Karta Curve – opinie klientów i recenzja

Złóż wniosek

Szczegóły pożyczki

Złóż wniosek
Szczegóły pożyczki
Darmowe bankomaty - Polska
Tak
Bezpłatna karta
Tak
Bonus na start
50 zł
Aplikacja mobilna
Tak
Darmowe konto
Tak
? wersja podstawowa - darmowa, wyższe pakiety są płatne
Dostępne waluty
EUR, GBP, EUR, inne
Opłaty za przelew walutowy
0 zł
Darmowe bankomaty - za granicą
Tak
? limity miesięczne na bezpłatną wypłatę gotówki zależnie od pakietu
Promocja
Tak
? bonusy za polecenia, przedłużony cashback za zakupy oraz bonus 50 zł na start
Koszt karty
0 zł
Koszt konta
0 zł
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Nasza ocena:

5.0/5

Ocena klientów:

4.2/5

Siedziba firmy

Curve Europe UAB
Jogailos g. 9
LT-01116 Vilnius

Dane kontaktowe

Dane firmy

Karty umożliwiające transakcje w różnych, międzynarodowych walutach to bardzo pożądane narzędzie w ostatnich latach. Korzystają z niego chętnie nie tylko osoby lubujące się w podróżach, ale także ci, którzy przemieszczają się w celach biznesowych czy robią zakupy w zagranicznych sklepach online. Sprawdzamy, co oferuje ciekawa alternatywa dla Revoluta – karta Curve. Czy naprawdę oba rozwiązania są dla siebie konkurencją?

Kluczowe informacje

 • Curve to wirtualny portfel w formie aplikacji mobilnej z powiązaną kartą płatniczą umożliwiająca płatności zarówno w świecie wirtualnym, jak i rzeczywistym.
 • Curve różni się od Revoluta tym, że nie wymaga zasilania oddzielnym rachunkiem płatniczym. Pozwala na zarządzanie różnymi kartami za pomocą jednej aplikacji.
 • Kluczową funkcjonalnością jest „Go Back in Time”, umożliwiające zmianę konta po dokonaniu płatności. Istnieje także opcja Cashback.

Co to jest Curve?

Curve to nic innego jak wirtualny portfel stworzony w formie aplikacji mobilnej z powiązaną kartą płatniczą. Aplikacja umożliwia użytkownikowi dodanie kilku kart debetowych i kredytowych i opłacanie w ten sposób rachunków np. za zakupy czy usługi.

Curve to brytyjsko-irlandzki fintech, który zrewolucjonizował sposób, w jaki korzystamy z naszych kart płatniczych i aplikacji mobilnych. Dzięki Curve możemy korzystać z jednej karty, która jest w stanie obsługiwać wiele innych. To oznacza, że nie musimy nosić ze sobą portfela wypchanego po brzegi plastikowymi kredytówkami czy debetówkami, ani instalować wielu aplikacji mobilnych. Wszystko jest sprowadzone do jednego wygodnego narzędzia.

Karta Curve - zrzut ze strony
Karta Curve – zrzut strony https://www.curve.com/en-gb

Jak działa Curve?

Karta Curve to nowoczesne narzędzie w postaci aplikacji mobilnej i karty płatniczej, za których pomocą można dokonywać transakcji zarówno w świecie wirtualnym, jak i rzeczywistym. Warto tutaj dodać, że w zależności od preferencji operator umożliwia nam zarówno płatności fizyczną kartą, jak i dzięki smartfonowi za pośrednictwem systemów ApplePay czy GooglePay.

To, co wyróżnia opisywany produkt to fakt, że Curve nie jest powiązane z żadnym dedykowanym, oddzielnym rachunkiem płatniczym. Korzystając z niej, posiadamy coś, co porównać można do nakładki, dzięki której możemy płacić ze wszystkich posiadanych przez nas kart, wybierając je za pomocą mobilnego centrum dowodzenia — czyli aplikacji Curve.

Nasza opinia o Curve

Tak długo, jak uważałam kartę Revolut za bezpośrednią alternatywę dla Curve, nie byłam zainteresowana testowaniem tego rozwiązania. Dzisiaj wiem jednak, że nie jest to żadna konkurencja, a osoby, które dużo podróżują lub dokonują płatności w obcych walutach, powinni mieć je obie.

W przypadku karty Curve ogromną zaletą jest fakt, że nie muszę martwić się o regularne doładowywanie. Tak długo, jak na moim koncie znajdują się środki, transakcje za pośrednictwem karty Curve będą przebiegać sprawnie. Dodatkowo zachęcająca jest aplikacja, dzięki której przełączanie się między kartami zajmuje zaledwie kilka sekund.

Nie do końca mogę jednak stwierdzić, że należę do idealnej grupy docelowej rozwiązania, które proponuje Curve. Rzadko noszą przy sobie gotówkę, a znalezienie przysłowiowej złotówki na koszyk graniczy z cudem (zdecydowanie polecam żeton w breloczku). Nie mam więc problemu wypchanego portfela, czy szukania go w popłochu w torbie (chociaż najczęściej noszę te w rozmiarze XXL). Wszystkie płatności obsługuję smartwatchem lub smartfonem, a jedyne co muszę zrobić to wybrać kartę lub rachunek, z której mają zejść środki. To sprawia, że główny problem, którego rozwiązaniem ma być właśnie, Curve wcale mnie nie dotyczy.

To jednak nie znaczy, że odradzam korzystanie z karty. Zdecydowaną zaletą, którą dostrzegam, jest możliwość cofnięcia płatności w czasie. Jako mama często robię kilkanaście rzeczy na raz, a wybór złej karty zdarza mi się bardzo często :)

Podróżując za granicę chętnie korzystam z obu rozwiązań. Lubię czuć się zabezpieczona po zęby właśnie dlatego noszę przy sobie kartę Revolut oraz korzystam z aplikacji Curve, która w razie potrzeby zmienia moją standardową kartę w wielowalutową.

Czy Curve to, to samo co Revolut?

Zdecydowanie nie. To, co wyróżnia Curve na tle Revoluta, którego wielu uznaje za kluczowego rywala, to fakt, że użytkownik pierwszego rozwiązania nie musi zasilać konta, ani też nie traci czasu na zarządzanie kolejnym rachunkiem, lecz uzyskuje narzędzie, które ma ułatwić dysponowanie dotychczas posiadanymi kontami i kartami. Jakie jeszcze różnice występują pomiędzy tymi dwoma narzędziami?

KryteriumRevolutCurve
Typ kartyPrepaid
Mastercard i VISA
Debetowa
Mastercard
Co w przypadku zakończenia salda? Nie można korzystać z karty aż do ponownego zasileniaKartą Curve można płacić tak długo, aż na macierzystym koncie podpiętej karty znajduje się gotówka lub limit kredytowy
Sposób zasilaniaKarta płatnicza, kredytowa, przelew bankowy
Powiązane z kontem bankowymTakNie
Możliwość utworzenia konta dla dzieckaTakNie
Aplikacja mobilnaTakTak
Ochrona zakupówTakTak

Traktowanie karty Curve jako alternatywy Revoluta nie jest do końca dobrym pomysłem. Oba rozwiązania, chociaż ułatwiają płatności w obcych walutach, oferują zupełnie inne funkcjonalności.

Daria Rek – ekspertka portalu Czerwona Skarbonka

Czy karta Curve jest bezpieczna?

Curve zdaje sobie sprawę z tego, jak powszechna jest rezerwa i ostrożność wobec nowatorskich operatorów oferujących usługi finansowe w internecie. Jako że miliony klientów tej firmy znajduje się wiele tysięcy kilometrów od Wielkiej Brytanii, usługi Curve mogą być jeszcze bardziej abstrakcyjne i wzbudzające niepewność. Właśnie dlatego w sekcji blogowej na oficjalnej stronie Curve pojawił się obszerny wpis odpowiadający na pytanie „Is Curve safe?”, czyli „czy Curve jest bezpieczne”?

Odpowiedź jest prosta – tak, jest bezpieczne. Świadczą o tym niżej wyliczone środki zabezpieczające zarówno ogólne funkcjonowanie Curve, jak i transakcje, jakie codziennie się wykonuje.

 • Platforma posiada licencję brytyjskiego organu nadzorującego rynek finansowy pod nazwą FCA (Financial Conduct Authority).
 • Transakcje płatnicze, w których pośredniczy Curve, opatrzone są też certyfikatem bezpieczeństwa od tzw. dowolnych scenariuszy, GDPR.
 • Curve działa też zgodnie ze standardem bezpieczeństwa transakcji przy pomocy kart płatniczych pt. PCI DSS.

Jak założyć kartę Curve?

Aby skorzystać z funkcjonalności karty Curve, konieczne będzie wzięcie do ręki smartfona i pobranie aplikacji ze stosownego sklepu. W przypadku użytkowników iPhonów będzie to Appstore, z kolei osoby posiadające urządzenia z systemem Android będą musiały zajrzeć do Google Play.

Pobrane i gotowe? A zatem przyjrzyjmy się teraz wszystkim kolejnym etapom, jakie konieczne są do poczynienia w celu uzyskania karty. Pomoże nam w tym schemat przedstawiony na stronie internetowej pod zakładką „How it works”.

 1. Po otwarciu aplikacji wpisz swój adres e-mail. Na adres zostanie przesłana wiadomość od Curve ze specjalnym linkiem.
 2. Kliknij w niego. Zostaniesz przerzucony z powrotem do aplikacji, w której musisz podać numer telefonu.
 3. Po jego podaniu, otrzymasz SMS’em 5-cyfrowy kod weryfikacyjny, który oczywiście należy wstukać w okienku aplikacji.
 4. Teraz przychodzi czas na ustalenie 4-cyfrowego passcodu, z którego pomocą będziesz logować się do aplikacji.
 5. W kolejnym kroku należy wypełnić dane personalne – imię, nazwisko, datę urodzenia, adres i kraj zamieszkania oraz rodzaj zatrudnienia.
 6. Gdy już wszystkie wstępne działania są za Tobą, należy stworzyć swój wirtualny portfel w aplikacji Curve. Aby to zrobić, trzeba umieścić w obiektywie aparatu dane kart i zeskanować je lub wprowadzić numer i inne oznaczenia manualnie.
 7. Do wirtualnego portfela możesz wprowadzić dane kart, które chcesz, aby były zarządzane poprzez aplikację Curve. Mogą być to karty debetowe, kredytowe czy nawet podarunkowe. Wystarczy je tylko aktywować poprzez aplikację, dokonując dwóch prostych kliknięć! W ten sposób będziesz mógł korzystać ze wszystkich naszych „plastików” poprzez jedną kartę Curve, której model możemy wybrać przed jej zamówieniem.
 8. Po otrzymaniu przesyłki z kartą Curve (3-5 dni dla osób mieszkających w Wielkiej Brytanii i do ok. 2 tygodni dla mieszkańców Polski), konieczne będzie aktywowanie karty w systemie aplikacji.
 9. Gotowe! Teraz możesz już swobodnie płacić za zakupy przy pomocy różnych kart płatniczych.

Jak sprawdzić historię dokonywanych transakcji? To nic trudnego – wystarczy zajrzeć do aplikacji i sprawdzić, gdzie oraz ile wydaliśmy przy pomocy poszczególnych kart.

Karta Curve – funkcjonalności

Kluczową funkcjonalnością, którą oferuje karta Curve, jest usługa pod nazwą „Go Back in Time” – czyli „cofnij się w czasie”. Umożliwia ona z poziomu aplikacji zmianę karty i powiązanego z nią rachunku bankowego na inny po dokonaniu płatności. Co warto wiedzieć o tej usłudze?

 • Możesz z niej skorzystać w czasie do 30 dni od wykonania transakcji.
 • Do skorzystania z tej usługi wystarczy tylko kilka kliknięć przy pomocy Twojego smartfona.
 • Curve jest tak dumne z tej usługi, że funkcjonuje ona pod zastrzeżonym znakiem handlowym.

To jednak nie wszystko. Curve oferuje także usługę 1% Cashback, który możliwy jest do uzyskania przy korzystaniu z usług takich marek, jak Lidl, Apple, Amazon, McDonald’s, Ikea czy UBER.

Curve – którą kartę wybrać?

Curve umożliwia swoim klientom wybranie kilku rodzajów karty. Te różnią się od siebie przede wszystkim ceną, ale również limitem kart, które można dodać do portfela Curve.

Curve StandardCurve XCurve BlackCurve Metal
Opłata0 zł £5.99£9.99 £17.99
Limit kart35bez limitu bez limitu
Działa z Google Pay, Samsung Pay i Apple PayTakTakTakTak
Ochrona klienta Curve do £100,000TakTakTakTak
Opcja cofnij się w czasiedo 30 dnido 60 dnido 90 dnido 120 dni
Bezpłatne wypłaty z zagranicznych bankomatówdo £300 w danym miesiącudo £500 w danym miesiącudo £1000 w danym miesiącu
CashBack 1%3 wybranych sprzedawców detalicznych6 wybranych sprzedawców detalicznych
Ubezpieczenie podróżne na całym świecieTakTak
Ubezpieczenie telefonu komórkowegoTak

Curve – kontakt

Chcąc nawiązać kontakt z biurem obsługi operatora Curve, konieczne będzie przejście następujących, niżej scharakteryzowanych kroków.

 1. Wejdź na stronę internetową curve.com.
 2. Wybierz zakładkę „HELP”.
 3. Spośród wskazanych, najpopularniejszych przyczyn, z których konsumenci kontaktują się z Curve, wybierz, która dotyczyć może Ciebie.
 4. Po wybraniu wskazanego pytania, przygotowana została obszerna odpowiedź mająca na celu wyjście z kłopotliwej sytuacji.
 5. Jeżeli nie uda się znaleźć problemu, jaki dotyczy Twojej karty Curve, wypełnij formularz kontaktowy.

Czy warto korzystać z karty Curve? Podsumowanie

Curve to rozwiązanie płatnicze, które umożliwia korzystanie z korzystnych kursów wymiany walut podczas podróży, przy minimalnej potrzebie ingerencji użytkownika. Co więcej, nie wymaga połączenia z żadnym rachunkiem bankowym. Czy jednak warto skorzystać z karty Curve? Oto najważniejsze zalety i wady tego rozwiązania.

Zalety

 • Prosty i przejrzysty system wnioskowania o założenie karty – darmowe wystawienie oraz doręczenie karty.
 • Usługa „go back in time”, czyli zmiana konta, z którego pobrane zostały środki pierwotnie.
 • Pomysłowe narzędzie, które ułatwia dysponowanie swoimi finansami.
 • Sprawdzony operator gwarantujący bezpieczne usługi.
 • Elastyczne metody korzystania z karty – zarówno w płatnościach fizycznych, jak i wirtualnych.
 • Możliwość skorzystania z różnych pakietów.
 • Transgraniczna działalność firmy powoduje, że choć mamy do czynienia z przedsiębiorstwem brytyjskim – możemy korzystać z jego usług także na drugim końcu Europy.
 • Cashback.
 • Transakcje zagraniczne wykonywane po kursie międzybankowym.

Wady

 • Brak polskiej wersji językowej serwisu.
 • Usługi skierowane wyłącznie do osób, które posiadają smartfona.
 • Czas oczekiwania na kartę to w przypadku polskiego klienta nawet 2 tygodnie – siłą rzeczy, przesyłka dociera z zagranicy.
 • Problemy z bezpośrednim kontaktem – możliwość zadania pytania jedynie przez formularz dostępny na stronie internetowej.
Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom wartościowych i wiarygodnych treści, które pomogą im podejmować świadome decyzje finansowe. Wszystkie artykuły publikowane na naszym portalu opierają się na sprawdzonych źródłach i są redagowane przez specjalistów z dziedziny finansów.
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.2/5 - (19 votes)
Komentarze (15)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • J
  J

  Jan

  11.09.2021, 20:08

  Wyróżniający się komentarz

  Odpaliłem aplikację, założyłem konto – zamówiłem kartę . Czekam już 3 miesiące. Pobrali z konta kasę. A karty ani widu, ani słychu. przez 3 miesiące otrzymałem tylko jedną odpowiedź, że karta będzie za 10-14 dni roboczych.

  • L
   L

   Leon

   11.12.2023, 10:02

   Wyróżniający się komentarz

   Od założenia konta i otrzymania karty, wszystkie płatności są odrzucane, karty nie można podpiąć pod Apple Pay. Na emaile i reklamacje nie odpowiadają już drugi miesiąc. Szkoda nerwów.

 • W
  W

  Wojtek

  12.06.2021, 17:46

  Wyróżniający się komentarz

  Dlaczego recenzja nie wspomina ani słowem o głównej zalecie tej karty, którą jest ponoć możliwość płatności bezgotówkowych w różnych walutach po kursie międzybankowym? Nie ma też nic o tym jakie waluty są w ten sposób obsługiwane.

  • S
   S

   Sławo

   04.12.2021, 17:41

   Wyróżniający się komentarz

   jak to nie ma? przeczytaj o cechach poszczególnych kart: blue, black i metal

 • T
  T

  Tatiana

  17.02.2022, 15:34

  Wyróżniający się komentarz

  Ludzie, kto korzysta z Curve? Potrzebuję tłumaczenia.
  Mam pytanie odnośnie darmowego przewalutowania płatności zagranicznych.
  Za pomocą karty Curve robiłam swoją pierwszą płatność zagraniczną przez Google Pay ze swojej karty w banku Kasy Stefczyka.
  Miałam do spłaty 18€.
  Po dokonaniu przelewu zwróciłam uwagę na kwotę, która została pobrana z konta. 82,23 zł. Sprawdziłam, jakbym płaciła że swojego konta w Kantor walutowy w Alior banku, to wyszłoby 18*4,53=81,53zł, a w banku Millennium tym samym momencie zapłaciłabym kartą tego banku mniej więcej tyle samo jak kartą Curve.
  Mógłby ktoś mi wytłumaczyć, co ja zrobiłam nie tak i czego nie rozumiem w korzystaniu z tej karty? To moje doświadczenie mówi mi o tym, że te transakcje nie są wcale darmowe, jak Krzysztof napisał w artykule.
  Będę bardzo wdzięczna za wyjaśnienia.

  • M
   M

   Marcin

   15.03.2022, 17:14

   Wyróżniający się komentarz

   Też się zastanawiałem nad płatnościami po kursie międzybankowych , w przypadku mojego rachunku w AION-ie. Robiąc transakcję, miałem otwarte inne okna z kursami, zarówno e-kantorowymi (w promocji bez spreadu), jak i owym międzybankowym. Zawsze była pewna niewielka różnica – oczywiście nie na korzyść klienta;)), ale nie aż taka jak w opisanym przypadku. Być może poszczególne banki mogą „odczytywać” kurs w jakichś różnych przedziałach czasowych i stosować ten najkorzystniejszy? a może to jakieś milisekundy kolejnych notowań? Może ktoś z wnętrza systemu objaśni nam , jak to działa….

  • T
   T

   Tomasz

   10.04.2022, 17:03

   Wyróżniający się komentarz

   Już państwo odpowiadam, jak wygląda to od środka. Bank tak naprawdę nie ma nic do rzeczy. W przypadku operacji kartą VISA lub MasterCard, jeśli mówimy o płatnościach w obcej walucie, zawsze stosuje się kurs organizacji płatniczej, jeśli nie mamy środków zapewnionych na koncie walutowym w danej walucie. Natomiast to jaki kurs zostanie zastosowany, zależy od momentu w którym operacja zostanie rozliczona. W skrócie mówiąc, gdy dokonujemy płatności kartą, bank nas obciążą kartą po obecnym kursie. Natomiast w momencie rozliczenia transakcji kurs jest sprawdzany raz jeszcze. I tutaj – możemy w efekcie zapłacić mniej lub więcej. Zdarzają się naprawdę różne sytuacje. To jak szybko operacja zostanie rozliczona tak naprawdę też niewiele zależy od banku, natomiast maksymalnie w ciągu 7 dni. Znowu w skrócie mówiąc w momencie dokonania operacji jest wysyłane zestawienie przez bank do danej organizacji (Visa lub Mastercard), ona następnie takie rozliczenie przesyła do usługodawcy (agenta), a następnie jeśli zostanie przez niego potwierdzone to, przesyła informację zwrotną do Visy lub MasterCard, a on ostatecznie sprawdza kurs raz jeszcze, przesyła rozliczenie do banku i bank nas obciąża.

  • M
   M

   Mario

   19.11.2022, 11:46

   Wyróżniający się komentarz

   Niestety są już płatne na darmowym planie. Na płatnym jest limit miesięczny. Ja jestem zawiedziony. Na razie trzymam to awaryjnie. Przed odnowieniem karty rezygnuję.

 • A
  A

  Andrzej

  24.02.2023, 00:51

  Wyróżniający się komentarz

  Chyba to ich zasadnicza wada to brak kart fizycznych ktore obiecuja a nie wysylaja
  Czy ktos moze dostal fizyczna karte??

 • R
  R

  Rafal

  01.01.2023, 15:13

  Wyróżniający się komentarz

  Czytałem o tym trochę i dla mnie to jest chore skoro mam kartę np w banku ING i nie mogę jej tu dodać bo muszę zamówić nowa Karte z curve za którą dodatkowo muszę płacić co miesiąc 4.99Euro to wolę już wyciągać plastik z portfela i płacić tradycyjnie

 • R
  R

  Robert

  25.07.2022, 17:14

  Wyróżniający się komentarz

  Beznadziejna! Miesiąc po założeniu konta nadal brak karty. W aplikacji napisane że dotrze po 14 dniach. Jak widać szukają frajerów którzy zapłacą za kartę i na tym koniec – oszuści. Likwiduję konto, bo jeżeli oni tak zaczynają współpracę z klientem, to co będzie dalej?

 • K
  K

  Kamil

  24.06.2022, 14:24

  Wyróżniający się komentarz

  Mam na koncie 314f I nie moge ich odzyskac widze ich na koncie a nie moge wyplacic co mam zrobic przepadna mi pieniądze

 • C
  C

  Ciemi88

  20.11.2021, 01:24

  Wyróżniający się komentarz

  Czy apka dziala na p40 , chcialbym placic wkoncu z tel.

  • M
   M

   Małgorzata

   30.01.2022, 00:49

   Wyróżniający się komentarz

   Ja mam P40. Śmigają dwa rodzaje kart z dwóch banków. Czekam aż śmignie na zegarkach Huawei-a bo na Garminie śmiga jak złoto. Mam niebieską, darmową.

 • K
  K

  Kaczy

  27.10.2021, 17:45

  Wyróżniający się komentarz

  Fajnie że jest link do 10 funtów, ale szkoda że brak kodu promocyjnego.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Curve Europe UAB
Złóż wniosek