Kantory internetowe – ranking. Najlepsze kantory online

Kantory internetowe cieszą się w ostatnim czasie rosnącym zainteresowaniem osób, które potrzebują szybko i bezpiecznie wymienić waluty. Wydarzenia związane z pandemią koronawirusa, z konsekwencjami której nadal zmaga się cały świat, sprawiają, że na popularności zyskują rozwiązania zdalne. Oszczędność czasu, ograniczenie ryzyka ewentualnego zakażenia związanego z fizycznym kontaktem z gotówką oraz innych zdarzeń losowych, atrakcyjne kursy – to podstawowe zalety kantoru w internecie. Oferta wymiany walut online – kierowana jest przede wszystkim do osób podróżujących, pracujących za granicą, prowadzących rozliczenia międzynarodowe, spłacających kredyty niezłotówkowe czy inwestujących. Serwisy internetowe świadczące usługi wymiany walut, z reguły oferują proste i czytelne zasady transakcji. Niektóre kantory działające w sieci, pobierają różnego rodzaju opłaty i prowizje za wymianę walut, inne funkcjonują wyłącznie na bazie tzw. spread’u. Warto zapoznać się z ogólnymi warunkami dla tego typu usługi.

Kantor online dobry na każdą okazję

Kantor online to z pewnością bardzo wygodne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie czas, bezpieczeństwo oraz poszukują korzystnych kursów wymiany obcej waluty. Coraz częściej słychać zalecenia, aby w miarę możliwości – unikać gotówkowych rozliczeń, bowiem banknoty i bilon mogą być siedliskiem wirusów czy bakterii. Taka rekomendacja w połączeniu z ograniczoną możliwością skorzystania z tradycyjnych punktów wymiany walut – jest doskonałą okazją, żeby dokonać transakcji z pomocą kantoru internetowego. Posiadanie konta/portfela w tego rodzaju kantorze, sprawdza się również w szybkiej wymianie waluty na czas podróży albo w razie potrzeby przelania środków z zagranicy na konto w Polsce.

Automatyczne przewalutowanie obcej waluty przy przelewie zagranicznym lub transferze walutowym, często bywa bardzo kosztowne, dlatego dedykowany dla takich operacji kantor online – pozwoli zaoszczędzić pieniądze. Wiele osób robi zakupy w zagranicznych sklepach i serwisach, w których wymagane są płatności w euro, funtach lub dolarach. Spłata kredytu także bywa korzystniejsza i bezpieczniejsza w walucie, w jakiej zaciągnięte zostało zobowiązanie. Przy dużych wahaniach kursów walutowych, powszechne jest gromadzenie pieniędzy w walutach, cechujących się większa stabilnością. W tych wszystkich sytuacjach bardzo praktyczną opcją jest wymiana waluty online.

Ranking kantorów internetowych – który kantor wybrać?

Ranking kantorów internetowych opracowany przez specjalistów znacznie ułatwia życie. Duże zagęszczenie podmiotów na rynku sprzyja ryzyku natrafienia na podmiot stosujący nieuczciwe bądź zakamuflowane praktyki, których skutki mogą okazać się dla klienta bardzo kosztowne. Przygotowaliśmy listę sprawdzonych i rzetelnych kantorów internetowych, w których bez przeszkód i przykrych niespodzianek wymienisz zarówno najpopularniejsze waluty, jak i te bardziej „egzotyczne”. Powyższe zestawienie ofert zaufanych i cieszących się największym zainteresowaniem – miejsc, w których można bezpiecznie oraz sprawnie wymienić walutę, pomoże wybrać najlepszy kantor internetowy.

Dobry kantor online dla każdego może oznaczać co innego, nie zawsze są to wyłącznie interesujące kursy, jeśli prowizja/opłata za wymianę „skonsumuje” potencjalne korzyści. Żeby znaleźć optymalną dla siebie propozycję, warto skorzystać z praktycznego narzędzia, jakim jest porównywarka kantorów online. Polecamy także nasz kalkulator walut, dzięki któremu sprawdzicie aktualne i historyczne kursy walut.

Porównaj kursy walut online, aby mieć pewność najkorzystniejszej transakcji

Po przeanalizowaniu ewentualnych kosztów towarzyszących danej transakcji, najistotniejszym czynnikiem dla wszystkich osób, które interesuje wymiana walut – jest wysokość kursu. Wygodnym sposobem na znalezienie najwyższego kursu wymiany, jest internetowa porównywarka, uwzględniająca oferty sprawdzonych kantorów online. W sytuacji, kiedy ktoś ma zamiar zakupić większą ilość waluty, to nawet groszowe różnice w kursie – mogą przełożyć się na dużą stratę albo zysk, dlatego warto postawić na najtańszy kantor online. Atrakcyjny kurs stwarza możliwość zakupu większej kwoty walut lub przeznaczenia oszczędności wynikającej z różnicy – na inne, dowolne cele.

Kantor online – jak działa?

Każdy kantor online wymaga od użytkownika rejestracji na platformie internetowej, która odbywa się poprzez wypełnienie prostego, interaktywnego formularza. W następnej kolejności, z reguły należy dokonać wyboru banku, po czym dochodzi do udostępnienia/wygenerowania specjalnego rachunku w serwisie wymiany walut. Przed dokonaniem wymiany, należy zasilić rachunek serwisowy (kantor) środkami pieniężnymi. Sprzedaży/kupna waluty, dokonuje się w intuicyjnym panelu, poprzez ustawienie parametrów danej transakcji wymiany. Po wykonaniu transakcji wymiany, środki pozostają w portfelu kantoru, a użytkownik ma możliwość przelać je na dowolny rachunek bankowy.

Kantor wymiany walut online – kto może skorzystać z usług?

Oferta kantorów wymiany walut, skierowana jest do osób fizycznych oraz firm, posiadających siedzibę w Polsce. Aby skorzystać z usług wymiany walutowej, konieczne jest założenie konta w serwisie, poprzedzone rejestracją, która odbywa się online. Nie ma potrzeby podpisywania żadnych dokumentów w wersji papierowej.

Czy wymiana waluty online jest darmowa?

W większości przypadków zarówno rejestracja, jak i wymiana walut, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy prowizją. Podobnie jak w przypadku stacjonarnych punktów wymiany walutowej, kantory internetowe zarabiają na spreadzie, czyli różnicy pomiędzy kursem skupu a sprzedaży dewiz. Żeby mieć 100% pewność, że transakcja wymiany nie jest obciążona dodatkowymi kosztami, należy zapoznać się z warunkami świadczonych usług (regulamin). Rozwiązaniem jest także „próbna” wymiana niewielkiej ilości waluty, co pozwoli upewnić się w zakresie naliczanych kosztów transakcyjnych.

Czy kantor internetowy działa całą dobę?

Kursy walut podlegają ciągłym wahaniom, dlatego większość kantorów online działa całodobowo, przez 7 dni w tygodniu. Można nie tylko wymieniać walutę, ale również korzystać z innych funkcji serwisu, m. in. obserwować zmieniające się kursy albo definiować i zlecać przelewy wychodzące.

4.5/5 - (86 votes)
Komentarze (0)
Dodaj komentarz

NOWOŚĆ
pobierz-pwa

Pobierz aplikacje

czerwona-skarbonka.pl

x