Karta kredytowa Alior Bank – opinie i szczegóły

Szczegóły

Przykład reprezentatywny

Szczegóły
RRSO
24,54 %
Okres bezodsetkowy
59 dni
Promocja
Tak
? Zwrot za płatności bezgotówkowe do 300 zł rocznie
Karta
0 zł
? 0 zł za wydanie karty
Oprocentowanie
18,50 %
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla karty kredytowej Mastercard OK! wynosi 24,54%, całkowita kwota limitu kredytu (bez kredytowanych kosztów): 5800 zł, całkowita kwota do zapłaty: 6520,92 zł, oprocentowanie zmienne: 18,5%, całkowity koszt kredytu: 720,92 zł (w tym odsetki: 600,92 zł, miesięczna opłata za kartę: 10 zł, tj. 120 zł rocznie) przy założeniu, że posiadacz realizuje jedną operację bezgotówkową w wysokości 5800 zł w dniu zawarcia umowy i spłaca ją w 12 równych miesięcznych ratach w wysokości 543,42 zł. Kalkulacja została dokonana na 4.12.2023 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Siedziba firmy

Alior Bank SA
ul. Łopuszańska 38D
02-232 Warszawa

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 1 305 539 910
KRS: 0000305178
NIP: 1070010731
REGON: 141387142

Pilne, konsumenckie wydatki potrafią niekiedy przekroczyć nasze aktualne finansowe możliwości, nie tracąc przy tym na swojej wadze. Wartościową deską ratunku na takie okoliczności może być mały kawałek plastiku, wizualnie niemal identyczny do karty płatniczej. Dziś sprawdzamy, czym wyróżnia się karta kredytowa Alior Bank.

Alior Bank to jeden z najmłodszych i najprężniej rozwijających się banków, które działają w Polsce. Swoje usługi, które szeroko promuje m.in. w telewizji, oparte są na praktycznie wszystkich, najpopularniejszych elementach bankowości. Nie zabrakło kredytów konsumenckich i hipotecznych, kont osobistych i lokat oszczędnościowych, a także kart kredytowych. Warto tym bardziej sprawdzić, jak Alior Bank chce wyróżnić się na tle licznej konkurencji.

Karta kredytowa Alior Bank – jakie warunki trzeba spełnić?

Zaczynając recenzję karty kredytowej w Alior Banku, warto przyjrzeć się najpierw podstawowym warunkom, jakie należy spełnić, by w ogóle móc skorzystać z tego produktu bankowego. Wynika to z bardziej złożonej specyfiki kart kredytowych w porównaniu do np. lokat bankowych.

 • Klient musi być osobą pełnoletnią – czyli taką, która ukończyła co najmniej 18. rok życia i posiada pełną zdolność do podejmowania się czynności prawnych.
 • Do złożenia wniosku o kartę kredytową konieczne jest też przedstawienie dowodu osobistego.
 • Kartę kredytową w Alior Bank otrzymać mogą tylko osoby, które posiadają już konto osobiste w tym banku.
 • Limit kredytowy na karcie zostanie przyznany tylko tym osobom, które przejdą pomyślną weryfikację sytuacji finansowej. Niezbędne będzie wykazanie, że posiada się udokumentowane i stałe źródło dochodów o wysokości wystarczającej na swobodne regulowanie należności wobec banku.
Karta kredytowa Alior Bank

Karty kredytowe Alior Bank – dostępna oferta

Pisząc o karcie kredytowej od Alior Bank na myśli trzeba mieć tak naprawdę nie jedną, a konkretnie trzy różne oferty skierowane do klientów o różnych oczekiwaniach preferencjach. Karta kredytowa to w końcu wyjątkowo uniwersalne narzędzie, które może sprawdzić się w zróżnicowanych okolicznościach.

 1. Karta kredytowa MasterCard OK!
  – Dostępny limit na karcie: od 500 do 80 000 złotych.
  – Okres bezodsetkowy: maksymalnie 59 dni.
  – Oprocentowanie nominalne: 9,75%.
  – RRSO: 13,55%.
  – Minimalna wartość do spłaty miesięcznie: 3%.
 2. Karta kredytowa MasterCard Tu i Tam.
  – Dostępny limit na karcie: od 4000 do 80 000 złotych.
  – Okres bezodsetkowy: maksymalnie 59 dni.
  – Oprocentowanie nominalne: 10%.
  – RRSO: 13,68%.
  – Minimalna wartość do spłaty miesięcznie: 3%.
 3. Karta kredytowa World Elite MasterCard.
  – Dostępny limit na karcie: od 30 000 do 200 000 złotych.
  – Okres bezodsetkowy: maksymalnie 59 dni.
  – Oprocentowanie nominalne: 10%.
  – RRSO: 13,60%.
  – Minimalna wartość do spłaty miesięcznie: 3%.

Szukasz najlepszej karty kredytowej na rynku? Sprawdź nasz ranking kart kredytowych, gdzie na bieżąco aktualizujemy i porównujemy oferty polskich banków!

Jak złożyć wniosek o kartę kredytową Alior Bank?

Proces wnioskowania o kartę kredytową w Alior Banku jest całkiem prosty i nie powinien sprawić trudności nawet tym osobom, które z tego typu produktami bankowymi spotykają się po raz pierwszy.

 1. Alior Bank umożliwia swoim klientom złożenie wniosku o wydanie karty kredytowej zarówno poprzez udanie się z wizytą do tradycyjnej placówki bankowej, jak i wypełniając formularz na stronie internetowej.
 2. W obu przypadkach, konieczne będzie wskazanie jedynie kwoty limitu na karcie, jakim jesteśmy zainteresowani, z kolei konsultant przeprowadzi weryfikację naszej tożsamości w celach bezpieczeństwa.
 3. Pracownik banku przedstawi nam ofertę, a następnie spyta się nas, który typ karty kredytowej spełnia oczekiwania i czy jesteśmy na niego zdecydowani.
 4. Nie zabraknie też zweryfikowania wysokości dochodów, a także informacji o ich źródle, rodzaju umowy czy naszych miesięcznych wydatkach na szeroko pojęte utrzymanie.
 5. W kolejnym etapie pozostaje już tylko zatwierdzenie oferty, którą przedstawił nam bank i oczekiwanie na przesyłkę z kartą kredytową, którą otrzymamy do skrzynki pocztowej.

Karta kredytowa Alior Bank – podsumowanie

Zalety:

 • Bogata i atrakcyjna oferta kart kredytowych, skierowana do bardzo uniwersalnego grona odbiorców.
 • Długi, niemal dwumiesięczny okres bezodsetkowy.
 • Stosunkowo niewielka minimalna wartość spłaty.
 • Niewygórowane RRSO.
 • Elastyczne limity kwot dostępnych na karcie.
 • Niewygórowane, dość standardowe warunki otrzymania karty kredytowej.
 • Możliwość skorzystania z atrakcyjnych ofert promocyjnych i programów partnerskich.
 • Zadłużenie na karcie możemy spłacać w formie ratalnej.

Wady:

 • Alior Bank przewiduje opłaty dodatkowe za wydanie niektórych kart.
 • Jeżeli nie dopilnujemy wymagań, w przypadku droższych kart Tu i Tam oraz Elite opłaty za ich korzystanie mogą się okazać wyjątkowo wygórowane.

Przedstawiona oferta kart kredytowych, na czele z przytoczonymi wyżej przykładowymi parametrami charakteryzującymi poszczególne produkty, zawiera informacje aktualne w momencie tworzenia wpisu, tj. 11 listopada 2020 roku.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3.6/5 - (11 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie