Kantor Darex – opinie klientów i recenzja

Coraz większa konkurencja, a raczej z punktu widzenia konsumentów – coraz większy wybór wśród kantorów internetowych zręcznie odzwierciedla potencjał tej branży. Korzystają z niej nie tylko świeżo powstałe startupy, ale i doświadczeni weterani branży jeszcze z czasów, gdy działała ona tylko w stacjonarnych placówkach. Dobrym przykładem jest tutaj Kantor Darex, który oferuje konkurencyjną wymianę walut tradycyjnie lub online.

Podobnie jak w branży pożyczek nie brakuje firm, które po początkach w „nie-cyfrowym świecie” zdecydowały się stawić czoła cyfrowej konkurencji i wkroczyć do internetu, tak i wśród kantorów internetowych znaleźć można usługi dostępne zarówno w formie stacjonarnej, jak i internetowej. Kolejną taką firmą jest Kantor Darex – sprawdzamy, czy ma wystarczające argumenty do walki o klienta w sieci.

Informacje o firmie

Początki przedsiębiorstwa Kantor Darex sięgają 1996 roku. Budowało ono swoją pozycję i rozpoznawalność jako mały, lokalny kantor w stolicy Zachodniego Pomorza, by z czasem rozwinąć swój zasięg o praktycznie każdego klienta na terenie całego kraju – otwierając także swój portal internetowy do wymiany walut. Zakres usług, jaki świadczy kantordarex.pl zręcznie dopasowuje się do standardów od lat obowiązujących w tej branży.

Podobnie od wielu konkurencyjnych kantorów online, na czele z innymi firmami działającymi zarówno stacjonarnie, jak i w internecie, Kantor Darex koncentruje się na jednolitej usłudze – wymianie środków na jedną z wielu europejskich i globalnych walut. Wszystko to w przystępnej formie, szybko informującej klienta o głównych korzyściach z korzystania z tego typu platform, choć nie obyło się bez mankamentów.

Gdzie jest zgrzyt? Wizualnie doskonale widać, że projekt strony internetowej tego kantoru nie był modyfikowany od lat. Czuć tutaj wyraźny klimat nie tyle lat dwutysięcznych, co nawet dziewięćdziesiątych. Archaiczność dobrze potwierdza fakt, że loga obsługiwanych banków są w dużej części nieaktualne. Mało porywający projekt przekłada się też na przeciętną czytelność, choć przynajmniej nie zabrakło np. dobrze wyeksponowanych informacji z punktu widzenia klienta, jak np. kursu walut.

Kantor Darex

Jak działa Kantor Darex?

Jeśli mowa o zasadach, na których Kantor Darex zbudował działanie swojej internetowej platformy, to do czynienia mamy z klasycznym schematem powszechnym wśród wielu konkurencyjnych platform walutowych.

 1. Zarejestruj się na stronie kantoru, zakładając darmowe konto użytkownika i podając niezbędne dane identyfikacyjne oraz akceptując wymagane zgody.
 2. Rejestracja konta użytkownika w Kantorze Darex jest równoznaczna z założeniem tzw. Panelu Klienta. Z jego poziomu klient może w wygodny sposób przeglądać aktualne kursy walut, wybierać te, które chce się wymienić oraz wreszcie dokonywać transakcji.
 3. Finalizacja wymiany waluty dokonuje się po zatwierdzeniu transakcji. Nie należy zapominać o konieczności określenia rachunku bankowego, na który chcemy otrzymać wymienione środki w nowej walucie.

Warto odnotować fakt, że Kantor Darex oferuje swoim klientom na stronie głównej, w razie potrzeby, proste filmiki instruktażowe, pozwalające szybko wdrożyć się każdemu w zasady działania tej platformy.

Warunki korzystania z platformy Kantor Darex

Jeśli mowa o niezbędnych wymaganiach do wypełnienia, by móc swobodnie korzystać z platformy Kantor Darex, to ponownie opisywany kantor doskonale dopasowuje się do obowiązujących w branży standardów. Mowa o niezbędnym minimum, które przedstawiamy niżej w celach informacyjnych – sprostanie tym zapisom nie powinno przysporzyć kłopotów żadnemu klientowi.

 • Każdy klient powinien posiadać numer telefonu oraz adres elektronicznej poczty e-mail, by szybko potwierdzić wskazaną w formularzu rejestracyjnym tożsamość.
 • Do finalizacji utworzenia konta należy zaakceptować regulamin internetowego kantoru.
 • Do wypłaty środków, które zostały wymienione za pomocą kantoru, należy posiadać też rachunek bankowy z możliwością uzyskania do niego szybkiego dostępu przez internet.
 • Z usług Kantoru Darex skorzystać mogą zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy występujący o wymianę waluty w imieniu działalności gospodarczej.

Jak przelać pieniądze do Kantor Darex?

Aby wymienić środki w Kantor Darex, najpierw konieczne jest przekazanie mu odpowiedniej kwoty środków do transakcji. Dokonujemy tego w najprostszy możliwy sposób, czyli za pomocą elektronicznego przelewu bankowego na wskazany rachunek kantoru. Dzięki szerokiej współpracy z licznymi bankami działającymi na terenie Polski, konsument może liczyć na szybkie indeksowanie środków, które przeleje do kantoru w celu wymiany.

Opłaty w Kantor Darex

Kantory internetowe z reguły są wyjątkowo tanią formą usług, z których korzystać można bez konieczności ponoszenia niebotycznych kosztów doliczanych na każdym kroku. Także i klient Kantoru Darex może skorzystać m.in. z darmowego konta, jednak nie brakuje i sytuacji, w których usługi tej platformy będą wiązać się z dodatkowymi kosztami.

Zaglądając do zakładki „koszty i czas”, przedstawiamy niżej przykładowe okoliczności, w których Kantor Darex wskazał pojawienie się opłat.

 • Przelew na konto w banku zagranicznym (5-30 zł).
 • Przelew na konto w polskim banku, gdzie kantor nie ma rachunku.
 • Przelew do banku Pekao S.A. (9 zł).

Jak odebrać wymienioną walutę?

Odbiór waluty, która została wymieniona z przekazanej przez klienta puli środków, odbywa się na prostych zasadach – przelewem bankowym odsyłającym pieniądze na wskazane konto bankowe. Zasady związane z indeksowaniem środków są proste i uzależnione od niżej wskazanych czynników.

 • Posiadając konto walutowe w największych polskich bankach, środki zostają zaindeksowane na nim błyskawicznie w ramach przelewu typu Express.
 • Przelew na zwykłe konto w polskim lub zagranicznym banku zostanie zrealizowany w systemie IBAN zgodnie z czasem księgowania środków w danym banku.
Kantor Darex

Kantory internetowe – dodatkowe informacje

Tradycyjnie już dla naszych recenzji internetowych kantorów, przyjrzyjmy się teraz kilku aspektom, pod których względem przedstawiana dziś platforma może się wyróżniać na tle konkurentów. Być może, niektóre cechy zaważą na powierzeniem swoich środków właśnie temu operatorowi.

 • Poza internetem, Kantor Darex jest też dostępny aż w trzech stacjonarnych placówkach na obszarze Szczecina.
 • Jako jeden z nielicznych kantorów internetowych, Darex oferuje poza możliwością skorzystania ze strony internetowej także wygodną aplikację mobilną dla użytkowników smartfonów.
 • Kantor Darex to platforma bezpieczna i godna zaufania, co potwierdza szyfrowanie każdego połączenia za pomocą protokołu SSL.
 • Dane przekazywane i gromadzone przez opisywany kantor są bezpieczne, co gwarantuje certyfikat GIODO.

Kantor Darex opinie i nasza recenzja

Konkurencji na rynku internetowych kantorów bez wątpienia nie brakuje, co z jednej strony daje ogromne polu wyboru dla klientów i większe szanse na to, że nawet najbardziej wybredni znajdą coś dla siebie. Z drugiej jednak strony najmniejsi mają coraz trudniej, aby przebić się z ofertą i szukać muszą coraz bardziej kreatywnych sposobów na zwrócenie uwagi klientów.

Kantor Darex w ciekawy sposób przenosi doświadczenie zdobyte przy tradycyjnych usługach wymiany walut do świata wirtualnego, oferując całkiem przystępna w obsłudze i lekką dla portfela platformę do wymiany jednej z kilkunastu różnych walut z całego świata. Nie ma może nowoczesnego opakowania i przydałoby się solidne odświeżenie wyglądu strony głównej, ale całokształt budzi w zdecydowanej większości uczucia pozytywne.

Zalety:

 • Duża liczba dostępnych walut do wymiany.
 • Szeroki zakres obsługiwanych banków, uwzględniając zarówno te działające w Polsce, jak i rachunki zagraniczne.
 • Klienci mogą uzyskać błyskawiczną wypłatę wymienionych środków, jeżeli korzystają z kont walutowych.
 • Sprawdzony kantor o ogromnym doświadczeniu i ugruntowanej pozycji rynkowej.
 • Dość przejrzysty i przyjazny sposób objaśniający nowym użytkownikom sposób działania platformy.
 • Usługi dostępne zarówno dla osób prywatnych, jak i przedsiębiorców.

Wady:

 • Przestarzała, mało przyjazna w nawigacji strona internetowa.
 • Nieaktualny spis banków – część dawno temu zmieniła swoje loga, część już dawno… nie istnieje.

Kantor Darex – dane kontaktowe

Infolinia dla kantoru internetowego.

 • +48 (91) 433 33 33

Infolinia dla klientów kantoru stacjonarnego.

 • +48 (91) 434 45 92
 • +48 (91) 486 90 83

E-mail.

 • kontakt@kantordarex.pl

Biuro obsługi klienta w Kantor Darex zarówno stacjonarnie, jak i online, pozostaje do dyspozycji klientów w godzinach od 9:00 do 16:30, od poniedziałku do piątku w każdy dzień roboczy.

Dane firmy

Logo

Biuro prasowe

Nazwa firmy

Darex Dariusz Mikosza

Charakter działalności:
Kantor walut stacjonarnie lub online
Utworzony:
1996
Numer REGON:
810679890
Numer KRS:
Numer NIP:
8521013570
Adres siedziby:
al. Wojska Polskiego 35, 70-474 Szczecin

Zastrzeżenie: Informacje o tej ofercie oraz jej szczegółowych parametrach przedstawiają stan aktualny w momencie powstawania tekstu, tzn. 29 września 2020 roku.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3.4/5 - (5 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie