Kantor Promes – opinie klientów i recenzja

Poszerzanie zakresu swoich usług to już reguła obowiązująca w coraz większej liczbie branż. Podobnie dzieje się także wśród kantorów, gdzie coraz więcej tradycyjnych firm ulega urokowi działalności w sieci. Dobrym przykładem jest pomorski Kantor Promes, który po imponujących 30 latach działalności zdecydował się rzucić rękawicę, wkraczając z platformą oferującą spersonalizowane wymiany walut dla klientów biznesowych. Sprawdzamy szczegóły tej oferty!

W dzisiejszych zglobalizowanych czasach, polskie przedsiębiorstwa coraz częściej korzystaną z wymiany walut, która przydaje się przy różnego rodzaju transakcjach międzynarodowych. Kantor Promes przygotował dla takiego grona klientów spersonalizowany pakiet usług, który przewiduje dla każdej firmy dobrane do indywidualnych potrzeb warunki wymiany. Jak to wszystko działa? O tym w dzisiejszej recenzji.

Informacje o firmie

Kantor Promes to marka handlowa należąca do PROMES Sp. z o.o. z siedzibą w Wejherowie na Pomorzu. To prawdziwy weteran branży kantorów, będący jednym z najdłużej działających graczy w historii Polski po 1989 roku, ciesząc się ponad 30-letnim doświadczeniem. Początkowo zasięg Promes obejmował rodzinne Wejherowo oraz ościenne miejscowości, a wkrótce poszerzył się także o Piłę, Wałcz i Szczecinek, a także Łódź oraz województwo lubelskie. Marka ta zatem doczekała się ogólnopolskiego zasięgu, stabilnie budując swoją rozpoznawalność i popularność.

Nic dziwnego, że w sieci nie brakuje zainteresowania na temat usług Kantoru Promes, na co odpowiedzią jest atrakcyjna wizualnie, przejrzysta, czytelna i prosta strona internetowa. Na pierwszy rzut oka może ona wydawać się bardzo skromna, jeżeli chodzi o informacje dotyczące wymiany walut online – wynika to jednak z faktu, że dla osób zainteresowanych taką formą usług wygospodarowano oddzielną platformę o nazwie Broker Promes. Strona Kantoru Promes ma służyć z kolei celom informacyjnym i pozwalać np. zarezerwować kurs przed wybraniem się do stacjonarnego kantoru.

Aby trafić do wspomnianej platformy walutowej online, należy z poziomu strony głównej wybrać zakładkę „transakcje bezgotówkowe”, która przekieruje wprost do internetowej sekcji działalności firmy Promes. Oczom ukazuje się wówczas utrzymana w podobnej estetyce strona, która w prosty i czytelny sposób przedstawia informacje o tym, do kogo kierowane są usługi i jakie waluty są dostępne w wymianie online.

Kantor Promes

Jak działa Kantor Promes?

Wystarczy mniej niż 5 minut na zapoznanie się z ogólnymi zasadami działania platformy Kantor Promes, by opisać schemat, jaki towarzyszy korzystaniu z usług tego operatora. Przyjrzyjmy mu się z bliska.

 1. W pierwszej kolejności należy wybrać z poziomu strony głównej to, czy chcemy dokonać wymiany waluty poprzez założenie konta użytkownika, czy też skorzystać z możliwości ekspresowej wymiany na pilne przypadki. W obu kwestiach niezbędne będzie podanie swoich danych osobowych w formularzu, a także wskazanie numeru telefonu, adresu poczty e-mail i numeru konta bankowego, na jaki chcemy otrzymać walutę po wymianie.
 2. Następnie w obu przypadkach klient kantoru powinien zapoznać się z aktualnym kursem wymiany walut, a następnie wybrać interesującą go walutę, na którą dokonana zostanie wymiana środków.
 3. Po zaakceptowaniu regulaminu, w przypadku szybkiej transakcji zostaną przelane na konto, a do klientów zarejestrowanych obsługa kantoru skieruje się ze specjalną ofertą przygotowaną pod indywidualne preferencje. To dobre rozwiązanie głównie dla firm, które będą chciały wymienić większe kwoty.

Warunki korzystania z platformy Kantor Promes

Podobnie jak konkurencyjne kantory, Promes nie nakłada na swoich klientów rozbudowanych i restrykcyjnych warunków. Aby z powodzeniem korzystać z funkcjonalności tej walutowej platformy online, należy spełnić niżej przedstawione zapisy, jakie wskazano w regulaminie korzystania z usług.

 • Z platformy mogą korzystać zarówno osoby fizyczne, jak i przedsiębiorstwa w postaci podmiotów gospodarczych.
 • Do założenia konta użytkownika niezbędne jest zaakceptowanie regulaminu Kantoru Promes.
 • Minimalna wartość kwoty do wymiany walutowej to zawsze 100 jednostek, niezależnie od waluty.
 • Do korzystania z usług kantoru konieczne jest posiadanie stałego dostępu do internetu, telefonu oraz dostępu do poczty e-mail.

Jak przelać pieniądze do Kantoru Promes?

Przekazanie środków do Kantoru Promes odbywa się za pomocą przelewu bankowego, które należy uiścić w momencie wskazania waluty i kursu, po jakim chcemy dokonać wymiany środków. Bank deklaruje, że po zaindeksowaniu środków, szybko przechodzi do dalszych kroków związanych z transakcją.

Opłaty w Kantorze Promes

Kantory internetowe nie są kosztowną usługą i nie inaczej jest w przypadku platformy Kantor Promes. Wśród opłat wyróżnić można tylko te za dokonanie kupna lub sprzedaży waluty, a także standardowe koszty zewnętrzne naliczane przez banki zagraniczne, jeżeli klient zdecyduje się wskazać rachunek w niedziałającym w Polsce banku do przekazania pieniędzy.

Poza tym, Kantor Promes gwarantuje bezpłatną rejestrację konta, a także brak prowizji za przelewy wychodzące oraz przychodzące.

Jak odebrać wymienioną walutę?

Odebranie środków, które zostały wymienione za pośrednictwem Kantoru Promes odbywa się równie wygodnie i sprawnie, co w przypadku przeciwnej transakcji. W regulaminie platformy spotkać się można z deklaracją, że przelew bankowy z pieniędzmi zostanie wysłany niezwłocznie po otrzymaniu pieniędzy do wymiany.

Klienci Alior Banku, mBanku, Banku Pekao i PKO BP mogą liczyć na błyskawiczny przelew wymienionych środków. Inni będą musieli zaczekać na zaindeksowanie transakcji zgodnie z godzinami przelewów przychodzących w danym banku.

Kantor Promes

Kantory internetowe – dodatkowe informacje

Kantor Promes to jeden z najbardziej wyróżniających się graczy w branży, szczególnie biorąc pod uwagę dotychczas recenzowane przez nas kantory walutowe. Sprawdźmy, którym aspektom warto się przyjrzeć w szczególności.

 • Kantor Promes to jeden z najstarszych kantorów walutowych działających w Polsce, z początkami sięgającymi 1989 roku!
 • Firma Promes świadczy swoje usługi nie tylko stacjonarnie, ale i także w sieci za pośrednictwem opisywanej dziś platformy Broker Promes.
 • Promes jest otwarte na sugestie od klientów w sprawie otwierania nowych lokalizacji swoich kantorów.
 • Firma korzystająca z usług Kantoru Promes nie musi posiadać konta walutowego w banku. Wszystkie transakcje wykonywane są w wewnętrznych systemach platformy.
 • W Promes obowiązuje zasada, że im większa kwota transakcji, tym bardziej atrakcyjne warunki jest gotowa zaoferować firma swojemu klientowi (mowa tu o tzw. spreadzie).
 • Jak czytamy na stronie głównej – Promes należy do prestiżowej Regionalnej Izby Przedsiębiorców Norda.

Kantor Promes opinie i nasza recenzja

Kto czyta te recenzję jako np. mieszkaniec Pomorza, temu zapewne nie trzeba przedstawiać marki Kantor Promes. Na przestrzeni 30 lat działalności jako stacjonarny kantor, zdążył on ugruntować swoją pozycję, stając się jednym z popularniejszych operatorów w kraju. Mając tak duże doświadczenie w branży, nic zatem dziwnego, że Promes wiedział, jak odpowiednio „ugryźć” branżę walutowych usług w internecie.

Broker Promes kształtuje się jako profesjonalnie skonstruowana i przemyślana oferta, która jak mówi sam operator – ma być skrojona na miarę klienta. Szkoda, że choć co prawda w gronie odbiorców przewidziano przedsiębiorców i klientów indywidualnych, to zakres usług dla tej drugiej grupy opisano bardzo zdawkowo.

Niezależnie od tej kwestii, Kantor Promes to godna polecenia propozycja dla np. przedsiębiorców aktywnie działających na rynkach międzynarodowych, której warto przyjrzeć się bliżej i osób, które często podróżują za granicę z różnych przyczyn.

Zalety:

 • Doświadczona, polska firma z imponującym, 30-letnim rynkowym doświadczeniem i ugruntowaną pozycją wśród tutejszych kantorów.
 • Bardzo duża oferta dostępnych walut do wymiany, obejmująca 21 różnych środków z całego świata – od dolarów amerykańskich, po randy południowoafrykańskie, dirhamy emirackie i korony norweskie.
 • Brak prowizji od transakcji walutowych.
 • Wzorowo zaprojektowana, czytelna i przejrzysta strona internetowa, pozwalająca na szybkie zapoznanie się z najważniejszymi informacjami z punktu widzenia klienta.
 • Spersonalizowane działania wobec klienta, gdzie wobec każdego deklarowane jest przygotowanie oferty dopasowanej do indywidualnych potrzeb.

Wady:

 • Bardzo niewielka liczba banków obsługiwanych w ramach usługi „płatności online” – jedynie cztery.
 • Oszczędnie opisana taryfa dla osób prywatnych – skupiono się nieco za bardzo na przedstawieniu korzyści dla klientów firmowych i biznesowych.
 • Minimalna wartość transakcji to zawsze 100 jednostek danej waluty.

Kantor Promes – dane kontaktowe

Telefon.

 • +48 58 736 21 21

E-mail.

 • kontakt@broker-promes.pl

Biura Kantoru Promes pracują wyłącznie między godziną 9:00 a 16:30.

Informacje na temat spółki

Logo

Biuro prasowe

Nazwa firmy

PROMES Sp. z o.o.

Charakter działalności:
Stacjonarny kantor walut
Utworzony:
1989
Numer REGON:
08413486
Numer KRS:
0000178749
Numer NIP:
5880007527
Adres siedziby:
Plac Jakuba Wejhera 10, 84-200 Wejherowo

Zastrzeżenie: Informacje o tej ofercie oraz jej szczegółowych parametrach przedstawiają stan aktualny w momencie powstawania tekstu, tzn. 6 października 2020 roku.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.7/5 - (4 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie