Jak zamknąć konto w Alior Banku?

Alior Bank to polski bank uniwersalny działający z sukcesami od 2008 roku. Ma on ponad 4 miliony klientów1 oraz pozytywną opinię w branży. Sprawdźmy dzisiaj, jak zamknąć konto w tej instytucji finansowej, gdy pojawi się taka potrzeba.

Planujesz zmienić bank, ale nie wiesz, gdzie otworzyć konto? Sprawdź nasz ranking kont osobistych! W jednym miejscu znajdziesz zestawienie zalet, wad i kosztów prowadzenia konta we wszystkich bankach w Polsce.

Zamknięcie konta w Alior Banku

Aby skutecznie zamknąć konto w Alior Banku, można posłużyć się czterema różnymi sposobami, w tym jednym, który dostępny jest dopiero od 14 stycznia 2020 roku. Jest to możliwość likwidacji swojego rachunku poprzez kontakt z infolinią. Ogólnie mówiąc, przed klientem stoją teraz cztery opcje do wyboru, które pozwolą na zakończenie współpracy z Alior Bankiem. Są to:

 • kontakt telefoniczny,
 • przesłanie tradycyjnego listu,
 • zgłoszenie poprzez internetową platformę,
 • wizyta w oddziale banku.

Omówmy teraz pokrótce każde z tych rozwiązań.

Zamknięcie konta w Alior Banku przez telefon

Zdecydowanie najprostszą i najbardziej wygodną opcją jest skontaktowanie się z infolinią banku i przekazanie konsultantowi informacji o tym, że chce się zlikwidować swoje konto. Jest to możliwe po przejściu szybkiej weryfikacji tożsamości.

Numery na infolinię Alior Banku to:

19 502

+48 12 370 70 00

Zamknięcie konta online

Jeśli z jakichś powodów klient nie chce zamknąć swojego konta telefonicznie, może zdecydować się na skorzystanie z platformy internetowej Alior Banku. Jak to zrobić?

 1. Zaloguj się na stronie banku.
 2. Otwórz zakładkę Wiadomości, która znajduje się w prawym górnym rogu.
 3. Wybierz opcję Napisz nową wiadomość.
 4. W sekcji Typ wiadomości – wybierz Dyspozycja. W Dotyczy produktuRachunki bankowe (zamknięcie konta). A w okienku Powód rezygnacji podaj prawdziwe powody chęci zakończenia swojej współpracy z Alior Bankiem.
 5. W treści wiadomości zawrzyj: numer swojego konta oraz opcjonalnych kont oszczędnościowych, numer nowego rachunku, na który bank prześle nadwyżkę środków, jeśli taka wystąpi. Dodaj także informację o tym, czy chcesz zrezygnować również z umowy ramowej oraz wybierz typ zamknięcia rachunku – natychmiastowy lub regulaminowy.

Możliwość natychmiastowego zamknięcia konta jest dostępna tylko wtedy, gdy bank planuje zmianę Regulaminu lub Tabeli opłat. Zwykle trzeba wybrać tryb regulaminowy, z wykorzystaniem którego okres wypowiedzenia trwa 30 dni.

Listowne zamknięcie konta w Alior Banku

Jeszcze innym sposobem na zlikwidowanie konta w Alior Banku jest wysłanie listu pocztą tradycyjną. Najlepiej skorzystać z przygotowanego przez ten polski bank oświadczenia o odstąpieniu od umowy i przesłanie go na adres:

Alior Bank S.A.

ul. Postępu 18B

02-676 Warszawa

jak zamknąć konto w Alior Banku

Likwidacja konta w Alior podczas wizyty w oddziale

Ostatnim ze sposób na zamknięcie rachunku w Alior Banku jest załatwienie sprawy twarzą w twarz. W tym celu należy udać się do najbliższego oddziału banku i złożyć osobiście oświadczenie o odstąpieniu od umowy. Warto mieć ze sobą dwa egzemplarze tego dokumentu, aby na swojej kopii otrzymać od pracownika banku potwierdzenie przyjęcia oświadczenia.

Jak zamknąć konto firmowe w Alior Bank i kartę do rachunku?

Najlepszym sposobem na zamknięcie rachunku firmowego w Alior Banku jest udanie się do jednego z oddziałów, ponieważ kontakt z infolinią czy skorzystanie z platformy internetowej mogą w tym przypadku skończyć się niepowodzeniem. Za to kartę do konta w Alior Banku można zamknąć, korzystając z infolinii (12 19 502), internetowego systemu bankowego (zakładka KARTY i KREDYTY – zamknij kartę) albo odwiedzając którąś z placówek tej instytucji finansowej.

Zamknięcie konta w Alior Bank – o czym należy pamiętać?

 • bank nie zgodzi się na zamknięcie konta z debetem, dlatego należy zostawić na nim pewną nadwyżkę środków,
 • zakończenie współpracy z Alior Bankiem na podstawie wypowiedzenia umowy nie oznacza automatycznej nieważności umowy ramowej – warto wypowiedzieć ją osobno,
 • należy zachować potwierdzenie zamknięcia rachunku, ponieważ może się ono przydać w przyszłości,
 • warto pamiętać o tym, że zamknięcie konta w Alior Banku nie jest jednoznaczne z cofnięciem zgód marketingowych. Aby to zrobić, należy zadzwonić na infolinię (12 19 502), udać się do najbliższej placówki banku lub napisać maila na adres: kontakt@alior.pl.

Konto w Alior Banku nie spełniło Twoich oczekiwań? Sprawdź nasz ranking kont osobistych, aby znaleźć najlepszy rachunek dostosowany do Twoich potrzeb:

1.
Konto osobiste Direct ING Bank Śląski
1.
Konto osobiste Direct ING Bank Śląski
Darmowe bankomaty - Polska
Tak
? PlanetCash i ING
Darmowe konto
Tak
Promocja
Nie
SPRAWDŹ
2.
Konto Osobiste i Oszczędnościowe Nest Bank
2.
Konto Osobiste i Oszczędnościowe Nest Bank
Darmowe bankomaty - Polska
Tak
? Wpłaty i wypłaty z bankomatów Euronet w Polsce
Darmowe konto
Tak
Promocja
Nie
SPRAWDŹ
3.
Konto Osobiste dla młodych VeloBank
3.
Konto Osobiste dla młodych VeloBank
Darmowe bankomaty - Polska
Tak
Darmowe konto
Tak
Promocja
Tak
SPRAWDŹ

Sprawdź również:

Źródła:

1. https://prnews.pl/raport-prnews-pl-liczba-klientow-w-bankach-i-kw-2019-443643

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4/5 - (4 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie