Karta kredytowa BNP Paribas – szczegóły oferty i opinie

Zastanawiasz się nad „kredytówką”? Być może dobrym wyborem będzie karta kredytowa z oferty BNP Paribas. Bank zapewnia wiele korzyści dla klientów – w tym premie pieniężne za założenie karty kredytowej Mastercard Standard. Sporą korzyścią jest też roczne zwolnienie z opłat za użytkowanie „kredytówki”, a także rabaty i promocje w programie mamBONUS. Sprawdźmy szczegóły oferty.

Karta kredytowa BNP Paribas – co warto o niej wiedzieć?

Idealna w trakcie podróży, jak i na co dzień. Pełna korzyści karta kredytowa Mastercard Standard to jedna z ciekawszych propozycji oferowanych przez BNP Paribas Bank Polska. Wraz z „kredytówką” możesz wybrać dowolne ubezpieczenie dostępne w różnych wariantach – w tym Pakiet Bezpieczeństwo albo Wygodniej w życiu.

Warto również zwrócić uwagę na program lojalnościowy mamBONUS, w którym każda zrealizowana transakcja kartą nagradzana jest punktami wymiennymi na cenne bonusy i nagrody. Jednak oceniając kartę kredytową Mastercard Standard, wzięliśmy też pod uwagę inne aspekty, jak opłaty za jej wydanie i użytkowanie, prowizję za korzystanie z „kredytówki” podczas zagranicznych podróży, długość okresu bezodsetkowego, a także inne wymagania.

Karta kredytowa Paribas
bnpparibas.pl

W konkursie Złoty Bankier organizowanym co roku przez Bankier.pl oraz Puls Biznesu, BNP Paribas zajął 3. miejsce w kategorii “Karta kredytowa”. Bank nagrodzono, m.in. za innowacyjność, najlepsze praktyki rynkowe oraz trafianie w potrzeby klientów. Przy okazji zajrzyj również na nasz ranking kart kredytowych i sprawdź, gdzie czekają na Ciebie najlepsze benefity!

Karta kredytowa Mastercard Standard dla każdego

Karta kredytowa oferowana przez BNP Paribas to tak naprawdę propozycja dla każdej osoby, która poszukuje dodatkowego źródła finansowania – zarówno w przypadku niespodziewanych wydatków, jak i codziennych potrzeb. Dobrze sprawdzi się też podczas urlopu w Polsce, jak i za granicą.

Zgodnie z regulaminem karty kredytowej, o jej wydanie mogą ubiegać się:

 • klienci detaliczni posiadający pełną zdolność do czynności prawnych,
 • osoby mające zdolność kredytową i pozytywną historię kredytową.

Warto zauważyć, że osoba wskazana przez właściciela karty, która może korzystać z dodatkowej karty kredytowej musi mieć ukończony 13. rok życia.

W swojej ofercie bank posiada także wertykalną kartę kredytową Mastercard Standard Dama Wśród Kart (RRSO 12,14%), a także kartę kredytową Mastercard Gold (RRSO 14,21%) dedykowaną głównie klientom premium.

Jakie wymagania stawia BNP Paribas przed przyznaniem karty kredytowej?

Najważniejszym czynnikiem decydującym o wręczeniu „kredytówki” jest odpowiednia zdolność kredytowa. Po złożeniu wymaganych dokumentów m.in. zaświadczenia o zarobkach instytucja przeanalizuje wysokość Twoich miesięcznych dochodów. To one głównie decydują o wysokości przyznanego limitu.

Oprócz dochodów BNP Paribas bierze pod uwagę inne zobowiązania, które regularnie spłacasz, w tym stałe wydatki ponoszone każdego miesiąca. Ponadto bank może zapytać Cię o wiek, stan cywilny, wykształcenie, liczbę osób na utrzymaniu czy staż pracy.

Maksymalny limit na karcie kredytowej Mastercard Standard wynosi 30 tys. zł.

Opłaty i koszty za „kredytówkę” w BNP Paribas

Spójrzmy teraz na najważniejsze cechy charakterystyczne i opłaty za kartę kredytową Mastercard Standard:

Karta kredytowa Mastercard Standard
RRSO12,14%
Wydanie karty głównej0 zł
Wydanie karty dodatkowej0 zł
Bezodsetkowy okres kredytowaniado 56 dni
(ale nie mniej niż 26 dni pod warunkiem spłaty całości zadłużenia w wyznaczonym terminie)
Odnawialny limit kredytowyTAK
Miesięczna opłata za korzystanie z karty dodatkowej4,50 zł
Wypłata gotówki z bankomatów w kraju i za granicą4,9%, min. 10 zł
Przewalutowanie transakcji w walucie innej niż PLN2%
Opłata za wypowiedzenie umowy
(przed upływem 6 miesięcy od dnia jej zawarcia)
25 zł

Jednocześnie pamiętaj, że wnioskując o „kredytówkę” w związku z promocją, nie ponosisz żadnych opłat za korzystanie z niej przez okrągłe 12 miesięcy od zawarcia umowy! Po upływie roku pojawia się opłata miesięczna w wysokości 9 zł – którą unikniesz, gdy zrealizujesz transakcje bezgotówkowe na łączną sumę min. 1 tys. zł w miesiącu.

Jak wnioskować o kartę kredytową w BNP Paribas?

Głównym warunkiem ubiegania się o „kredytówkę” w BNP Paribas jest złożenie wniosku online. Możesz tego dokonać na jeden z czterech dostępnych sposobów:

 • przez internet – wypełniając szybki wniosek, znajdujący się na stronie internetowej. Klienci banku mogą też złożyć wniosek logując się do systemu GOonline.
 • w najbliższym oddziale BNP Paribas,
 • przez telefon – dzwoniąc pod +48 500 990 500 albo +48 22 134 00 00,
 • poprzez formularz kontaktowy – dostępny na stronie banku. Jako temat rozmowy należy wybrać —> Oferta produktowa.

Dodatkowe korzyści

Z opisywaną dziś kartą zyskujesz także dostęp do wielu ciekawych usług i korzyści. Warto zwrócić uwagę na najważniejsze z nich:

 • Program korzyści mamBONUS, czyli pakiet benefitów, na który możesz liczyć, płacąc kartą kredytową. Są to m.in. rabaty nawet do 50% w 2,5 tys. sklepów (za każdą wydaną 1 zł otrzymujesz 2 pkt lojalnościowe). Masz również możliwość rozłożenia zakupów na raty 0% w wybranych sklepach.
 • Plan ratalny (dla transakcji powyżej 200 zł). Możliwość rozłożenia zakupów na raty (na okres od 6 do 48 miesięcy).
 • Dodatkowa ochrona. Wybierając „kredytówkę”, możesz zdecydować się na jedno z dwóch dostępnych ubezpieczeń – Pakiet Bezpieczeństwo lub Wygodniej w życiu.
 • Atrakcyjne promocje. BNP Paribas jest jednym z banków, który regularnie odnawia akcje promocyjne z nagrodami w tle za skorzystanie z oferowanych produktów.
 • Możliwość zmiany dnia zakończenia cyklu rozliczeniowego. Do wyboru: 5, 10, 15, 20, 25 dzień miesiąca.
Jak działa karta kredytowa Paribas
bnpparibas.pl

Jak spłacać kartę?

Możesz wybrać najwygodniejszy dla siebie sposób:

 • z wykorzystaniem funkcji automatycznej spłaty zadłużenia z konta osobistego prowadzonego w BNP Paribas,
 • poprzez bankowość internetową GOonline lub aplikację mobilną GOmobile (z wykorzystaniem opcji —> Spłać kartę),
 • przelewem z dowolnego rachunku na rachunek karty kredytowej,
 • w oddziale poprzez bezpośrednią wpłatę gotówkową na rachunek „kredytówki”.

Jak zrezygnować z karty?

Z umowy o kartę kredytową Mastercard Standard możesz zrezygnować w dowolnej chwili – z zachowaniem 1-miesięcznego okresu wypowiedzenia (liczony jest on od dnia doręczenia oświadczenia o wypowiedzeniu). Takie oświadczenie musi być dostarczone do instytucji w formie pisemnej.

Obiektywnie o karcie kredytowej Mastercard Standard

Czy warto założyć kartę kredytową w BNP Paribas? Naszym zdaniem jest to dobra oferta dla wszystkich tych, którzy lubią często robić zakupy online. W pakiecie odnajdziesz korzystne propozycje ubezpieczeń i usługę zakupów ratalnych przyznaną na atrakcyjnych warunkach. Również dzięki programowi mamBONUS masz szansę zyskać wiele rabatów przy okazji realizowania transakcji.

Przez pierwsze 12 miesięcy nie musisz martwić się także opłatami za użytkowanie „kredytówki”. Jeśli więc nie masz problemów z regulowaniem rat i poszukujesz dodatkowego źródła pieniędzy – jak najbardziej wykorzystaj nadarzającą się okazję i zawnioskuj o kartę w BNP Paribas.

Zalety:

 • karta darmowa przez pierwsze 12 miesięcy (później istnieje opcja uniknięcia opłaty przy wykonaniu transakcji na min. 1 tys. zł),
 • stosunkowo długi okres bezodsetkowy do 56 dni,
 • atrakcyjny program korzyści mamBONUS,
 • możliwość skorzystania z planu ratalnego,
 • do karty dołączone są zazwyczaj premie i tysiące punktów do wykorzystania w programie mamBONUS.

Wady:

 • prowizja za wypłaty z bankomatów na poziomie min. 10 zł.

Źródło:

1. Tabela opłat i prowizji BNP Paribas

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.4/5 - (7 votes)
Komentarze (2)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • m
  m

  marianna

  26.08.2022, 13:53

  Wyróżniający się komentarz

  W przypadku nie spłacenia całkowitego zadłużenia z poprzedniego miesiąca /tylko wpłata minimalna/ przy następnej kwocie kredytowej /w następnym miesiącu/ bank pobiera odsetki pełne po całości – bez odroczenia oprocentowania części kredytu na 30 + 26 dni. Czy jest to prawnie uzasadnione?

 • h
  h

  humus5

  11.02.2022, 18:44

  Wyróżniający się komentarz

  Generalnie jestem rozczarowany. Kartę mam 2 lata. Teoretycznie wszystko gra, ale: okres bezodsetkowy u mnie to czas 30 dni a nie 56 (poprzednio miałem kredytową Inteligo i takich dziwactw nie było). Poza tym bank stosuje dziwną praktykę przesyłania bez uprzedzenia dodatkowej karty kredytowej (listem zwykłym). Jest to tym bardziej zastanawiające, że w umowie nie ma mowy o drugiej karcie. Wszystko było by OK , ale wiążą się z tym oczywiście opłaty. Kartę można naturalnie w oddziale banku nakazać wykreślić, ale wypowiedzenie to 1 miesiąc i dalsze opłaty. Absolutnie nie jest sposobem zaradczym zawieszenie albo nie uruchamianie karty, gdyż dla banku problemem nie było obciążenie karty nieaktywnej. W nawiązaniu do innych tzw. korzyści – bez komentarza.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie