wyjątkiem wpłaty/wypłaty gotówki w punkcie obsługi kasowej oraz przelewu w placówce bankowej - miejscu spotkań. Pozostałe opłaty i prowizje dla kart płatniczych określone są w Tabeli opłat i prowizji.
Darmowe bankomaty - za granicąNie
Inne produkty ING Bank Śląski

Otwarte Konto Oszczędnościowe to główny rachunek oszczędnościowy w ING Banku Śląskim. Po otwarciu konta możesz liczyć na standardowe oprocentowanie porównywalne z ofertą innych banków. Co kluczowe, OKO udostępnia ofertę specjalną “Bonus na Start” oraz wiele bezpłatnych udogodnień. Oto szczegółowa recenzja i opinie dotychczasowych klientów.

Konto oszczędnościowe ING – opinie

Kiedy myślimy o kontach oszczędnościowych – pierwszą, nieodłączną kwestią, jaka przychodzi nam do głowy to wysokość oprocentowania. W końcu jest to rodzaj rachunku bankowego, który służy do pomnażania naszych pieniędzy. W przeciwieństwie do klasycznego ROR-u wyróżnia się wyższym oprocentowaniem, ale też bardziej ograniczonym dostępem do środków (ze względu na limitowaną liczbę bezpłatnych przelewów).

Otwarte Konto Oszczędnościowe, dzięki atrakcyjnym parametrom – plasuje się w czołówce najchętniej wybieranych kont do oszczędzania. Oferuje nielimitowane, bezpłatne przelewy internetowe na własny rachunek osobisty w ING Banku Śląskim. Do tego, nowi klienci mogą liczyć na wypłaty w dowolnym momencie, bez utraty odsetek oraz podwyższone oprocentowanie w ofercie specjalnej “Bonus na Start”. Pora na szczegóły recenzji OKO w ING.

ing.pl

ING Bank Śląski otrzymał tytuł Poland’s Best Bank w międzynarodowym konkursie Euromoney Awards of Excellence 2020. Jury doceniło efektywność modelu biznesowego Banku, a także innowacyjne rozwiązania udostępniane klientom. A Ty, jakie masz odczucia względem ING? Podziel się z nami swoją opinią!

Jak działa Konto oszczędnościowe ING?

Choć obecnie, poziom stóp procentowych w Polsce nie sprzyja gromadzeniu oszczędności w bankach – to mimo wszystko, rachunek oszczędnościowy obok lokaty jest najlepszą formą bezpiecznego kumulowania kapitału. ING pozwala na posiadanie maksymalnie dwóch OKO w każdej z walut (PLN, USD, EUR, GBP), a także zezwala na stworzenie, tzw. subkonta „Cel oszczędnościowy”, na którym można systematycznie oszczędzać na tyle celów, ile chcesz.

Poniżej prezentujemy najważniejsze parametry dla Otwartego Konta Oszczędnościowego w ING Banku Śląskim.

Otwarte Konto Oszczędnościowe
Oprocentowanie0,05% – oprocentowanie standardowe,
0,5% – oprocentowanie przez 3 m-ce od założenia konta, dla kwot poniżej 25 tys. zł
Zakres kwotdo 25 tys. zł w ramach oferty dla nowych klientów,
bez limitu dla pozostałych
Kapitalizacja odsetekmiesięczna (za wyjątkiem oferty dla nowych klientów, kapitalizacja: na koniec okresu)
Limit kont2 konta w każdej z walut: PLN, EUR, GGBP, USD
Opłata za otwarcie konta0 zł
Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku0 zł
Prowizja za wypłaty z konta10 zł – wypłata gotówki w oddziale ING,
0 zł – wypłata BLIK-iem (w bankomatach ING i Planet Cash w kraju)
Prowizja za przelewy internetowe0 zł – przelewy wewnętrzne,
0 zł – pierwszy przelew zewnętrzny w dowolnym banku, 9 zł – każdy kolejny
Opłata za przewalutowanie przelewu dokonanego w walucie innej niż waluta rachunku0 zł

ING przy zakładaniu rachunku oszczędnościowego nie wymaga od klientów konieczności otwierania konta osobistego.

Konto oszczędnościowe dla nowych klientów – co warto wiedzieć?

W ramach regularnie odnawianej akcji specjalnej „Bonus na Start”, instytucja przygotowała dla nowych klientów podwyższone oprocentowanie do 0,5% dla kwot do 25 tys. zł przez 3 miesiące. Po tym okresie, stawka zostanie obniżona do poziomu standardowego (wg Tabeli opłat i prowizji ING Banku Śląskiego).

W Moim ING, w szczegółach swojego Otwartego Konta Oszczędnościowego możesz także ustanowić drugiego pełnomocnika do rachunku. W tym celu, możesz także udać się do najbliższego oddziału Banku.

Więcej informacji, co do warunków, jakie należy spełnić, by skorzystać z oferty specjalnej odnajdziesz w najnowszym regulaminie „Bonus na Start.

Jak założyć Konto oszczędnościowe w ING Banku Śląskim?

W przypadku nowych klientów, rachunek do oszczędzania założysz albo w oddziale Banku, albo za pośrednictwem bankowości internetowej.

1. Wejdź na stronę ing.pl (z zakładki „Inwestycje i oszczędności”, wybierz „Otwarte Konto Oszczędnościowe”).

2. Przygotuj dowód osobisty i telefon.

3. Potwierdź swoją tożsamość na 1 z 3 sposobów:

 • zrób przelew z innego banku (pamiętaj, aby dane we wniosku były zgodne z danymi w drugim banku),
 • zamów wizytę kuriera (odwiedzi Cię w terminie 2-3 dni roboczych),
 • odwiedź dowolny oddział.

4. Korzystaj z konta, oszczędzaj i realizuj swoje cele.

Natomiast w momencie, gdy korzystasz już z konta osobistego w ING – wygodnie i szybko otworzysz OKO w Moim ING.

Tym, którzy jeszcze nie współpracują z ING Bankiem Śląskim, polecamy założenie konta osobistego w promocji! Zyskasz nie tylko dodatkową premię, ale również możliwość darmowych przelewów pieniędzy z OKO w dowolnym momencie.

Zalety i wady

Zalety:

 • nielimitowane, bezpłatne przelewy z OKO na własne konto w ING Banku Śląskim,
 • możliwość zysku dodatkowej premii 160 zł za założenie konta osobistego,
 • brak miesięcznej opłaty za prowadzenie rachunku,
 • konto może być połączone z BLIK-iem (umożliwia darmowe wpłaty i wypłaty z bankomatów – bez karty),
 • promocyjne bonusy dla nowych klientów,
 • opcja prowadzenia OKO jako konta wspólnego,
 • prowadzenie rachunków w walutach: PLN, EUR, GBP oraz USD,
 • regularnie odnawiana oferta.

Wady:

 • niskie oprocentowanie.

Konto oszczędnościowe ma to do siebie, że charakteryzuje się zmiennym oprocentowaniem. Dlatego musisz wziąć pod uwagę, że w przyszłości wysokość „wypracowanych” odsetek może ulec zmianie. W naszym rankingu kont oszczędnościowych 2022 – oprócz oprocentowania, znajdziesz inne ważne elementy, które pomogą Ci w wyborze najlepszej oferty, m.in. okres obowiązywania danej stawki i maksymalną kwotę objętą promocyjnym oprocentowaniem.

Komentarze (2)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • N
  N
  Nigdy
  30.01.2022, 10:49

  Jeżeli dobrze rozumiem opłata za przelew internetowy do innego banku wynosi 9 złotych(od drugiego przelewu – pierwszy za 0 zł) . Płacąc przelewem za wszystko, wykonuję miesięcznie ok 20 przelewów, a to oznacza 171 zł prowizji! Dziękuję ale nie.

  • X
   X
   X
   04.03.2022, 12:40

   Z konta oszczędnościowego jak najbardziej, ale z konta osobistego (Direct) normalne przelewy są bezpłatne :)

Podobne artykuły