Kantor internetowy ING – opinie i szczegóły oferty

Kantory online to dziś pewnego rodzaju „centrum” internetowej wymiany walut, dlatego powinny udostępniać szeroką gamę usług. Na polskim rynku działa, m.in. kantor internetowy w ING Banku Śląskim, który dostępny jest 24/7 w Moim ING. Oferuje wymianę w 4 walutach, poczynając już od małych kwot – od równowartości 5 EUR. Poznajmy szczegóły oferty.

Wymiana walut 24/7 w kantorze internetowym ING

Wybierając kantor internetowy, musisz na wstępie określić swoje oczekiwania. Jedna oferta może wpaść Ci w oko, jeśli wymieniasz waluty okazjonalnie, udając się na wyjazd zagraniczny. Kolejna propozycja spodoba Ci się, gdy potrzebujesz dostępu do konkretnej, mało popularnej waluty. A jeszcze inna – jeśli spłacasz kredyt walutowy albo inwestujesz w zagraniczne instrumenty finansowe.

Na polskim rynku bankowym funkcjonuje kantor internetowy ING Bank Śląski, który pozwala handlować podstawowymi walutami: polską złotówką (PLN), euro (EUR), funtem brytyjskim (GBP), a także dolarem amerykańskim (USD). Na atrakcyjność tej platformy transakcyjnej wpływa księgowanie transakcji przez całą dobę i 7 dni w tygodniu oraz możliwość dostępu do niej z dowolnego miejsca na świecie.

kantor internetowy ing
ing.pl

Szczegóły oferty kantoru ING

Kantor internetowy w ING w rzeczywistości odnosi się do klasycznego e-kantoru, do którego masz dostęp z platformy Moje ING. Tym sposobem przechodzimy do sedna, bowiem jest on wyłącznie dedykowany osobom, które posiadają konto osobiste lub firmowe w ING.

Uważnie sprawdziliśmy, co jeszcze ma do zaoferowania powyższy wirtualny kantor. Zakres proponowanych przez niego usług można porównać do konkurencyjnych ofert bankowych.

Co oferuje?

 • Wymiana w 4 podstawowych walutach (PLN, GBP, USD, EUR) po interesującym Cię kursie.
 • Dostęp do walut 24h/7 dni w tygodniu z poziomu bankowości Moje ING.
 • Wymiana już od równowartości 5 EUR.
 • Natychmiastowy czas realizacji transakcji.
 • Automatyczne zlecenia wymiany walut (jednorazowo możesz wymienić do 10 tys. – niezależnie od waluty. Automatyczny zakup lub sprzedaż waluty może nastąpić na maks. 31 dni do przodu dla 10 zleceń jednocześnie).
 • Alerty walutowe na interesujący poziom kursu (w formie pusha w Moim ING mobile).
 • Dostęp do darmowego konta walutowego z kartą wielowalutową Visa.
 • Bezpieczeństwo zakupów w internecie z usługą chargeback.
 • Brak opłat za przewalutowania.
 • Ochrona środków przez BFG.

Jeśli chcesz mieć atrakcyjne kursy walut na „wyciągnięcie ręki”, a przy tym korzystać z bogatej funkcjonalności i maksymalnego bezpieczeństwa, załóż konto Direct z Moim ING wraz z premią „na start”!

Wymiana walut online w ING – dla kogo?

Wybór oferty najlepszego kantoru nie ułatwia fakt, że ich potencjał dostrzegły również pozabankowe platformy wymiany walut, jak: InternetowyKantor.pl czy Walutomat, które oferują naprawdę atrakcyjne kursy walutowe oraz bogatą funkcjonalność.

Dlatego propozycją ING mogą być zainteresowane osoby, które cenią wygodę, bezpieczeństwo czy możliwość zawierania operacji w dowolnym miejscu i czasie. Są to więc bezpośredni klienci tego banku, którzy wyjeżdżają za granicę i potrzebują gotówki, np. w euro czy funtach brytyjskich. Zalety kantoru ING docenią też inwestorzy, chcący lokować środki, m.in. w Certyfikaty Turbo na światowych rynkach finansowych. Jest to równie ciekawa alternatywa dla zakupowiczów, często korzystających z zagranicznych sklepów online.

Czy opłaca się korzystać z kantoru internetowego w ING, a może warto rozejrzeć się za innymi ofertami? Jaka jest Twoja opinia na ten temat? Podziel się swoją oceną w krótkim komentarzu!

Opłaty w kantorze internetowym ING

Równie ważną kwestią, co dodatkowe usługi, jest strona kosztowa kantoru, czyli przede wszystkim wielkość proponowanych spreadów walutowych. W tym zakresie różnice między poszczególnymi kantorami online są niewielkie, lecz w momencie regularnej wymiany większych sum, mogą okazać się kluczowe.

Oczywiście standardem, który nie ominął oferty ING – jest także brak opłat za założenie i prowadzenie konta walutowego.

Sprawdźmy dokładnie, jak przedstawia się koszt wymiany walut w kantorze ING Banku Śląskim.

Kantor internetowy ING Bank Śląski
Spread walutowy7%
(stan na marzec 2021)
Prowizja za transakcje0 zł
Liczba dostępnych walutPLN, GBP, USD i EUR
Przelew w walucie EUR na konto w EUR poza krajem0 zł
Minimalna kwota transakcji5 EUR
Opłata za konto walutowe0 zł
(pod warunkiem posiadania konta osobistego w ING)
Sposób wypłaty środków z kantoruprzelew, bankomat
Powiadomienia walutoweTAK
Aplikacja mobilnaTAK
Konieczność założenia konta osobistego TAK

Jeśli chcesz się upewnić, ile zapłacisz za sprzedaż bądź kupno danej waluty, skorzystaj z przelicznika walut, który w formie graficznej wyświetli Ci kwotę, jaką otrzymasz po wymianie.

Jak korzystać z kantoru internetowego ING?

Wymiana walut w kantorze online ING będzie możliwa pod warunkiem wcześniejszego otwarcia Konta z Lwem z dostępem do bankowości Moje ING. Dlatego, jeśli chcesz skorzystać z tej oferty, a nie jesteś jeszcze klientem banku – załóż tam rachunek.

 • Z poziomu Mojego ING, otwórz na początek konto walutowe w wybranej walucie. Jeśli masz już konto w ING, zaloguj się do serwisu i kliknij —> „Usługi”, następnie –> „Ułatwienia płatności” i na końcu —> „Kantor”.
 • Przeczytaj i zaakceptuj regulamin kantoru internetowego.
 • Wymieniaj waluty w 4 głównych walutach: PLN, EUR, GBP oraz USD.

Kantor internetowy w ING – jakie korzyści?

Internetowa wymiana walut jest zdecydowanie korzystniejsza niż stacjonarna. Zobaczmy zatem najważniejsze plusy kantoru internetowego ING.

 • Dostępność w dowolnym miejscu i czasie,
 • Dobre warunki zakupu i sprzedaży walut,
 • Alerty walutowe dla najkorzystniejszych kursów,
 • Nowoczesna aplikacja mobilna,
 • Możliwość korzystania z usługi wielowalutowej,
 • Bezpieczeństwo środków gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Za to największe minusy oferty to:

 • Niewielka liczba dostępnych walut,
 • Konieczność posiadania rachunku w ING Banku Śląskim (oferta tylko dla klientów ING).

Aby ułatwić Ci podjęcie decyzji, przygotowaliśmy również ranking kantorów internetowych, oferujących np. rabaty na dowolną ilość wymian albo promocje na darmowe przelewy w Polsce i za granicą.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3.8/5 - (13 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie