Inicjatywa Mikro – opinie i recenzja pożyczki

Inicjatywa Mikro – opinie i recenzja pożyczki

Inicjatywa Mikro to działający od ponad 19 lat fundusz pożyczkowy dla małych i średnich przedsiębiorstw. Jest częścią sieci organizacji mikropożyczkowych Opportunity International, a także członkiem Polskiego Stowarzyszenia Firm Pożyczkowych. Oto opinie i krótka recenzja pożyczki  zaciąganej w Inicjatywa Mikro.

Inicjatywa Mikro – lider w segmencie pożyczek dla małych i średnich firm

Pożyczkodawca Inicjatywa Mikro1, choć ma swoją siedzibę w Małopolsce – a dokładniej w Krakowie to początkowo działała dzięki wsparciu finansowanemu przez rząd Stanów Zjednoczonych. Obecnie funkcjonuje z pomocą środków Unii Europejskiej, konkretnie Europejskiego programu na rzecz zatrudnienia i innowacji społecznych (EaSI).

Firma stara się być przede wszystkim alternatywą dla niewielkich przedsiębiorców, startupów czy działalności sezonowych, które mają problem z uzyskaniem kredytu w banku. Opinie krążące w Internecie na temat Inicjatywy Mikro są skrajnie różne. Niemniej jednak, wybór tego pożyczkodawcy może być dobrym rozwiązaniem na rozwój przedsiębiorczości i zapewnienie płynności finansowej firmy.

Inicjatywa Mikro – recenzja pożyczki. Co musisz wiedzieć?

Inicjatywa Mikro oferuje swoim klientom pożyczki dla firm nawet do 120 000 zł. Okres spłaty zobowiązania także jest wysoki i wynosi od 3 do aż 60 miesięcy. Co więcej, firma w propozycjach ma pożyczki do 600 00 tys. zł. Jednak ten typ oferty skierowany jest jedynie do stałych klientów, z dobrą historią oraz dużą zdolnością kredytową. Co jeszcze możemy powiedzieć o firmie? Na pewno to, że profesjonalni doradcy służą pomocą w doborze produktów finansowych mających pomóc inwestorowi w rozwinięciu biznesu oraz prowadzeniu działalności gospodarczej. Dlatego pożyczkodawca zachęca do kontaktu telefonicznego, szczególnie tych przedsiębiorców, którzy imają się z przejściowymi kłopotami z terminową spłatą zobowiązania.

Inicjatywa Mikro to laureat wielu nagród na gruncie polskim. Źródło: inicjatywamikro.pl

Inicjatywa Mikro oferuje elastyczny harmonogram spłaty dopasowany do możliwości finansowych klienta. Jak zapewnia – z każdej sytuacji można znaleźć wyjście, a rozmowa z konsultantem na linii z pewnością pozwoli “wypracować” wspólny kompromis.

Oferty pożyczek:

 • Pożyczki na dowolny cel
 • Pożyczki dla przedsiębiorców
 • Pomoc finansowa dla startupów
 • Wsparcie finansowe dla działalności sezonowych

Infolinia czynna jest 7 dni w tygodniu pod numerem telefonu: 699 605 000. Pożyczkodawca posiada także swoje oddziały w kilku miastach w Polsce, m.in. w Olsztynie, Krakowie, Oświęcimiu, Gdańsku i Białymstoku.

Pożyczka w Inicjatywie Mikro – dobra alternatywa dla kredytu bankowego

Recenzja pożyczki w Inicjatywie Mikro to jeden z ważnych punktów dla właścicieli małych firm szukających wsparcia. Bowiem niewielkie mikro przedsiębiorstwa mają ograniczone pole manewru, co do sposobu finansowania swojej działalności. Chodzi tutaj głównie o banki, które z dystansem traktują sektor MŚP. Obawiają się i wysokiego ryzyka w braku spłaty zobowiązania i ewentualnych skutków w pożyczeniu pieniędzy,

W tym przypadku, ograniczeniem przy ubieganiu się o kredyt przez niewielkie firmy jest przede wszystkim:

 • Krótki staż rynkowy i zbyt niskie dochody
 • Brak odpowiedniego zabezpieczenia spłaty zobowiązania kredytowego
 • Realizowanie uproszczonej księgowości w formie Podatkowej Księgi Przychodów i Rozchodów

Dlatego, nawet jeśli bank wyrazi zgodę na kredytowanie to zazwyczaj kwota zobowiązania nie jest wystarczająca na spełnienie planów rozwojowych.

W Inicjatywie Mikro nie musisz podawać swoich celów inwestycyjnych. Jedyne, co musisz zrobić to ustanowić zabezpieczenie w postaci weksla, poręczenia, hipoteki bądź środków trwałych. Pożyczasz na co chcesz, komfortowo i w pełni bezpiecznie. Warto zaznaczyć, że przedsiębiorca ma możliwość wpisać część opłat związanych z pożyczką, w koszty działalności gospodarczej!

Jak wziąć pożyczkę w Inicjatywa Mikro? 3 proste kroki!

W celu zasięgnięcia po dodatkową gotówkę z pomocą pożyczkodawcy musisz przebrnąć przez trzy proste etapy.

 • Złóż wniosek online – dokonasz tego wypełniając formularz kontaktowy na stronie instytucji: www.inicjatywamikro.pl. W tym celu uzupełnij go o imię i nazwisko, numer telefonu, adres e-mail, a także treść zapytania z kwotą pożyczki o jaką chcesz wnioskować. Uwzględnij również cel, który musi być powiązany z branżą działalności gospodarczej. Możesz także bezpośrednio skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta dzwoniąc pod numer: 699 605 000.
 • Porozmawiaj z konsultantem – telefon od doradcy dostaniesz w ciągu najbliższych kilku minut.
 • Oczekuj na decyzję – Inicjatywa Mikro może pochwalić się szybką skutecznością. Choć w zależności od indywidualnej sytuacji, na opinię możesz czekać do kilkunastu minut. W przypadku pozytywnej weryfikacji klienta, środki na koncie otrzymasz w ciągu jednego dnia od wypełnienia formularza. Pamiętaj jednak, że duże znaczenie mają również sesje Elixir Twojego banku.

Aby ubiegać się o pożyczkę, Inicjatywa Mikro przygotowała krótki formularz dla każdego klienta. Źródło: inicjatywamikro.pl.

Inicjatywa Mikro – sylwetka idealnego klienta

Dalsza recenzja pożyczki i opinie o Inicjatywa Mikro odnoszą się do klienteli pożyczkodawcy, Jak już wspomnieliśmy, Inicjatywa Mikro wspiera te działalności, które nie mają szans na kredyt bankowy. A więc są to podmioty gospodarcze nie mające odpowiedniej zdolności kredytowej i zabezpieczenia kredytowego.

 • Pożyczkodawca udziela także pożyczek dla firm mających złą historię kredytową w BIK,
 • Nie skreśla również tych działalności gospodarczych, które działają zbyt krótko. Wystarczy, że jeden dzień prowadzisz swój biznes i możesz wnioskować o potrzebną pomoc finansową.

Wakacje kredytowe w Inicjatywa Mikro

Co ciekawe, firma daje swoim klientom duże pole manewru. Mianowicie oferuje możliwość skorzystania z wakacji kredytowych. Jest to duży ukłon w stronę pożyczkobiorców, którzy nawet na 3 miesiące mogą zawiesić spłatę zobowiązania.

Inicjatywa Mikro proponuje także zakup ubezpieczenia pożyczki na wypadek niespodziewanej sytuacji życiowej. Doradza też w kwestii odzyskania niespłaconych należności przez kontrahentów klienta.

Inicjatywa Mikro – podsumowanie, opinie i ostateczna recenzja

Bez wątpienia pożyczka w Inicjatywie to rozwiązanie dla niewielkich firm potrzebujących szybkiego “zastrzyku gotówki”. Pożyczkodawca posiada w swoich szeregach szeroki wachlarz pożyczek dopasowanych do oczekiwań i możliwości finansowych klientów.

Dlatego do zalet firmy możemy zaliczyć:

Uczciwe i bezpieczne warunki finansowania

Wysokie kwoty pożyczek dopasowane do możliwości klienta

Proste i przejrzyste warunki umowy

Wiele różnych form i typów pożyczek

Szybka decyzja pożyczkowa i długi okres spłaty

Wykwalifikowani konsultanci

Infolinia czynna 7 dni w tygodniu

Pomimo że oferta dostosowana jest do potrzeb konsumenta nie możemy zapomnieć o wadach rozwiązania – bo takie, jak w przypadku każdego kredytowania zawsze istnieją. Są to:

x Brak informacji o wymaganym wieku pożyczkodawcy

x Brak informacji o minimalnej kwocie pożyczki

x Konieczność zabezpieczenia majątku klienta lub poręczenie

x Brak kalkulatora pożyczkowego na stronie

Dane firmy:

ul. Emaus 5

30-501 Kraków

Handel, budownictwo, transport i przemysł – długi mikroprzedsiębiorców

Przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą muszą pamiętać, że sama opinia i recenzja pożyczki w Inicjatywa Mikro nie wystarczy. Ważne jest, by każde zobowiązanie finansować z głową. Według danych KRD – prawie 190 tys. małych przedsiębiorców ma do oddania swoim wierzycielom ponad 730 tys. zobowiązań o łącznej wartości 5 mld zł. W ciągu ostatnich 5 lat liczba zadłużonych niewielkich firm zwiększyła się o 62% – a ich zadłużenie wzrosło o 174%2.

Dlatego umiejętnie analizuj zmiany w gospodarce oraz podejmuj racjonalne decyzje – w tym te dotyczące zadłużania się u pożyczkodawców. Zaś opinie klientów i nasza recenzja pożyczki w Inicjatywa Mikro to jedynie wskazówka, którą warto wykorzystać w razie kłopotów finansowych.

Kontakt – infolinia:

tel. 699 605 000

– czynna 7 dni w tygodniu

Źródło:

1. https://inicjatywamikro.pl/

2. „5 miliardów złotych długu mikroprzedsiębiorców”: https://krd.pl/Centrum-prasowe/Informacje-prasowe/2019/5-miliardow-zlotych-dlugu-mikroprzedsiebiorcow

Komentarze (5)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • Komentarz od LILIA
  LILIA
  02.09.2020, 08:29

  Pani Paulino Dlaczego pisze Pani takie kłamstwa!!!!! Jest to złodziejska firma ,Nie ma zadnych pozytywnych opini Przestrzegam wszystkich , nie zaciagajcie u nich kredytow !!!!! Prose wejsc na strone inicjatywa mikro opinie i wszystkiego sie dowiecie

  1
  • Komentarz od Stanisław Duda
   Stanisław Duda
   02.09.2020, 14:54

   Proszę napisać coś więcej, została Pani oszukana przez tą firmę?

   0
 • Komentarz od Ela
  Ela
  10.12.2019, 13:42

  Poproszę o kontakt wszystkie osoby poszkodowane przez tą firme.

  1
  • Komentarz od Daniel
   Daniel
   03.04.2020, 09:26

   Witam. Czy ciągle szykuje się jakiś pozew. Chętnie dołączę.

   0
   • Komentarz od poszkodowana
    poszkodowana
    03.08.2020, 21:23

    zastanawiam sie kto pisz tak pozytywne opiie o tej firmie? czy nikt nie jest swiadomy ze to oszusci ?

    0
Podobne artykuły