Karta kredytowa Citi Simplicity – opinie

Szczegóły

Sprawdź ofertę
Szczegóły
Bezpłatna karta
Tak
? Opłata roczna za wydanie i obsługę Karty wynosi 0 zł przez okres 12 miesięcy od zawarcia Umowy o Kartę. W kolejnych miesiącach do zniesienia opłaty za kartę minimalna wartość transakcji wynosi 1000 zł. Jeśli nie dokonasz płatności na wskazaną kwotę, opłata za obsługę karty wyniesie 12 zł miesięcznie – to tylko 40 groszy dziennie
Czas Promocji
26.06.2024
Karta
0 zł
Treść promocji
800 zł do Empik
RRSO
23,15 %
Dla kogo
klientów indywidualnych
Promocja
Tak
? 800 zł w bonusie
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od indywidualnego wniosku klienta.

Siedziba firmy

Bank Handlowy w Warszawie S.A.
ul. Senatorska 16
00-923 Warszawa

Dane kontaktowe

Dane firmy

KRS: 0000001538
NIP: 5260300291
REGON: 000013037

Klasyczna karta płatnicza znajdująca się w naszym portfelu potrafi niekiedy wymagać dodatkowego wsparcia, szczególnie gdy mówimy o wydatkach niecierpiących zwłoki. Jeden z najpopularniejszych banków działających w Polsce twierdzi, że to jego oferta zasługuje w takiej sytuacji na największą uwagę. Oceniamy, czym wyróżnia się karta kredytowa Citibank.

Citibank, dokładnie Citi Handlowy, to jeden z najstarszych banków nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Z tradycją sięgającą 150 lat, mająca swoją siedzibę w Warszawie instytucja zbudowała stabilną i silną pozycję wśród klientów poszukujących sprawdzonego źródła przede wszystkim do otrzymania wsparcia finansowego na zróżnicowane potrzeby. To właśnie na pożyczaniu Citi opiera przede wszystkim swoje usługi, szczególnie akcentując wśród nich karty kredytowe. Sprawdzamy dzisiaj wszystkie dostępne odmiany oraz wskazujemy, dla kogo poszczególną karta kredytowa Citibank jest najlepszym rozwiązaniem.

Karta kredytowa Citi Simplicity – jakie warunki trzeba spełnić?

Zanim zdecydujemy się ubiegać o dowolną z kart kredytowych z oferty Citi Banku Handlowego, warto w pierwszej kolejności zapoznać się z warunkami niezbędnymi do spełnienia. Choć nie są one szczególnie rozległe i restrykcyjne w porównaniu do konkurencyjnych banków, to warto znać każdy z nich, nim złożymy wniosek.

 • Klient musi być co najmniej osobą pełnoletnią, która posiada pełną zdolność do podejmowania się czynności prawnych.
 • Do karty kredytowej niezbędny będzie też dowód tożsamości, czyli np. dowód osobisty z aktualną datą ważności.
 • W przypadku osób prywatnych należy spełnić też warunek posiadania stałego dochodu w wysokości minimalnie 1200 złotych netto na podstawie umowy z ostatnich 3 miesięcy, a także zatrudnienie u dotychczasowego pracodawcy wynoszące co najmniej 3 miesiące.
 • Jeśli z kolei mowa o przedsiębiorcach, Citibank oczekuje m.in. prowadzenia działalności gospodarczej od 2 lat, wykazując też dochody nie mniejsze niż 2500 złotych netto. Niekiedy do weryfikacji może również być potrzebna także deklaracja PIT za ostatni rok podatkowy.
Citi Simplicity

Karty kredytowe Citibank – porównanie ofert

Przyjrzyjmy się szczegółowo wszystkim kartom kredytowym, które tworzą ofertę Citibanku. Przedstawiamy niżej kluczowe cechy, które pozwalają rozróżnić je od siebie i wskazać, dla której grupy docelowej jest ona optymalnym rozwiązaniem.

Karta Kredytowa Citi Simplicity

Citi Simplicity ma opinię karty kredytowej wyróżniającej się prostotymi zasadami. Oto i one:
0 złotych za wydanie i użytkowanie karty (pod warunkiem, że dokonamy transakcji o wartości min. 1000 zł miesięcznie).
– RRSO: 14,20%.
– Liczne programy promocyjne i lojalnościowe.
– Usługa ApplePay i GooglePay.
Bezpłatne powiadomienia o braku spłaty karty Citi Simplicity oraz w ramach pakietu CitiAlerts.

Karta Kredytowa Citibank-BP Motokarta

Motokarta to karta kredytowa oferowana przez Citibank specjalnie dla osób zmotoryzowanych. Jej parametry wyglądają bardzo atrakcyjnie:
Zawsze 0 złotych za wydanie i użytkowanie karty.
– RRSO: 11,02%.
– Zniżki do 50% w Citi Specials.
– Do 240 złotych zwrotu za wydatki rocznie.
– Połączenie z programem PAYBACK, umożliwiającym zbieranie punktów na np. stacjach benzynowych sieci BP.

Karta Kredytowa PremierMiles

Karta stworzona specjalnie dla osób lubiących podróże. Można to poznać po poniższych warunkach:
– Limit miesięcznych transakcji bez opłat, gdy miesięczny obrót na karcie przekroczy 4000 zł.
– Program korzyści Citi Specials.
– Program korzyści Premier Miles, który umożliwia zbieranie tzw. mili. Po czasie można je wymieniać na bilety lotnicze lub pobyt w hotelach na całym świecie.
– RRSO: 12,88%.

Karta kredytowa Citibank World Mastercard

Karta Citi Simplicity charakteryzuje się tym, że jest stworzona dla każdego. Z World Mastercard ucieszą się natomiast osoby zainteresowane zbieraniem nagród.
– Limit miesięcznych transakcji bez opłat: min. 500 złotych (w innym wypadku koszt to 18 zł).
– Specjalne zniżki na zakupy u Partnerów + do 50% zniżki w Citi Specials.
– Program lojalnościowo-rabatowy.
– RRSO: 13,16%.

Jak złożyć wniosek o kartę kredytową Citibank np. Citi Simplicity?

W dobie unikania zbędnych wycieczek po mieście lub galeriach handlowych, system bankowości internetowej doczekał się jeszcze bardziej sprzyjających warunków do pozyskiwania nowych klientów. Nie jest tutaj wyjątkiem Citi Bank Handlowy, który umożliwia bardzo wygodny i sprawny proces składania wniosku o kartę kredytową poprzez internet.

 1. Wybierz pomarańczowy przycisk „Złóż wniosek online”.
 2. W formularzu wskaż swoje dane osobowe, podając imię, drugie imię, nazwisko, numer PESEL, numer telefonu komórkowego oraz adres poczty e-mail.
 3. Po zaznaczeniu wymaganych zgód, prześlij wniosek do weryfikacji i poczekaj na telefon zwrotny od konsultanta Citi Handlowego, który przedstawi Ci ofertę i przeprowadzi niezbędną weryfikację.
 4. Po dopełnieniu wszystkich formalności, karta kredytowa Citibank zostanie wysłana na wskazany przez klienta adres pocztą.

Citibank dopuszcza też możliwość weryfikacji tożsamości na selfie. Wystarczy, że zrobi zdjęcie swojej twarzy z widocznym dowodem osobistym i prześlemy je do banku!

Szukasz najlepszej karty kredytowej na rynku? Sprawdź nasz ranking kart kredytowych, gdzie na bieżąco aktualizujemy i porównujemy oferty polskich banków!

Karta kredytowa Citibank – podsumowanie

Zalety:

 • Bardzo bogata oferta skierowana zarówno do przedsiębiorców, jak i klientów prywatnych.
 • Dostępność licznych pakietów lojalnościowych i promocyjnych oferujących korzyści finansowe lub materialne.
 • Karty oferują stosunkowo bardzo wysoki limit kredytowy, który może sięgnąć nawet kilkuset tysięcy złotych.
 • Przejrzysty proces wnioskowania o otrzymanie karty.
 • Możliwość wprowadzenia danych karty do systemu smartfona, by wygodnie płacić ją dzięki usłudze ApplePay lub GooglePay.
 • Wniosek o otrzymanie karty złożysz wygodnie w 100% online.
 • Dostępny system wygodnej spłaty ratalnej.
 • Bezpłatne powiadomienia o braku spłaty karty Citi Simplicity.

Wady:

 • Bardzo wysoka minimalna kwota transakcji na karcie Citi Simplicity, aby nie doliczono dodatkowych opłat w ciągu miesiąca – 1000 złotych.
 • Okres bezodsetkowy na przykładzie karty Citi Simplicity mógłby być dłuższy – zamiast 56 dni, u konkurencji trafiają się okrągłe 2 miesiące bez opłat.
 • Wysoka prowizja za dokonywanie transakcji walutowych.

Przedstawiona oferta kart kredytowych, na czele z przytoczonymi wyżej przykładowymi parametrami charakteryzującymi poszczególne produkty, zawiera informacje aktualne w momencie tworzenia wpisu, tj. 12 stycznia 2022 roku.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4/5 - (8 votes)
Komentarze (1)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • M
  M

  Marcin

  07.07.2023, 00:12

  Wyróżniający się komentarz

  Nie polecam karty kredytowej w Citibanku. Potrafią naliczyć 10% prowizji od transakcji bezgotówkowej, bo uznają że sklep, w którym płaciłeś zajmuje się obrotem walutowym (np. revolut). Sam tego doświadczyłem, dlatego też ostrzegam innych. Jak dla mnie złodziejski bank. Strach płacić ich karta, bo nigdy nie wiesz co Ci doliczą…masakra

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Karta Kredytowa Citi Handlowy
Sprawdź ofertę