Kantor walutowy Alior – opinie klientów i recenzja

Szczegóły konta

Sprawdź ofertę
Szczegóły konta
Koszt konta
0 zł
Koszt karty
10 zł
? koszt miesięczny
Aplikacja mobilna
Tak
Prowizja kantoru
0 PLN
? wypłaty PLN, EUR, USD, GBP w wybranych oddziałach banku
Pierwszy transfer za darmo?
Nie
Promocja
Nie
Opłaty za przelew walutowy
0 zł/ 5 zł/ 30zł
Czas przelewu
natychmiast
? przewalutowanie na rachunku Alior Bank
Dostępne waluty
CHF, EUR, USD, +
? oraz GBP, AUD, CAD, SEK, DKK, NOK, CZK, RUB, HUF i JPY
Darmowe bankomaty - za granicą
Tak
? 0 zł - pierwsza wypłata, 9 zł kolejna wypłata
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Siedziba firmy

Alior Bank SA
ul. Łopuszańska 38D
02-232 Warszawa

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 1 305 539 910
KRS: 0000305178
NIP: 1070010731
REGON: 141387142

Dlaczego kantory walutowe online zdobywają w ostatnich latach taką popularność? Odpowiedź jest prosta – ponieważ można w ten sposób sporo zaoszczędzić dzięki niskiej prowizji. Nie jest to jednak jedyna zaleta tej internetowej formy wymiany walut. Poznaj inne jej plusy i dowiedz się, czy kantor walutowy Alior to godne polecenia rozwiązanie.

Niższa prowizja i szybkość działań to powody, dla których już mało kto, chcąc wymienić waluty, idzie na róg do swojego lokalnego kantoru. Dużo łatwiej rozsiąść się wygodnie przed komputerem i przystąpić do transakcji online. W sieci czekają na nas typowe platformy bankowe oraz kantory internetowe, które kuszą niskimi kosztami wymiany. Omawiany dzisiaj Kantor walutowy Alior w pewien sposób łączy te dwa rozwiązania.

Jest on powiązany ze znaną marką bankową, stąd możemy mieć pewność, że jest nadzorowany przez KNF (Krajowy Nadzór Finansowy) i czuwa nad nim BFG (Bankowy Fundusz Gwarancyjny). Dlatego w razie kłopotów na pewno odzyskamy nasze pieniądze. Dlaczego jednak Kantor walutowy Alior to platforma, której bliżej na przykład do Walutomatu niż usług innych banków? Odpowiedzią jest niski kurs wymiany i niewielki spread – nie jest to 5-6% jak w niektórych bankach, ale zaledwie mniej więcej 0,6%.

Rozwiązanie proponowane przez Alior można uznać za połączenie konta walutowego z klasycznym kantorem internetowym. Ten pierwszy w Polsce bankowy kantor online może być odpowiednim rozwiązaniem dla osób pracujących za granicą, spłacających kredyt w innej walucie czy też miłośników podróży.

Kantor walutowy Alior Banku działa od 2012 roku, a w 2020 roku obsługuje już mniej więcej 350 tysięcy klientów indywidualnych i firmowych.

Jak działa Kantor walutowy Alior?

Po zarejestrowaniu się w kantorze Aliora możemy przystąpić do wymiany walut i następnie przesłania wymienionych środków na swoje konto lub rachunek odbiorcy. Przez to jednak, że to jest to bankowy typ kantoru, możemy przechowywać w nim swoje środki, a nie tylko je wymieniać. Do każdej waluty będziemy mieli przypisane konto, a ten zbiór rachunków tworzył będzie nasz portfel walutowy. W każdej chwili możliwe będzie dowolne dysponowanie tymi środkami, wymiana ich czy przesyłka na dowolny rachunek.

Olbrzymią zaletą kantoru online Alior jest jego darmowy charakter. Założenie i prowadzenie rachunków oraz wymiana walut nie podlegają żadnej opłacie. Podobnie jest z popularnymi przelewami krajowymi i zagranicznymi. Kantor internetowy Aliora zarabia głównie na spreadzie, który nie jest zbyt wysoki (zwykle w okolicach 0,70%) oraz na drogich i bardziej zaawansowanych przelewach typu SHA, BEN, OUR.

Dodatkowo do dyspozycji klientów dodana jest karta wielowalutowa, dzięki której można dokonywać płatności w prawie 160 walutach! Otrzymanie i używanie karty jest bezpłatne, jeśli w ciągu pierwszych szczęściu miesięcy dokona się dowolnej transakcji. Gdy tak się nie stanie, zostanie naliczona jednorazowa opłata w wysokości 15 złotych.

Wielowalutowa karta płatnicza od Aliora może być szczególnie przydatna, jeżeli robimy często zakupy w zagranicznych sklepach internetowych. Docenią ją także podróżnicy, którzy będą mogli za jej pomocą płacić podczas swoich wojaży bez potrzeby dokonywania kosztownej procedury przewalutowania.

Logowanie oraz wcześniejsza rejestracja w Kantorze Walutowym Alior to kwestia zaledwie 5-10 minut. Aktualni klienci tego banku mogą założyć konto w kantorze dzięki szybkiemu potwierdzeniu SMS. Gdy nie masz rachunku w Aliorze, możesz skorzystać z potwierdzenia umowy przelewem, poprzez wideorozmowę lub zamawiając do domu kuriera, który dostarczy dokumenty.

Załóż konto w kantorze walutowym Alior

Jak przelać pieniądze do Kantoru internetowego Alior?

Po rejestracji konta możemy przystąpić do przelania pieniędzy. Wysyłka środków jest możliwa na trzy różne sposoby.

 • Szybki przelew typu Przelewy24.
 • Przelew bankowy.
 • Wpłata w oddziale Aliora.

Najszybszym i najwygodniejszym sposobem na zasilenie swojego konta jest wybranie szybkiego przelewu. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania nasze środki znajdą się na rachunku w mniej niż 15 minut. Późniejsza wymiana walut nie trwa dłużej niż mrugnięcie okiem. Ze złotówek na dolary, z euro na funty? Każda tego rodzaju wymiana w kantorze Aliora trwa zaledwie kilka sekund. Kurs walut i prowizja także należą do jednych z najniższych na rynku.

Kantor Alior Banku szczególnie poleca swoje usługi osobom, które wybierają się na wyjazd zagraniczny, spłacającym kredyt hipoteczny w innej walucie (mowa przede wszystkim o frankowiczach), pracującym poza granicami kraju oraz poszukiwaczom okazji w międzynarodowych sklepach internetowych. Zadowoleni będą także właściciel firm, posiadających zagranicznych kontrahentów.

Opłaty w kantorze online Alior

Jeśli mówimy o takich elementach jak założenie i prowadzenie konta oraz wymianie walut kantor nie naliczy od nas żadnych opłat. Spread, czyli różnica kursem kupna i sprzedaży walut, wynosi mniej więcej 0,7% i to głównie w ten sposób zarobkuje kantor walutowy Alior Banku.

Z opłatami możemy się za to spotykać, gdy:

 • kwota przelewu jest wyższa niż wartość licznika – 30 zł w opcjach SHA i BEN,
 • przelewamy pieniądze w mniej znanej walucie lub do niezbyt popularnego kraju – może się to wiązać nawet z opłatą w wysokości 100 zł w opcji OUR,
 • nie skorzystamy z karty walutowej przez 6 miesięcy – zaplaci się wtedy za nią jednorazowo 15 złotych.
 • wybierzemy po raz drugi pieniądze w zagranicznych bankomacie – pierwsza usługa jest darmowa, później za każdą wypłatę płaci się 9 złotych.

Kantor walutowy Aliora obsługuje 23 waluty. Poza popularnymi walutami, takimi jak funt, frank euro czy dolar, możemy wymienić także na przykład ruble, jeny czy forinty.

Wypłata wymienionych pieniędzy

Gdy wymieniliśmy swoje środki dzięki Kantorowi internetowemu Alior, czas je wypłacić. Możemy to zrobić poprzez.

 • Przelew na własny rachunek walutowy lub osobisty.
 • Wysyłkę na konto innego odbiorcy (np. jeśli chcemy wysłać rodzinie pieniądze za granicę).
 • Odbiór pieniędzy w którejś z placówek Aliora – jeśli chcemy odebrać naprawdę duże kwoty – na przykład powyżej 2 000 funtów – powinniśmy wcześniej skontaktować się z oddziałem.

Kantor online Alior został wyróżniony w rankingu portalu Bankier.pl. „Złoty Bankier” w kategorii „Bezpieczeństwo – Najlepsze praktyki: Fintech”1. Pokazuje to, że mamy do czynienia z firmą, która podchodzi do swoich klientów z pełnym szacunkiem i dba o ich finanse.

Kantor walutowy Alior – dodatkowe usługi

Jakie jeszcze opcje proponuje Kantor online Alior?

 • Program rekomendacyjny – gdy założy się już konto w tym kantorze internetowym, można zacząć polecać go znajomym. Gdy uda się kogoś przekonać, otrzymamy za to 50 złotych. Warunkiem jest to, żeby nasz znajomy dokonał transakcji na minimum 500 złotych w ciągu pół roku od założenia konta. Nie są to zbyt wymagające warunki.
Załóż konto w kantorze walutowym Alior i poleć go znajomym!
 • Aplikacja mobilna – wystarczy tylko telefon komórkowy, aby z każdego miejsca na ziemi szybko wymienić waluty i przesłać je na swoje konto lub rachunek odbiorcy.

Kantor online Alior opinie i nasza recenzja

Alior Bank od wielu lat gromadzi wokół siebie klientów, którzy pochodzą do spraw bankowości w nowoczesny sposób. Nowatorskie rozwiązania fintechowe czy testowanie współczesnych technologii to sprawy, do których zdążyła nas przyzwyczaić ta instytucja finansowa. Alior jako pierwszy bank w Polsce w 2012 roku postanowił stworzyć internetowy kantor z prawdziwego zdarzenia, który będzie mógł z powodzeniem konkurować z pozabankowymi propozycjami.

Kantor walutowy od Aliora jest chwalony przez swoich dotychczasowych klientów za wygodną platformę internetową i aplikację mobilną. Cenione przez użytkowników są także kursy wymiany oraz spora ilość darmowych przelewów. Ze swojej strony musimy dodać, że robi na nas wrażenie karta wielowalutowa przygotowana przez ten kantor (prawie 160 obsługiwanych walut!), z którą można wybrać się na sam koniec świata. Nie bez znaczenia jest także objęcie tej instytucji Bankowym Funduszem Gwarancyjnym, który w razie kłopotów deklaruje wypłatę do 100 000 euro.

Przedstawmy teraz wady i zalety Kantoru Walutowego Alior w formie podpunktów:

Zalety:

 • szybki czas transakcji – wymiana walut jest błyskawiczna,
 • darmowe założenie i prowadzenie konta oraz wymiana walut,
 • atrakcyjne kursy walut,
 • profesjonalna strona internetowa z dużą ilością informacji oraz funkcjonalna aplikacja mobilna,
 • możliwość założenia kont aż dla 23 walut,
 • karta wielowalutowa dla chętnych, dzięki której zapłaci się prawie w 160 walutach,
 • system rekomendacji, dzięki któremu można zarobić 50 złotych za każdego znajomego, który założy konto w tym kantorze.
 • ten kantor walutowy jest powiązany z bardzo szanowaną instytucją finansową, dlatego otrzymujemy wiele gwarancji bezpieczeństwa.

Wady:

 • wysoki koszt przelewu zagranicznych emerytur na konto w kantorze Aliora – koszt takiej transakcji to aż 80 złotych,
 • jeśli nie użyje się swojej karty walutowej przez 6 miesięcy, kantor naliczy jednorazową opłatę w wysokości 15 zł.

Dane kontaktowe dla klientów

Infolinia Alior Banku dostępna jest przez całą dobę, 7 dni w tygodniu:
Połączenia krajowe:

 • 19 502 ( z sieci Play 12 19 502)
 • 12 370 7000

Połączenia zagraniczne:

 • +48 12 19 502
 • +48 12 370 7000

Informacje na temat spółki

 

Alior Bank

Nazwa spółki

Alior Bank SA

Charakter działalności:
Wymiana walut online
Utworzony:
Listopad 2008
Numer REGON:
141387142
Numer KRS:
0000305178
Numer NIP:
1070010731
Adres siedziby:
ul. Łopuszańska 38D, 02-232 Warszawa

 

Źródła:

1. https://www.aliorbank.pl/aktualnosci/2019-01-31-dobry-rok-dla-kantoru-walutowego.html

2. https://kantor.aliorbank.pl/

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.3/5 - (23 votes)
Komentarze (1)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • M
  M

  Marek C.

  16.02.2021, 16:12

  Wyróżniający się komentarz

  Reklama kantoru wspaniała a artykuł sponsorowany. Natomiast polityka okradania klienta jak i gdzie tylko można sięga zenitu.
  Podam z życia wzięte. Posiadam konto w tym banku a na nim pewną kwotę w złotówkach. Na tym koncie powstało zajecie komornicze w kwocie drobnej 500 zł. Nie mniej jednak z 5000zł jakie posiadałem po zajęciu 500 zł od dyspozycji pozostało mi 4500zł.
  Za te 4500 kupiłem walutę. I wiecie co zrobił bank? Odblokował mi zajecie komornicze na koncie złotówkowym a zablokował równowartość zajęcia w walucie (korona szwedzka). Po dwóch dniach przekazał na konto komornika zajęte korony wcześniej je sobie sprzedając a wiec podwójnie obrócił i zarobił na kupnie i sprzedaży waluty. Bo oczywiście zablokowanie środków w złotówkach było nieopłacalne.
  To się nazywa najwyższa kultura bankowości i najwyższy sposób na orżnięcie klienta.
  Odradzam – trzymać się od złodziei z daleka.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Alior Bank konto "Kantor Walutowy"
Sprawdź ofertę