Internetowykantor.pl – opinie klientów i recenzja

Szczegóły kredytu

Sprawdź ofertę
Szczegóły kredytu
Pierwszy transfer za darmo?
Tak
Czas przelewu
natychmiast
Dostępne waluty
EUR, GBP, USD, +
? +19 innych walut
Aplikacja mobilna
Tak
Promocja
Tak
? Zarejestruj się w Internbonus na wymianę 1000 EUR, USD, GBP lub CHF bez spreadu
Prowizja kantoru
od 0 PLN
? zależna od wymienianej waluty
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Nasza ocena

0.0/5

Ocena klientów

3.9/5

Siedziba firmy

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kantory online kuszą kursami wymiany, których nigdy nie zobaczymy w banku. Coraz większe grono klientów to rozumie, poszukując rozwiązań, dzięki którym otrzymają niższe koszty transakcji walutowych. Sprawdźmy dzisiaj, jak prezentuje się na tle konkurencji Internetowykantor.pl i czy warto skorzystać z jego usług.

Kurs walut i prowizja od ich wymiany nie są to kwestie ustalane odgórnie przez państwowe organy. Oczywiście banki wykorzystują kurs dyktowany przez NBP (Narodowy Bank Polski) i ustalają swój własny spread, ale wciąż waluta może kosztować tyle, ile zwyczajnie ktoś za nią zapłaci. Stąd, gdy oficjalne kursy wskazują, że euro kosztuje 4,40 zł, istnieje szansa na to, że gdzieś znajdziemy ofertę za 4,30 albo nawet 4,20. Gdzie szukać takich okazji? Oczywiście w kantorach online.

Jednym z czołowych tego rodzaju wirtualnych portali jest Internetowykantor.pl, o nazwie, której nie sposób zapomnieć. Ta marka to o rok młodszy brat Walutomatu, kantoru online założonego w 2009 roku. Mimo odrobinę późniejszego startu, Internetowykantor.pl radził sobie na rynku bardzo dzielnie aż do połączenia go z Walutomatem w 2013 roku.

Te dwie marki działają w ramach wspólnej spółki, Currency One. Jest to poznańskie przedsiębiorstwo, które obsługuje 50% polskiego rynku wymiany walut online. Z usług tej spółki skorzystało już ponad pół miliona klientów, a obrót walutowy liczony jest w miliardach. Sprawdźmy, jak prezentuje się oferta Internetowykantor.pl i czy jest ona równie atrakcyjna, jak to, co prezentuje od lat Walutomat.

internetowykantor strona www

Jak działa Internetowykantor.pl?

Dwie idee przyświecały twórcom tego wirtualnego kantoru. Obydwie z nich skupiały się na zwiększeniu zadowolenia klientów, chcących wymienić online swoje pieniądze na inną walutę. Pierwsza z nich dotyczy szybkości i wygody dokonania transakcji, a druga jej kosztu. Korzystając z Internetowykantor.pl, nie musimy wychodzić z domu, ponieważ przy pomocy kilku kliknięć możemy wymienić walutę nawet w 15 minut.

Drugą kwestią jest oszczędność – dzięki tej wirtualnej platformie możemy zapłacić zdecydowanie mniej za prowizję, niż ma to miejsce w kantorach stacjonarnych czy też bankach. Te podmioty zarabiają na spreadzie, czyli różnicy pomiędzy kursem kupna i sprzedaży walut. W Internetowykantor.pl musimy liczyć się tylko z prowizją, która jest wielokrotnie niższa niż koszt spreadu.

Logowanie w Internetowykantor.pl i wcześniejsza rejestracja to kwestia zaledwie 30 sekund. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ ta platforma od zawsze przodowała w rozwiązaniach fintechowych, co potwierdziła nagroda przyznana jej w 2018 roku przez portal Bankier.pl 1. W tym plebiscycie Internetowykantor.pl został uznany za najlepsze kantor online w kraju.

Załóż konto w Internetowykantor.pl

Jak przelać pieniądze do kantoru internetowego?

Po szybkiej rejestracji swojego konta możemy przystąpić do przelania pieniędzy do Internetowykantor.pl. Na platformie albo sami zaakceptujemy transakcję, albo zrobi to automatycznie system po najlepszym kursie, gdy wybierzemy taką opcję. Po wymianie pieniądze zostaną przesłane na podane przez nas konto. Jak jednak przelać środki na rachunek tego internetowego kantoru?

Wysłanie pieniędzy możliwe jest na trzy różne sposoby.

 • Szybki przelew Przelewy24.
 • Przelew bankowy.
 • Wpłata QR kodem.

Przy wybraniu szybkiego przelewu pieniądze w Internetowykantor.pl mogą być już kilkadziesiąt sekund, a cała transakcja przebiegnie w mniej niż 15 minut w zależności od banku, w którym posiada się konto. Ten kantor online chwali się na swojej stronie tym, że rekordowy czas transakcji wynosił zaledwie 3 minuty. Od momentu wysłania pieniędzy na ich konto, do otrzymania ich w innej walucie na swoim rachunku, minęło zaledwie 180 sekund! Te liczby robią wrażenie i pokazują, że mamy do czynienia z wytrawnym fintechowym graczem.

Gdy na przykład wspieramy swoją rodzinę, przesyłając jej regularnie pieniądze z zagranicy, nie musi mieć ona wcale konta walutowego. Internetowykantor.pl wymienia nasze funty czy euro na złotówki i przesyła je na polskie konto naszych bliskich. Jest to najwygodniejsza dostępna forma przesyłania różnych walut pomiędzy krajami.

jak przelać środki do kantoru online

Opłaty w Internetowym kantorze

Prowizja, którą należy zapłacić w kantorach wirtualnych, jest zdecydowanie niższa niż ta, którą spotkamy w bankach czy też kantorach stacjonarnych. Ich spread może wynosić często nawet 6%, co nie umywa się do prowizji w wysokości mniej więcej 0,2%, proponowanej przez Internetowykantor.pl. Także wszystkie przelewy na ich konta, usługa wymiany walutowej oraz przelewy zwrotne na rachunki w bankach, w których ta firma ma konta, są zupełnie bezpłatne.

Dzięki tej niskiej prowizji możemy zaoszczędzić prawie 200 złotych, wymieniając 1000 euro na złotówki w tym kantorze online. Internetowyknator.pl udostępnia na swojej stronie wygodny kalkulator walut, który pomaga sprawdzić, ile zaoszczędzimy podczas określonych transakcji.

Internetowykantor.pl obsługuje aż 20 walut. Poza popularnymi walutami, takimi jak euro, funt, frank czy dolar, możemy wymienić także na przykład korony czeskie czy norweskie. Sprawdź nasz ranking kantorów internetowych, aby znaleźć alternatywy dla opisywanej platformy.

Jak wypłacić wymienione pieniądze?

Gdy wymieniliśmy swoje pieniądze dzięki Internetowykantor.pl, czas je wypłacić. Możemy to zrobić poprzez.

 • Przelew na własne konto walutowe lub osobiste.
 • Wysyłkę na rachunek innego odbiorcy (np. jeśli planujemy wysłać rodzinie pieniądze za granicę).

Internetowykantor.pl – dodatkowe usługi

Jakie jeszcze opcje proponuje Internetowyknator.pl?

 • Program punktowy – ta platforma internetowa pozwala zbierać nam punkty, które można otrzymać na przykład poprzez polecenie tej strony znajomemu lub wystawianie opinii na temat transakcji. Zdobyte punkty pozwalają na wymiany pieniężne po niższych kursach.
 • Aplikacja mobilna – pomaga ona w szybkich wymianach walutowych przy użyciu tylko telefonu komórkowego. Dodatkowo mamy dostęp do aktualnych kursów walut, wykresów czy kalkulatorów.

Internetowykantor.pl opinie i nasza recenzja

Od początku swojego istnienia Internetowykantor.pl mocno stawiał na satysfakcję swoich klientów, proponując wygodne narzędzia oraz klarowną komunikację z odwiedzającymi ich stronę. Ma to swój efekt w opiniach internetowych na temat tej firmy.

Użytkownicy Internetowykantor.pl cenią szczególnie szybkość przelewów, atrakcyjne kursy walut i infolinię, która działa na medal. Negatywne głosy, których jest zdecydowanie mniej, wiążą się z problemami z przelaniem pieniędzy. Ten internetowy kantor nie ma jednak wpływu na kłopoty z przesyłem, które leżą po stronie banków.

My dodamy także to, że Internetowykantor.pl posiada licencję wystawioną przez KNF, w pełni polski kapitał oraz bardzo bezpieczną platformę, która zdobyła certyfikat Extended Validation SSL. Ten kantor online również bardzo szybko się rozwija, a spółka, do której należy, wyznacza fintechowe trendy w dziedzinie wirtualnej wymiany pieniędzy.

Przedstawmy teraz wady i zalety Internetowykantor.pl w postaci podpunktów:

Zalety:

 • ekspresowy czas transakcji – nawet 15 minut,
 • jedne z lepszych kursów na rynku – oszczędność do 200 złotych przy wymianie 1000 euro na złotówki w porównaniu do oferty banków,
 • możliwość wymiany aż 20 walut,
 • rozbudowany dział pomocy na stronie internetowej oraz profesjonalna infolinia,
 • wygodna aplikacja mobilna,
 • program punktowy, który pozwala realnie zaoszczędzić na transakcjach,
 • 10 lat doświadczenia, wiele zdobytych nagród oraz entuzjastyczne opinie użytkowników.

Wady:

 • wysoki koszt przelewów do banków, w których Internetowykantor.pl nie posiada konta (nawet do 80 złotych),
 • strona internetowa Walutomatu, czyli siostrzanej firmy stoi na wyższym poziomie i jest bardziej przejrzysta. Internetowykantor.pl mógłby odświeżyć swoją witrynę.

Dane kontaktowe dla klientów

Infolinia: (+48) 61 250 45 65 / (+48) 61 646 06 00
E-mail: biuro@internetowykantor.pl

Biuro Obsługi Klienta działa w dni robocze – od poniedziałku do piątku
w godzinach 8.00-20.00

Informacje na temat spółki

 

Biuro prasowe

Nazwa spółki

Currency One SA

Charakter działalności:
Wymiana walut online
Utworzony:
2009
Numer REGON:
301920555
Numer KRS:
 0000402723
Numer NIP:
7831684097
Adres siedziby:
ul. Szyperska 14, 61-754 Poznań

Źródła:

1. https://www.bankier.pl/wiadomosc/Zloty-Bank-przejety-Znamy-najlepsze-banki-i-fintechy-9-edycji-rankingu-7584923.html

2. https://internetowykantor.pl/

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3.9/5 - (54 votes)
Komentarze (3)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • P
  P

  P.

  18.03.2022, 10:30

  Wyróżniający się komentarz

  Negatywna opinia – zepsuli się i wprowadzają Klientów w błąd komunikacją o rzekomo niedokończonych transakcjach.

 • A
  A

  Anna

  26.01.2023, 23:39

  Wyróżniający się komentarz

  Celem przewodnim tego posty , jest ostrzeżenie Państwa przed tym kantorem , mimo rocznej współpracy z owym podmiotem , z pełną świadomością stwierdzam iż transakcje obarczone są sporym ryzykiem , kantor traci płynność finansową , co zresztą przyznał konsultant , po mym kontakcie telefonicznym , w związku z brakiem przelewu zwrotnego . P.S KNF również o nieprawidłowościach został poinformowany

 • G
  G

  GREG

  14.12.2022, 17:22

  Wyróżniający się komentarz

  Mogę również potwierdzić że niestety zepsuli się,aplikacja się przycina,działa ociężale,wyskakują błędne komunikaty.Zajrzę chyba, po paru latach ,co u konkurencji.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie