Jak zamknąć konto w mBanku? Poradnik krok po kroku.

jak zamknac konto w mbanku

mBank kojarzy się z nowocześnie prowadzoną instytucją finansową, która stawia na wygodne rozwiązania internetowe oraz dynamiczny marketing. Sprawdźmy, jak zamknąć konto w mBanku, gdy będziemy chcieli pożegnać się z tą instytucją finansową.

To, co wyróżnia mBank na tle konkurencji, jest wysokiej jakości obsługa klienta oraz duża ilość sposobów na zamknięcie konta. Dzięki tak szerokiej palecie wyboru coś dla siebie znajdą zarówno osoby, które lubią załatwiać sprawy bankowe w tradycyjny sposób, jak i miłośnicy współczesnych rozwiązań.

Metody na zamknięcie konta w mBanku to:

 • kontakt z infolinią,
 • przesłanie listu,
 • wizyta w oddziale banku,
 • skorzystanie z platformy internetowej.

Poniżej omawiamy wszystkie sposoby krok po kroku.


Konto w mBanku nie spełniło Twoich oczekiwań? Sprawdź nasz ranking kont osobistych, aby znaleźć najlepszy rachunek dostosowany do Twoich potrzeb:

Ostatnia aktualizacja: 7 Sierpnia 2022
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert
Konto Direct/ Komfort z Moim ING + 200 zł w gotówce!
Tak
? do 200 zł premii za otwarcie Konta Direct albo Komfort + 50 zł za polecenie konta
Promocja
Tak
? bankomaty własne i Planet Cash
Darmowe bankomaty - Polska
Tak
? Opłatę za kartę Visa zbliżeniowa w wysokości 7 zł pobieramy tylko wtedy, jeśli kartami wydanymi do Twojego konta zapłacisz łącznie mniej niż 300 zł. Jeśli masz konto Direct i 18-26 lat, kwota transakcji, która zwalnia z opłaty za kartę wynosi 200 zł. Nie pobieramy opłaty za kartę od posiadaczy kont Direct w wieku 13-18 lat oraz posiadaczy kont Mobi w wieku 13-26 lat.
Bezpłatna karta
Nie
Darmowe bankomaty - za granicą
Tak
? Za wyjątkiem wpłaty/wypłaty gotówki w punkcie obsługi kasowej oraz przelewu w placówce bankowej - miejscu spotkań. Pozostałe opłaty i prowizje dla kart płatniczych określone są w Tabeli opłat i prowizji.
Darmowe konto
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania
BNP Paribas Konto Otwarte na Ciebie
Nie
Promocja
Tak
? własne i Planet Cash
Darmowe bankomaty - Polska
Tak
? min. jedna transakcja w miesiącu
Bezpłatna karta
Nie
? Brak opłat za granicą dotyczy wypłat w Euro, na terenie krajów EOG, z bankomatów Grupy BNP Paribas oraz w ramach Global Alliance.
Darmowe bankomaty - za granicą
Tak
Darmowe konto
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania
Konto Otwarte na Ciebie "Dla Obcokrajowców"
Nie
Promocja
Tak
Darmowe bankomaty - Polska
Nie
? W ramach aktualnej oferty Konta osobistego "Konto Otwarte na Ciebie" („Konto”) dostępnego dla konsumentów na podstawie Umowy ramowej rachunków bankowych, karty oraz elektronicznych kanałów dostępu: opłata za użytkowanie karty debetowej „Karta Otwarta na Świat” Mastercard wydanej do Konta wynosi 10 zł miesięcznie.
Bezpłatna karta
Tak
? Brak opłat za granicą dotyczy wypłat w Euro, na terenie krajów EOG, z bankomatów Grupy BNP Paribas oraz w ramach Global Alliance. Lista bankomatów Grupy BNP Paribas i Global Alliance znajduje się na stronie Banku.
Darmowe bankomaty - za granicą
Tak
? W ramach aktualnej oferty Konta osobistego "Konto Otwarte na Ciebie" („Konto”) dostępnego dla konsumentów na podstawie Umowy ramowej rachunków bankowych, karty oraz elektronicznych kanałów dostępu: brak miesięcznych opłat za prowadzenie rachunku.
Darmowe konto
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania

Zamknięcie konta w mBanku przez telefon

Bardzo prostym i wygodnym sposobem na zamknięcie rachunku w mBanku jest skontaktowanie się z infolinią, nazywaną w tej firmie mLinią. Konsultant po dokonaniu identyfikacji tożsamości klienta przyjmie dyspozycję likwidacji rachunku.

Numery na infolinię mBanku to:

801 300 800 (z telefonów stacjonarnych w Polsce),

+48 42 6 300 800 (z telefonów stacjonarnych i komórkowych z całego świata).

Listowne zamknięcie konta w mBanku

Kolejnym sposobem na likwidację rachunku, który szczególnie przypadnie do gustu osobom lubiącym klasyczne rozwiązania, jest przesłanie listu z wypowiedzeniem. Wniosek należy przesłać listem poleconym na adres:

mBank S.A. Bankowość Detaliczna

Skrytka Pocztowa 2108

90-959 Łódź

mBank przygotował na swojej stronie internetowej wzór wypowiedzenia, dlatego nie ma potrzeby pisania go na własną rękę. Oświadczenie można ściągnąć, klikając w poniższy przycisk.

Wypowiedzenie musi być podpisane zgodnie ze wzorem – w innym wypadku bank nie zamknie rachunku.

Zamknięcie konta online

Likwidacja rachunku poprzez skorzystanie z platformy internetowej to kolejna z metod, która stoi przed klientami mBanku. W jaki w sposób to zrobić?

1. Zaloguj się na stronie banku

2. Otwórz zakładkę Pasaż.

3. Następnie Market -> Usługi -> Wypowiedzenie umowy.

4. Wypełnij wniosek i potwierdź chęć jego złożenia. Wybierz także długość okresu wypowiedzenia – tryb natychmiastowy jest możliwy tylko wtedy, gdy w ostatnim czasie mBank zmieniał taryfę opłat za usługi.

Likwidacja konta w mBanku podczas wizyty w oddziale

mBank nie posiada tylu placówek, ile inne banki, takie jak na przykład PKO BP, jednak wciąż można zamknąć swoje konto w sposób stacjonarny. Osoby, które przyzwyczajone są do załatwiania kwestii bankowych i urzędowych twarzą w twarz, na pewno docenią taką możliwość. Warto pamiętać o tym, aby zabrać z banku potwierdzenie rozwiązania umowy. Taki dokument może być bardzo przydatny w przyszłości.

Zamknięcie konta w mBanku – o czym należy pamiętać?

 • bank nie zamknie konta z debetem, dlatego należy zostawić na nim pewną nadwyżkę środków,
 • zwykle okres wypowiedzenia trwa 30 dni, gdy jednak wprowadzana jest nowa taryfa opłat, możliwe jest natychmiastowe zamknięcie konta.

Planujesz zmienić bank, ale nie wiesz, gdzie otworzyć konto?

Sprawdź nasz ranking kont osobistych! W jednym miejscu znajdziesz zestawienie zalet, wad i kosztów prowadzenia konta we wszystkich bankach w Polsce.

Sprawdź także:

3.9/5 - (9 votes)
Komentarze (8)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • z
  z
  zbyszek
  09.11.2020, 08:39

  Po zalogowaniu na stronię wchodzimy w FINANSE, USŁUGI, Nowa usługa i szukamy ikony wypowiedzenie umowy

 • K
  K
  Krzysztof M.
  04.02.2021, 11:14

  Czas się pożegnać się z mBankiem. Za dużo tych zmian w regulaminie i obsługa klienta na poziomie mołdawskich linii lotniczych. Jakie konto osobiste proponujecie, żeby nie spać z deszczu pod rynnę?

  • K
   K
   Konrad Kowalczyk
   04.02.2021, 11:39

   Dzień dobry, w naszym Rankingu Kont Osobistych od kilku miesięcy niezmiennie prowadzi Konto Przekorzystne od Pekao. Przy miesięcznych wpłatach (np.pensji) powyżej 500 złotych rachunek jest całkowicie darmowy (w tym 0 zł za wypłaty w bankomatach w Polsce i za granicą). Aktualnie to najciekawsza oferta – a można się jeszcze załapać na bonus do 300 złotych i program poleceń do 1500 zł :)

  • Z
   Z
   Zapytanie
   09.02.2022, 21:09

   Czy mogę zamknac konto 2 dni po jego otwarciu? Oferta banku nie spełnia jednak moich oczekiwań

 • A
  A
  Adam
  26.01.2021, 23:08

  Ścieżka do wniosku na dzień dzisiejszy:
  FINANSE -> USŁUGI -> wybieramy opcję nowa usługa
  Szukamy karty „Załatw swoje sprawy” i klikamy WYBIERAM
  Następnie aby wybrać rodzaj dyspozycji wybieramy Kategorie -> Rachunki -> Wypowiedzenie umowy w całości oraz w części (…)
  Klikamy Dalej i postępujemy zgodnie z instrukcjami.

 • J
  J
  Jan Nieckula
  19.05.2021, 13:56

  proszę o umożliwienie wypowiedzenia umowy konta w mBanku . Konto wyzerowałem zgodnie z informacją uzyskaną w kiosku mbank w Promenadzie Warszawie

  • P
   P
   Paulina Krupa
   19.05.2021, 15:00

   Wypowiedzenie umowy rachunku w mBanku może Pan dokonać na 4 sposoby:
   a) w serwisie transakcyjnym – po zalogowaniu się do systemu transakcyjnego wybiera Pan —> Finanse, Usługi, Nowa usługa, Wypowiedzenie umowy.
   b) u konsultanta na mLinii pod numerem telefonu: +48 42 6 300 800.
   c) w placówce mBanku po okazaniu dokumentu tożsamości.
   d) poprzez przesłanie własnoręcznie napisanego wypowiedzenia umowy na adres korespondencyjny mBanku. Takie wypowiedzenie musi zawierać: imię i nazwisko posiadacza/posiadaczy rachunku, numer PESEL posiadacza/posiadaczy, numer zamykanego rachunku, numer rachunku do przelania środków pozostałych na zamykanym rachunku, tryb w jakim ma być rozwiązana umowa (np. miesięczny) oraz Pana podpis zgodny ze wzorem podpisu, jaki posiada mBank na umowie o konto osobiste.

   Pozdrawiamy!

 • Z
  Z
  Zbigniew
  17.12.2020, 20:04

  Proszę wybrać zakładkę:
  Pomoc > Załatw swoje sprawy >Inna sprawa>potem wybrać: Wyszukiwarka >Wypowiedzenie umowy…..

Podobne artykuły