Karta Curve – opinie klientów i recenzja

karta curve

Karty umożliwiające transakcje w różnych, międzynarodowych walutach to bardzo pożądane narzędzie w ostatnich latach. Korzystają z niego chętnie nie tylko osoby lubujące się w podróżach, ale często przemieszczający się w celach biznesowych, a nawet ci, którzy w kontakcie ze światem pozostają bez wychodzenia z domu. Sprawdzamy, co oferuje pogromca Revoluta – karta Curve.

Revolut to narzędzie, które bez wątpienia było małą rewolucją w świecie finansowym. Wielowalutowa karta reklamująca się jako pozbawiona prowizji skusiła miliony Europejczyków, znajdując szereg entuzjastów także w Polsce. Na Revolucie jednak świat się nie kończy i niech pozory nie mylą, że nie warto przyglądać się konkurencji, bo co może ona zaoferować? Okazuje się, że całkiem sporo.

Czym jest karta Curve i kto ją oferuje?

Curve to brytyjska inicjatywa, która powstała w kwietniu 2015 roku w Londynie na fali rozwoju licznych w tym regionie młodych, kreatywnych startupów celujących w cyfrowe usług finansowe. Za produktem karty płatniczej Curve stoi spółka Curve OS Ltd., która działa na podstawie autoryzacji i zezwolenia brytyjskiego organu Financial Conduct Authority. W ten sposób, Curve może w sposób legalny i bezpieczny przetwarzać elektronicznymi transakcjami opartymi na środkach pieniężnych.

Choć Curve to inicjatywa wywodząca się i posiadająca siedzibę w Wielkiej Brytanii, to jednak dzięki oparciu usług na języku angielskim równocześnie kieruje ona swoje funkcjonalności do praktycznie nieograniczonego grona klientów – także w Polsce, o ile oczywiście czujemy się na siłach swobodnie czytać i posługiwać się językiem Szekspira. W zależności od kraju, z którego wywodzi się użytkownik Curve, operator przygotował trzy warianty serwisu.

 • Międzynarodowy dla osób z Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
 • Dla klientów z Wielkiej Brytanii.
 • Dla klientów z Rumunii.

Kto wie, być może zasięg działalności wkrótce zostanie poszerzony także o dedykowane pakiety usług dla osób z Polski (wzorem Rumunii). Na razie klientom z naszego kraju pozostaje międzynarodowy wariant serwisu.

karta curve

Jak działa karta Curve?

Karta Curve to nowoczesne narzędzie w postaci karty płatniczej, za której pomocą można dokonywać transakcji zarówno w świecie wirtualnym, jak i rzeczywistym. Warto tutaj dodać, że w zależności od preferencji operator umożliwia nam zarówno płatności fizyczną kartą, jak i dzięki smartfonowi za pośrednictwem systemów ApplePay czy GooglePay.

To, co wyróżnia opisywany produkt to fakt, że Curve nie jest powiązane z żadnym dedykowanym, oddzielnym rachunkiem płatniczym. Korzystając z niej, posiadamy coś, co porównać można do nakładki, za której pomocą możemy płacić dowolną ze wszystkich posiadanych przez nas kart, wybierając je za pomocą mobilnego centrum dowodzenia – czyli aplikacji Curve.

To, co zatem wyróżnia Curve na tle wspomnianego na wstępie Revoluta, którego wielu uznaje za kluczowego rywala, to fakt, że klient nie musi zasilać konta, nie traci czasu na zarządzanie kolejnym rachunkiem, lecz uzyskuje narzędzie, które ma ułatwić dysponowanie dotychczas posiadanymi kontami i kartami. Dodatkowo, dzięki licznym pakietom w ramach np. usługi cashback, karta Curve może przynosić namacalne korzyści.

Przedstawmy zatem to na krótkim schemacie.

 1. Płacisz kartą Curve w sklepie za pomocą plastiku lub telefonu.
 2. Środki pobierane są za jej zasługą z rachunku bankowego, który wskazałeś.
 3. W aplikacji możesz później sprawdzić historię transakcji, zmienić konto, z którego przy kolejnej transakcji pobrane zostaną pieniądze.

Czy karta Curve jest bezpieczna?

Curve zdaje sobie sprawę z tego, jak powszechna jest rezerwa i ostrożność wobec nowatorskich operatorów oferujących usługi finansowe w internecie. Jako że miliony klientów tej firmy znajduje się nawet kilkaset-kilka tysięcy kilometrów od Wielkiej Brytanii, usługi Curve mogą być jeszcze bardziej abstrakcyjne i wzbudzające niepewność – i dlatego w sekcji blogowej pojawił się obszerny wpis odpowiadający na pytanie „Is Curve safe?”, czyli „czy Curve jest bezpieczne”?

Odpowiedź jest prosta – tak, jest bezpieczne. Świadczą o tym niżej wyliczone środki zabezpieczające zarówno ogólne funkcjonowanie Curve, jak i transakcje, jakie codziennie wykonuje.

 • Platforma posiada licencję brytyjskiego organu nadzorującego rynek finansowy pod nazwą FCA (Financial Conduct Authority).
 • Transakcje płatnicze, w których pośredniczy Curve, opatrzone są też certyfikatem bezpieczeństwa od tzw. dowolnych scenariuszy, GDPR.
 • Curve działa też zgodnie ze standardem bezpieczeństwa transakcji przy pomocy kart płatniczych pt. PCI DSS.
karta curve

Jak założyć kartę Curve?

Aby skorzystać z funkcjonalności karty Curve, konieczne będzie wzięcie do ręki smartfona i pobranie aplikacji ze stosownego sklepu. W przypadku użytkowników iPhonów z systemem iOS, będzie to Appstore, z kolei osoby posiadające urządzenia z systemem Android będą musiały zajrzeć do Google Play. Warto tutaj uściślić jedną kwestię – kartę Curve zamówimy tylko za pośrednictwem aplikacji na smartfonie.

Pobrane i gotowe? A zatem przyjrzyjmy się teraz wszystkim kolejnym etapom, jakie konieczne są do poczynienia w celu uzyskania karty. Pomoże nam w tym schemat przedstawiony na stronie internetowej pod zakładką „How it works”.

 1. Wybierz, którą kartę chcesz pobrać, przesuwając palcem w prawo lub w lewo na ekranie.
 2. Zamów kartę.
 3. Po otrzymaniu przesyłki z kartą (3-5 dni dla osób mieszkających w Wielkiej Brytanii i do ok. 2 tygodni dla mieszkańców Polski), konieczne będzie dokonanie rejestracji karty w systemie aplikacji
 4. Aby to zrobić, umieść w aparacie dane karty i zeskanuj je w okamgnieniu lub wprowadź numer i inne oznaczenia manualnie.
 5. Dodaj do wirtualnego portfela dane innych kart, które chcesz, aby były zarządzane poprzez aplikację.
 6. Aktywuj swoją kartę poprzez aplikację, dokonując dwóch prostych kliknięć!
 7. Gotowe! Teraz możesz już w swobodny sposób płacić za dowolne zakupy przy pomocy Twojej karty płatniczej.
 8. Chcesz sprawdzić historię dokonywanych transakcji? Nic trudnego – zajrzyj do aplikacji i sprawdź gdzie oraz ile wydałeś przy pomocy jakiej karty.

Karta Curve – funkcjonalności

Kluczową funkcjonalnością, którą oferuje karta Curve, jest usługa pod nazwą „Go Back in Time„, czyli „cofnij się w czasie”. Umożliwia ona z poziomu aplikacji zmianę karty i powiązanego z nią rachunku bankowego na inny. Co warto wiedzieć o tej usłudze?

 • Możesz ją dokonać w czasie do 90 dni od wykonania transakcji.
 • Do skorzystania z tej usługi wystarczy tylko kilka kliknięć przy pomocy Twojego smartfona.
 • Curve jest tak dumne z tej usługi, że funkcjonuje ona pod zastrzeżonym znakiem handlowym.

To jednak nie wszystko. Curve oferuje także usługę 1% Cashback, który możliwy jest do uzyskania przy korzystaniu z usług takich marek, jak Lidl, Apple, Amazon, McDonald’s, Ikea czy UBER.

Curve – którą kartę wybrać?

Curve umożliwia swoim klientom wybranie kilku rodzajów karty. Co mamy do wyboru? W tym celu wystarczy zajrzeć do zakładki „Cards” znajdującej się na stronie głównej tego operatora, gdzie możemy dzięki czytelnej sprawdzić, do Curve ma do zaoferowania swoim klientom.

 1. Curve Blue.
  – Darmowa obsługa.
  – Darmowe wypłaty w zagranicznych bankomatach do 200 euro.
 2. Curve Black.
  – Opłata 9,99 euro miesięcznie.
  – Darmowe wypłaty w zagranicznych bankomatach do 400 euro.
  – Ubezpieczenie podróżnicze.
 3. Curve Metal.
  – Opłata 14,99 euro miesięcznie.
  – Darmowe wypłaty w zagranicznych bankomatach do 600 euro.
  – Ubezpieczenie podróżnicze.
  – Ubezpieczenie transakcji telefonem.

Wyżej przytoczone cechy każdego z produktów to tylko wybrane elementy przedstawione przez operatora na stronie głównej. Aby sprawdzić dokładne różnice – wejdź na stronę curve.com/cards!

karta curve opcje

Curve – kontakt

Chcąc nawiązać kontakt z biurem obsługi operatora Curve, konieczne będzie przejście następujących, niżej scharakteryzowanych kroków.

 1. Wejdź na stronę internetową curve.com.
 2. Wybierz zakładkę „HELP”.
 3. Spośród wskazanych, najpopularniejszych przyczyn, z których konsumenci kontaktują się z Curve, wybierz, która dotyczyć może Ciebie.
 4. Po wybraniu wskazanego pytania, przygotowana została obszerna odpowiedź mająca na celu wyjście z kłopotliwej sytuacji.
 5. Jeżeli nie uda się znaleźć problemu, jaki dotyczy Twojej karty Curve, kliknij w okienko czatu, a następnie poczekaj na połączenie się z konsultantem. Postara się on jak najszybciej pomóc Ci wyjść z kłopotliwej sytuacji.

Karta Curve – podsumowanie

Zalety.

 • Prosty i przejrzysty system wnioskowania o założenie karty.
 • Usługa „go back in time”, czyli zmiana konta, z którego pobrane zostały środki pierwotnie.
 • Doskonale zaprojektowana, czytelna i miła dla oka strona internetowa.
 • Pomysłowe narzędzie, które ułatwia dysponowanie swoimi finansami.
 • Sprawdzony operator gwarantujący bezpieczne usługi.
 • Elastyczne metody korzystania z karty – zarówno w płatnościach fizycznych, jak i wirtualnych.
 • Możliwość skorzystania z różnych pakietów w zależności od usług.
 • Transgraniczna działalność firmy powoduje, że choć mamy do czynienia z przedsiębiorstwem brytyjskim – możemy korzystać z jego usług także na drugim końcu Europy.
 • Możliwość personalizacji wyglądu karty.

Wady.

 • Brak polskiej wersji językowej serwisu.
 • Curve nie zdecydowało się też na pakiet usług skierowany do klientów w Polsce – póki co w tym regionie Europy liczyć mogą na to tylko mieszkańcy Rumunii.
 • Usługi skierowane wyłącznie do osób, które posiadają smartfona.
 • Czas oczekiwania na kartę to w przypadku polskiego klienta nawet 2 tygodnie – siłą rzeczy, przesyłka dociera z zagranicy.

Curve – dane firmy

Curve OS Ltd.
Typ przedsiębiorstwa:Private limited company
(Odpowiednik spółki z ograniczoną odpowiedzialnością)
Numer rejestru:09523903
Numer indeksu SIC:82990
Dyrektor:Shahar Bialick
Data założenia:2 kwietnia 2015
Adres:15-19 Bloomsbury Way, London , WC1A 2TH
Komentarze (1)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • W
  W
  Wojtek
  12.06.2021, 17:46

  Dlaczego recenzja nie wspomina ani słowem o głównej zalecie tej karty, którą jest ponoć możliwość płatności bezgotówkowych w różnych walutach po kursie międzybankowym? Nie ma też nic o tym jakie waluty są w ten sposób obsługiwane.

Podobne artykuły
NOWOŚĆ
pobierz-pwa

Pobierz aplikacje

czerwona-skarbonka.pl

x