ING lokaty – opinie i szczegóły

Warto oszczędzać, o czym przekonujemy się w wielu nieoczekiwanych sytuacjach, które na próbę wystawiają nasz dotychczasowy porządek w finansach. Dobrym narzędziem do lokowania swoich środków są lokaty, w których specjalizują się banki. Sprawdzamy, co ma na tym polu do zaoferowania Bank Śląski oferujący lokaty ING.

Pomimo rekordowo niskich stóp procentowych, które Narodowy Bank Polski obniżył z powodu kryzysu finansowego wywołanego pandemią koronawirusa do poziomu mniej niż 1%, nadal wielu konsumentów interesuje się lokatami bankowymi. Stanowią one w końcu bezpieczne narzędzie do długoterminowego oszczędzania, umożliwiając co prawda mniej obfite niż przed laty, ale wciąż zauważalne pomnażanie swoich środków. Lokata lokacie nierówna, dlatego sprawdzamy, czym odróżniają się poszczególne produkty z tej kategorii w ING Banku Śląskim.

ING lokaty – opinie i szczegóły oferty

ING Bank Śląski to jeden z najpopularniejszych banków komercyjnych w Polsce, który intensywnie zabiega o to, aby konsumenci na dobre mieli utrwalone informacje na temat usług tej instytucji. Oprócz często pojawiających się w reklamach kredytów gotówkowych i hipotecznych, a także zróżnicowanych kont osobistych umożliwiających łączność z nowoczesną aplikacją mobilną, jednym z filarów usług banku ING są lokaty.

Te proste i popularne wśród klientów prywatnych oraz biznesowych narzędzia można wykorzystać na różne sposoby. Niektórzy zakładają lokaty do oszczędzania na wybrany, lecz odległy cel, a także przechowywanie środków dla dzieci lub zwyczajnie zabezpieczenie „na czarną godzinę”. Na przykładzie ING Banku Śląskiego, z takiego rozwiązania można do tego skorzystać na trzy różne sposoby – kontaktując się z infolinią, telefonicznie gdziekolwiek jesteśmy, udając się do stacjonarnej placówki banku lub składając wniosek przez internet, aby oddzwonił do nas konsultant. Polecamy także nasz ranking lokat, gdzie na bieżąco aktualizujemy zestawienie najlepszych lokat bankowych.

lokata ING

Oferta lokat bankowych w ING Banku Śląskim

Aktualnie, ING Bank Śląski w swojej ofercie lokat przewiduje następujące, zróżnicowane produkty skierowane do osób, które szukają przestrzeni do bezpiecznego ulokowania swoich środków na przyszłość. Przyjrzyjmy się dwóm głównym kategoriom klientów, czyli osobom prywatnym oraz przedsiębiorcom.

Klienci indywidualni.

 • Lokata terminowa.
  Produkt ten skierowany jest do posiadaczy konta oszczędnościowego i umożliwia oszczędzanie środków w trzech różnych walutach, otrzymując stałe oprocentowanie i elastyczny okres trwania lokaty. Dla bardziej wymagających przewidziano inwestycyjną lokatę terminową, która dodatkowo oferuje gwarancję BFG i wyższe zyski z odsetek.
 • Lokata z funduszem.
  Produkt ten to drugie narzędzie do bezpiecznego ulokowania środków dla klientów prywatnych. Łączy on zalety lokaty oszczędnościowej z cechami funduszu inwestycyjnego.

Przedsiębiorcy.

 • Lokata terminowa.
  Oferta banku ING dla drobnych i średnich przedsiębiorców umożliwia wnioskowanie online lub stacjonarnie, zapewniając elastyczny czas obowiązywania, a także stałe oprocentowanie przy minimalnej wpłacie 1000 złotych.

Firmy i samorządy.

 • Lokata terminowa.
  To rozwiązanie skierowane do klientów biznesowych, umożliwiające złożenie wniosku bez konieczności udawania się do placówki banku. Wniosek o lokatę można założyć kontaktując się telefonicznie lub internetowo.
 • Lokata negocjowana.
  Produkt ten skierowany jest od klientów indywidualnych, którzy mogą z niego skorzystać poprzez kontakt telefoniczny. Rozwiązanie to gwarantuje bardzo elastyczne i indywidualnie dopasowane warunki w zależności od indywidualnych preferencji.

Najważniejsze cechy lokaty bankowej w ING

Znając już podstawowe grupy docelowe i listę wszystkich produktów tworzących ofertę lokat ING, pora teraz przedstawić szczegółowe informacje na temat każdego z nich. Co warto wiedzieć, zanim złożymy wniosek?

Klienci indywidualni.

 • Lokata terminowa.
  – Dostępna w złotówkach, euro lub dolarach amerykańskich.
  – Aż cztery dostępne terminy trwania lokaty, od 3 do 24 miesięcy.
  – Stałe oprocentowanie lokaty.
  – Konieczne posiadanie konta oszczędnościowego.
 • Lokata z funduszem.
  – Wpłata minimalna to 4000 złotych.
  – Brak prowizji za zakup funduszy.
  – 30% środków na 3-miesięcznej lokacie z oprocentowaniem 1%.

Przedsiębiorcy.

 • Lokata terminowa.
  – Minimalna kwota wpłaty to 1000 złotych.
  – Czas trwania lokaty to 1, 6 lub maksymalnie 12 miesięcy.
  – Stałe oprocentowanie.
  – Założyć można ją zarówno online, jak i stacjonarnie.

Firmy i samorządy.

 • Lokata terminowa.
  – Tylko dla klientów biznesowych.
  – Można ją założyć zarówno w PLN, jak i wybranych innych walutach obcych.
  – Minimalny okres wynosi 4 dni, a maksymalnie nawet 365 dni.
  – Lokata obłożona jest oprocentowaniem stałym, które ustalane jest indywidualnie w zależności od konkretnego terminu oraz kwoty lokaty.
  – Wniosek można złożyć poprzez dedykowany formularz internetowy ING Business.
 • Lokata negocjowana.
  – Elastyczne warunki, bez narzuconego minimalnego lub maksymalnego terminu oraz kwoty lokaty.
  – Lokatę założysz zarówno w polskich złotówkach (PLN), jak i innych wybranych walutach zagranicznych, jakie obsługuje ING Bank Śląski.
  – Oprocentowanie jest negocjowane z klientem, a pod uwagę brane są głównie stawki, jakie obowiązują na rynku bankowym, a zatem u konkurencji i w wytycznych NBP.

Jak założyć lokatę bankową w ING Banku Śląskim?

Proces wnioskowania o założenie lokaty ING jest bardzo prosty. Poza tradycyjną metodą założenia jej podczas wizyty w stacjonarnej placówce, Bank Śląski oferuje również stosunkowo przejrzystą procedurę wnioskowania poprzez rozmowę z konsultantem. Jak przebiega ten proces od A do Z?

 1. Wejdź na stronę internetową ING Banku Śląskiego i wybierz w górnym lewym rogu to, jakim jesteś klientem (prywatnym, przedsiębiorcą czy firmą).
 2. Po zapoznaniu się z ofertą, upewnij się, czy możliwe jest złożenie wniosku online, czy też konieczne będzie połączenie telefoniczne.
 3. Wskaż kwotę wpłaty oraz czas obowiązywania lokaty, a także zweryfikuj swoją tożsamość.
 4. Po podpisaniu umowy, ciesz się swoją nową lokatą!

Zalety i wady

Zalety:

 • Oferta skierowana zarówno do osób prywatnych, jak i przedsiębiorców oraz przedstawicieli firm.
 • Możliwość negocjowania oprocentowania lokaty w przypadku osób fizycznych, a także brak limitu dotyczącego minimalnego oraz maksymalnego terminu lub wartości lokaty.
 • Elastyczna oferta dla przedsiębiorców, firm lub przedstawicieli samorządów, umożliwiająca szeroki zakres doboru czasu trwania lokaty.
 • Przejrzysta forma nawiązania kontaktu z biurem obsługi klienta.

Wady:

 • Dość mętnie opisana kwestii negocjacji oprocentowania, bez wskazania orientacyjnego zakresu, jakiego należy się spodziewać.
 • Nieco zdawkowo przedstawione szczegóły na temat oferty poszczególnych odmian lokat.

W czasie niskiego oprocentowania lokat szukasz innego sposobu na ulokowanie swoich środków? Sprawdź nasz ranking kont maklerskich i zacznij pomnażać pieniądze na giełdzie!

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3.7/5 - (10 votes)
Komentarze (4)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • O
  O

  Oszukany przez ing

  25.10.2022, 19:36

  Wyróżniający się komentarz

  Lokata ing z bonusem 6,5% to oszustwo. Bank liczy saldo początkowe od wszystkich środków, wspólnych, walut i lokata musi byc powyżej. Ostatecznie zawsze się okazuje że kiedyś mieliśmy więcej i bank ing obiecuje 6,5%, a liczy 1% na lokacie.

 • S
  S

  Sławek

  04.03.2023, 07:27

  Wyróżniający się komentarz

  Jestem rozczarowany „inwestycjami” w ing. Konto oszczędnościowe i niejasne 3 punkty, których, chociażbyś chciał, spełnisz nie mając pełnej wiedzy a o tym nie informują. Oblicza Ci saldo tak, że oprocentowanie 8% po uplynieciu 3 miesięcy zamienia się na 1,5%. A 20tys ” zarabia jedynie 60zl.. Oczywiście trzeba czytać warunki i je zrozuniec/zinterpretować. Wycofałem oszczędności z ING bo inni robią to lepiej i… bez kruczków. Ja się czuje okradziony Panie ING

 • R
  R

  Rafał

  03.05.2023, 11:01

  Wyróżniający się komentarz

  Ing to oszuści lokata na 8% po 3 miesiącach po wyliczeniu odsetek ukradli 3tys złożyłem reklamację czekam na wyjaśnienia ale ze złodziejami że Szczecina uważajcie obiecano odliczenie odsetek na koniec miesiąca po zakończeniu lokaty i wtedy wyszło oszustwo

 • D
  D

  Damian

  17.05.2023, 09:02

  Wyróżniający się komentarz

  Lokaty na 3 miechy i stałe oprocentowanie 8% albo 7% to bujda na resorach tak naprawdę to 1,5% nie więcej . Lepiej inwestować w coś innego a później sprzedać .

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie