Jak zamknąć konto w BOŚ (Banku Ochrony Środowiska)?

BOŚ, czyli Bank Ochrony Środowiska to polska instytucja finansowa, działająca od 1991 roku. Jak sama nazwa wskazuje, ten bank angażuje się w różne przedsięwzięcia proekologiczne, proponując na przykład nisko oprocentowane kredyty na termomodernizację. Sprawdźmy dzisiaj, w jaki sposób zamknąć swoje konto w BOŚ, gdy pojawi się taka potrzeba.

Jak zamknąć konto w BOS

Jak zamknąć konto w BOŚ?

W celu zamknięcia konta w BOŚ można skorzystać tylko z dwóch metod. Są to:

  • przesłanie listu do siedziby banku,
  • wizyta w oddziale.

To bardzo niewielki wybór w porównaniu z usługami dostępnymi w innych bankach, w których można zamknąć swój rachunek także poprzez kontakt telefoniczny czy skorzystanie z platformy internetowej. Sytuuje to Bank Ochrony Środowiska na bardzo niskim miejscu w rankingu instytucji finansowych, które są przyjazne dla swoich klientów. Pomimo tylko dwóch sposobów na zamknięcie konta w BOŚ warto pokrótce je omówić.

Zamknięcie konta w BOŚ poprzez wysłanie listu

Pierwszym ze sposobów na zlikwidowanie swojego rachunku w Banku Ochrony Środowiska jest przygotowanie wniosku i przesłanie go na adres najbliższej placówki. W swoim oświadczeniu należy zawrzeć:

  • dane osobowe, PESEL, numer telefonu,
  • numer aktualnego konta oraz nowego rachunku, na który zostanie przesłana nadwyżka środków, o ile taka wystąpi,
  • dyspozycję wypowiedzenia umowy rachunku, w tym dostępu do bankowości elektronicznej oraz karty,
  • prośbę o usunięcie danych osobowych,
  • prośbę o telefoniczne lub listowne potwierdzenie zamknięcia rachunku – o ile ta opcja jest darmowa.

Jeśli nie ma się ochoty samodzielnie przygotowywać pisma, dobrze wybrać się do najbliższej placówki Banku Ochrony Środowiska, gdzie otrzyma się gotowy wzór. Można także skorzystać z przygotowanych przez nas wzorów pism.


Likwidacja rachunku w BOŚ podczas wizyty w oddziale

Drugą i niestety ostatnią metodą na zamknięcie rachunku w BOŚ jest wybranie się do najbliższego oddziału tej instytucji finansowej. Podczas wizyty konsultant zweryfikuje tożsamość klienta oraz przekaże druk oświadczenia o zamknięciu konta, które można szybko wypełnić. Bardzo ważną kwestią jest to, aby podpisać wniosek zgodnie ze wzorem, który widnieje w bazie banku. W przeciwnym razie BOŚ nie przyjmie naszej dyspozycji i nie zamknie rachunku.

Najlepiej wypełniając wniosek o zamknięcie konta, dodać adnotację o tym, że chce się zamknąć także kartę do rachunku. Podobnie jest z lokatą czy lokatami, które ma się w Banku Ochrony Środowiska. Te produkty finansowe nie są automatycznie likwidowane wraz z głównym kontem, dlatego należy wspomnieć o nich podczas wypełniania oświadczenia o zamknięcie rachunku.

Jak zamknąć kartę w BOŚ?

Klient, który chce zgłosić zaginięcie lub kradzież karty, może to zrobić przez infolinię. Wystarczy zadzwonić pod jeden z poniższych numerów:

+48 22 543 34 34 lub 801 355 455

W przypadku całkowitego zamknięcia karty, konieczne będzie przesłanie dyspozycji pisemnej zgodnie z procedurą, która obowiązuje podczas zamykania konta.

Zamknięcie konta w BOŚ – o czym należy pamiętać?

  • bank nie zamknie konta z debetem – warto na nim zostawić małą nadwyżkę środków,
  • długość okresu wypowiedzenia to 30 dni i właśnie po takim okresie zostanie ono zamknięte. Jeśli chce się korzystać z platformy internetowej BOŚ w tym czasie, należy zaznaczyć to w swoim wniosku o zlikwidowanie konta.
  • warto zachować potwierdzenie zamknięcia konta, bo może się ono przydać w przyszłości.

Konto w Banku Ochrony Środowiska nie spełniło Twoich oczekiwań? Sprawdź nasz ranking kont osobistych, aby znaleźć najlepszy rachunek dostosowany do Twoich potrzeb:

Darmowe bankomaty - Polska
Tak
? 0 zł za wypłaty gotówki kartą z bankomatów zlokalizowanych na terenie Oddziałów Banku i Planet Cash w Polsce niezależnie od wybranej karty
Darmowe konto
Tak
? Opłata za kartę debetową wynosi 0 zł, gdy: a) Użytkownik Karty nie ukończył 26. roku życia, lub b) Użytkownik Karty: • w miesiącu poprzedzającym pobranie opłaty wykonał co najmniej trzy transakcje bezgotówkowe tą kartą oraz; • zalogował się (co najmniej 1 raz) do systemu bankowości internetowej GOonline lub aplikacji mobilnej GOmobile w poprzednim miesiącu kalendarzowym oraz, • wyraził zgody na komunikację z nami w celach marketingowych w formie elektronicznej oraz telefonicznej.
Promocja
Tak

835 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Darmowe bankomaty - Polska
Tak
? bankomaty własne bez ograniczeń, bankomaty Euronet powyżej 100 zł
Darmowe konto
Tak
Promocja
Nie

733 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Darmowe bankomaty - Polska
Tak
Darmowe konto
Tak
Promocja
Tak
? bon 50 zł na zakupy w Żabce do 200 zł za spełnienie warunków 8% na Koncie Oszczędnościowym

677 osób

wybrało ofertę
Sprawdź

Sprawdź także:

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
5/5 - (2 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Porównywarka ofert
Porównaj ()