Jak zamknąć konto w Banku Pekao S.A.?

Bank Pekao S.A. to instytucja finansowa, która może pochwalić się wieloma latami doświadczenia. Kontrolny pakiet akcji tego banku należy do Skarbu Państwa, stąd można określić go mianem instytucji państwowej. Sprawdźmy dzisiaj, w jaki sposób zamknąć swoje konto w Banku Pekao S.A.

Zamknięcie konta w Banku Pekao

Ten polski bank, z charakterystycznym logo przypominającym żubra, udostępnia trzy sposoby na zamknięcie rachunku. Są to:

 • wysłanie listu z wypowiedzeniem,
 • odwiedziny w placówce banku,
 • zdalnie – przez infolinię lub wysłanie wiadomości.

Niestety nie wszystkie metody są dostępne dla każdego klienta. Opiszmy teraz pokrótce, na czym polegają sposoby, dzięki którym możliwe będzie zakończenie współpracy z Bankiem Pekao S.A. oraz kto może z nich skorzystać.


Konto w Banku Pekao S.A. nie spełniło Twoich oczekiwań? Sprawdź nasz ranking kont osobistych, aby znaleźć najlepszy rachunek dostosowany do Twoich potrzeb:

Oferta sponsorowana
Przelew online
0 zł
? za przelewy krajowe i 3 pierwsze przelewy Express Elixir
Bankomaty
0 zł
? za wypłaty z bankomatów Citi i 4 wypłaty z innych bankomatów
Konto
0 zł
? za prowadzenie konta i karty z usługą wielowalutową
Karta
0 zł
? za prowadzenie konta i karty z usługą wielowalutową
Opinie:
5,0/5
Przelew online
0 zł
Bankomaty
0/5 zł
? 0 zł - bankomaty sieci Planet Cash oraz pozostałe bankomaty (jeśli wykonasz min. 5 transakcji kartą/ BLIK-iem)
5 zł - pozostałe bankomaty bez spełnienia warunku aktywności
Konto
0 zł
Karta
0/7 zł
? Karta będzie darmowa, jeśli wykonasz min. 5 transakcji bezgotówkowych kartą lub BLIK-iem miesięcznie lub masz mniej niż 26 lat. W przeciwnym razie opłata za kartę wyniesie 7 zł.

188 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Przelew online
0 zł
Bankomaty
0/7 zł
? 0 zł - osoby do ukończenia 26 r.ż./ wypłaty z bankomatów własnych banku/ dwie pierwsze wypłaty w bankomatach obcych w każdym miesiącu (jeśli wykonasz 1 transakcję bezgotówk. i wpływ w wys.500 zł/ mies.)
W pozostałych przypadkach koszt wypłaty to 2,3% min. 5 zł.
Konto
0 zł
Karta
0/7 zł
? Nic nie zapłacisz, jeżeli:
- masz mniej niż 26 lat,
- wykonasz min. 3 transakcje bezgotówkowe, min. 1 raz zalogujesz się do bankowości GOonline lub aplikacji GOmobile oraz wyrazisz zgody na komunikację marketingową.
W przeciwnym razie opłata za kartę wynosi 7 zł.

130 osób

wybrało ofertę
Sprawdź

Listowne zamknięcie konta w Banku Pekao S.A.

Pierwszy sposób na likwidację rachunku to bardzo tradycyjne rozwiązanie.  Przygotowane wypowiedzenie należy przesłać listem poleconym na adres placówki banku, w którym zakładało się swoje konto. Po jego otrzymaniu konsultant może się jeszcze kontaktować z klientem telefonicznie w celu potwierdzenia chęci zamknięcia swojego konta. Okres wypowiedzenia umowy trwa 30 dni i po ich upływie Bank Pekao S.A. zamknie rachunek.

Niestety Bank Pekao S.A. nie udostępnił na swojej stronie żadnego wzoru wypowiedzenia, stąd pismo można przygotować na własną rękę. Powinny znaleźć się w nim takie informacje, jak:

 • PESEL, imię i nazwisko, numer telefonu, adres,
 • numer konta, które chce się zlikwidować,
 • nowy numer rachunku, na który zostaną przelane pieniądze, które pozostały na starym koncie,
 • prośba o usunięcie danych osobowych i wycofanie się ze zgód marketingowych.

Jeśli nie chcesz jednak przygotowywać pisma samodzielnie, możesz skorzystać z przygotowanych przez nas wzorów:


Oświadczenie musi zostać podpisane zgodnie ze wzorem. Jeśli tak się nie stanie, bank nie przyjmie dyspozycji zamknięcia konta.

Zamknięcie konta w Banku Pekao S.A. podczas wizyty w oddziale

Gdy nie ma się ochoty drukować oświadczenia i następnie odwiedzać poczty, można udać się od razu do najbliższej placówki banku. Takie rozwiązanie pozwala na wypytanie się konsultanta o wszystkie niejasne kwestie, co na pewno jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które lubią załatwiać sprawy twarzą w twarz. Niestety w takiej sytuacji trzeba będzie sprawdzić swoją asertywność, ponieważ pracownik banku na pewno kilkukrotnie spróbuje namówić nas na pozostanie w Pekao S.A. W oddziale konsultant przekaże nam wzór wypowiedzenia, dlatego nie ma potrzeby przynoszenia go ze sobą. Należy za to bezwzględnie mieć przy sobie dowód tożsamości.

Zdalna likwidacja rachunku w Pekao

Klienci mogą też zdalnie złożyć dyspozycję zamknięcia rachunku. Mają szansę zrobić to poprzez wysłanie wiadomości na czacie w aplikacji PeoPay lub przez wiadomość wewnętrzną, którą można napisać po zalogowaniu się do Pekao24.

Złożenie dyspozycji w postaci wiadomości to jednak nie koniec. Konsultant po otrzymaniu informacji, ma 3 dni robocze na to, aby skontaktować się w klientem w celu potwierdzenia chęci usunięcia konta. Dopiero wtedy zostanie ona przyjęta do realizacji.

Niestety zdarzają się sytuacje, w których bank odmawia zdalnego usunięcia konta. Ciężko zapobiec takiej sytuacji, ponieważ bank nie podaje w tym temacie jasnych kryteriów i warunków. Jeśli Pekao odmówi przyjęcia zdalnej dyspozycji, warto złożyć ją raz jeszcze, wybierając jedną z tradycyjnych metod.

-> Polecamy ogólny poradnik o tym: jak zamknąć konto w każdym banku.

Podsumowanie: o czym należy pamiętać przy zamykaniu konta w Pekao?

 • Bank nie zamknie konta z debetem – musi na nim pozostać niewielka ilość środków, które pokryją opłaty naliczane podczas okresu wypowiedzenia.
 • Warto poprosić konsultanta o potwierdzenie zamknięcia konta, ponieważ może się ono przydać w przeszłości.
 • Kartę do rachunku należy zwrócić w placówce banku lub odesłać ją razem z wypowiedzeniem.

Planujesz zmienić bank, ale nie wiesz, gdzie otworzyć konto? Sprawdź nasz ranking kont osobistych! W jednym miejscu znajdziesz zestawienie zalet, wad i kosztów prowadzenia konta we wszystkich bankach w Polsce.

Sprawdź Również:

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.1/5 - (8 votes)
Komentarze (5)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • T
  T

  Tender

  10.09.2020, 08:21

  Wyróżniający się komentarz

  Po ponad 20 latach w tym banku uważam, że organizacyjnie i ofertowo (dla starych klientów), bank ten jest druzgocąco zły. Trudno nawet opisywać ilość niedogodności. Ale zaczynając już od kilkunastu zł opłaty miesięcznej za eurokonto plus widać, jakie podejście bank ten ma do długoletnich klientów. Pakuję się i wychodzę z tej firmy.

  • f
   f

   faraon

   15.09.2020, 14:16

   Wyróżniający się komentarz

   Złodziejski bank. Uciekać jak najdalej .

 • a
  a

  agu

  17.11.2023, 13:41

  Wyróżniający się komentarz

  absolutnie beznadziejny bank. relikt. Brak blika w koncie firmowym, modul dealingowy dzialajacy od 9 – 17, potem jezeli chcesz wymienic euro to po zlodziejskim kursie. Nie mozesz zdalnie zablokowac karty przez aplikacji, tylko telefonicznie. NIe mozesz zamowic nowej kart na infolinii, tylko z kolei u swojego opiekuna, brak bankomatow – co 2 nie dziala, brak umow partnerskich z euronet czy planet cash, wiec jezeli wyplacasz np 800zl z euronet placisz 33zl prowizji. (od 2000 – 90zl). jezeli chcesz zmienic limitu transakcji internetowych/kwotowych karty, mozesz to zrobic tylko prez strone wysylajac wniosek…ktory – zatwierdza osoba fizyczna, pracownik banku w godzinach 9-17.. ten Bank to jakas totalna porazka. Aha, blokuja przelewy przychodzace do momentu wyjasnienia co to za przelew, gdzie w innych bankach, najpierw przelew wchodzi a potem mozesz wyjasnic co i dlaczego .

 • m
  m

  midas

  22.01.2021, 17:26

  Wyróżniający się komentarz

  składałem wzór podpisu na formularzu dla banku a formularze dla mnie dostałem na pożegnanie bez moich parafek i wzoru podpisu… to może być dla mnie problemem gdyż mam osobliwy zwyczaj różnie się podpisywać co jak mniemam nie jest nielegalne

  • K
   K

   Konrad Kowalczyk

   12.02.2021, 13:30

   Wyróżniający się komentarz

   Banki bardzo restrykcyjnie podchodzą do kwestii wzoru podpisu. Najlepiej trzymać gdzieś w szufladzie nasz wzór lub po prostu robić zdjęcia złożonym podpisom – wtedy bank po latach nas nie zaskoczy.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Porównywarka ofert
Porównaj ()