Kantor walutowy TransferGO – opinie klientów i recenzja

Szczegóły kredytu

Sprawdź ofertę
Szczegóły kredytu
Dostępne waluty
EUR, GBP, USD, 40+
Pierwszy transfer za darmo?
Nie
Aplikacja mobilna
Tak
Promocja
Tak
? 10£ w bonusie
Czas przelewu
30 minut
Prowizja kantoru
od 4,99 PLN
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Nasza ocena

0.0/5

Ocena klientów

3.3/5

Siedziba firmy

1a Old Street Yard White Collar Factory
EC1Y 8AF Londyn

Dane kontaktowe

Dane firmy

NIP: 07914165

Migracje zarobkowe to jeden z popularniejszych obrazków naszej współczesności. Prawie każdy z nas zna kogoś, kto zdecydował się na ten krok. Najczęściej wyjazd wiąże się z chęcią pomocy rodzinie, a zarobione pieniądze pragnie się przesyłać między granicami sprawnie i tanio. Pomagają w tym kantory online, które pozwalają na szybkie przelewy walutowe. Jednym z nim jest TransferGO – sprawdźmy, czy warto skorzystać z usług tej firmy.

Według GUS pod koniec 2018 roku aż 2,5 mln Polaków pracowało poza granicami kraju. Najczęstszymi kierunkami były Niemcy oraz Wielka Brytania – w tych krajach pracowało około 700 tys. naszych rodaków. 1 Na nowsze dane musimy poczekać do końca 2020 roku, ale zapewne te liczby nie ulegną większej zmianie.

Emigranci zarobkowi bardzo często przesyłają część swoich zarobionych pieniędzy do Polski. Ich podstawową potrzebą jest to, aby wymiana waluty i późniejsza wysyłka pieniędzy na konto krajowe obyła się bez kosztownych prowizji. Równie ważna jest także szybkość działania i bezpieczeństwo, bo nikt przecież nie chce aktualnie wsuwać pieniędzy do listu poleconego, aby rodzina odebrała je dwa tygodnie później na poczcie.

TransferGO – podstawowe informacje

Kantory online skracają czas przelewu środków, pozwalając na wygodne transfery walutowe, realizowane z pozycji domowego fotela. Jedną z najbardziej znanych firm tego rodzaju jest TransferGO, który umożliwia przelew pieniędzy aż do 47 krajów w 22 walutach. Z jego usług korzysta prawie 2 mln osób, co przekłada się na transfery w wysokości ponad miliarda funtów rocznie.

TransferGo został założony we wrześniu 2012 roku w Londynie przez energiczną drużynę litewskich inwestorów, którzy udowadniają, że najciekawsze inicjatywy fintechowe pochodzą właśnie z krajów nadbałtyckich (podobną historię ma Wise). Dynamicznie rozwijający się TransferGO może aktualnie pozwolić sobie na biura nie tylko w Londynie, ale także Wilnie, Berlinie, Istambule i Warszawie. Czas sprawdzić, czy warto skorzystać z usług tej firmy, gdy będziemy chcieli wymienić pieniądze i przesłać je na zagraniczne konto.

TransferGO obsługuje nie tylko klientów indywidualnych, ale także biznesowych.

Jak działa kantor walutowy TransferGO?

Motyw, na którym opiera się działanie internetowych kantorów walutowych, jest względnie podobny. Firmy takie jak TransferGO posiadają konta w wielu bankach w różnych krajach i gdy otrzymują środki od klientów, tak naprawdę nie dokonują przewalutowania. Zamiast tego wysyłają do klienta pieniądze ze swojego lokalnego konta, dzięki czemu mogą zaoszczędzić na wysokim spreadzie bankowym. W zamian za taką usługę pobierają od klienta niewielką prowizję, która jest niższa niż proponowana przez klasyczne instytucje finansowe. Wykorzystaj także nasz kalkulator walut, aby sprawdzić bieżące i historyczne kursy walut.

Kantory internetowe powiązane z bankami (np. kantor Alior) pozwalają także na posiadanie wielu kont walutowych, na których można przechowywać swoje środki. TransferGO specjalizuje się jednak w transferach walutowych, a nie w przechowywaniu pieniędzy na udostępnianych przez siebie rachunkach.

Logowanie w TransferGO i wcześniejsza rejestracja trwają mniej niż minutę. Podczas zakładania konta warto podać kod polecający od naszego znajomego – gdy to zrobimy, każdy z nas otrzyma bonus w postaci 10 funtów.

Załóż konto w kantorze walutowym TransferGO

Jak przelać pieniądze do TransferGO?

Gdy założymy już konto w TransferGO, możemy przejść do wykonania naszego pierwszego przelewu walutowego. W tym celu wybieramy kraje, pomiędzy którymi mają zostać przelane pieniądze, rodzaj waluty i typ operacji (standardowy, ekspresowy). Następnie wprowadzamy swoje dane oraz dane odbiorcy. Po dokonaniu przelewu na konto TransferGO, rusza operacja „przewalutowania” i wysyłka środków na rachunek naszego odbiorcy z lokalnego konta tego kantoru internetowego. Gdy jest to przelew standardowy, odbiorca może poczekać na pieniądze do kilku dni. Przy przelewach szybkich, środki mogą znaleźć się na zagranicznym koncie w zaledwie 30 minut!

Jeśli chcemy wysłać pieniądze, np. do naszej rodziny, która mieszka za granicą, kantor online będzie zdecydowanie najlepszą opcją (odbiorcy nie będzie potrzebne do tego konto walutowe).

Opłaty w kantorze online TransferGO

Podstawowy zarobek kantorów odbywa się na podstawie spreadu, czyli różnicy w cenie pomiędzy kursem kupna a sprzedaży danych walut. Dlaczego jednak kantory online są tak atrakcyjne? Z prostego powodu. W takich firmach spread jest zdecydowanie niższy niż w punktach stacjonarnych czy też bankach. Firmy działające głównie w sieci mają niższe koszty stałe, stąd mogą sobie pozwolić na niższe prowizje pobierane od klientów.

Poza naturalną opłatą, którą uiszcza się podczas wymiany walut (czyli spreadem, który wynosi w TransferGo od 0 do 2,2%) zapłacimy także za koszt przelewu. Jednak opłata będzie pobrana tylko wtedy, gdy wybierzemy szybkie typy transferów walutowych. Standardowe przelewy (1-3 dni roboczych) są darmowe! Na swoje stronie TransferGO udostępnia poniższą ramkę, która przedstawia opłaty za poszczególne typy przelewów. Koszty standardowych przesyłek mogą wynosić od 0 do 5 zł. Ekspresowe przelewy mogą kosztować zdecydowanie więcej.

Czas dostawykoszt przelewukonwersja walutyKoszty dla finansowania
Następny dzień£ 0 – 0,990 – 2.2%wliczony
Najszybsze dostawy (nawet w 30 minut)W zależności od wysyłanej kwoty0 – 2.2%wliczony

Gdy chcemy dokonać transferu walutowego w TransferGO na naprawdę wysokie kwoty, możemy zostać poproszeni o autoryzację w postaci skanu dowodu osobistego lub też selfie. Firma dba w ten sposób o bezpieczeństwo swoich użytkowników.

TransferGO – dodatkowe usługi

Jakie jeszcze opcje proponuje TransferGO?

 • System poleceń – gdy Twój znajomy, który otworzył konto na TransferGO dokona przelewu na kwotę minimum £50, oboje otrzymacie po £10! Jest to bardzo sympatyczny bonus proponowany przez kantor.
 • Aplikacja mobilna – dzięki niej możliwe jest wykonanie przelewów walutowych z każdego miejsca na świecie, mając w kieszeni tylko swojego smartfona. W ten sposób zaledwie kilka kliknięć dzieli nas od wysłania pieniędzy swojej rodzinie w kraju.

TransferGO opinie i nasza recenzja

Założony w 2012 roku TransferGO od samego początku miał stawiać na najnowsze rozwiązania technologiczne, zapewniające dotarcie platformy do każdego zakątka świata. Te wszystkie działania doceniają klienci, którzy chwalą go przede wszystkim za darmowe przelewy standardowe, szybką wysyłkę pieniędzy i niewysoki spread. Potwierdza to bardzo wysoka ocena TransferGO na portalu Trust Pilot. 4,8/5 to niezwykle dobry wynik, szczególnie gdy został on osiągnięty na podstawie aż 17 tysięcy recenzji.

Ze swojej strony musimy dodać, że obsługa telefoniczna klienta także stoi na zadowalającym poziomie. Profesjonalna konsultantka odpowiedziała szczegółowo na każde z naszych pytań. Najważniejszą kwestią jest jednak sprawność działania platformy TransferGO (także na aplikacji mobilnej), niewysoki koszt przewalutowania i przelewów oraz oczywiście bezpieczeństwo, które jest dla tej firmy jednym z priorytetów.

TransferGO musi spełnić takie same standardy bezpieczeństwa jak banki (licencjonowana instytucja płatnicza numer 600886). Ten kantor walutowy działa na podstawie regulacji Brytyjskiego Urzędu ds. Usług Finansowych (FCA) oraz jest nadzorowany przez HMRC (HM Revenue & Customs). Tego rodzaju zabezpieczenia dają nam pewność tego, że nasze pieniądze nie rozpłyną się w tajemniczych okolicznościach.

Przedstawmy teraz wady i zalety TransferGO w postaci podpunktów:

Zalety:

 • ekspresowe przelewy – przewalutowanie i dostarczenie pieniędzy na konto odbiorcy już od 30 minut,
 • darmowe przelewy standardowe,
 • obsługa 22 walut oraz transfery aż do 47 krajów,
 • profesjonalna obsługa klienta,
 • wygodna i przejrzysta aplikacja mobilna,
 • system poleceń, dzięki któremu można zarobić 10 funtów,
 • bezpieczna firma finansowa, która przestrzega podobnych zasad jak banki.

Wady:

 • wysoki koszt szybkich przelewów,
 • strona internetowa nie została w całości przetłumaczona na język polski.

Dane kontaktowe dla klientów

Infolinia:

 • +44 14 3830 5041
 • +48 22 263 92 98
 • +49 30 2000 42077


E-mailhello@transfergo.com

Biuro Obsługi Klienta działa w dni robocze – od poniedziałku do piątku
w godzinach 7.00-16.00

Informacje na temat spółki

 

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie transfergo_logo.jpg

Nazwa spółki

TRANSFERGO LTD SP Z O O

Charakter działalności:
Wymiana walut online
Utworzony:
2012
Numer REGON:

380677975

Numer KRS:

0000738056
 

Numer NIP:
1070041097
Adres siedziby:
241 Southwark Bridge Rd, SE1 6FP, Londyn, Wielka Brytania

 

Źródła:

1. https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/ludnosc/migracje-zagraniczne-ludnosci/informacja-o-rozmiarach-i-kierunkach-czasowej-emigracji-z-polski-w-latach-2004-2018,2,12.html

2. https://www.transfergo.com/

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3.3/5 - (22 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie