ING konto walutowe – opinie, opłaty i warunki

Nasza ocena
4.0
Ocena użytkowników
4.0
Zobacz opinie użytkowników Złóż wniosek
Dostępne walutyEUR, GBP, USD
Koszt karty1,5 zł
Koszt konta0 zł
Darmowe bankomaty - za granicąNie
Przelew natychmiastowy30 zł
Opłaty za przelew walutowy0 zł
Inne produkty ING Bank Śląski

Jeszcze kilka lat temu były produktem niszowym, jednak dzisiaj trudno już wyobrazić sobie bez nich ofertę największych banków. Konta walutowe zdobyły dużą popularność zarówno wśród osób lubiących regularnie robić zakupy w międzynarodowych sklepach, jak i tych, którzy wybierają się na zagraniczny wyjazd. Dzisiaj sprawdzamy, co konkurencyjnego ma do zaoferowania ING Bank Śląski dla miłośników międzynarodowych transakcji.

Konto walutowe w ING – oferta

Ludzie stali się w ostatnich latach mobilni jak nigdy wcześniej, a przy tym coraz chętniej realizują swoje zróżnicowane potrzeby konsumenckie, nie ograniczając się jedynie do lokalnych, polskich usług. Patrząc na to, jak nieprzyjaźnie skonstruowany był jeszcze niedawno system dokonywania transakcji obcą walutą, uproszczenie tego było kwestią czasu. I na szczęście zmiany nadeszły już na dobre, opanowując zarówno rynek pozabankowy z usługami Revolut na czele, jak i świat tradycyjnej bankowości.

Wśród nich znalazł się ING Bank Śląski, którego oferta w zręczny sposób realizuje najważniejsze założenia konta walutowego. Płacąc np. w brytyjskim sklepie, który operuje funtami, nie ponosimy kosztów przewalutowania środków ze złotówek na właściwą walutę, ponieważ na naszym koncie środki od samego początku mają postać waluty obcej. Dzięki temu nie jesteśmy narażeni na dodatkowe koszty operacji, tylko płacimy dokładnie tyle, ile wynosi wartość zakupów.

ING stworzył ofertę, która doskonale sprawdza się zarówno w przypadku epizodycznych, jak i regularnych wyjazdów zagranicznych. Uprzednio przygotowując określoną sumę środków na rachunku w dogodnej walucie, możemy swobodnie dokonywać zakupów gdziekolwiek chcemy bez obawy, że nasz portfel uszczuplą horrendalne prowizje za przewalutowanie. Jeżeli zdarza nam się lub planujemy robić zakupy w euro, funtach lub dolarach amerykańskich – ta oferta jest dla nas!

Konto walutowe ING – pełna analiza

Choć oferta konta walutowego w banku ING została przedstawiona w sposób wyjątkowo czytelny i atrakcyjny, to nie da się ukryć, że już na samym wstępie w oczy rzuca się aspekt, który dla niektórych może być mankamentem. Oferta dostępnych walut w ramach konta została bowiem ograniczona do 3 najpopularniejszych: euro (EUR), funtów brytyjskich (GBP) oraz dolarów amerykańskich (USD).

Niewątpliwą zaletą oferty konta walutowego w ING jest relatywnie transparentne przedstawienie wszystkich szczegółów na jej temat. Poza liczbą obsługiwanych walut, szybko dowiadujemy się też jak kształtuje się cennik za najważniejsze transakcje, a także w jaki sposób możemy płacić za dowolne zakupy. Tutaj dobre wieści dla elastycznych – możliwe jest to zarówno przy pomocy karty, jak i smartfona czy w sposób „wirtualny”, w internetowym sklepie.

Wymiana walut na koncie może odbyć się gdziekolwiek i kiedykolwiek chcemy, 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu, z kolei dogodny kurs ustala sam klient za pomocą usługi w aplikacji Moje ING. W razie potrzeby, usługa ING przewiduje też możliwość dokonywania przelewów do odbiorców globalnych w 18 różnych walutach – duży plus.

Czy korzystasz z konta walutowego ING i chcesz podzielić się swoimi odczuciami? Czy w naszej recenzji zabrakło informacji, które Twoim zdaniem powinny się tutaj znaleźć? Podziel się swoimi odczuciami w sekcji komentarzy niżej!

Najważniejsze opłaty

Kluczową kwestią, która może budzić obawy u osoby zainteresowanych założeniem konta walutowego w danym banku, jest sposób naliczania opłat i całkowity, uśredniony koszt regularnego korzystania z takiej usługi. Nic w tym dziwnego – konto walutowe ma w końcu być relatywnie tańszym rozwiązaniem od klasycznego korzystania z rachunku bankowego w transakcjach zagranicznych, które bezlitośnie uszczuplają opłaty za przewalutowanie zwane spreadem.

Najważniejsze opłaty związane z korzystaniem z konta walutowego w ING przedstawiamy przy pomocy opracowanej do tego celu tabeli.

Konto walutowe ING
WalutaEUR, USD, GBP
Oprocentowanie
rachunku
0%
Opłata za otwarcie konta0 zł
Miesięczna opłata za prowadzenie konta0 zł
Rodzaje kart płatniczychMasterCard
Opłata za wydanie karty0 zł (karta walutowa w EUR, GBP i USD)
Miesięczna opłata za kartę1,5 zł (opłata roczna dla karty walutowej w EUR, GBP i USD)
Wypłata gotówki z bankomatów w Polsce0 zł w bankomatach ING i Planet Cash,
0 zł w ramach Cashback,
3% kwoty wypłaty w pozostałych bankomatach,
10 zł w oddziale banku
Wypłaty z bankomatów za granicą3% wypłacanej kwoty w dowolnym bankomacie
Polecenie przelewu w walucie obcej
w aplikacji lub bankowości online
0 zł na konto w ING,
0 zł za przelew europejski poza TARGET,
0 zł za przelew SEPA poza krajem,
40 zł za pozostałe przelewy walutowe
Polecenie przelewu w walucie obcej
w oddziale
6 zł na konto w ING,
9 zł za przelew europejski poza TARGET,
9 zł za przelew SEPA poza krajem,
50 zł za pozostałe przelewy walutowe
Czy wymagane jest otwarcie konta osobistego?NIE
Płatności mobilneGoogle Pay, Apple Pay

Dodatkowe funkcjonalności

Poza możliwością zasilania konta walutowego określoną ilością środków, ING umożliwia też prowadzenie transakcji typowych dla klasycznego konta bankowego. Możemy zatem dokonywać wypłat środków w bankomatach w Polsce i za granicą, za co naliczone lub nienaliczone zostaną opłaty w zależności od okoliczności przedstawionych w powyższej tabeli. Warto wspomnieć, że ING oferuje pakiet darmowych wypłat do 30 dni.

Istotnym udogodnieniem jest też możliwość założenia konta oszczędnościowego. Możemy je zasilać dowolną liczbą środków, które będą procentować na przyszłość. Pieniądze mogą pochodzić prosto z naszego konta walutowego.

Jak założyć konto walutowe ING?

Proces zakładania konta walutowego w ING jest wyjątkowo prosty i wymaga od nas jedynie poświęcenia kilku minut. Wszystko odbywa się rzecz jasna z poziomu dedykowanej strony internetowej, która dzięki prostej nawigacji nie powinna być kłopotliwa nawet dla osób, które nie miały dotychczas do czynienia z usługami ING.

1. Wejdź w poniższy link:

Załóż promocyjne konto osobiste w ING

3. Wybierz pomarańczowy przycisk „otwórz konto walutowe”.

4. Wskaż, czy posiadasz już konto w ING – jeżeli tak, przejdź do wypełnienia wniosku niezbędnymi danymi.

5. Teraz pozostaje już jedynie aktywacja rachunku oraz zasilenie go pierwszymi środkami!

Niestety, jeżeli nie jesteś jeszcze klientem ING, niezbędne będzie udanie się do stacjonarnego punktu obsługi klienta.

Jak zamknąć konto walutowe w ING? To proste, możesz tego dokonać po zalogowaniu się do Mojego ING lub zlecając to konsultantowi podczas rozmowy na infolinii.

Zalety i wady

Zalety:

  • bardzo przejrzyście i czytelnie przedstawiona oferta,
  • konto walutowe doskonale sprawdza się zarówno przy wyjazdach zagranicznych, jak i zakupach online,
  • zarówno prowadzenie konta, jak i wewnętrzne przelewy środków są w pełni darmowe,
  • usługa skierowana zarówno do osób płacących kartą, jak i przy pomocy smartfona,
  • pakiet wypłat do 30 dni bez żadnych prowizji.

Wady:

  • konto walutowe online mogą otworzyć jedynie osoby, które posiadają już konto w ING,
  • relatywnie niewielka liczba obsługiwanych walut na rachunku – ING przewiduje tylko euro (EUR), funty brytyjskie (GBP) oraz dolary amerykańskie (USD). Konkurencja potrafi na tym polu wygospodarować znacznie więcej!

Przyglądając się z bliska ofercie banku ING, kształtuje się bez wątpienia atrakcyjna i konkurencyjna oferta. Dzięki relatywnie niskim kosztom korzystania z konta możemy realnie czerpać korzyści z konta walutowego – a przy tym otrzymujemy konkurencyjną alternatywę dla usług pozabankowych. Jeśli chcemy jednak przed podjęciem decyzji poznać inne oferty, warto sprawdzić ranking kont walutowych.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz

Podobne artykuły
NOWOŚĆ
pobierz-pwa

Pobierz aplikacje

czerwona-skarbonka.pl

x