Kantory internetowe – ranking na maj 2024

Dostępne waluty
CHF, EUR, USD, +
? oraz GBP, AUD, CAD, SEK, DKK, NOK, CZK, RUB, HUF i JPY
Opłaty za przelew walutowy
0 zł/ 5 zł/ 30zł
Koszt konta
0 zł
Koszt karty
10 zł
? koszt miesięczny

174 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Opinie:
3,8/5
Dostępne waluty
EUR, GBP, EUR, +137
? EUR, GBP, DKK, EUR, GBP, DKK, NOK, SEK, USD, AUD, MXN, BRL, CHF, TRY, INR, HKD i 137 innych walut
Opłaty za przelew walutowy
0 zł*
? Przelew =< 20000zł - 0zł; Przelew > 20000zł - 0,5%
Koszt konta
0 zł
Koszt karty
0 zł*
? 0 zł/m standard;14,99 zł/m; plus 29 zł/m premium; 49,99 zł/m metal

316 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Opinie:
4,2/5
Dostępne waluty
EUR, GBP, EUR, inne
Opłaty za przelew walutowy
0 zł
Koszt konta
0 zł
Koszt karty
0 zł

148 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
4.
Kantor internetowy - TMS Brokers
Dostępne waluty
EUR, PLN, USD i inne
? Wszystkie dostępne waluty: EUR, PLN, USD, GBP, CHF, NOK, SEK, DKK, CZK, CNY, AUD, HUF, TRY, RON, CAD, JPY
Opłaty za przelew walutowy
0zł /5zł /15 zł
Koszt konta
0 zł
Koszt karty
0 zł

82 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Opinie:
3,8/5
Dostępne waluty
EUR, GBP, USD, 40+
Opłaty za przelew walutowy
0,63 euro
Koszt konta
0 euro
Koszt karty
0 euro

139 osób

wybrało ofertę
Sprawdź

Kluczowe informacje:

 • Wybór kantoru online zależy od indywidualnych potrzeb użytkownika, nie tylko od kursów walutowych, ale także od prowizji i opłat. Warto korzystać z rankingów kantorów internetowych, aby uniknąć nieuczciwych praktyk i znaleźć optymalną ofertę​​.
 • Dla osób zainteresowanych wymianą walut, wysokość kursu jest najważniejszym czynnikiem, szczególnie przy większych transakcjach, gdzie nawet niewielkie różnice w kursie mogą mieć duże znaczenie.
 • Kantory internetowe mogą pobierać różnego rodzaju opłaty i prowizje, lub opierać się na spreadzie walutowym, czyli różnicy między ceną zakupu a sprzedaży waluty. Niższy spread jest korzystniejszy dla klienta​​.
 • Większość kantorów online oferuje założenie konta za darmo, zapewnia bezpieczne transakcje poprzez szyfrowanie danych, oferuje niskie koszty i kursy, różne rabaty promocyjne, a także dostępność aplikacji mobilnych na różne systemy operacyjne​​

Wymiana walut to obecnie bardzo ważna usługa finansowa. Nic zresztą dziwnego. Na całym świecie wciąż przybywa turystów, co automatycznie przekłada się na rosnące zapotrzebowanie na wymianę walut. Jeszcze nie tak dawno, odbywała się ona jedynie w kantorach stacjonarnych. Dziś to już jedynie milknąca pieśń przeszłości. W ostatnich latach bowiem to właśnie kantory internetowe wysuwają się na prowadzenie na rynku wymiany walut 1. Oszczędność czasu, łatwość dostępu, atrakcyjne kursy – to jedynie podstawowe zalety takiego rozwiązania. Przed podróżą warto więc zapoznać się z naszym rankingiem kantorów internetowych i ogólnymi warunkami świadczenia tego typu usług 4..

Ranking kantorów internetowych — który kantor wybrać?

Dobry kantor online dla każdego może oznaczać co innego. Nie zawsze są to wyłącznie interesujące kursy, jeśli prowizja/opłata za wymianę „skonsumuje” potencjalne korzyści. Żeby znaleźć optymalną dla siebie propozycję, warto skorzystać z praktycznego narzędzia, jakim jest ranking kantorów internetowych.

Duże zagęszczenie podmiotów na rynku to także ryzyko trafienia na nieuczciwe praktyki. Ranking kantorów internetowych, który przygotowaliśmy, pozwoli Ci bez przeszkód i przykrych niespodzianek wybrać odpowiednią ofertę dla siebie. Nie ma co ryzykować swoimi finansami.

Ranking kantorów internetowych, to nie jedyne co może Ci się przydać. Polecamy także nasz kalkulator walut, dzięki któremu zawsze sprawdzisz aktualne jak i historyczne kursy walut.

Porównaj kursy walut online

Po przeanalizowaniu ewentualnych kosztów towarzyszących danej transakcji najistotniejszym czynnikiem dla wszystkich osób, które interesuje wymiana walut – jest wysokość kursu. Wygodnym sposobem na znalezienie najwyższego kursu wymiany, jest internetowa porównywarka, uwzględniająca oferty sprawdzonych kantorów online.

W sytuacji, kiedy ktoś ma zamiar zakupić większą ilość waluty, to nawet groszowe różnice w kursie – mogą przełożyć się na dużą stratę albo zysk, dlatego warto postawić na najtańszy kantor online. Atrakcyjny kurs stwarza możliwość zakupu większej kwoty walut lub przeznaczenia oszczędności wynikającej z różnicy – na inne, dowolne cele.

Jak działa kantor internetowy?

Zasady transakcji, na jakich opiera się wymiana walut, z reguły są proste i czytelne. Niektóre kantory internetowe działające w sieci, pobierają różnego rodzaju opłaty i prowizje za wymianę walut, inne zaś funkcjonują wyłącznie na bazie tzw. spread’u. Co to takiego? Już tłumaczymy.

Spread walutowy to inaczej rozpiętość pomiędzy ceną zakupu, a ceną sprzedaży dane. Gdy idzie o usługi wymiany walut, kurs kupna jest z reguły niższy od kursu sprzedaży. Zasada jest bardzo prosta – im niższy jest spread, tym korzystniejsza będzie dla Ciebie transakcja. Wymiana walut w kantorach internetowych

Kantor internetowy, a rejestracja

Najczęściej odbywa się ona poprzez wypełnienie prostego, interaktywnego formularza. Każdy kantor online wymaga bowiem od użytkowników rejestracji na platformie internetowej. W następnej kolejności, z reguły należy dokonać wyboru banku, po czym dochodzi do udostępnienia/wygenerowania specjalnego rachunku w serwisie wymiany walut.

Przed dokonaniem wymiany, kantory internetowe wymagają także, by zasilić swój rachunek serwisowy (kantor) symboliczną kwotą. Gdy już do tego dojdzie, wymiany walut dokonuje się najczęściej w intuicyjnym panelu, poprzez ustawienie parametrów danej transakcji wymiany. Po wykonaniu transakcji wymiany, środki pozostają w portfelu kantoru, a użytkownik ma możliwość przelać je na dowolny rachunek bankowy.

Kantor online dobry na każdą okazję

Automatyczne przewalutowanie obcej waluty przy przelewie zagranicznym lub transferze walutowym, często bywa bardzo kosztowne, dlatego też dedykowany dla takich operacji kantor online – pozwoli zaoszczędzić pieniądze.

Wiele osób robi zakupy w zagranicznych sklepach i serwisach, w których wymagane są płatności w euro, funtach lub dolarach. Spłata kredytu także bywa korzystniejsza i bezpieczniejsza w walucie, w jakiej zaciągnięte zostało zobowiązanie.

Przy dużych wahaniach kursów walutowych, powszechne jest gromadzenie pieniędzy w walutach, cechujących się większą stabilnością. W tych wszystkich sytuacjach bardzo praktyczną opcją jest wymiana waluty online.

Wymiana walut online – kto może skorzystać z usług?

Oferta kantorów wymiany walut, skierowana jest do osób fizycznych oraz firm, posiadających siedzibę w Polsce. Aby skorzystać z usług wymiany walutowej, konieczne jest założenie konta w serwisie, poprzedzone rejestracją, która odbywa się online. Nie ma potrzeby podpisywania żadnych dokumentów w wersji papierowej.

Czy wymiana waluty online jest darmowa?

W większości przypadków zarówno rejestracja, jak i wymiana walut, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy prowizją. Podobnie jak w przypadku stacjonarnych punktów wymiany walutowej, kantory internetowe zarabiają na spreadzie, czyli różnicy pomiędzy kursem skupu a sprzedaży dewiz.

Żeby mieć 100% pewność, że transakcja wymiany nie jest obciążona dodatkowymi kosztami, należy zapoznać się z warunkami świadczonych usług (regulamin). Rozwiązaniem jest także „próbna” wymiana niewielkiej ilości waluty, co pozwoli upewnić się w zakresie naliczanych kosztów transakcyjnych.

Jak rozpoznać czy kantor internetowy jest bezpieczny?

Część użytkowników mogłaby pochopnie odpowiedzieć na powyższe pytanie następująco: „Przecież to proste. Wystarczy zjechać na dół strony i tam będą grafiki z certyfikatami”. Niestety, taki znaczek bardzo łatwo podrobić. Właśnie dlatego, każdy dbający o swoje bezpieczeństwo w sieci, powinien zwracać uwagę na poniższej wymienione aspekty.

Po pierwsze, wiarygodność – to podstawowa kwestia, którą należy brać pod uwagę. Każda firma związana z sektorem finansowym jest kontrolowana co jakiś czas przez KNF. Dlatego też, zanim zdecydujesz się na wymianę walut, warto sprawdzić taką firmę 2. Warto również sprawdzić NIP, KRS, oraz REGON podmiotu.

Wszystkie uczciwe kantory internetowe podają te dane na swoich stronach. Są to bowiem podstawowe numery identyfikacyjne każdego przedsiębiorstwa, które można zweryfikować w KRS 3. Przy okazji warto podkreślić, że wszystkie kantory online, mają obecnie obowiązek zgłaszania swojej działalności do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Zabezpieczenia techniczne

W kontekście bezpieczeństwa kantorów internetowych warto zacząć od adresu strony internetowej. Każdy zabezpieczony adres witryny rozpoczyna się bowiem literami: „https://”. Ta fraza świadczy o tym, że interesująca nas firma posiada certyfikat SSL.

Co to takiego? Już tłumaczymy. Rozwiązanie to jest ogólnoprzyjętym w internecie protokołem szyfrującym dane, który służy do wykonywania bezpiecznych połączeń internetowych. Certyfikat SSL to obecnie standard w sieci, dlatego też kantory online, które go nie stosują, zawsze najlepiej omijać szerokim łukiem.

To jednak nie koniec zabezpieczeń kantorów internetowych. Gdy idzie o bezpieczeństwo, bardzo istotna jest także dwuskładnikowa wierzytelność. Pomaga ona chronić zarówno dane użytkownika jak i jego hasła dostępu. Na czym polega powyższe zabezpieczenie?

Najpierw, na numer telefonu, który podaliśmy w trakcie rejestracji, przychodzi sms zawierający specjalny kod dostępu. Następnie jesteśmy proszeni o jego wpisanie, zaraz po zalogowaniu. Dzięki temu mamy większą pewność, że nikt niepowołany nie będzie wykonywał transakcji na naszym koncie w kantorze walutowym.

Specjalne procedury

Kantory internetowe podlegają wielu ustawom i obostrzeniom. Mowa tutaj np. o ustawie o prawie dewizowym, czy regulacjach związanych z Przeciwdziałaniem Praniu Brudnych Pieniędzy. Tym samym, przed dokonaniem dużej transakcji, możemy zostać zapytani o powód takiej wymiany.

Rejestrując się pierwszy raz w kantorze internetowym, powinniśmy także otrzymać mail z indywidualnie wygenerowanym linkiem aktywacyjnym. Taka procedura będzie świadczyć to o tym, że dany kantor weryfikuje nowych użytkowników.

Jak więc łatwo zauważyć, przy poszukiwaniu na własną rękę bezpiecznych kantorów internetowych, kluczowych parametrów, na które trzeba uważać, jest sporo. Właśnie dlatego polecamy nasz ranking kantorów internetowych, który skutecznie zdejmuje ten ciężar z barków konsumenta.

Czy kantor internetowy działa całą dobę?

Kursy walut podlegają ciągłym wahaniom, dlatego większość kantorów online działa całodobowo, przez 7 dni w tygodniu. Można nie tylko wymieniać walutę, ale również korzystać z innych funkcji serwisu, m.in. obserwować zmieniające się kursy albo definiować i zlecać przelewy wychodzące.

Najważniejsze informacje na temat kantorów internetowych

Czytelność i przejrzystość informacji to coś, na co zawsze stawiamy na Czerwonej Skarbonce, dlatego też poniżej znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje dotyczące kantorów online:

 • Konto za 0 zł — w niemal wszystkich dostępnych na rynku ofertach, założenie konta jest darmowe i nie wiąże się z żadnymi opłatami.
 • Bezpieczne transakcje — wszystkie dane i zlecane operacje są szyfrowane. Za bezpieczeństwo odpowiada m.in. protokół SSL oraz specjalne procedury.
 • Niskie koszty i kursy — kantory online zarabiają zasadniczo na jeden z dwóch sposobów. Jest to ustalona prowizja, albo tzw. spread walutowy. Warto rozważyć, która z opcji nam najbardziej się opłaca. Szczególnie przy wymianie dużych kwot.
 • Rabaty — niektóre podmioty działające na rynku oferują różne pakiety promocyjne. Dla przykładu, Walutomat oferuje 75% rabatu na prowizję przy pierwszej wymianie oraz darmowe przelewy do Ukrainy, a Xkatnor.com przelewy za 0 PLN w Polsce i za granicą.
 • Dostępność aplikacji — na rynku dostępne są obecnie aplikacje zarówno na systemie IOS jak i Android, takie jak Revolut czy Curve. Dobrym przykładem będzie tutaj także niedawno wypuszczona na rynek nowa superaplikacja od Cinkciarz.pl
Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom wartościowych i wiarygodnych treści, które pomogą im podejmować świadome decyzje finansowe. Wszystkie artykuły publikowane na naszym portalu opierają się na sprawdzonych źródłach i są redagowane przez specjalistów z dziedziny finansów.

Źródła:

1. https://www.accenture.com/_acnmedia/PDF-125/Accenture-Rynek-Wymiany-Walut-W-Polsce.pdf

2. http://www.knf.gov.pl/szukaj_podmioty.jsp

3. http://www.krs-online.com.pl/

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.5/5 - (89 votes)
Komentarze (1)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • G
  G

  Grom

  28.03.2024, 21:06

  Wyróżniający się komentarz

  Z kantorów najlepszy jest Walutomat… nic nie przebije tych stawek, zdecydowanie powinien mieć najwyższe miejsce we wszystkich rankingach kantorów bo dają najlepsze stawki za wymianę walut i nic innego nie ma znaczenia. Do podróży żeby się nie bawić z wymianami Revolut i załatwione, najlepsze stawki, wygoda i wszystko za darmo.

Porównywarka ofert
Porównaj ()