Kantor Wiek – opinie klientów i recenzja

Choć zgodnie ze światowymi trendami polskie społeczeństwo ulega postępującej cyfryzacji i coraz więcej spraw decyduje się załatwiać w internecie, to jednak nadal nie brakuje i takich osób, które z niektórych usług wolą skorzystać w tradycyjny sposób. Wyróżnia się tutaj branża wymiany walut, której stacjonarne kantory nadal cieszą się zaufaniem bardzo szerokiego grona klientów. Dzisiaj recenzujemy jeden z nich – Kantor Wiek.

Transakcje bezgotówkowe stają się standardem obowiązującym w coraz liczniejszych zakątkach świata i coraz to kolejnych sektorach handlu. Kartą można już płacić w sklepach, aptekach, na straganach, u fryzjera, kupując bilet… A jednak, nie tylko w Polsce, ale i w Europie, i na świecie nadal nie brakuje miejsc, do których lepiej wybierać się z odpowiednim zapasem gotówki. I to właśnie z myślą o osobach, które planują takie wyjazdy, nadal dobrze mają się tradycyjne kantory oferujące wypłatę środków w fizycznej postaci.

Informacje o firmie

Kantor Wiek to polska firma branży wymiany walut, która założona została w 2004 roku. Za tą marką stoi Wiek sp. z o.o., które swoją siedzibę posiada w Warszawie i od początku funkcjonowania koncentruje się na stołecznym regionie Polski. Filarem usług, jakie oferuje opisywany dzisiaj kantor, jest wymiana walut na konkurencyjnych warunkach, przewidując ogromny wybór dostępnych środków z całego świata.

To, co wyróżnia tę firmę, to sposób, w jaki zaznacza ona swoją obecność w internecie. W przeciwieństwie do konkurencji, po wejściu na stronę internetową nie znajdziemy pola do rejestracji i przekazania środków do wymiany. Wynika to z prostej przyczyny – Kantor Wiek działa wyłącznie stacjonarnie za pomocą dwóch placówek wymiany walut na terenie warszawskich pasaży handlowych w galeriach, w internecie ograniczając się tylko do funkcji informacyjnych.

Dzięki stronie internetowej kantoru sprawdzimy aktualne kursy wszystkich dostępnych walut, skontaktujemy się z biurem obsługi klienta w celu np. rezerwacji kursu przed wizytą, a wszystkie pozostałe czynności wykonać można już tylko na miejscu! Firma ta robi ukłon zatem ku klientom o tradycyjnych upodobaniach na obszarze wymiany walut, preferując odebranie waluty w formie fizycznej gotówki.

Kantor Wiek

Jak działa Kantor Wiek?

Zasady funkcjonowania takich kantorów, jak Kantor Wiek, oparte są na prostych zasadach, które dobrze znane są milionom Polaków od lat korzystającym z tej formy usług.

 1. Jeżeli kwota wymiany będzie odpowiadać sumie większej niż 3000 PLN, sprawdź aktualny kurs walutowy na stronie internetowej, przyglądając się aktualnie obowiązującemu przelicznikowi sprzedaży lub kupna określonej waluty.
 2. Jeśli wymiana będzie oparta na znacznie mniejszej kwocie, wystarczy od razu wybrać się do jednej z dwóch dostępnych stacjonarnych placówek kantoru.
 3. Wskazujemy walutę do wymiany, a następnie oczekiwaną kwotę i przekazujemy gotówkę w okienku obsługi.
 4. Po przeliczeniu i odebraniu papierowego potwierdzenia, zostaje już tylko odebrać środki i gotowe!

Warunki korzystania z platformy Kantor Wiek

Jedną z niewątpliwych zalet tradycyjnych kantorów walutowych jest absolutny minimum warunków upoważniających do skorzystania z tego typu usług. Wystarczy jedynie przygotowanie gotówki do dokonania transakcji, potwierdzenie kursu, jaki sprawdziliśmy na stronie internetowej przed wymianą, a także odebranie potwierdzenia dokonania wymiany waluty.

Warto dodać, że usługi Kantoru Wiek to dobre rozwiązanie zarówno dla osób prywatnych, które planują zagraniczny wyjazd, delegację lub emigrację zarobkową, jak i przedsiębiorców i przedstawicieli firm, którzy np. regularnie dokonują transakcji zagranicznych, nie zawsze mogąc rozliczać się bezgotówkowo.

Z usług takich kantorów, jak Kantor Wiek mogą korzystać nie tylko obywatele Polski, ale i cudzoziemcy przebywający w kraju tymczasowo lub długoterminowo.

Jak przelać pieniądze do Kantoru Wiek?

Kantor Wiek świadczy usługi tylko metodą tradycyjną, nie przewidując możliwości dokonywania transakcji bezgotówkowych. Co za tym idzie, aby przekazać środki do wymiany, konieczne jest jedynie zdeponowanie w kasowym okienku odpowiedniej, najlepiej wcześniej już odliczonej sumy środków. Warto unikać monet, gdyż skróci to czas transakcji i usprawni proces wymiany – a ten to zwykle mniej niż 5 minut!

Opłaty w Kantorze Wiek

Kantor Wiek to tradycyjny kantor stacjonarny, dlatego jego głównym źródłem zarobku jest prowizja naliczana podczas kupna lub sprzedaży waluty. Wymieniając zatem za jego pośrednictwem środki, wymieniona kwota zostaje wzbogacona o jednorazową opłatę.

Warto przypomnieć, że aktualny przelicznik walut możemy sprawdzić na tabeli znajdującej się na stronie głównej kantoru. Firma zastrzega, że w przypadku chęci rezerwacji kursu należy tego dokonać najpóźniej na pół godziny przed wizytą w kantorze stacjonarnym.

Jak odebrać wymienioną walutę?

Jak wspomniano już wyżej, z racji oferowania wyłącznie jednej dostępnej metody na dokonywanie transakcji, odebranie wymienionych środków pieniężnych w nowej walucie jest niezwykle proste. Po przeliczeniu środków przez osobę pracującą w kantorze, gotówka zostaje wydana w okienku razem z potwierdzeniem przedstawiającym dokładną wartość wydanej sumy. To wszystko!

Kantor Wiek

Kantory internetowe – dodatkowe informacje

Tradycyjnie już dla naszych recenzji analizujących kompleksowo kantory internetowe, pora przyjrzeć się aspektom, które wyróżniają przedstawionego dziś operatora walutowego na tle konkurencji lub stanowią jego szczególnie silne strony.

 • Kantor Wiek umożliwia skorzystanie z wymiany ponad 50 różnych walut zarówno spośród najpopularniejszych celów podróży, pracy zarobkowej czy wyjazdów służbowych, jak i egzotycznych, odległych zakątków Azji, Afryki czy Ameryki Południowej.
 • Oferta tej firmy to propozycja dla osób preferujących wyłącznie posługiwanie się gotówką przy zagranicznych transakcjach.
 • Tabela, jaka jest przedstawiona na stronie internetowej kantoru, dokumentuje tylko transakcje powyżej 3000 złotych – warto przed wizytą skontaktować się zatem telefonicznie z obsługą kantoru w sprawie wysokości kursu.
 • Kantor świadczy usługi tylko stacjonarnie w dwóch punktach obsługi na terenie Warszawy – po równo, po jednym na terenie lewobrzeżnym i po jednym dla prawobrzeżnego regionu polskiej stolicy.

Kantor Wiek opinie i nasza recenzja

Kantor Wiek to kolejna polska firma działająca na rynku wymiany walut, która łączy świadczenie swoich usług w tradycyjny, stacjonarny sposób z dużym doświadczeniem i ugruntowaną pozycją. Oferta dostępnych walut obejmująca praktycznie bezkonkurencyjne 50 różnych środków płatności z najróżniejszych zakątków świata, dostępne na przystępnych warunkach i umożliwiając szybką kalkulację wartości danej waluty w domu, za pośrednictwem strony internetowej.

Czego zatem może brakować w usługach, jakie oferuje Kantor Wiek? Możliwości skorzystania z wymiany waluty w 100% online. Choć jak chwali się na swojej stronie internetowej, firma ta zbudowała markę o ogólnokrajowej rozpoznawalności, to wymianę w jej progach waluty mają możliwość tylko osoby, które mieszkają w okolicach lub samej Warszawie. Firma ta funkcjonuje bowiem tylko stacjonarnie.

Nie jest to oczywiście jednoznaczna wada – kto preferuje odbiór obcej waluty w formie gotówki, a do tego punktu Kantoru Wiek są w zasięgu, ten będzie usatysfakcjonowany ofertą. Nie da się jednak ukryć, że w firmie tej drzemie o wiele większy potencjał!

Zalety:

 • Doświadczona firma o ugruntowanej pozycji rynkowej.
 • Imponująca gama dostępnych do wymiany walut zagranicznych, obejmująca kilkadziesiąt pozycji z całego świata, od najpopularniejszych (jak euro) po tak niszowe i egzotyczne, jak sole peruwiańskie czy dongi wietnamskie
 • Możliwość obliczenia kursu wymiany określonej waluty jeszcze przed wizytą w kantorze za pomocą wygodnego kalkulatora na stronie internetowej.
 • Stosunkowo atrakcyjne kursy wymiany walut, zarówno pod kątem kupna jak i sprzedaży.

Wady:

 • Kantor ten działa tylko stacjonarnie i nie posiada możliwości dokonania wymiany waluty przy pomocy platformy internetowej.
 • Kantor Wiek to oferta regionalna, skierowana tylko dla osób mieszkających blisko Warszawy.
 • Byłoby wygodniej i czytelniej, gdyby tabela z kursami walut znajdowała się na stronie głównej, a nie w ukrytej, oddzielnej zakładce.

Kantor Wiek – dane kontaktowe

Telefony.

 • 880 373 553
 • 880 373 552
 • (22) 331 26 69
 • (22) 331 26 68

Biuro obsługi klienta w Ekantorze pozostaje do dyspozycji klientów zależnie od stacjonarnej placówki. W Galerii Handlowej Wileńska działa ono od poniedziałku do soboty w godzinach od 9:00 do 21:00 i w niedziele od 10:00 do 22:00, z kolei w Galerii Arkadia od poniedziałku do piątku jest to od 10:00 do 22:00, a w niedziele – od 10:00 do 21:00.

Informacje na temat spółki

Logo

Biuro prasowe

Nazwa firmy

Wiek sp. z o.o.

Charakter działalności:
Stacjonarny kantor walut
Utworzony:
2004
Numer REGON:
017468431
Numer KRS:
0000088450
Numer NIP:
1132344464
Adres siedziby:
ul. Targowa 72, 03-734 Warszawa

Zastrzeżenie: Informacje o tej ofercie oraz jej szczegółowych parametrach przedstawiają stan aktualny w momencie powstawania tekstu, tzn. 8 października 2020 roku.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
Oceń post
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie