Jak zamknąć konto w Banku Pekao S.A.?

Jak zamknąć konto w PEKAO?

Bank Pekao S.A. to instytucja finansowa, która może pochwalić się wieloma latami doświadczenia. Kontrolny pakiet akcji tego banku należy do Skarbu Państwa, stąd można określić go mianem instytucji państwowej. Sprawdźmy dzisiaj, w jaki sposób zamknąć swoje konto w Banku Pekao S.A.

Zamknięcie konta w Banku Pekao

Ten polski bank, z charakterystycznym logo przypominającym żubra, udostępnia trzy sposoby na zamknięcie rachunku. Są to:

 • wysłanie listu z wypowiedzeniem,
 • odwiedziny w placówce banku,
 • zdalnie – przez infolinię lub wysłanie wiadomości.

Niestety nie wszystkie metody są dostępne dla każdego klienta. Opiszmy teraz pokrótce, na czym polegają sposoby, dzięki którym możliwe będzie zakończenie współpracy z Bankiem Pekao S.A. oraz kto może z nich skorzystać.


Konto w Banku Pekao S.A. nie spełniło Twoich oczekiwań? Sprawdź nasz ranking kont osobistych, aby znaleźć najlepszy rachunek dostosowany do Twoich potrzeb:

Ostatnia aktualizacja: 27 Stycznia 2023
Konto Mobi z Moim ING z promocją do 200 zł
Tak
Promocja
Tak
? bankomaty własne i Planet Cash
Darmowe bankomaty - Polska
Tak
Darmowe konto
Tak
? transakcje kartą min 300 PLN miesięcznie
Bezplatna-karta
Nie
Darmowe bankomaty - za granicą
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania
eKonto
Tak
? 200zł w formie bonu podarunkowego do biedronki, do 200zł za otwarcie kontra i spełnienie warunków promocji, 50zł za otwarcie konta przez e dowód, 50zł za otwarcie konta dla dziecka, 2,2 % na rachunku oszczędnościowym.
Promocja
Tak
? od 100 zł
Darmowe bankomaty - Polska
Tak
Darmowe konto
Tak
? min. jedna transakcja w miesiącu
Bezplatna-karta
Tak
? do trzech wypłat w miesiącu
Darmowe bankomaty - za granicą
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania
Curve - karta walutowa
Tak
? bonusy za polecenia, przedłużony cashback za zakupy oraz bonus 50 zł na start
Promocja
Tak
Darmowe bankomaty - Polska
Tak
? wersja podstawowa - darmowa, wyższe pakiety są płatne
Darmowe konto
Tak
Bezplatna-karta
Tak
? limity miesięczne na bezpłatną wypłatę gotówki zależnie od pakietu
Darmowe bankomaty - za granicą
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania

Listowne zamknięcie konta w Banku Pekao S.A.

Pierwszy sposób na likwidację rachunku to bardzo tradycyjne rozwiązanie.  Przygotowane wypowiedzenie należy przesłać listem poleconym na adres placówki banku, w którym zakładało się swoje konto. Po jego otrzymaniu konsultant może się jeszcze kontaktować z klientem telefonicznie w celu potwierdzenia chęci zamknięcia swojego konta. Okres wypowiedzenia umowy trwa 30 dni i po ich upływie Bank Pekao S.A. zamknie rachunek.

Niestety Bank Pekao S.A. nie udostępnił na swojej stronie żadnego wzoru wypowiedzenia, stąd pismo można przygotować na własną rękę. Powinny znaleźć się w nim takie informacje, jak:

 • PESEL, imię i nazwisko, numer telefonu, adres,
 • numer konta, które chce się zlikwidować,
 • nowy numer rachunku, na który zostaną przelane pieniądze, które pozostały na starym koncie,
 • prośba o usunięcie danych osobowych i wycofanie się ze zgód marketingowych.

Jeśli nie chcesz jednak przygotowywać pisma samodzielnie, możesz skorzystać z przygotowanych przez nas wzorów:


Oświadczenie musi zostać podpisane zgodnie ze wzorem. Jeśli tak się nie stanie, bank nie przyjmie dyspozycji zamknięcia konta.

Zamknięcie konta w Banku Pekao S.A. podczas wizyty w oddziale

Gdy nie ma się ochoty drukować oświadczenia i następnie odwiedzać poczty, można udać się od razu do najbliższej placówki banku. Takie rozwiązanie pozwala na wypytanie się konsultanta o wszystkie niejasne kwestie, co na pewno jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które lubią załatwiać sprawy twarzą w twarz. Niestety w takiej sytuacji trzeba będzie sprawdzić swoją asertywność, ponieważ pracownik banku na pewno kilkukrotnie spróbuje namówić nas na pozostanie w Pekao S.A. W oddziale konsultant przekaże nam wzór wypowiedzenia, dlatego nie ma potrzeby przynoszenia go ze sobą. Należy za to bezwzględnie mieć przy sobie dowód tożsamości.

Zdalna likwidacja rachunku w Pekao

Klienci mogą też zdalnie złożyć dyspozycję zamknięcia rachunku. Mają szansę zrobić to poprzez wysłanie wiadomości na czacie w aplikacji PeoPay lub przez wiadomość wewnętrzną, którą można napisać po zalogowaniu się do Pekao24.

Złożenie dyspozycji w postaci wiadomości to jednak nie koniec. Konsultant po otrzymaniu informacji, ma 3 dni robocze na to, aby skontaktować się w klientem w celu potwierdzenia chęci usunięcia konta. Dopiero wtedy zostanie ona przyjęta do realizacji.

Niestety zdarzają się sytuacje, w których bank odmawia zdalnego usunięcia konta. Ciężko zapobiec takiej sytuacji, ponieważ bank nie podaje w tym temacie jasnych kryteriów i warunków. Jeśli Pekao odmówi przyjęcia zdalnej dyspozycji, warto złożyć ją raz jeszcze, wybierając jedną z tradycyjnych metod.

-> Polecamy ogólny poradnik o tym: jak zamknąć konto w każdym banku.

Podsumowanie: o czym należy pamiętać przy zamykaniu konta w Pekao?

 • Bank nie zamknie konta z debetem – musi na nim pozostać niewielka ilość środków, które pokryją opłaty naliczane podczas okresu wypowiedzenia.
 • Warto poprosić konsultanta o potwierdzenie zamknięcia konta, ponieważ może się ono przydać w przeszłości.
 • Kartę do rachunku należy zwrócić w placówce banku lub odesłać ją razem z wypowiedzeniem.

Planujesz zmienić bank, ale nie wiesz, gdzie otworzyć konto?

Sprawdź nasz ranking kont osobistych! W jednym miejscu znajdziesz zestawienie zalet, wad i kosztów prowadzenia konta we wszystkich bankach w Polsce.

Sprawdź Również:

Komentarze (4)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • T
  T
  Tender
  10.09.2020, 08:21

  Po ponad 20 latach w tym banku uważam, że organizacyjnie i ofertowo (dla starych klientów), bank ten jest druzgocąco zły. Trudno nawet opisywać ilość niedogodności. Ale zaczynając już od kilkunastu zł opłaty miesięcznej za eurokonto plus widać, jakie podejście bank ten ma do długoletnich klientów. Pakuję się i wychodzę z tej firmy.

  • f
   f
   faraon
   15.09.2020, 14:16

   Złodziejski bank. Uciekać jak najdalej .

 • m
  m
  midas
  22.01.2021, 17:26

  składałem wzór podpisu na formularzu dla banku a formularze dla mnie dostałem na pożegnanie bez moich parafek i wzoru podpisu… to może być dla mnie problemem gdyż mam osobliwy zwyczaj różnie się podpisywać co jak mniemam nie jest nielegalne

  • K
   K
   Konrad Kowalczyk
   12.02.2021, 13:30

   Banki bardzo restrykcyjnie podchodzą do kwestii wzoru podpisu. Najlepiej trzymać gdzieś w szufladzie nasz wzór lub po prostu robić zdjęcia złożonym podpisom – wtedy bank po latach nas nie zaskoczy.

Podobne artykuły