Jak zamknąć konto w Santander Bank Polska?

jak zamknac konto w santanderze

Santander Bank Polska należy do wielkiej hiszpańskiej grupy finansowej. W Polsce znany jest przede wszystkim z powodu wchłonięcia BZWBK oraz atrakcyjnych reklam, w których występują znani na całym świecie aktorzy. Sprawdzimy dzisiaj, jak zamknąć konto w Santander Bank Polska i którą z metod warto wybrać, aby cały proces był skuteczny i przede wszystkim wygodny. 

Planujesz zmienić bank, ale nie wiesz, gdzie otworzyć konto?

Sprawdź nasz ranking kont osobistych! W jednym miejscu znajdziesz zestawienie zalet, wad i kosztów prowadzenia konta we wszystkich bankach w Polsce.

Regulamin Santander Bank Polska wskazuje na trzy różne sposoby na to, jak zamknąć swój rachunek w tej instytucji finansowej. Są to:

  • kontakt z infolinią,
  • przesłanie wniosku listownie,
  • wizyta w oddziale banku.

Niestety jedna z wymienionych powyżej metod jest na tyle kłopotliwa, że wykorzystanie jej będzie bardzo czasochłonne. Mowa o przesłaniu listu na adres banku – w takim wypadku nie wystarczy przygotowanie wniosku i udanie się na pocztę. Potrzebna będzie także wizyta u notariusza w celu zweryfikowania swojej tożsamości, co wiąże się z opłatą i zwyczajną stratą czasu. Zajmijmy się teraz przedstawieniem każdej z dostępnych opcji.

Zamknięcie konta w Santander Bank Polska poprzez kontakt telefoniczny

Pierwszą metodą zamknięcia rachunku w Santander Bank Polska jest kontakt z infolinią. Gdy dodzwonimy się do konsultanta, warto poprosić go o przekierowanie rozmowy do działu likwidacji kont. Podczas weryfikacji tożsamości dobrze mieć przy sobie dowód tożsamości, numer konta oraz wszelkie dane, które pomogą w uwierzytelnieniu się jako klient banku. Bardzo możliwe, że konsultant zada pytanie o powody chęci rozstania się z bankiem.

Numery na infolinię Santander Bank Polska to: 

1 9999 w Polsce

+48 61 81 1 9999 dzwoniąc z zagranicy

Przez telefon można zamknąć konto w Santander Bank Polska, jednak rezygnacja nie obejmie dostępu do usług bankowości elektronicznej – taką dyspozycję można złożyć tylko na żywo w którejś z placówek tej instytucji finansowej.

Listowne zamknięcie konta w Santander Bank Polska

Likwidacja rachunku w Santander Bank Polska przy pomocy listu wysłanego na adres banku, jak już wspomnieliśmy, nie należy do prostych czynności. Według wytycznych tej firmy podpis oraz dokumenty, które zostały wymienione we wniosku, muszą zostać potwierdzone przez notariusza. W innym wypadku bank nie weźmie ich pod uwagę i nie zrealizuje usługi zamknięcia rachunku. Z tego powodu zdecydowanie prościej jest udać się do banku lub zadzwonić na infolinię, niż ustawić się w kolejce do notariusza, aby załatwić tak prostą sprawę. Jeśli jednak ktoś ma ochotę przejść przez tę urzędniczą niedogodność, powinien w swoim wypowiedzeniu zawrzeć takie informacje, jak:

  • aktualna data,
  • PESEL, imię i nazwisko, numer telefonu, adres, numer i seria dowodu,
  • numer rachunku, który chce się zlikwidować,
  • numer konta, na które zostanie przelana nadwyżka środków (jeśli taka nastąpi),
  • prośba o usunięcie danych osobowych.

Jeśli jednak nie chcesz przygotowywać wniosku samodzielnie, możesz skorzystać z przegotowanych przez nas wzorów.


Zamknięcie rachunku w Santander Bank Polska podczas wizyty w oddziale

Ostatni ze sposobów na likwidację konta jest przeznaczony dla osób, które najlepiej się czują, załatwiając sprawy na żywo, kiedy mogą przy okazji wypytać konsultanta o interesujące ich kwestie. Idąc do placówki banku, należy zebrać ze sobą dowód osobisty oraz pamiętać o wzorze podpisu, który widnieje w bazie banku. W oddziale otrzyma się wzór wypowiedzenia i po jego wypełnieniu oraz akceptacji bank przystąpi do zamknięcia rachunku, co nastąpi po 30 dniach po skończeniu się okresu wypowiedzenia. Warto wziąć z banku potwierdzenie rozwiązania umowy, które może przydać się w przyszłości.

Zamknięcie konta w Santander Banku – o czym należy pamiętać?

  • bank nie zamknie konta z debetem, dlatego warto zostawić na nim część środków, które pokryją potencjalne opłaty,
  • dzwoniąc na infolinię, pisząc wniosek do banku lub rozmawiając na żywo z konsultantem, dobrze poprosić także o likdwidację karty do rachunku.

Konto w Santander Bank Polska nie spełniło Twoich oczekiwań? Sprawdź nasz ranking kont osobistych, aby znaleźć najlepszy rachunek dostosowany do Twoich potrzeb:

Ostatnia aktualizacja: 29 Września 2020
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert
PKO BP Konto za Zero
Nie
Promocja
Tak
? wypłaty w PLN BLIKIEM ze wszystkich bankomatów w Polsce
Darmowe bankomaty - Polska
Tak
? gdy zostanie dokonanych 5 transakcji bezgotówkowych (z wyjątkiem przelewów) kartą lub BLIK-iem w okresie rozliczeniowym karty - W przeciwnym razie opłata wyniesie 10 zł miesięcznie.
Bezpłatna karta
Tak
? Za wypłaty gotówki w walutach obcych z bankomatów ich operatorzy mogą pobierać opłaty
Darmowe bankomaty - za granicą
Tak
Darmowe konto
» SPRAWDŹ «
„Premia w zasięgu ręki” - 350 PLN na allegro
Tak
? 350 zł na Allegro, promocja do 11.10.2020 r.
Promocja
Tak
? za wypłaty gotówki kartą z bankomatów w oddziałach BNP Paribas Bank Polska S.A. oraz z bankomatów Planet Cash w Polsce
Darmowe bankomaty - Polska
Tak
? 0 zł za użytkowanie karty dla posiadacza poniżej 26 r.ż. lub pod warunkiem wykonania w miesiącu poprzedzającym pobranie opłaty jednej transakcji bezgotówkowej tą kartą, w innym wypadku opłata wyniesie 3 zł miesięcznie.
Bezpłatna karta
Tak
? przy wyborze Karty Otwartej na Świat
Darmowe bankomaty - za granicą
Tak
Darmowe konto
» SPRAWDŹ «
Millenium konto osobiste - promocja 70 zł z Kontem 360° Junior i goodie
Tak
? 220 PLN przy aktywnym korzystaniu z karty i aktywacji aplikacji mobilnej
Promocja
Tak
Darmowe bankomaty - Polska
Tak
? zasilenie konta min 1000 zł i jedna płatność kartą
Bezpłatna karta
Tak
Darmowe bankomaty - za granicą
Tak
? zasilenie konta min 1000 zł i jedna płatność kartą
Darmowe konto
» SPRAWDŹ «
Komentarze (0)
Dodaj komentarz

Podobne artykuły