Jak zamknąć konto w VeloBank?

Jak zamknąć konto w VeloBank? Wypowiedzenie umowy rachunku bankowego w dawnym Getin Bank nie należy do skomplikowanych. Możemy to zrobić na kilka sposobów, a żaden z nich nie powinien zająć nam wiele czasu.

30 września 2022 roku Polskę obiegła wiadomość o przymusowej restrukturyzacji Getin Banku. Osoby, które miały w nim konto bankowe, z niecierpliwością czekały na informację, co dalej będzie się działo z ich pieniędzmi. Warto podkreślić, że Getin Bank nie upadł, bo wtedy klienci depozytowi mogliby liczyć na otrzymanie gwarancji od Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Ostatecznie okazało się, że instytucja po wprowadzeniu zmian będzie działać pod nazwą VeloBank. Do niego też z Getin Noble Bank przeniesiono większość kont klientów. Ich właściciele natomiast oczywiście nadal mają dostęp do bankowości elektronicznej, mogą robić przelewy, spłacać raty itp.

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby przenieść konto bankowe i skorzystać z oferty zupełnie innej instytucji. Na rynku jest wiele alternatyw, a niektóre z nich proponują bardzo atrakcyjne warunki. Pytanie tylko, w jaki sposób skutecznie zamknąć konto, by bank więcej się z nami nie kontaktował?

Jak zamknąć konto osobiste w VeloBank – dostępne metody

Podobnie jak w większości banków, istnieje kilka metod składania wypowiedzenia w VeloBank. Są one na tyle różnorodne, że sięgnąć po nie mogą osoby korzystające z konta bankowego na różne sposoby.

Rozwiązanie umowy rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego lub oszczędnościowego jest możliwe:

 • przy użyciu bankowości internetowej,
 • przy użyciu aplikacji mobilnej,
 • osobiście w siedzibie VeloBanku,
 • listownie,
 • na infolinii.

Jakie są różnice między zamknięciem konta przez bankowość internetową, mobilną i osobiście w oddziale? W każdym przypadku efekt jest taki sam: nasz rachunek ostatecznie przestaje działać. Konieczne jest przy tym podanie tych samych danych, niezbędnych do zweryfikowania tożsamości.

W trakcie zamykania konta obowiązuje nas ponadto okres wypowiedzenia, który zaakceptowaliśmy przy podpisywaniu umowy. Dlatego niezależnie od metody, którą wybierzemy, wynosi on najczęściej 30 dni kalendarzowych. Jedyną różnicą jest sposób poinformowania o naszej decyzji banku.

Zamknięcie rachunku bankowego w VeloBank przez internet

Najwygodniejszym sposobem jest zamknięcie konta w VeloBank przez internet. Zależnie od naszych preferencji, bankowość elektroniczną wykorzystać możemy na dwa sposoby:

 • składając rezygnację po zalogowaniu do bankowości internetowej,
 • składając rezygnację w bankowości mobilnej.

W pierwszym przypadku musimy:

 1. otworzyć stronę internetową banku,
 2. podać nazwę użytkownika oraz hasło,
 3. wejść na nasze konto klienta,
 4. przejść do zakładki Oferta i wnioski,
 5. wybrać opcję Obsługa i Wypowiedzenie umowy rachunku,
 6. nacisnąć odpowiedni przycisk,
 7. potwierdzić swoją decyzję,
 8. czekać, aż minie ustalony okres wypowiedzenia.

Drugie rozwiązanie jest równie łatwe.

Musimy tylko zalogować się na swoją aplikację banku, którą pobraliśmy i uwierzytelniliśmy na smartfonie. Następnie przechodzimy do zakładki Oferta i wnioski, a potem otwieramy Nowy Wniosek i Wypowiedzenie umowy rachunku. Tam potwierdzamy wszystkie dane i wybieramy interesującą nas opcję.

Zamknięcie konta w VeloBank osobiście

Zawsze możemy zamknąć konto osobiście w placówce banku. To dobre rozwiązanie szczególnie dla osób, które chcą przy okazji zadać dodatkowe pytania lub zyskać pewność, że na pewno wszystko pójdzie zgodnie z planem. Cała procedura i w tym przypadku nie powinna sprawić nam większych problemów. Wystarczy tylko, że wyjaśnimy pracownikowi, co chcemy zrobić. Przy sobie musimy mieć tylko dowód osobisty. Likwidując konto oszczędnościowe czy rozliczeniowe, dostaniemy na miejscu do podpisania wszystkie niezbędne dokumenty.

Będąc w banku, warto przy okazji wypytać o wszystkie istotne sprawy. Kwestie szczególnie warte poruszenia to np. te związane z:

 • innymi produktami bankowymi, z których także chcemy zrezygnować (np. konta walutowe, karty kredytowe, inne rachunki oszczędnościowe itp.),
 • poproszenie o wydrukowanie potwierdzenia złożenia dyspozycji dotyczącej zamknięcia konta,
 • zapytanie o to, jaką kwotę zostawić na koncie, aby umowa została rozwiązana bezproblemowo, a bank mógł pobrać ewentualne zaległości czy comiesięczną opłatę,
 • wycofanie zgód marketingowych,
 • upewnienie się, że zamknięciu ulega także całe konto internetowe.
placówki veloBank
VeloBank posiada ponad 300 placówek zlokalizowanych w całym kraju, velobank.pl

Konto w VeloBanku można zamknąć w każdej placówce w naszym kraju. Mapa ich lokalizacji dostępna jest na oficjalnej stronie internetowej Velobank.pl w zakładce „Znajdź placówkę”.

Wypowiedzenie umowy rachunku bankowego w VeloBank listownie

VeloBank umożliwia złożenie wypowiedzenia umowy rachunku bankowego również w formie pisemnej, listownie. W takim przypadku kopertę wysyłamy na adres:

Rondo Ignacego Daszyńskiego 2 C, 00-843 Warszawa.

Co powinien zawierać taki dokument?

 • nasze dane kontaktowe,
 • nasze dane osobowe,
 • numer zamykanego rachunku,
 • numer rachunku, na który ewentualnie mają zostać przesłane pozostawione na koncie środki,
 • informacja, że jest to wypowiedzenie konta,
 • ewentualny brak zgody na dalsze kontakty marketingowe,
 • nasz własnoręczny podpis.

Dokument można napisać samodzielnie. VeloBank nie udostępnia na swojej stronie internetowej gotowego formularza, którego moglibyśmy do tego wykorzystać.

O czym jeszcze pamiętać, zamykając rachunek w VeloBank?

Lista rzeczy, o których nie możemy zapomnieć, zamykając konto w banku, jest stosunkowo krótka. Oprócz podania swoich danych, musimy zwrócić szczególną uwagę tylko na:

 • zgody marketingowe – często banki mają specjalne oferty dla osób, które wyrażają tzw. zgodę na reklamy. W zamian za to nasze konto np. mniej kosztuje albo nie musimy robić wielu transakcji, by korzystać z karty debetowej za darmo. Część osób nie wie jednak, że wyrażone już zgody marketingowe nie „kasują się” wraz ze zmianą banku. Jeśli nie podkreślimy, że z nimi także chcemy się pożegnać, nadal będziemy dostawać reklamy, choćby na maila;
 • okres wypowiedzenia – w większości banków wynosi on 30 dni. Przez tyle czasu nasze konto będzie otwarte jeszcze po rezygnacji i możemy wtedy z niego nadal korzystać. Oznacza to, że za ten okres naliczane są opłaty, które zmuszeni jesteśmy uregulować;
 • zostawienie niewielkiej kwoty na rachunku i wskazanie innego konta – warto zostawić nieco pieniędzy na zamykanym koncie, by zostały przeznaczone na pokrycie opłat i prowizji za ostatni miesiąc korzystania z konta. Resztę jego zawartości możemy przelać samodzielnie na nowy rachunek albo poczekać, aż bank zrobi to sam. W przypadku tej drugiej opcji musimy wskazać miejsce, do którego powinny trafić. Czasem taka usługa jest dodatkowo płatna, lepiej więc upewnić się, ile nas to będzie kosztowało;
 • dodatkowe produkty związane z kontem – zamykając rachunek, wyraźnie zaznaczmy, że dotyczy to też wszystkich elementów znajdujących się na naszym koncie. Często korzystanie z kart, skarbonek i innych rozwiązań, dostępne jest nawet dla osób nieposiadających konta w danej instytucji. Mogą one więc nadal działać, a my nawet nie będziemy o tym wiedzieć.

Polecamy zbiorczy artykuł, o tym, jak zamknąć konta w najpopularniejszych bankach:

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.5/5 - (4 votes)
Komentarze (4)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • R
  R

  Ryszard

  04.01.2023, 16:10

  Wyróżniający się komentarz

  Mialem od wielu lat konto w G.B. i caly czas bezproblemowo teraz zamierzam zlikwidować. W Pulawach brak placowki V.B. a na stronie internetowej istnieje adres, godz.pracy itp. Czy idiotów robi się z ludzi?

 • R
  R

  Roman

  01.02.2023, 20:31

  Wyróżniający się komentarz

  No bardzo mi przykro ale przedstawione informacje nijak się mają z rzeczywistością. Proszę się doinformować i nie pisać głupot. Nie ma możliwości zamknięcia konta przez internet ani przez aplikację mobilną. Bank takiej formy zamknięcia konta nie udostępnia. Proszę sobie to sprawdzić.

  • R
   R

   Redakcja Czerwona-Skarbonka

   02.02.2023, 09:54

   Wyróżniający się komentarz

   Panie Romanie, opcje zamknięcia konta przez internet lub poprzez aplikację mobilną są dostępne, o czym dokładnie informuje sam Velobank na swojej stronie internetowej.

 • M
  M

  Maria

  25.01.2023, 11:11

  Wyróżniający się komentarz

  Miałam Konto w Getin Banku w Skarżysku Kamienna.Byłam bardzo zadowolona.Bank został zlikwidowany a Velo Bank nie otworzył oddziału w Skarżysku Kamienna.Telefoniczny kontakt z tym bankiem jest tragiczny.Pozmieniane są zasady wykonania przelewu.Mam problemy z wykonaniem przelewów. Będę zmuszona zlikwidować konto w tym banku.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie