Kantory internetowe – ranking 2020. Najlepsze kantory online

Kantory internetowe cieszą się w ostatnim czasie rosnącym zainteresowaniem osób, które potrzebują szybko i bezpiecznie wymienić waluty. Wydarzenia związane z pandemią koronawirusa, z konsekwencjami której nadal zmaga się cały świat, sprawiają, że na popularności zyskują rozwiązania zdalne. Oszczędność czasu, ograniczenie ryzyka ewentualnego zakażenia związanego z fizycznym kontaktem z gotówką oraz innych zdarzeń losowych, atrakcyjne kursy – to podstawowe zalety kantoru w internecie. Oferta wymiany walut online – kierowana jest przede wszystkim do osób podróżujących, pracujących za granicą, prowadzących rozliczenia międzynarodowe, spłacających kredyty niezłotówkowe czy inwestujących. Serwisy internetowe świadczące usługi wymiany walut, z reguły oferują proste i czytelne zasady transakcji. Niektóre kantory działające w sieci, pobierają różnego rodzaju opłaty i prowizje za wymianę walut, inne funkcjonują wyłącznie na bazie tzw. spread’u. Warto zapoznać się z ogólnymi warunkami dla tego typu usługi.

Kantory internetowe

Kantor online dobry na każdą okazję

Kantor online to z pewnością bardzo wygodne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie czas, bezpieczeństwo oraz poszukują korzystnych kursów wymiany obcej waluty. Coraz częściej słychać zalecenia, aby w miarę możliwości – unikać gotówkowych rozliczeń, bowiem banknoty i bilon mogą być siedliskiem wirusów czy bakterii. Taka rekomendacja w połączeniu z ograniczoną możliwością skorzystania z tradycyjnych punktów wymiany walut – jest doskonałą okazją, żeby dokonać transakcji z pomocą kantoru internetowego. Posiadanie konta/portfela w tego rodzaju kantorze, sprawdza się również w szybkiej wymianie waluty na czas podróży albo w razie potrzeby przelania środków z zagranicy na konto w Polsce.

Automatyczne przewalutowanie obcej waluty przy przelewie zagranicznym lub transferze walutowym, często bywa bardzo kosztowne, dlatego dedykowany dla takich operacji kantor online – pozwoli zaoszczędzić pieniądze. Wiele osób robi zakupy w zagranicznych sklepach i serwisach, w których wymagane są płatności w euro, funtach lub dolarach. Spłata kredytu także bywa korzystniejsza i bezpieczniejsza w walucie, w jakiej zaciągnięte zostało zobowiązanie. Przy dużych wahaniach kursów walutowych, powszechne jest gromadzenie pieniędzy w walutach, cechujących się większa stabilnością. W tych wszystkich sytuacjach bardzo praktyczną opcją jest wymiana waluty online.

Jak wybrać najlepszy kantor walutowy online?

W internecie działa mnóstwo serwisów świadczących usługi z zakresu wymiany walutowej. Duże zagęszczenie podmiotów na rynku, sprzyja ryzyku natrafienia na podmiot stosujący nieuczciwe bądź zakamuflowane praktyki, których skutki mogą okazać się dla klienta bardzo kosztowne. Przygotowaliśmy listę sprawdzonych i rzetelnych kantorów internetowych, w których bez przeszkód i przykrych niespodzianek wymienisz zarówno najpopularniejsze waluty, jak i te bardziej „egzotyczne”. Powyższe zestawienie ofert zaufanych i cieszących się największym zainteresowaniem – miejsc, w których można bezpiecznie oraz sprawnie wymienić walutę, pomoże wybrać najlepszy kantor internetowy.

Dobry kantor online dla każdego może oznaczać co innego, nie zawsze są to wyłącznie interesujące kursy, jeśli prowizja/opłata za wymianę „skonsumuje” potencjalne korzyści. Żeby znaleźć optymalną dla siebie propozycję, warto skorzystać z praktycznego narzędzia, jakim jest porównywarka kantorów online. Polecamy także nasz kalkulator walut, dzięki któremu sprawdzicie aktualne i historyczne kursy walut.

Porównaj kursy walut online, aby mieć pewność najkorzystniejszej transakcji

Po przeanalizowaniu ewentualnych kosztów towarzyszących danej transakcji, najistotniejszym czynnikiem dla wszystkich osób, które interesuje wymiana walut – jest wysokość kursu. Wygodnym sposobem na znalezienie najwyższego kursu wymiany, jest internetowa porównywarka, uwzględniająca oferty sprawdzonych kantorów online. W sytuacji, kiedy ktoś ma zamiar zakupić większą ilość waluty, to nawet groszowe różnice w kursie – mogą przełożyć się na dużą stratę albo zysk, dlatego warto postawić na najtańszy kantor online. Atrakcyjny kurs stwarza możliwość zakupu większej kwoty walut lub przeznaczenia oszczędności wynikającej z różnicy – na inne, dowolne cele.

Kantor online – jak działa?

Każdy kantor online wymaga od użytkownika rejestracji na platformie internetowej, która odbywa się poprzez wypełnienie prostego, interaktywnego formularza. W następnej kolejności, z reguły należy dokonać wyboru banku, po czym dochodzi do udostępnienia/wygenerowania specjalnego rachunku w serwisie wymiany walut. Przed dokonaniem wymiany, należy zasilić rachunek serwisowy (kantor) środkami pieniężnymi. Sprzedaży/kupna waluty, dokonuje się w intuicyjnym panelu, poprzez ustawienie parametrów danej transakcji wymiany. Po wykonaniu transakcji wymiany, środki pozostają w portfelu kantoru, a użytkownik ma możliwość przelać je na dowolny rachunek bankowy.

Kantor wymiany walut online – kto może skorzystać z usług?

Oferta kantorów wymiany walut, skierowana jest do osób fizycznych oraz firm, posiadających siedzibę w Polsce. Aby skorzystać z usług wymiany walutowej, konieczne jest założenie konta w serwisie, poprzedzone rejestracją, która odbywa się online. Nie ma potrzeby podpisywania żadnych dokumentów w wersji papierowej.

Czy wymiana waluty online jest darmowa?

W większości przypadków zarówno rejestracja, jak i wymiana walut, nie wiąże się z żadnymi opłatami czy prowizją. Podobnie jak w przypadku stacjonarnych punktów wymiany walutowej, kantory internetowe zarabiają na spreadzie, czyli różnicy pomiędzy kursem skupu a sprzedaży dewiz. Żeby mieć 100% pewność, że transakcja wymiany nie jest obciążona dodatkowymi kosztami, należy zapoznać się z warunkami świadczonych usług (regulamin). Rozwiązaniem jest także „próbna” wymiana niewielkiej ilości waluty, co pozwoli upewnić się w zakresie naliczanych kosztów transakcyjnych.

Czy kantor internetowy działa całą dobę?

Kursy walut podlegają ciągłym wahaniom, dlatego większość kantorów online działa całodobowo, przez 7 dni w tygodniu. Można nie tylko wymieniać walutę, ale również korzystać z innych funkcji serwisu, m. in. obserwować zmieniające się kursy albo definiować i zlecać przelewy wychodzące.