Inicjatywa Mikro – opinie i recenzja pożyczki

Inicjatywa Mikro – opinie i recenzja pożyczki

Inicjatywa Mikro to działający od ponad 19 lat fundusz pożyczkowy dla małych i średnich przedsiębiorstw. Jest częścią sieci organizacji mikropożyczkowych Opportunity International, a także członkiem Polskiego Stowarzyszenia Firm Pożyczkowych. Oto opinie i krótka recenzja pożyczki  zaciąganej w Inicjatywa Mikro.

Inicjatywa Mikro – lider w segmencie pożyczek dla małych i średnich firm

Pożyczkodawca Inicjatywa Mikro1, choć ma swoją siedzibę w Małopolsce – a dokładniej w Krakowie to początkowo działała dzięki wsparciu finansowanemu przez rząd Stanów Zjednoczonych. Obecnie funkcjonuje z pomocą środków Unii Europejskiej, konkretnie Europejskiego programu na rzecz zatrudnienia i innowacji społecznych (EaSI).

Firma stara się być przede wszystkim alternatywą dla niewielkich przedsiębiorców, startupów czy działalności sezonowych, które mają problem z uzyskaniem kredytu w banku. Opinie krążące w Internecie na temat Inicjatywy Mikro są skrajnie różne. Niemniej jednak, wybór tego pożyczkodawcy może być dobrym rozwiązaniem na rozwój przedsiębiorczości i zapewnienie płynności finansowej firmy.

Inicjatywa Mikro – recenzja pożyczki. Co musisz wiedzieć?

Inicjatywa Mikro oferuje swoim klientom pożyczki dla firm nawet do 120 000 zł. Okres spłaty zobowiązania także jest wysoki i wynosi od 3 do aż 60 miesięcy. Co więcej, firma w propozycjach ma pożyczki do 600 00 tys. zł. Jednak ten typ oferty skierowany jest jedynie do stałych klientów, z dobrą historią oraz dużą zdolnością kredytową. Co jeszcze możemy powiedzieć o firmie? Na pewno to, że profesjonalni doradcy służą pomocą w doborze produktów finansowych mających pomóc inwestorowi w rozwinięciu biznesu oraz prowadzeniu działalności gospodarczej. Dlatego pożyczkodawca zachęca do kontaktu telefonicznego, szczególnie tych przedsiębiorców, którzy imają się z przejściowymi kłopotami z terminową spłatą zobowiązania.

Inicjatywa Mikro to laureat wielu nagród na gruncie polskim. Źródło: inicjatywamikro.pl

Inicjatywa Mikro oferuje elastyczny harmonogram spłaty dopasowany do możliwości finansowych klienta. Jak zapewnia – z każdej sytuacji można znaleźć wyjście, a rozmowa z konsultantem na linii z pewnością pozwoli “wypracować” wspólny kompromis.

Oferty pożyczek:

 • Pożyczki na dowolny cel
 • Pożyczki dla przedsiębiorców
 • Pomoc finansowa dla startupów
 • Wsparcie finansowe dla działalności sezonowych

Infolinia czynna jest 7 dni w tygodniu pod numerem telefonu: 699 605 000. Pożyczkodawca posiada także swoje oddziały w kilku miastach w Polsce, m.in. w Olsztynie, Krakowie, Oświęcimiu, Gdańsku i Białymstoku.

Pożyczka w Inicjatywie Mikro – dobra alternatywa dla kredytu bankowego

Recenzja pożyczki w Inicjatywie Mikro to jeden z ważnych punktów dla właścicieli małych firm szukających wsparcia. Bowiem niewielkie mikro przedsiębiorstwa mają ograniczone pole manewru, co do sposobu finansowania swojej działalności. Chodzi tutaj głównie o banki, które z dystansem traktują sektor MŚP. Obawiają się i wysokiego ryzyka w braku spłaty zobowiązania i ewentualnych skutków w pożyczeniu pieniędzy,

W tym przypadku, ograniczeniem przy ubieganiu się o kredyt przez niewielkie firmy jest przede wszystkim:

 • Krótki staż rynkowy i zbyt niskie dochody
 • Brak odpowiedniego zabezpieczenia spłaty zobowiązania kredytowego
 • Realizowanie uproszczonej księgowości w formie Podatkowej Księgi Przychodów i Rozchodów

Dlatego, nawet jeśli bank wyrazi zgodę na kredytowanie to zazwyczaj kwota zobowiązania nie jest wystarczająca na spełnienie planów rozwojowych.

W Inicjatywie Mikro nie musisz podawać swoich celów inwestycyjnych. Jedyne, co musisz zrobić to ustanowić zabezpieczenie w postaci weksla, poręczenia, hipoteki bądź środków trwałych. Pożyczasz na co chcesz, komfortowo i w pełni bezpiecznie. Warto zaznaczyć, że przedsiębiorca ma możliwość wpisać część opłat związanych z pożyczką, w koszty działalności gospodarczej!

Jak wziąć pożyczkę w Inicjatywa Mikro? 3 proste kroki!

W celu zasięgnięcia po dodatkową gotówkę z pomocą pożyczkodawcy musisz przebrnąć przez trzy proste etapy.

 • Złóż wniosek online – dokonasz tego wypełniając formularz kontaktowy na stronie instytucji: www.inicjatywamikro.pl. W tym celu uzupełnij go o imię i nazwisko, numer telefonu, adres e-mail, a także treść zapytania z kwotą pożyczki o jaką chcesz wnioskować. Uwzględnij również cel, który musi być powiązany z branżą działalności gospodarczej. Możesz także bezpośrednio skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta dzwoniąc pod numer: 699 605 000.
 • Porozmawiaj z konsultantem – telefon od doradcy dostaniesz w ciągu najbliższych kilku minut.
 • Oczekuj na decyzję – Inicjatywa Mikro może pochwalić się szybką skutecznością. Choć w zależności od indywidualnej sytuacji, na opinię możesz czekać do kilkunastu minut. W przypadku pozytywnej weryfikacji klienta, środki na koncie otrzymasz w ciągu jednego dnia od wypełnienia formularza. Pamiętaj jednak, że duże znaczenie mają również sesje Elixir Twojego banku.

Aby ubiegać się o pożyczkę, Inicjatywa Mikro przygotowała krótki formularz dla każdego klienta. Źródło: inicjatywamikro.pl.

Inicjatywa Mikro – sylwetka idealnego klienta

Dalsza recenzja pożyczki i opinie o Inicjatywa Mikro odnoszą się do klienteli pożyczkodawcy, Jak już wspomnieliśmy, Inicjatywa Mikro wspiera te działalności, które nie mają szans na kredyt bankowy. A więc są to podmioty gospodarcze nie mające odpowiedniej zdolności kredytowej i zabezpieczenia kredytowego.

 • Pożyczkodawca udziela także pożyczek dla firm mających złą historię kredytową w BIK,
 • Nie skreśla również tych działalności gospodarczych, które działają zbyt krótko. Wystarczy, że jeden dzień prowadzisz swój biznes i możesz wnioskować o potrzebną pomoc finansową.

Wakacje kredytowe w Inicjatywa Mikro

Co ciekawe, firma daje swoim klientom duże pole manewru. Mianowicie oferuje możliwość skorzystania z wakacji kredytowych. Jest to duży ukłon w stronę pożyczkobiorców, którzy nawet na 3 miesiące mogą zawiesić spłatę zobowiązania.

Inicjatywa Mikro proponuje także zakup ubezpieczenia pożyczki na wypadek niespodziewanej sytuacji życiowej. Doradza też w kwestii odzyskania niespłaconych należności przez kontrahentów klienta.

Inicjatywa Mikro – podsumowanie, opinie i ostateczna recenzja

Bez wątpienia pożyczka w Inicjatywie to rozwiązanie dla niewielkich firm potrzebujących szybkiego “zastrzyku gotówki”. Pożyczkodawca posiada w swoich szeregach szeroki wachlarz pożyczek dopasowanych do oczekiwań i możliwości finansowych klientów.

Dlatego do zalet firmy możemy zaliczyć:

Uczciwe i bezpieczne warunki finansowania

Wysokie kwoty pożyczek dopasowane do możliwości klienta

Proste i przejrzyste warunki umowy

Wiele różnych form i typów pożyczek

Szybka decyzja pożyczkowa i długi okres spłaty

Wykwalifikowani konsultanci

Infolinia czynna 7 dni w tygodniu

Pomimo że oferta dostosowana jest do potrzeb konsumenta nie możemy zapomnieć o wadach rozwiązania – bo takie, jak w przypadku każdego kredytowania zawsze istnieją. Są to:

x Brak informacji o wymaganym wieku pożyczkodawcy

x Brak informacji o minimalnej kwocie pożyczki

x Konieczność zabezpieczenia majątku klienta lub poręczenie

x Brak kalkulatora pożyczkowego na stronie

Dane firmy:

ul. Emaus 5

30-501 Kraków

Handel, budownictwo, transport i przemysł – długi mikroprzedsiębiorców

Przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą muszą pamiętać, że sama opinia i recenzja pożyczki w Inicjatywa Mikro nie wystarczy. Ważne jest, by każde zobowiązanie finansować z głową. Według danych KRD – prawie 190 tys. małych przedsiębiorców ma do oddania swoim wierzycielom ponad 730 tys. zobowiązań o łącznej wartości 5 mld zł. W ciągu ostatnich 5 lat liczba zadłużonych niewielkich firm zwiększyła się o 62% – a ich zadłużenie wzrosło o 174%2.

Dlatego umiejętnie analizuj zmiany w gospodarce oraz podejmuj racjonalne decyzje – w tym te dotyczące zadłużania się u pożyczkodawców. Zaś opinie klientów i nasza recenzja pożyczki w Inicjatywa Mikro to jedynie wskazówka, którą warto wykorzystać w razie kłopotów finansowych.

Kontakt – infolinia:

tel. 699 605 000

– czynna 7 dni w tygodniu

Źródło:

1. https://inicjatywamikro.pl/

2. „5 miliardów złotych długu mikroprzedsiębiorców”: https://krd.pl/Centrum-prasowe/Informacje-prasowe/2019/5-miliardow-zlotych-dlugu-mikroprzedsiebiorcow

Podobne artykuły
27.03.2020
Zostań w domu i zyskaj nawet 900 zł z Kontem Proste Zasady!
Co możesz przyrządzić z bonów podarunkowych do Allegro, Decathlonu i Empiku, tak aby było modnie, wygodnie i ekonomicznie? W dobie panującego kryzysu epidemiologicznego te dość niecodzienne pytanie jest, jak najbardziej na czasie. Wystarczy, że bezpiecznie w domowym zaciszu założysz Konto Proste Zasady w Getin Banku. Do zgarnięcia jest nawet 900 zł w e-bonach na zakupy […]
Skarga na czynności komornika
25.03.2020
Skarga na czynności komornika – jak napisać? Wzór do pobrania
Komornik sądowy, który przeprowadza na danym dłużniki egzekucję należności, musi przestrzegać ściśle określonych przepisów prawa. Jeżeli posiada się uzasadnione podejrzenia, że w toku postępowania przekroczył on swoje obowiązki, warto działać. Podpowiadamy, jak powinna wyglądać skarga na czynności komornika. Objęcie działaniami komornika to stresująca i problematyczna okoliczność, która jest konsekwencją nieregulowania różnego rodzaju finansowych zobowiązań. Wierzyciel, […]
raty kredytow hipotecznych
25.03.2020
Narodowy Bank Polski obniżył stopy procentowe – o ile zmniejszą się raty kredytów hipotecznych?
18 marca 2020 roku NBP (Narodowy Bank Polski) zdecydował się na obniżkę stóp procentowych, aby rozkręcić, dotkniętą koronawirusem, gospodarkę. Ta informacja na pewno zainteresowała kredytobiorców oraz pożyczkobiorców. Szczególnie jednak zadowolone mogą być osoby z kredytem hipotecznym. Sprawdź, o ile potaniały miesięczne raty spłaty hipoteki. Rada Polityki Pieniężnej 18 marca 2020 zdecydowała się na następujące obniżki […]
jak zamknąć konto w idea banku
25.03.2020
Jak zamknąć konto w Idea Banku?
Idea Bank to polski instytucja finansowa działająca od 1991 roku. Jej domeną jest obsługiwanie małych podmiotów gospodarczych, wobec których przygotowane zostały specjalne usługi i narzędzia finansowe. Sprawdźmy, w jaki sposób zamknąć konto w Idea Banku. Aby zlikwidować swój rachunek w tej polskiej instytucji finansowej, można wybrać jeden z trzech sposobów. Są to: kontakt z infolinią, […]
jak zamknąć konto w plus banku
25.03.2020
Jak zamknąć konto w Plus Banku?
Plus Bank to polska instytucja finansowa, specjalizująca się w udzielaniu kredytów oraz współpracy z klientami korporacyjnymi. Ta firma z siedzibą w Poznaniu jest ściśle powiązana z siecią komórkową Plus, na co wskazuje już samo logo, oraz polskim miliarderem Zygmuntem Solorzem-Żakiem. Sprawdzimy dzisiaj, czy zamknięcie konta w Plus Banku to trudne zadanie oraz w jak najłatwiejszy […]
jak zamknąć konto w ING
24.03.2020
Jak zamknąć konto w ING Banku Śląskim?
ING Bank Śląski to bank komercyjny z siedzibą w Katowicach. Znany jest on przede wszystkim ze współpracy z dużą ilością klientów korporacyjnych oraz spójnym marketingiem, w którym swojego wizerunku udziela od lat znany polski aktor Marek Kondrat. Sprawdźmy, w jaki sposób zamknąć konto w ING Banku Śląskim. Zamknięcie swojego rachunku w ING możliwe jest tylko […]
Komentarze (1)
Sortuj wg
Dodaj komentarz

 • Komentarz od Ela
  Ela
  10.12.2019, 13:42

  Poproszę o kontakt wszystkie osoby poszkodowane przez tą firme.